Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok.
Az érdekelne, hogy egy működő rendszert hogyan tudok learchíválni úgy, hogy ha a gyerekem fejreállítja a gépet, egy laza mozdulattal vissza tudjam állítani a működőképes állapotot?
Kíváncsi vagyok, hogy van-e életképes free megoldás, illetve mi van még a Ghoston kívül?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2) VladimirR válasza Dexter68 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

powerquest partitionmagic tud tobbek kozt ilyet (particiot masloni) is

(#3) gozso


gozso
senior tag

drive image. anno hasznaltam
szerk: jah, hogy ezt zabalta fel a norton?





[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#4) Lortech


Lortech
addikt

Nálam a Paragon a favorit.

Thank you to god for making me an atheist

(#5) Rick2 válasza Dexter68 (#1) üzenetére


Rick2
senior tag

mi a baj a noton ghosttal? nekem nagyon bejött. ha valami gáz volt, 25 perc alatt a komplett rendszer, programok, minden a helyére került..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#6) Szabesz válasza Dexter68 (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Nálam az Acronis vált be. Tudom ajánlani (igaz nem free)

¯\_(ツ)_/¯

(#7) Noxy válasza Rick2 (#5) üzenetére


Noxy
veterán

Az R-Drive Image + kb annyi idő alatt, mint a Win a rendszer-visszaállítást. :P [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#8) Noxy válasza VladimirR (#2) üzenetére


Noxy
veterán

Külsö USB 2 +hajtóra is? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9) VladimirR válasza Noxy (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudom
reg hasznaltam es akkor sem nezegettem benne ilyeneket

(#10) Dexter68 válasza Rick2 (#5) üzenetére


Dexter68
addikt

Nincs baj a Ghosttal, csak ez volt az egyetlen progi, amiről tudtam. Így nincs miből választani. És lám, gyűlnek a versenytársak, remélem, tapasztalatokkal együtt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#11) 0519


0519
senior tag

http://www.partition-saving.com/

ingyenes, <1mb, sosem próbáltam.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#12) VladimirR válasza 0519 (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

errol jut eszembe => Bovebben: [link]

(#13) Noxy válasza VladimirR (#12) üzenetére


Noxy
veterán

Hát ezt én is nézegettem, de nem találtam bent olyant, ami a notimról, a külsö USB 2 +hajtóra is tud menteni. :( (Vagy csak én nem láttam, a fátol az erdőt?) :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14) Nabu válasza Dexter68 (#1) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ezen van egy pár: Hiren's BootCD
Hompage: [link]
Disk Clone Tools alatt találod őket...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#16) Scele


Scele
csendes tag

Sziasztok!

A melóhelyemen megérett a winyócsere.
Egy 200-as helyére kerülne be egy 400-as. (mindkettő sata)
A rendszert nem szeretném újrarakni.

A norton ghost-asl próbálkoztam.
Mindent átkopizott és természetesen bepipáltam, hogy bottolható legyen az új winyó is.

Kiszedtem a régi 200-ast bedugtam helyére a 400-ast.
Rendszer elindul, majd a kék alapon windowsxp logónál megakad.
A winxp induló zenéz még beadja, aztán megáll és a welcome felirat már nem jön elő.

Mi a teendő. Nagyon nem szeretném újrarakni az egész rendszert gy winyócsere miatt.
A 200-asra meg szükség lenne a másik masinába.

Scele

(#17) fokusznyik


fokusznyik
csendes tag

Hali Segítség!!
Elindítottam egy GHOST mentést, de elakadt. A szürke háttérnél a homokóra áll, és se elöre se hátra. Újraindítva be tud menni a DOS-ba, de nem csinálja vissza a diszket, a windows nem indítható el. Mit lehet tenni, nekem a windows kellene!
Köszi!


[Szerkesztve]

(#18) Chandler


Chandler
senior tag

hali

a windows system restore ja miert nem jó? :DDD :B

(#19) kokooooo


kokooooo
csendes tag

 

(#20) Nimda válasza kokooooo (#19) üzenetére


Nimda
addikt

Tartalmas...[kép]

(#21) RX Shadowcat


RX Shadowcat
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, mert egy apró probléma keletkezett, ami a következő:
Eredetileg egy kb. 10 gigás mappából indult az egész, amit a rendszer (WinXP) egy fagyás után nem volt hajlandó kezelni, illetve formázatlan lemezterületként érzékelte, és az átnevezésen kívül semmire nem volt képes vele kapcsolatban. Egy ScanDisk lefutása után viszont (ami látszólag ''javítgatott'' valamit) már az egész partíció formázatlanként (nem) kezelődik.
Szerencsére mindent lementettem mellőle előre, így ''csak'' azt a 10 gigányi adatot kellene megmenteni, de fogalmam sincs, hogyan fogjak hozzá.
Létezik ilyen esetre megoldás, esetleg valamilyen program? Nem életbevágó, de szeretném visszaszerezni a fájlokat, úgyhogy kérlek, segítsetek!
Előre is köszönöm!

RX

[Ez itt egy frappáns mondat helye]

(#22) akaido


akaido
addikt

XP install előtti kveszcsön:
GParted Live CD-ről szeretném macerálni a partíciókat, ehhez SATA optikairól bootolva SATA HDD-hez melyik SATA Drivert telepítsem a listáról mert ha nem telepítek egyet sem, akkor Kernel pánik esete forog fen? ASUS P5B-VM lap JMicron® JMB363 PATA and SATA controller (A SATA cájgok: ASUS DVD RW, és Samsung HDD.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem a szoftverbázisról az ingyenes Macrium Reflect nevű programot, mellyel a partíciókról vagy akár a teljes vinyóról lehet biztonsági mentést csinálni DVD-kre vagy más külső egységre.
Csak egy dolog nem világos. Ha bekrepál a vinyó és vissza akarom állítani a biztonsági mentésről, akkor ahhoz kell egy másik működőképes gép is, amivel a visszaállítást megcsinálom?

(#24) Andris_2 válasza Andris_2 (#23) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Valaki válaszoljon pls!

(#25) fradi81 válasza Andris_2 (#23) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, azt a progit nem ismerem de ha meghal a vinyó akkor a dvd-n lévő mentést vissza tudod állítani, de kell egy másik vinyó amire felrakod :) Acronis true image-et próbáltam az jól működik, rajta vagy egy boot cd-n arról fut.

moto g72, Ninebot d28e

(#26) Andris_2 válasza fradi81 (#25) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi a tippet!
Egyébként megnéztem és ebben a progiban is lehet boot cd-t csinálni, úgyhogy így már világos a dolog.

(#27) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban hogyan kell Macrium Reflect programot használni?
Sajnos kicsi az angol tudásom. Szeretnék egy boot lemezt csinálni a rendszeremről. :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#28) ludla válasza ludla (#27) üzenetére


ludla
őstag

Ha valaki esetleg használja a Macrium Reflect progit és lenne kedve egy tájékoztatót adni a működéséről az nagyon jól jönne. :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#29) DZs válasza ludla (#28) üzenetére


DZs
senior tag

Az ingyenes változatot leszedték a lapról. Valahol elérhető még az?

(#30) dos286


dos286
csendes tag

Sziasztok!
A gépem egy-két hónap után a netről sok szemetet összeszed, ezért rendszeresen újra kell telepíteni. (XP Prof.32bit). Én ezt úgy oldom meg, hogy tömörített tűkörmásolatot készítettem a winchester XP-t, drivereket és alapvető felhasználói programokat tartalmazó partíciójáról (közvetlenül a telepítés utáni állapotban kihúzott hálókártyánál), a winchester egy másik partíciójára. Ujratelepítés helyett ezt a tömörített másolatot "visszaborítom" a saját partíciójára (visszamásolás során az aktuális partíciótartalom törlődik, így a vírusok, programhibák is.) és ujraindítás után a lemásoláskori állapotnak megfelelően már fut is a gép.

Erre a RIPLinuX-9.3 programot használom, (csak 95 MB, ingyenes, free, letölthető)
Ez egy CD-ről induló Linux boot program, sok hardver-matató eszköz lehetőséggel.
Előnye, hogy nyilt forráskódú, szabad program (Linux), hátránya, hogy parancssoros módban kommunikál a felhasználóval (öreg DOS-osok előnyben)
Én nem vagyok Linuxos, de úgy a tűkrözéshez mind a visszatöltéshez 4-4 parancsot kell csak bepötyögni a parancssorába, meg természetesen kíván egy kis gondolkodást is.

Nekem AMD X2 procis konfigon a 30GB-os, 5GB adatot tartalmazó C: meghajtóm tömörített tűkrözése (1,4 GB-re) kb.4 percig tart, kibontott visszamásolás ugyanaddig.
Természetesen bármilyen oprendszert tartalmazó partíció, vagy oprendszer nélküli partíció is tükrözhető a programmal.

Ha valakit érdekel a módszer, szívesen küldök priviben egy részletes leírást.
A program letölthető a:
"http://rip.7bf.de/current/RIPLinuX-9.3.iso" -ról.

(#31) sfdrakex válasza dos286 (#30) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez jó módszer, de ha nem gáz megkérdezném mi a fenét csinálsz a géppel hogy 1-2 hónap alatt teli szemteled ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32) dos286 válasza sfdrakex (#31) üzenetére


dos286
csendes tag

Nem gáz. Nem én szemetelem tele, hanem az "Élet".
Szoktam programokat kipróbálni, azok meg a telepítés során "össze-vissza" irkálják a fájljaikat. Ha törlöm a progit (akár a saját reinstalljával is) itt-ott ottfelejtenek fájlokat, amik vagy bezavarnak a rendszer és a többi progi futásába, vagy nem.
Aztán meg akármilyen tűzfalat meg vírusirtót használ a bocskoros ungor, a netes szörfözés közben akkor is kap "ajándékokat". (kicsit paranoiás vagyok)
És vannak meglepetések is pl.: néhány napja letöltöttem egy, a netről videót felvevő progit zip csomagolásban. A TotalCommanderrel elkezdem kicsomizni, de a kicsomizás végén lefagy a rendszer, képernyő lemerevedve, egérkurzor nem mozdul, Alt+Ctr+Del semmi, Reset gomb semmi, csak táp kikapcs használ. Ujraindítás, minden működik A TC-ben látom, hogy a csomagolási célkönyvtárban ott a kicsomizott leöltött telepítő csomag. Ráklikk a Readme.txt-re (txt!), hogy okosodjak. Ujra lefagy minden. Táp ki-be ujraindítás, TC, ujra a Readme.txt, és hogy mégegyszer ne klikkeljek rá, törlés. F8-ra "fájl nem törölhető" Azannya, ez a txt most is fut gép ujraindítás után? Vagy mi? Nosza ezután próbálom kitörölni az egész kicsomagolt könyvtárat, F8, ki is törli a bennelevők nagyrészét, de a txt-nél és a letöltött progi telepítő exe-nél (amit nyilván meg sem próbáltam elindítani) ujra kiírja "nem törölhető". Akkor Intéző, de ez sem hajlandó törölni. Ilyenkor mi van? Kicsit idegesít, hogy esetleg valami vírus.
Ezért 10 perc alatt (az ujraindításokkal együtt) visszatöltöttem a hibátlan rendszert. Utána simán töröltem TC-ből az egész problémás könyvtárat. Hát ilyen ez az élet nálunk. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

Meglévő partíciót ki tudok bővíteni tárhellyel úgy, hogy mindkét meghajtón vannak adatok?
Ha igen mivel?

Előre is köszönöm!

(#34) Fire/SOUL/CD válasza dferee (#33) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Paragon Partition Manager 2010 Free Edition (W7 x86/x64 kompatibilis)
EASEUS Magic Partition Manager Free
(Ez utóbbi csak 32 bites OS-eket támogat, részletekért olvass a linkben)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35) dferee válasza Fire/SOUL/CD (#34) üzenetére


dferee
tag

Köszönöm!

Elvileg a 2006-os business vista az 32es nem?

(#36) Fire/SOUL/CD válasza dferee (#35) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem feltétlenül. Ellenőrizd le. Jobb egér a számítógép ikonon az asztalon/Tulajdonság ott meg majd meglátod jobb oldalt, ott írja, hogy milyen meg hány bites az OS.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37) sz.j


sz.j
nagyúr

Sziasztok.

Igaz nagyon nagy nyugi van ebben a topikban, de mégis megkérdezem, hátha valaki "betéved" és segít.

Egy "rosszalkodó" vinyóról szeretnék mindent (xp-t is!) átmásolni egy vadi új vinyóra, és mivel nem értek hozzá sőt amgolul sem tudok, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Ehhez két féle (ami majdnem ua) free progit síkerült letőltenem, ezek
- Paragon Drive Backup 9.5 Prof, illetve a
- Paragon Backup & Recovery Free Edition 10.2
Volna valaki olyan szives, hogy részletesen leírná, hogy a két progi valamelyikével, hogyan kell mindent átmásolni, hogy az új vinyón az xp is hibátlanul müködjön, bootoljon?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38) pilota


pilota
tag

Hali sürgös segitség kéne norton ghost 12-esel átkéne az égész lemez tehát a rendszert tenni egy másik uj vinyora valaki tud segiteniebben hogyan csináljam.Nemakarok ujratelepiteni semitse.Sürgös lenne mert haldoklik a régi vinyom gondol egyet és üresbevált.

(#39) F34R válasza pilota (#38) üzenetére


F34R
nagyúr

Van egy rakat de mind fizetős amit én tudok

Paragon Drive Copy

Acronis Migrate Easy

és Persze a teljes Csomagok

Acronis True Image Home

Paragon Hard Disk Manager Suit

találtam vmi ingyeneset is Miray HD Clone

F34R

(#40) Tosee válasza pilota (#38) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Norton ghost-ot nem ismerem, ezért csak annyit tudok mondani, hogy mit kellene csinálni!
Tehát vagy készítesz egy backupot a mostani rendszerről, és visszaállítod az új hdd-re, vagy clone-ozod a mostani hdd tartalmát az új hdd-re!

Viszont ezekhez szerencse is kell, mert ha "üresbe" vált a hdd akkor kezdheted az elejéről...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#41) F34R válasza pilota (#38) üzenetére


F34R
nagyúr

Esetleg még Ghostal bár nekem nem az van

1.

2.

(#42) takitibi


takitibi
tag

Norton Ghost és társai mind bekápokat készítenek, de nem olyan partíció-lemezképet, ami röndös lönne, tele a hócipőm, hogy nincs egy normális program (jelzem a Norton Ghost dos-os változata még tudta!)
Nekem egyedi a problémám:
Van egy gépem, 1 vinyóval (200 gb). Erről bootolok, fasza.
Van egy laptop, benne van egy 76 GB-os lassú satás vinyó, ki akarom cserélni egy 64 GB-os ssd-re.
Minden program úgy van kitalálva, hogy elvárja, hogy mindkét vinyó (source és destionation) működjön a gépbe. Hát ló-fenekét! Nincs annyi sata kábel most itthon.
Acronis-al képfile-t készítettem a 200 gb-os vinyóra a 76-os vinyóról, na meg is akadt a szoftver tudása, mikor mondatam neki, hogy másszon rá a 64 gigára. NO FREE SPACE!
Pedig az adat a vinyón 30 gb. Hát széééééééégyen!!!
Ezek vannak most itt nálam, melyiket használjam, ami
--képes diszkről olyan image file-t készíteni, ami a free space-t nem tárolja le, csak az adatot
--később egy másik diszre ami kisebb, rá tudom húzni
--boot-olható lesz, egy az egyben másolja a partíciót (üres helyeket nem számolva fel).
Írjatok már gyors valami tippet, köszi!
Lista:
Acronis True Image Home 2012 build 6154 Final
Norton Ghost_14
Paragon Migrate OS to SSD 2.0 Special Edition
Paragon Partition Manager 11 SE Personal build 9887
Paragon.Partition.Manager.v10.0.Server.BootCD-DVT
Part_wizard_pro 6
:))

Üdv: TakiTibi

(#43) #95590400 válasza takitibi (#42) üzenetére


#95590400
törölt tag

első körben easeus todo, r-drive image, asszem valamelyikkel már csináltam hasonlót.
amúgy jó régi topikot választottál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) takitibi válasza #95590400 (#43) üzenetére


takitibi
tag

Köszönöm! Az R-Drive ismerősen cseng, ránézek! :)

Üdv: TakiTibi

(#45) sz.j válasza takitibi (#42) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nézz itt körül, remélem, hogy találsz megfelelőt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#46) sz.j válasza #95590400 (#43) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha win7-hez, ill. ssd-hez kell, akkor nem valószínű, hogy jó választás lenne a Todo Backup.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47) takitibi válasza sz.j (#45) üzenetére


takitibi
tag

Na erről a macrium-ról még nem is hallottam. De úgy látom pont azt csinálja, ami nekem kell!
Köszi!

Üdv: TakiTibi

(#48) sz.j válasza takitibi (#47) üzenetére


sz.j
nagyúr

Itt olvashatsz róla (is).

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#49) takitibi válasza sz.j (#48) üzenetére


takitibi
tag

KÖSZI-KÖSZI!!!! :C

Üdv: TakiTibi

(#50) #95590400 válasza sz.j (#46) üzenetére


#95590400
törölt tag

ahhoz képest külön opció van ssd-re bennük a legújabbakban, pl. advanced server. igaz ez már nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.