Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4, de rendes vagy celeron? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Drizzt válasza _George (#50) üzenetére


Drizzt
nagyúr

jól teszed...

I am having fun staying poor.

(#52) Sopi válasza Drizzt (#43) üzenetére


Sopi
senior tag

Végre valaki :DD

(#53) Sopi


Sopi
senior tag

Na, mégegyszer köszönöm a linket :)) !

(#54) Egon válasza Sopi (#53) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért szvsz ne kapkodd el... Ha jól látom, a tesztben a ''sima'' 2.4-es proci szerepel csak (és nem a 2.4B), így azt a különbséget felezd meg...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) gesuz válasza Egon (#54) üzenetére


gesuz
senior tag

Azért ne felezd nagyobb a különbség az A és B mint a B és a C között nem is kicsivel.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#56) gesuz válasza gesuz (#55) üzenetére


gesuz
senior tag

Sőt az eredmények alapján az egy 2,4B. És a C legnagyobb előnye a HT.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#57) Break


Break
aktív tag

szvsz: a fentiekből kitűnik, hogy aki inkább használja munkára az vesz Intel®-t....
DE: a teljesítmény - ár viszonlatában az AMD® viszi el apálmát...(Abit NF7 + Barton 2500+ `45-47e. ft)
Aki inkább az intel felé húz annnak mélyen be le kell nyúlni a zsebébe....(abit IS-7-E + Intel 2,4Ghz/533 64-66e. ft)

Játékra én (ez a saját véleményem) AMD konfigot használnék (használok Abit KD-7 Barton 2500+ 180*12=2160Mhz +Ati Radeon 9700pro)......a munkagép ellenben egy Intel ami alapon megy (Abit IS-7-E + 2,4Ghz/533 + Geforce2 MX200 :) ).

És nagyon rossz tévhit még mindig sokak közt , hogy az AMD nem lenne olyan stabil és megbízható proci-platform mint az Intel. Minden a körül lévő alkatrészek ''normális'' kiválasztásán múlik.

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#58) Sopi


Sopi
senior tag

Lehet, hogy sokan hülyének tartanak, de én mindenképp maradnék az Intelnél. Van haverom, aki váltott Intelről AMd-re (MSI 815EPT Pro + 1.0 Celeron-Tualatin + 256Mb Sd133 --> Abit KD7-RAID + AMD Athlon 2000+ + 256Mb DDR333), és nincs túlságosan megelégedve. Azt mondja, hogy nem lett sokkal jobb a gépe, szinte alig tapasztal különbséget.

(#59) hobizoli válasza Sopi (#58) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hm...ez erdekes...


hobizoli

több drón kell ;P

(#60) Szőrös  válasza Sopi (#58) üzenetére


Szőrös 
veterán

S mi az az alkalmazás/játék aminél ''aig'' tapasztal különbséget ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#61) Egon válasza gesuz (#55) üzenetére


Egon
nagyúr

??? Magadnak mondasz ellent...:P
Ha B-A=x és C-B=y, ahol x>y, akkor értelemszerűen C-A=x+y (ez a különbség amit a tesztben látsz), és (x+y)/2-vel még dícsértem is a helyzetet (ugye (x+y)/2>y...).

Amúgy meg szerintem ''sima'' 2.4-es van a tesztben (ha B lenne, odaírták volna), meg a különbségből is erre következtetek... Nézd meg a 2.53-as (az 533-as fsb-vel megy) eredméyneit, és arányosíts...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#62) Egon válasza Sopi (#58) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne menj ebbe bele - felesleges, csak flame lesz a vége...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#63) Legolas


Legolas
senior tag

Nekem Amd-m van és nagyon meg vagyok elégedve, de ez most mellékes.

Én nagyon jókat hallottam a 2.4c-ről. Igaz, hogy jó drágán iszonyat gyors ramokat illik venni hozzá, de aztán akkor az egekig tuningolhatod, ram proci szinkronhajtás mellett. Pl. Vitus a megmondhatója, hogy különösebb melegedés nélkül az a proci kiröhögi a 3 ghz-t. Szóval ha intelt veszel és ugyebár azt akarsz, akkor szvsz 2.4c!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#64) Legolas


Legolas
senior tag

Ja és látogasd mega P4 proci tuning témát, utána okosabb leszel!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#65) ethrnz


ethrnz
csendes tag

Jó a kérdés, mert én is most készülök gépet venni, és eredetileg P4 celeront terveztem... Hogy miért? Elkövettem jó 7 évvel ezelőtt azt a hibát, hogy vettem egy nagyon komoly gépet nagyon sok pénzért (PI 133 30eFt, VGA 2MB 12eFT, 1,7GB HDD 38eFt, mindez 96-ban és ezek nettó árak) persze a nyújtott teljesítmény nagy részét soha nem használtam ki, de megvolt a tudatom, hogy nekem van a legfaszább gépem közel s távol... AZóta rájöttem, hogy bármit is veszek, tudatában kell lennem annak, hogy egy év múlva a felét éri, vagy még annyit se, két év múlva meg dobhatom ki az egészet... Ez az amortizáció egy felső középkategóriás gép esetében is simán megközelíti a havi 10.000 Ft-ot, amit ki tudok köhögni, de nem kevés pénz.
Azóta kicsit ódzkodom attól, hogy mindenből a legjobbat, legújabbat vegyem meg. Persze mindezek ellenére nagy érdeklődéssel hallgatom a nálamnál szakértőbbek hozzászólásait.
Csak egy példa... Volt egy Dell Notebookom Inspiron 8200-as egy P4 ment benne 1.8 GHz-en 512 RAM, meg valamilyen 32MB-os ATI vgaval. Az irodai alkalmazások tökéletesen pörköltek rajta, kábelinternet ugyancsak (valódi villámgyors kábelnet), sőt a haverom rengeteget Counter-Strike-ozott vele (ez ismereteim szerint elég nagy hardverigény) én pedig toltam a Colin McRae Rally 2-őt, és a cucc teljesen tökéletesen futott.
A konklúzió (persze ez abszolút magánvélemény): én csakis akkor költenék 50eFt-ot procira, vagy alaplapra, vagy videokártyára, ha 1. megszálott hardverőrült lennék, és fontos lenne számomra a TUDAT, hogy nekem a high-end gépem van 2. tényleg napi 8-10 órát ülök a Quake 3 előtt 3. nagyon komoly és elkerülhetetlen multitaskingra használom a gépet. Minden egyéb esetben teljesen feleslegesen fizetem meg azt többletet, amit szerintem valójában nem is használok semmire.

Mindez persze jól hangzott, de még mindig nem tudom én sem milyen procit fogok venni...

Na szebb jövőt mindenkinek!

ethrnz

(#66) _Volkovy_ válasza ethrnz (#65) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

HI!
Se a Quake3,se a Colin2,de a CS főleg nem igényel annál az 1.8-asnál nagyobb gépet a tökéletes játszhatósághoz :) Sőt,ennek az órajelnek a felével is tökéletesen mennek,nem kell egyikhez se R9800Pro..
Abban igazad van hogy a megszállottak veszik ezeket a cuccokat :)Aki sokat tolja a Quak3-at,annak csak jó monitor kell,de ugyanez igaz minden másra,ha sokat használja az ember a gépet :)

(#67) _Volkovy_ válasza Sopi (#58) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor a haverod Pasziánszra használja a gépét :DD

(#68) ethrnz válasza _Volkovy_ (#67) üzenetére


ethrnz
csendes tag

OFFTOPIC

Szia!

Ha már itt vagy csak kíváncsiságképpen mondanál nekem egy - az általam írtak szellemének megfelelő - általad ajánlott konfigurációt új gépre.
Köszönöm.

ethrnz

(#69) fügike


fügike
senior tag

Bocs, hogy bepofátlankodok ide, de lenne egy kérdésem:

Az Intel milyen hűtőket ad a dobozos procijai mellé? Mármint milyen zajosak, mennyire hűtenek, stb.??? Lécci valaki, még ma meg kéne tudnom legalább a zajszintet. Az Intelnél már kerestem, de csak idétlen PDF-eket találok, konkrét hűtőket nem.
Előre is köszi!:)

Boci-boci tarka!:D

(#70) fügike


fügike
senior tag

Up!!:) Lécci valaki!:)

Boci-boci tarka!:D

(#71) Male válasza fügike (#69) üzenetére


Male
nagyúr

Intel gyári hűtő -> halk és elég jól hűt (azért vannak nála jobban teljesítő hűtők, de ha feszemelés nélkül húzod csak a procit, akkor álltalában elég). Szabályozza a fordulatszámot 2700-3800 rpm nálam, e fölé még nem ment (50 fokon 3800 rpm a nyári melegben). Amíg nem gyorsít, addig szinte hangtalan, amíg csak netezel meg ilyenek, addig nem gyorsít fel (addig 40 fok alatt van a proci nálam, ált 34-35 fokos rosszul szellőző házban). Ja ezt 2 GHz-es Northwood produkálja. Ha teljesen halkat akarsz, akkor Speedfan (vagy az alaplap is lassíthatja, ha tudja: Q-Fan, stb), 65%-os sebességen egyáltalán nem lehet hallani, még nyitott házzal sem (csak a tápventit hallom, pedig az is csak 1200 rpm-en megy), ilyenkor kb 1700 rpm, így 41 fok normál használatnál a proci, és ha nem gyorsítom fel, akkor a max 53 fok szintén 1700 rpm-en (több óra 100%-os prociterhelés után). A múltkori nagy melegben ment volna 53 fok fölé is, de az alaplap felgyorsította a ventit a procin (a Q-Fan-t használtam), és akkor visszament 50 fokra.

Szerintem mindenképp érdemes dobozosat venni, az árkülönbségből nem kapsz ilyen jó hűtőt.

(#72) fügike válasza Male (#71) üzenetére


fügike
senior tag

Köszönöm, nem nekem kell, és nem lesz húzva a proci, úgyhogy biztos megteszi! Csak mert holnap rendelnem kell, és egy Glacialtech -et akartam venni, de az nincs, van viszont. Az 25dbA-s. De akkor inkább maradok a dobozosnál. Jó lesz az is!
Még egyszer öszi, megnyugtattál!:)

Boci-boci tarka!:D

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4, de rendes vagy celeron? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.