Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pázmány-itk

Hozzászólások

(#1) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Jár valaki még ide?(rajtam kívül:D)

[Szerkesztve]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#2) Batman válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


Batman
őstag

Igen én és egy topikban mar volt róla szó, de nem külön ennek a sulinak volt.
Bővebben: link


Plusz már összefutottam egy Prog tanárral is itt a fórumon.;)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3) .:GoliBali:. válasza Batman (#2) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

hanyadéves vagy?
Én most kezdem.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#4) Batman válasza .:GoliBali:. (#3) üzenetére


Batman
őstag

Hát ez jó kérdés évek számában 3-ad éves de a legtöbb órám másodévről van.

Analízis miatt elsőben megszoptam.Neked sok sikert hozzá.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#5) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

csak ennyien vagyunk PH!-ok a pázmányról?????

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#6) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Háááát ez nem sok:(

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#7) Batman válasza .:GoliBali:. (#6) üzenetére


Batman
őstag

Türelem rózsát terem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#8) .:GoliBali:. válasza Batman (#7) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Én türelmes vagyok, de azért ennyien ne tolongjunk

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#9) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Pázmányosok IDE!!!!!!!!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#10) Ptech válasza .:GoliBali:. (#9) üzenetére


Ptech
őstag

btk nem játszik? :U

(#11) Intelligencs

Dolgoztunk a Pázmánynak nem oly rég, kicsit röhejesnek tűnő dolgokat tapasztaltam ott. Valami ártatlan beszélgetés kapcsán néhány tanár úgy elkezdte szidni a melegeket, majd utána rögtön a baloldalt, hogy nem győztem kapkodni a fejemet. Ennyi elvakult jobboldali majmot egy rakáson, már rég nem láttam.

Az a tábla is szép, ami az előcsarnokban van, Neumann Jánosról szól. Rögtön a második mondatban leírják, hogy zsidónak született ugyan, de kikeresztelkedett. (Bár én erre nem találtam forrást, csak azt, hogy evangélikus iskolába járt.)

Ellenben ilyeneket találtam a Neten: ''A világháború kitörésekor (zsidó származásúként) kötelességének érezte a Manhattan-tervbe való bekapcsolódást...'' Mintha nem érezte volna akkora kereszténynek magát, mint amilyennek a Pázmány Egyetem beállítja.

Szóval számomra LOL az az iskola, ahol ilyen tanárok, és ilyen tábla van.

The Amiga, Born a Champion

(#12) .:GoliBali:. válasza Intelligencs (#11) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Nem kell szidni!!!, Kérte valaki hogy szidjad???
Attól, hogy nem baloldalt preferálja néhány tanár nem kell a sulit is lebecsülni! Neumann Jánosról meg lehet hogy többet tudnak ott a suliban mint ami te itt gyorsan összeszedtél a netről!!!

Ha nem tetszik a suli akkor miért jöttél ebbe a topicba??????

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#13) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

UP!

Ujból felvetem a témát, hogy gyüjtsük össze a pázmányosokat a PH!-n.
Hátha az uccsó hsz óta többen lettönk:D

:R:R

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#14) Dalai Láma válasza Intelligencs (#11) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Erről annyit, hogy én még soha nem hallottam előadáson, gyakorlaton tanárt a politikai meggyőződését hangoztatni. Semmi ilyen nem volt. Semelyik ünnepségen, beszéden, ilyesmit én ott még nem hallottam.

Azt a táblát majd el fogom olvasni. A politikai meggyőződésük meg nem nagyon érdekel, és nem is erőltetik rám, semelyik tanárról nem tudom, hogy melyik oldal pártján áll. Sőt, a vallásosságot sem veszik szigorúan, ateista is lehetsz, az sem baj. Viszont vallásoskéne lehetőséged van gyakorolni a vallásodat.

A tanárokról meg annyit, hogy az ottani tantestület az ország legjobbjaiból áll minden területen.

Így 2 év után is azt mondom, hogy jó döntés volt ide jönni. Emberközpontú iskola, emberközpontú, rendes tanárok, akiknél magasan van a szint, amit teljesíteni kell, de korrektek. A kis létszám miatt pedig családias a hangulat. És nagyon szinvonalas az okítás.

Mellesleg pedig UP :))

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#15) RedAnt válasza Dalai Láma (#14) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Jómagam is ide járok, másodév, bár nem ragaszkodom mindenben a hivatalos tanmenethez :)
Korrekt hely. Nem csak egy nagy massza tagjának érzem magam, mivel a létszám nem túl nagy. Sokszor meg is lepett hogy a tanárok vagy a TO-sok tudták a nevemet.

Előnyök: emberi hozzáállás, segítőkészség az oktatók és a TO részéről. Nem hallottam máshonnan olyat, ami nálunk szokás, hogy a 2. félévben a Dékán úr minden hallgatóval elbeszélget 15 percet az irodájában: hogy érzi magát, mik a nehézségei, vannak e javaslatai, stb. Az infrastruktúra teljesen jó (gépek, net) Oktatásra nincs viszonyítási alapom, az előadókkal és gyakvezérekkel eddig mindig elégedett voltam. Tény hogy van mit tanulni, nem egy könnyű hely, a szórás is elég nagy. Bekerülni viszont nem volt nehéz.

Hátrányok: el tudnák képzelni több szervezett közösségi alkalmat, kicsit más stílusúakat mint amik mostanában vannak. Pl. nincs gólyatábor/bál, mert hogy ezek esetleg rossz fényt vethetnének a kar hírnevére...

╚╦╦╦

(#16) Dalai Láma válasza RedAnt (#15) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Miből csúsztál meg, ha lehetek indiszkrét? A TO-n az én nevemet is tudják, majdnem én lettem az évfolyam-felelős :D

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#17) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#16) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem baj, én nem adom fel, csak akad néhány Pázmány ITK-s ezen a fórumon... Vagy mindenki nyaral? Olyan jó lenne közösen együtt dicsőíteni a karunkat! :DD

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#18) Hiperoxid


Hiperoxid
újonc

Sziasztok!
Jó hogy nem adod fel én is elmondhatom magamról hogy PPKE ITK-s vagyok a mai illetve tegnapi naptól hiszen a ponthatár húzás után örömmel vettem tudomásul hogy ide vettek fel szóval szeptembertől itt folytatom tanulmányaimat :) egyébként amiket olvastam a karról az :R :R szóval elég lelkesen várom hogy milyen lesz remélem nem kell csalódjak bár erre kevés esélyt látok :) egyéb iránt ha már így rátok találtam itt majd felvehetnénk a kapcsolatot az egyetemen vagy ilyenek!!!esetleg egy két jó tanács ilyenek a gólyának :d és télleg nincs gólya tábor?A hangulat télleg családias amit írtak is a honlapon? tanárok?

(#19) tuskooo válasza RedAnt (#15) üzenetére


tuskooo
addikt

''Nem hallottam máshonnan olyat, ami nálunk szokás, hogy a 2. félévben a Dékán úr minden hallgatóval elbeszélget 15 percet az irodájában: hogy érzi magát, mik a nehézségei, vannak e javaslatai, stb.''

Asszem ilyen volt tesómnál is a Corvinuson, de nem biztos, h ugyanez volt, de vmi nagyon hasonló :)

(#20) Gabró válasza tuskooo (#19) üzenetére


Gabró
tag

Tesód hova jár? Pesti kar? Melyik évfolyam?

Kerekesről (G kar), Rostoványiról (T kar) nem nagyon tudom elképzelni, hogy elbeszélgessen egy első éves diákkal. A Tróziról (K kar) már annál inkább, de ez közel sem általános, inkább a mikro demonstrátorokkal szokott dumálni. (250-300 emberrel nem könnyű csevegni 15 percet).

hogy a topichoz is hozzzászóljak: irigylésre méltó a családias hangulat, nálunk nagyüzemben megy a közgazdászok ''gyártása''. Az alapképzésre (első két év) ez fokozottan igaz, a többiről még nem tudok beszámolni.

(#21) becherovka válasza Hiperoxid (#18) üzenetére


becherovka
csendes tag

Hi!
Engem is felvettek az ITK-ra, vki tud kolikat írni? :)
http://kollegium.itk.ppke.hu/index.php?mi=1 -ról tapasztalatokat. Esetleg máshol, vki? :))
thx!

pilsnerurqurell

(#22) finest válasza tuskooo (#19) üzenetére


finest
őstag

Ez az én esetemben a görög filozófia kollokvium volt. De nekem is szimpatikus volt annó ez a húzás a dékántól. Akkoriban ő még a Maróth Miklós volt. 2001-ben végetzem ott a Btk-án.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23) andoc


andoc
újonc

én is ide fogok járni szeptembertől :) kicsit félek ugyan, de nagyon örülök, hogy sikerült. Már nagyon várom :))
pussz: andoc

az igazságból elveszett... az igazságból elveszett... az igazságból elveszett... az i...

(#24) nyest


nyest
csendes tag

Üdv!

Engem is felvettek, kicsit furcsálom, hogy nincs gólyatábor... A segítőkészségről / hozzáállásról meg annyit, hogy elég gyenge levelet írtak a többi egyetemhez képest. Amikor rákérdeztem emailben a TO-nál, hogy (a felzárkóztatóval kapcs-ban) mi az a ''jelentkezését legkésőbb 2005. augusztus 20-ig küldje el a fenti címre'' a levélben, azt válaszolták, hogy ''Beérkezett levele teljesen megfelel a jelentkezési felhívásnak.
A csekkszelvényt szeptember 1-jén, a beiratkozás napján hozza magával, legyen szíves.''
:((
Erről ennyit. Egyébként remélem ez csak az ügyintézők hülyesége.
Ja az komoly, h Nyékyné lett a dékán? :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#25) nyest válasza nyest (#24) üzenetére


nyest
csendes tag

Fikázás egy része visszavonva. Én nem fogtam fel elsőre... :)
Amúgy mit tudtok a tesiről? (Milyen sportok vannak, stb...)

(#26) Dalai Láma válasza nyest (#24) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Miii? Kitől hallottad, hogy Nyékiné dékán lett? Ez nekem is új, bár ő eddig is helyettes volt, de inkább a Csurgay vagy a KovácsF neve jött szóba.

A TO szerintem lehet a kar büszkesége. Név szerint ismernek, mosolyognak, segítenek.

Ha Nyékiné az új dékán, akkor nemtom mi lesz... :))

[Szerkesztve]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#27) nyest válasza Dalai Láma (#26) üzenetére


nyest
csendes tag

Ő ''írta alá'' a papírt, amit küldtek, h felvettek. :)
''Nyékyné Dr. Gaizler Judit
dékán''

(#28) kalin


kalin
csendes tag

Sziasztok

Engem is fölvettek ide, ITK-ra, idén, kb olyan paráim vannak mint Dalai Lama-nak, csak én még a hálozatokhoz sem értek :D
Bánom is kicsit, de mindegy, remélem, ha elég sok erőfeszítéssel küzdök nem szórnak ki az első.....bemutatkozásnál :D
MIndenesetre kár h nincs gólyatábor, közösségileg sokat segített volna.
Azt tudjátok h első nap, szept-1-jén beiratkozásnál, van vmi dress code, h hogyan kell öltözni, kell-e vmi elegáns benyomást tenni, v jó az átlagos utcai ruházat?

Jelentkeztetek felzárkóztatóra? Nekem elég jól ment a matek érettségi, tényleg csak figyelmetlenségek, (amiatt itt ki is rúghatnak), de ilyen integrálás deriválás dologról gőzöm nincs, nagyon keveset értek a programozáshoz, viszont a labor, kutatás, kémia, biológia, idegrendszer, nanotechnológia része a dolognak nagyon érdekel. Ha rájövök h mégsem nekem való, elmegyek szabadbölcsésznek, nagy boldogtalanul :O :P

Namind1, hasznos infókat én is szivesen hallanék,
Üdv az ITK-soknak és a többieknek :)



[Szerkesztve]

(#29) serge válasza Dalai Láma (#14) üzenetére


serge
újonc

Erről annyit, hogy én még soha nem hallottam előadáson, gyakorlaton tanárt a politikai meggyőződését hangoztatni. Semmi ilyen nem volt. Semelyik ünnepségen, beszéden, ilyesmit én ott még nem hallottam.


Mert még nem jártál közgázra :D

(#30) serge válasza Dalai Láma (#26) üzenetére


serge
újonc

Szvsz nem meglepő, hogy Nyékyné lett az új dékán, bár ez viszonylag nyílt titok volt. Na jó, nem. Uuugyeeee?

(#31) serge válasza kalin (#28) üzenetére


serge
újonc

Hát gólyatábor az nincs. Tekintve, hogy más egyetemeken mi megy ilyen rendezvényeken - szvsz nem is lesz. Beiratkozásra szerintem ne öltözz ki, bár asszem lesz 1-2 elvetemült, aki ünneplőben állít be. Megkövezhetsz, ha mégsem nekem lenne majd igazam :)
Felzárkóztatóra én nem jártam, nekem se volt fogalmam az integrálásról, deriválásról, viszont szvsz nagyon jól elmagyarázták azt előadáson+gyakorlaton, amit tudni kell (hozzáteszem, gyakorolni is kell otthon, nem csak ZH előtt egy nappal gondolkozni, hogy mi is az 1/1+x^2 integrálja). Ez a felzárkóztató inkább ismétlés, összefoglaló a középiskolai ( matek, fizika, kémia, biosz) tantárgyakból.
Programozni viszont nem hátrány, ha tudsz (C++, Java biztos lesz, utóbbi időkben Java-t nyomatják inkább), prognyelvekből annó jó néhány embernek adódott problémája. ''Tanítják'', de ahogy a tanárok is mondják, ha nem gyakorlod otthon, nem fog menni.
Labor, kutatásról: lehetőségek vannak, akár ösztöndíjjal külföldön is tanulhatsz x-szer fél évet.
Kémia: fogjuk rá, hogy nincs, ill. molbiosz (molekuláris biológia) 2 féléven át, de képletekre nem kell gondolnod.
Idegrendszer: neurobiológia I,II (kötelezőek). I. része - tömény anatómia, sejtbiológia. II. része inkább a funkcionális részekre megy rá (látás, hallás, hippocampus stb). Ha érdekel, ez tetszeni fog. Utána még különböző neveken futnak biológiával kapcsolatos tantárgyak.

A tesit tudom, hogy nem te kérdezted: egyszer kész lesz a tornaterem, de szvsz ebben a félévben sem készül el... Addig is heti 2 alkalommal a Fazekasban: foci, kosár, lányoknak röplabda (asszem úszni is lehet járni). Emellett ha vki korizni jár, azt is el lehet számolni óraként, illetve kirándulások, bicajtúrák. Félévente ötször kell megjelenni órán, összesen 9 félévig. Orvosi igazolás, egyesületben való sportolás felmentést jelent (félévente hozni kell)

(#32) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

hát igen, a tornaterem az a része az épületnek, amit minden félévben elmondanak, hogy majd jövőre készen lesz. Nem baj, örüljünk, hogy van saját épületünk, pár éve még ez sem volt adott.

Tesiből viszont érdemes sokszor járni, vagy valamit sportolni suli mellett, mert enélkül nem nagyon lehet bírni. Egy nem jó kondiban lévő szervezetnek a tanulás sem megy úgy. Ugyanilyen fontos az alvás. Ne éjjel tanuljatok! Bár néha én is elkövettem ezt a hibát. Majd neuróból megtanuljátok, miért is olyan fontos az alvás. A hippocampus műkösdése pedig baromi érdekes, de az egész agyra ez a jellemző. Valahogy engem ez jobban érdekel, mint a száraz matek és egyéb alapozó tárgyak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#33) Hiperoxid


Hiperoxid
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy az egyetemen van e olyan internetes elérés amit szabadon használhatunk mármint időben, vagy van e WLAN hálózat ugyan ilyen célra?

(#34) serge válasza Hiperoxid (#33) üzenetére


serge
újonc

Helló!

Hajjaj, de mennyire hogy van. Aulában mást se látni, minden asztalnál min. 3 forma netezik. Kábel (korlátozott számú UTP aljzattal), WLAN amíg az antennád fogja a jelet...

(#35) Agent87


Agent87
aktív tag

hali

engem is ide vettek fel kiváncsi vagyok milyen lesz és hogy fogom bírni :D

(#36) Agent87


Agent87
aktív tag

milyen sportolási lehetőségek vannak ott? a kötelező órák keretein kívül és belül

(#37) Hiperoxid


Hiperoxid
újonc

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az órákat fixen kapjuk meg így elsőre, vagy beiratkozáson kapjuk a kódunkat meg ilyenek és magunknak kell fölvenni a tárgyakat???

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#38) serge válasza Hiperoxid (#37) üzenetére


serge
újonc

Első félévben asszem még fixen kapod az órarendet, azaz kb. névsor szerint besorolnak x csoport valamelyikébe, ehhez kapcsoltan a kiadott lapon látod mettől-meddig van elfoglaltságod. Ha nem tetszik, akkor TO (kell keresned valakit egy másik csoportból, aki épp veled szeretne cserélni). Megkapod a neptun kódod, viszont arra nem emlékszem, hogy első félévben a tárgyakat is neked kell felvenni a neptunon vagy elintézik helyetted, de ezt majd úgyis elmondják. Végülis 1-2. félévben nagy válogatási lehetőségek nincsenek a tantárgyak között (Analízis, Algebra, Molbiosz, Bevprog meg egyéb finomságok)
Csak később 3-4, de inkább 5 félévtől megy a harc, hogy kik azok, akiknek a hétvége csütörtökön kezdődik :D

(#39) Agent87 válasza serge (#38) üzenetére


Agent87
aktív tag

nincs valami saját oldal/fórum ITK-soknak?

(#40) serge válasza Agent87 (#39) üzenetére


serge
újonc

Mire gondolsz? Fórumról én nem tudok, honlapról se nagyon, gondolom a www.itk.ppke.hu-t láttad már... Közösségi oldal csak a wiki van, de az is tanulmányi infókkal szolgál (jegyzetek, tételsorok, személyes beszámolók vizsgékról stb). Olyan oldallal, ahol csak a hepaj meg a móka megy, én még nem találkoztam

(#41) Dalai Láma válasza Agent87 (#35) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A lényeg, hogy tanulni kell. És nem hülyeség, amit a dékán elmond, hogy már az első órától kezdve. Meg az absztrakciós shock, amiről beszél majd. Az is létezik. Első analízis órán ha rendesen jegyzetelsz, majd' 10 oldalt írsz a füzetedbe. De minden előadáson olyan 6-8 az átlag. Ezt nem lehet másképp megtanulni, mint napról napra. Ha lemaradsz, véged, mert az elméletet minden héten kikérdezik. Emellett pedig ott a gyakorlat, amit meg otthon is gyakorolni kell. Célszerű megvenni néhány feladatgyűjteményt, pl a Monostory félét és megcsinálni belőle az összes feladatot. Meg a házikat. Ezekből is minden 2. héten kisZH. A diszkrét matek meg lájtosan indul, de ott is vannak szép dolgok, és egy idő után már nem lehet elképzelni, mert 3-nál több térdimenzióban kevesen tudnak gondolkodni :P

A molbiosz poénos, mert Závodszky mester elvárja, hogy tudj parciálisan deriválni. Ami amúgy egyszerű, de matekból csak 2. félév anyaga. Szóval az első órákat ott sem fogjátok érteni nagyon. De akinek van egyminimális tehetsége, és egy kicsit foglalkozik vele, az meg tudja szerezni a 4-5-öst is akár. Matekból kb 30% megbukik a félév végére.

A programozással az volt a bajom, hogy semmi alapom nem volt, és baromira nem értettem az elején, és mindig le voltam maradva. De programozni meg kell tanulni, ez még nekem is hátra van :)

Sportolás lehetőség kevés van, heti 3 tesi.

Szerintem tetszeni fog, és ha kicsit is jó vagy matekból, simán menni fog. Én pl mindig is szar voltam belőle, itt is szenvedtem, de nem is tanultam annyit, amennyit lehetett volna. És még így is, ha nem a legbrutálisabb gyakvezett kaptam volna, sikerült volna elsőre átmenni analból :) Tehát nem lehetetlen.

Ajánlom a közös tanulást és feladatmegoldásokat. Ez nagyon sokat segít. 3-4 -en összeültök, és közös erővel bogozzátok ki a feladatokat. Persze ha zseni vagy, egyedül is menni fog :))

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#42) Agent87 válasza serge (#40) üzenetére


Agent87
aktív tag

igen olyasmire gondoltam de pont egy itk-nak ne legyen :) na mind1 azér köszi

[Szerkesztve]

(#43) Agent87 válasza Dalai Láma (#41) üzenetére


Agent87
aktív tag

köszi neked is a részletes leírást
matekból finoman szólva se vagyok zseni és a tanulás se az erősségem de majd meglátjuk :)
legalább majd elmondhatom, hogy egyszer jártam egy félévet a pázmányra :D

(#44) Dalai Láma válasza Agent87 (#43) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha megbuksz, se add fel. De hakitartó vagy, és összefogtok páran, menni fog. Lógni előadásról és óráról nem célszerű. A légkör a suliban nagyon jó, sok jófej ember vesz körül, akik segítenek, ha baj van. A felsősökhoz is bátran fordulhatsz.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#45) serge válasza Dalai Láma (#41) üzenetére


serge
újonc

''Absztrakciós sokk''? Az a szöveg már a múlté :D Ne feledd, Nyékyné az új dékán!

Agent87
Dalai Lámának tényleg igaza van. Az analízist folyamatosan gyakorolni kell (ez 2. félévre is igaz, az szvsz gázosabb, főleg a komplex fv.tan). Az elmélet nem is olyan gázos, ha csak hetente-kéthetente nézed át (vagy kiszh-ra), mert azt végülis félév végére meg lehet tanulni. A gyakorlati rész, ami húzósabb, mivel ha 3 (?) ZH átlaga < 2, akkor nagy eséllyel bukta, hiába van ott a pótzh (ami az egész féléves anyagból van). Ezen a delikvensek 2/3-a elvérzik. Szóval gyakorlás kérdése az egész.
Diszkrét matek: az eleje tényleg szinte összeadás, kivonás, szorzás szinten van (végülis mátrixok), a vége (vektorterek, logika) már gázosabb (főleg a tételbizonyítások miatt)
Molbiosz: vicc. A zh és a vizsga is 60%-ban nyitott füzetből megy (remélem még így van). Van egy-két képlet, abba kell behelyettesíteni és kész. Ugyanilyen feladatokat csináltok majd órán. Az elméleti rész tesztje sem nagy cucc. Ilyen kaliberű tantárgyból meg úgyis lesz még néhány
Programozás: no comment
Végülis ''csak'' az 1. évet kell túlélni, a 2. év már könnyebb (<-> neurobiosz, fizika, jelfeldolgozás - de ahogy észrevettem, egyre lazább lesz a számonkérés évről-évre)
3. évtől fogva már csak a szigorlatok letételének idejétől függ a diplomád

(#46) Dalai Láma válasza serge (#45) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem tudom elfogadni, hogy Nyékiné az új dékán.
Matematikus. Később programozó. És mindemellett még nő is. Ráadásul ő az új dékán? És mi lesz Roska Tamással? Szerintem még egy ilyen kaliberű ember nincs. A Csurgayt láttam volna szívesen még a dékáni poszton, nagyon jó arc :))

Nekem anal2 könnyebb volt, mint az egy. Hallottál Hillier Dánielről?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#47) serge válasza Dalai Láma (#46) üzenetére


serge
újonc

Roskával még fogsz találkozni. CNN, meg még valami
Csurgayt mi is bírtuk, nagyon rendes és persze tényleg nagy arc
Hillier? Az egy b---, szerencsére messze ívben elkerülte a csoportunk

(#48) Dalai Láma válasza serge (#47) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na én első félévben hozzá jártam analra. Mivel nem vagyok egy zseni, mehettem ismételni az analt következő évben :(( Ebben a csoportban volt a legmagasabb a bukottak száma. Az idei elsősök megúszták, mert most külföldön van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#49) mobal


mobal
MODERÁTOR

hu sráccok asszem énis most kezdem az ITK -t. na most kezdtem el izgulni! holnap minden kiderül! :D vegyetek fel msn léci!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#50) Agent87


Agent87
aktív tag

amúgy nem tudja valaki mért nem volt gólyatábor?
ja és mennyi a pasi/csaj arány kb? :D

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pázmány-itk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.