Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Skillek és fejlesztésük

A játék mechanikájának harmadik fő eleme (a passzív fa és a felszerelés mellett) a skill rendszer. Eltérően más ARPG-ktől, itt a karakterfejlődés és a használható skillek teljesen függetlenek egymástól. Az előbbi a passzív fán történik, az utóbbihoz skill gemekre lesz szükségünk.

A fenti ábrán a skill gemek két fő típusa látszik, egy aktív skill (Cyclone) és egy support skill (Fortify). Az aktív skillek a "cselekvő" skillek, ezekkel támadunk, vagy ezek aktiválnak bizonyos védelmeket rajtunk. A support skillek pedig az aktív skillek hatékonyságát növelik.
A gemeket a felszerelésünk megfelelő szintű foglalataiba kell beraknunk, hogy használni tudjuk őket. Ahhoz, hogy egy support skill hasson egy aktív skillre, a foglalataikat össze kell kötnünk. (Erre való a Currency részben tárgyalt Fusing orb.) Mivel a foglalatok száma maximált az egyes cuccainkon, értelemszerűen páncélban vagy kétkezes fegyverben tudjuk a legtöbb supportot elhelyezni (1+5), általában itt van a fő támadó skillünk.
Ahogy haladunk a játékban a skillek is XP-t kapnak, egyre hatékonyabbak lesznek. Alapból a legtöbb skill lvl 20-ig fejleszthető. A Gemcutter's Prism-mel tudjuk a minőségüket javítani, ez külön bónuszt ad a skillhez.

Az adatlapok egyes elemei a következők:
1.) A skill tag-jei. Ez mutatja, hogy a játék mechanikájának melyik elemeit használja a skill. A support skillek tag sorában mindig szerepel a SUPPORT tag! Nagyon fontos, hogy csak azok a support skillek hatnak egy aktív skillre, amelynek a tag-jei legalább részben egyeznek vele. A képen a Fortify melee és attack tag-je is passzol a Cyclone-hoz, tehát minden support funkciója működni fog. Ha nem vagyunk biztosak benne, akkor a skillt a taskbarba beemelve a jobb felső sarkából indulva látszani fog a rá ható support gemek ikonja (a Fortifynál a piros O). Ha nem jelenik meg, akkor az a support nem támogatja az adott skillt.
2/a és 2/b ) A skill mana igénye. A support skillek százalékosan növelik az aktív skill mana igényét, egész számra kerekítve. Itt pl. a Cyclone+Fortify 2 helyett 2,6 => 3 manába kerül. Az aktív skillek mana igénye a szintjükkel nő, ezért sokszor célszerű nem kimaxolni őket.
3.) A karakter minimális szintje, amikortól használhatja a gemet. Szintén nő a gem szintjével, egy friss karakter nem tud egy fullra szintezett gemet használni.
4.) A gem funkciójának rövid leírása.
5.) A gem qualityjéhez kötött bónusz, az alternatív változatokkal együtt. (Alternatív változatok csak a Grand Heist küldetésekben érhetők el.)
6.) A skill tulajdonságai. A zárójeles tól-ig értékek a gem szintjétől függenek.
7.) A gem tárgyképe.
8.) A gem jelzése a taskbaron. (Support gemnél értelemszerűen nincs.)
9.) A support gemekből származó plusz sebzés hatékonysága. A Cyclone pl. ha egy support gem 100 physcal sebzést ad hozzá, ebből (a Cyclone gem szintjétől függően) csak 44-54-et számít be. Általában a gyors skillek alacsonyabb, a lassabbak magasabb hatékonyságúak.

Szintezés
A hordott felszerelésünkben lévő skillgemek az általunk szerzett XP arányában fejlődnek. (Mind ugyanannyival.) Szerencsére a karakter halálának az XP vesztesége nem vonatkozik rájuk. Mivel van egy alternatív fegyver párosunk is, az ide berakott fegyverekben szintezhetünk olyan gemeket, amelyekre csak később lesz szükségünk vagy amelyeket el akarunk adni. Az inventoryban lévő gemek viszont nem kapnak XP-t!
Amikor egy gem szintet lépne, a képe megjelenik a képernyő jobb oldalán. Ha engedélyezzük a szintlépést, akkor a bal gombbal, ha meg akarjuk tiltani, akkor a jobb gombbal kattintsunk a rajta megjelenő + jelre.
Ha egy gem elérte a lvl 20-at és van egy Gemcutter's prismünk, akkor lehetőségünk van a városi kereskedők bármelyikénél becserélni őket egy azonos lvl1-es, de Q20-as gemre. Ilyenkor persze amíg újra fel nem húzzuk, addig gyengébb lesz, de egyrészt azon a karakter szinten, amikor ez megtörténik (olyan lvl 90 környékén) már nagyon gyorsan újra visszajutnak lvl13-14 környékére, másrészt ilyenkor elővehetjük az előrelátóan az alternatív fegyverben szintezett másik darabot...

Ha hiányzik valami
Bár a játékban karaktertől függetlenül az összes gemet használhatjuk, a játék elején az indított karaktertől függ, hogy melyekből választhatunk a küldetések végén. A többiről sem kell lemondanunk, mert az Act1-4 orb és wand kereskedőiénél a 2. lapon ott lesz az összes felkínált gem (plusz még egy jó pár), válogathatunk belőlük. Fontos tudni, hogy ezek automatikusan szinteződnek velünk együtt egészen lvl52-nek megfelelő gem szintig - ha az elején még nincs szabad foglalatunk valamelyiknek, nem kell nulláról kezdeni.

Ezzel együtt is előfordulhat, hogy valami olyanra lenne szükségünk, amit nem kínálnak. Erre három megoldás van:
- Act3-ban a Library-ban Siosától meg tudjuk venni az összes, lvl32-nél alacsonyabb szintről induló gemet. Ő az egyetlen vendor, akinél nem elég, ha a ládánkban van a pénz, nálunk kell legyen az inventoryban.
- Act5-ben és az Epilógusban Lilly Rothnál az összes gem kapható.
Mindhárom lehetőségre igaz, hogy ezek mindig lvl1 gemek, nekünk kell elkezdeni felszintezni őket. Ez hasznos is lehet, ha pl. véletlenül túlhúztunk egy gemet és már túl sok manát fogyasztana.

Vaal gemek
Ezek a skillgemek speciális változatai. Eshetnek a játék közben is (a pirosan világító Vaal mellékpályák végén fixen ilyeneket kapunk), de magunk is csinálhatunk ilyeneket normál gemből egy Vaal orb és némi szerencse segítségével.
Amit tudni kell róluk:
- Nem minden gemnek van Vaal verziója
- Az alternatív quality gemeknek soha nincs
- A Vaal gemek qualityje nem növelhető se Gemcutter Prismmel, se kereskedőnél
- A Vaal változat és a normál egy gem slotot foglal el, de a taskbaron külön kell elhelyeznünk a kettőt. A Vaal változatot felül középen egy piros pont jelzi, és az, hogy alapból nem használhatónak jelöli a játék.
- A használatához le kell csapnunk monsztákat, ez "tölti fel" a gemet. Ha feltöltődött (aktívvá vált a taskbaron), akkor viszont használata nem igényel manát.
- A használat után pár másodpercig hiába kaszabolunk, nem tudjuk újratölteni, csak utána kezdődhet megint a felöltődése.
- Ha új pályaszakaszra érünk, a töltöttsége lenullázódik. A mapokon lévő boss szobák nem ilyenek, de pl. a Labirintusban Izaro igen, nála nem tudunk vaal skillt használni.

A vaal orbbal craftolás négy egyenlő esélyű következménnyel járhat:
- a gem "corrupted" jelzést kap, de semmi más nem történik. Corrupted cucc qualityje többé nem változtatható
- a gem szintje +/- 1-gyel változik és corrupted lesz. Így lehet lvl21-es gemet előállítani, a 19-re csökkentett gemet még visszahozhatjuk lvl20-ra.
- a gem qualityje -20/+3 között változik és corrupted lesz. Ha buktunk vele, akkor annyi, nem tudjuk újra növelni.
- Vaal gemet csinál a normál gemből.
Mivel egyik opció sem engedi a quality utólagos módosítását ezt a craftolást jellemzően lvl20/Q20 gemeken szokták alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.