Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beteg


beteg
őstag

Hali!
Igazából nem biztos, hogy új topikot kéne neki nyitni, de a keresővel nem találtam semmit róla, viszont csak kéne beszélni róla! Úgyhogy a téma adott. [link]
Ha van javaslat, hogy hová menjünk át vele, elfogadom és zárható ez, ha meg nem, akkor összeszedem a normális első hsz.-hez valót a lapról.
thx

Csak futni kell!

(#2) Rusher válasza beteg (#1) üzenetére


Rusher
őstag

Ez egy nagyon jó kis lapnak néz ki sztem.....hát nemnagyon lehetne hova sorolni végülis :K Már meg is van, hogy milyen X48-as lapot vegyél :D

(#3) beteg válasza Rusher (#2) üzenetére


beteg
őstag

:) engem is azért izgat annyira, mert iszonyat jól néz ki :DDD

Csak futni kell!

(#4) Rusher válasza beteg (#3) üzenetére


Rusher
őstag

Kegyetlenül :) És hát nem utolsó sorban jól fel van szerelve mindenféle jóval :K
Csak sztem a topik nevébe írd bele a tipus elé, hogy Asus ;)

(#5) ByB


ByB
addikt

Lehet már vmit tudni a hazai megjelenésről?

(#6) Rusher válasza ByB (#5) üzenetére


Rusher
őstag

Hát még külföldön sem lehet kapni sztem úgyhogy passz....de talán a hónapban vagy jövö hónap elején :K

(#7) Csyppa válasza beteg (#3) üzenetére


Csyppa
senior tag

Hát igen, bár éleg sokat üthették mert nagyon bekékült :D

Nem fér ki képként

[ Szerkesztve ]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#8) Martin2004


Martin2004
tag

Kár, hogy nem ddr2-es...

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#9) beteg


beteg
őstag

de a manualja már fent van :)

Csak futni kell!

(#10) beteg


beteg
őstag

és vkinek már van is! :C
[link]

Csak futni kell!

(#11) Tibiajax válasza beteg (#3) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

muszáj gyorsan venni ilyen lapot, akármennyibe is kerül majd, mert bszott jól néz ki. Durván fog majd mutatni a totál zárt házamban
Kerül amibe kerül, van píz

(#12) tom_tol válasza Tibiajax (#11) üzenetére


tom_tol
addikt

elvileg 05.05-10 között cca. 70k :))

(#13) beteg válasza Tibiajax (#11) üzenetére


beteg
őstag

kettőt kérünk! :)

Csak futni kell!

(#14) jugeen


jugeen
addikt

(#15) Misi 007 válasza jugeen (#14) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Ez igen! :)
Jólenne egy ilyen lapocska hogyér vetted?

(#16) jugeen válasza Misi 007 (#15) üzenetére


jugeen
addikt

szponzortol kaptuk tesztelesre.

[ Szerkesztve ]

(#17) Misi 007 válasza jugeen (#16) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Jah értem! :)
És hogy muzsikált a teszt alatt?

(#18) jugeen válasza Misi 007 (#17) üzenetére


jugeen
addikt

a teszt meg nem keszult el, folyamatban van. kedves kollega FSB570-en bootolt. :)

(#19) beteg válasza jugeen (#14) üzenetére


beteg
őstag

nagyon szép!

Csak futni kell!

(#20) jugeen


jugeen
addikt

az elso tapasztalatok alapjan szimpatikus a lap. vegre ujra van 1:2 RAM szorzo Asus DDR3-as lapnal, ami mukodik is FSB400 felett 1.45vnb-n (talan alacsonyabb feszen is. meg nem probaltam). vdroop egy QX9770 4.0G teljes terhelesnel 0.07v, uresjaratban 0.03v. meg mindig hianyolom a magonkenti GTL fesz allitasi lehetoseget, ami egy high-end laptol elvarhato lenne, ugyanis a GTL az egyik erzekenysege a 45nm-es 4 magosoknak. XFX 790i-ben ugyanaz a processzor 1.374v 4.0G-n volt stabil teljes terheles mellett, ennel a lapnal 1.393v kell neki. ez a viszonylag nagy fesz kulonbseg szepen kibalanszolhato lenne, ha nem csak egy CPU GTL opciot talalnak a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tibiajax válasza jugeen (#20) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Milyen szép magyar szó ez, kibalanszolható.. :) pillanatra másképp is olvastam
Kár amúgy, h ddr3, így nekem ki is esett. Pedig amúgy tényleg gyönyörű, és szólt volna mellette egykét dolog, ami miatt lecseréltem volna erre a premiumot.

[ Szerkesztve ]

(#22) beteg válasza jugeen (#20) üzenetére


beteg
őstag

:R
királyság! akkor egy 450-es fsb-vel, amit még elbir qx, lehet menni 2000 fölé a rammal!?

Csak futni kell!

(#23) jugeen válasza beteg (#22) üzenetére


jugeen
addikt

1 : 2-es a legmagasabb FSB : DRAM szorzo. ha 2000-et szeretnel, akkor oda FSB500 kell.

(#24) beteg válasza jugeen (#23) üzenetére


beteg
őstag

:O
amúgy az asus oldalán feketének tünik a lap, a Te képeiden meg inkább barna!? valami tesztelői példányod van, vagy ez már a végleges szin?

Csak futni kell!

(#25) jugeen válasza beteg (#24) üzenetére


jugeen
addikt

ez mar a vegleges. nekem is feltunt, hogy egy kicsit barnas, de az alap az fekete. a vezetekezes miatt tunik barnanak.

(#26) jugeen válasza jugeen (#25) üzenetére


jugeen
addikt

azt meg hozza teve, hogy a fenyviszonyok nem voltak valami jok, es akkor meg azt nem is emlitettem, a fotozas rookie fokozatan jatszok a geppel :DDD

(#27) keIdor válasza jugeen (#14) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon pofás alaplap és az elrendezése is nagyon jó!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) Misi 007 válasza Tibiajax (#21) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Igazából nemtudom miért baj "mindenkinek" hogy DDR3-s megy bele?!
Szerintem már egész jó áron lehet venni a DDR3-s ramokat is!
Még jó hogy nem visszafelé fejlődünk az SD korszakba... :D

(#29) Tibiajax válasza Misi 007 (#28) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Szóval nem mondtam, h baj lenne, csak nekem most nincs kedvem ddr3-as ramokba is majd beruházni még külön, ennyi. Persze, mire igazán elérhető árú lehet majd ez a lap, addigra nyilván a ddr3-ak is normális árfekvésű lesznek, szóval bármi lehet még.

(#30) Misi 007 válasza Tibiajax (#29) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Hát igen nemlesz olcsóság ez a lap se szerintem 65-70 körül lesz a kezdőára!
Énis várok még a vásárlással addigis kiszolgál a jelenlegi configom...

(#31) pentium4


pentium4
senior tag

szivesen lecserélném a p5e ws pro workstation-met egy iylen evo ra!!!
csak sajna DDR3 :)
4giga 2000mhz-es ballastix nem olcsó pénz :DD
majd ha bejön a 32nm-procik és velük az 1366-os tokozás akkor majd ddr3 zok, addig marad a jelenlegi rendszer!

P4

(#32) Fricc


Fricc
tag

Hali, azt nem tudjátok, hol lehet megnézni hogy ezen a lapon (meg a többi asus, esetleg giga) azt, hogy melyik pci, ill. pci-express slot mivel közösködik? Nekem a hangkártyámhoz olyan lap kell, amiben van min 1 olyan pci, illetve 2 olyan pci-express ami nem közösködik semmivel (esetleg olyan erőforrásokkal amit nem használok, pl a 7-8.- usb csati ami már teljesen kihasználatlan.

Amúgy ez a lap tetszik a legjobban :) remélem valóban is stabil, ennyi pénzért. :R

[ Szerkesztve ]

(#33) Fricc


Fricc
tag

Hahóó, tud valaki segíteni ??

(#34) Fricc


Fricc
tag

Nagyon elsüllyedt ez a topic, fel kéne éleszteni ...

http://www.insidehw.com/Reviews/Motherboards/ASUS-P5E64-WS-Evolution/Page-2.html

"But we are little bit disappointed when it comes to voltage filtration of chipset and DDR3 memory. In this case it was used only one phase model while at some older models was used better and more stabile 2-phased."

"Megilyedés történt amikor rájöttünk, hogy csak egyfázisú szűrést kapott a DDR3 memória, és a chipset. Eközben a régi modellek már használták a jobb és stabilabb 2 fázisút"

Szerintetek ez mennyit számíthat a lab stabilitásában? Gondolom az asus mérnökei nem hülyék, így ez valamivel kompenzálva van, esetleg jobb minőségűek ezek a fázisok vagy a lap elektronikája és fölösleges lehet 2 fázis? De pl.: a ROG vonalon meg a minnél több fázisra mennek rá (Maximus II: 16 phaseCPU; 2phase DDR) Ki éti ezt? :)

Amúgy kapható már ez a lap egyáltalán, mert szinte semmi infót nem látni róla, főleg magyarországon nem. Kölföldi teszt is csak elvétve, és csak ez a lap egymagában ilyen preview jelleggel...

(#35) Fricc


Fricc
tag

Kapni lehet már ezt egyáltalán valahol nem tudja valaki? vagy mikortól?

(#37) Overlocker válasza Fricc (#35) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát ezt sajnos nem tudom megmondani, de nálam van egy lap és hétvégén rakok fel eredményeket róla!

(#38) Fricc


Fricc
tag

Ez remek! :)

Mondjuk ahogy néztem a DQ6 ddr3 verziónál is csak 1 fázis van a ramnak, úgylátszik ddr3hoz bőven elég egy is. A lap stabilitásáról csak jókat írnak mindenhol, ez is ezt látszik alátámasztani. Overlocker tesztjeire kíváncsi vagyok, mit sikerül kihozni belőle! :R

(#39) Fricc


Fricc
tag

Na született azóta valami teszteredmény vagy magánvélemény a lappal kapcsolatban? :)

Illetve a kaphatóságával kapcsolatban vmi infót tud valaki???

(#40) Overlocker válasza Fricc (#39) üzenetére


Overlocker
veterán

Sajnos, véleltlenül leformáztam, azt a winyót, amin a tesztjeim voltak... :(((

A lényeg, kb 570-580FSB-re képes a lap, illetve nagyon jó lett a ramtámogatása a 0401-biossal, 500FSB mellett 1:2-es aránnyal, szépen mennek a ramok 2000Mhz-en. Mindehhez elegendő 1,45v chipsetfeszültség!

Észrevétel, a déli hidat nem árt hűteni picit!

mod: Hogy miért nem kapható rendesen nem tudom, ma megkérdezem az Asust!

[ Szerkesztve ]

(#41) Martin2004 válasza Overlocker (#40) üzenetére


Martin2004
tag

Ööö..., ez a 580-as fsb Quaddal volt vagy Duoval?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#42) keIdor válasza Martin2004 (#41) üzenetére


keIdor
titán

Quad ritkán megy 500-at is, szóval utobbi. ;)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) Overlocker válasza Martin2004 (#41) üzenetére


Overlocker
veterán

Wolfdale-el ;)

(#44) Martin2004 válasza Overlocker (#43) üzenetére


Martin2004
tag

na azért ám! Az már perverz lenne. :D

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#45) jugeen


jugeen
addikt

(#46) Fricc válasza Overlocker (#40) üzenetére


Fricc
tag

Sikerült azóta megtudnod valamit? :U

(#47) Overlocker válasza Fricc (#46) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen..a disztribútorok illetve nagykereskedők nem hozzák be mert túl drága, valószínűleg ez az oka,hogy nem terjed el itthon ez a lap..

(#48) jugeen válasza Overlocker (#47) üzenetére


jugeen
addikt

ettől függetlenül, ha egy viszonteladó le szeretné rendeli a minimális darabszámot, akkor nem fognak nemet mondani...

(#49) Fricc válasza jugeen (#48) üzenetére


Fricc
tag

ennyire drága? :D

érdekes de egy-két árlistában felbukkan az intel qx9xxx széria, közel kétszázezres árcédulával... ha ennél is drágább ez a lap nem is érdekel :D

(#50) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

még nem tettem fel a legújabb BIOS-t (nem tudom most mi van rajta:B), de 500-as FSB-n nem tudok POST-olni, ellenben a 480 úgy néz ki simán megy, FSB-nek, NB-nek és az Over akárminek is adtam nagyságrendileg +0.1V-ot, mit kellene még átállítanom hozzá. RAM-ok 2x1 GB OCZ Platinum DDR3-1600 CL7 (megy is ennyit a lapban, olvas vagy 10k-t Everestben:D). Mellesleg az Auto VCore tényleg Auto-ként működik, FSB-től függően állítgatja magát felfelé. Ha a VDrop-ot Performance-re állítom és manuális CPU feszt használok, akkor egy mV-ot sem esik le, nagyon durva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.