Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) dos286


dos286
csendes tag

Sziasztok!
A gépem egy-két hónap után a netről sok szemetet összeszed, ezért rendszeresen újra kell telepíteni. (XP Prof.32bit). Én ezt úgy oldom meg, hogy tömörített tűkörmásolatot készítettem a winchester XP-t, drivereket és alapvető felhasználói programokat tartalmazó partíciójáról (közvetlenül a telepítés utáni állapotban kihúzott hálókártyánál), a winchester egy másik partíciójára. Ujratelepítés helyett ezt a tömörített másolatot "visszaborítom" a saját partíciójára (visszamásolás során az aktuális partíciótartalom törlődik, így a vírusok, programhibák is.) és ujraindítás után a lemásoláskori állapotnak megfelelően már fut is a gép.

Erre a RIPLinuX-9.3 programot használom, (csak 95 MB, ingyenes, free, letölthető)
Ez egy CD-ről induló Linux boot program, sok hardver-matató eszköz lehetőséggel.
Előnye, hogy nyilt forráskódú, szabad program (Linux), hátránya, hogy parancssoros módban kommunikál a felhasználóval (öreg DOS-osok előnyben)
Én nem vagyok Linuxos, de úgy a tűkrözéshez mind a visszatöltéshez 4-4 parancsot kell csak bepötyögni a parancssorába, meg természetesen kíván egy kis gondolkodást is.

Nekem AMD X2 procis konfigon a 30GB-os, 5GB adatot tartalmazó C: meghajtóm tömörített tűkrözése (1,4 GB-re) kb.4 percig tart, kibontott visszamásolás ugyanaddig.
Természetesen bármilyen oprendszert tartalmazó partíció, vagy oprendszer nélküli partíció is tükrözhető a programmal.

Ha valakit érdekel a módszer, szívesen küldök priviben egy részletes leírást.
A program letölthető a:
"http://rip.7bf.de/current/RIPLinuX-9.3.iso" -ról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.