Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4, de rendes vagy celeron? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sopi


Sopi
senior tag

Új gépet akarok venni (P4) :DD, de nem tudom, hogy milyen procit vegyek bele :( :
2.4-es(kb.) Northwood/533Mhz FSB/512kb L2 (kb. 42.000Ft),
2.4-es(kb.) Northwood/800Mhz FSB/512Kb L2 (kb. 48.000Ft),
vagy inkább egy fele annyiba krülő
2.4-es (kb.) Celeron Willamette/400Mhz FSB/128Kb L2 (kb. 22.000Ft).
Egyébként egy Abit BH7-est akarok venni, azt irják az tudja a 800Mhz FSB-t.

(#2) hobizoli válasza Sopi (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mire hasznalnad?


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) WN31RD válasza Sopi (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha az ára miatt gondolkodsz a Celeroncson (tehát spórolni akarsz), akkor talán vegyél inkább AMD-t... az olcsó és jó. Ha mindenképpen Intelt akarsz, akkor pedig nyugodj bele, hogy az nem olcsó, és vegyél rendes P4-et.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) Zsiba


Zsiba
senior tag

Ha ezek az alternatívák akkor én rendes P4-et vennék.

''One Ring to rule them all...''

(#5) hobizoli válasza Zsiba (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Erdekes modon azok meg mindig ugyanazok...:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#6) Sopi


Sopi
senior tag

Ez rendben, én is szívesebben vennék rendeset, csak ha Celeront vennék, akkor még maradna pénzem másra is.
Pl. vehetnék egy nagyobb vinyót.

Egyébként főleg játékra használnám (programozok is webes dolgokat, de arra még a mostani 850Mhz-s CeleronII is elég)

(#7) hobizoli válasza Sopi (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A web-s izek meg SZVSZ nem igenyelnek tul nagy (aru) eromuvet, arra a Cerka is eleg lehet. Ha jatszani is szeretnel, akkor viszont az AMD a nyero(bb), ez a Cerka araert a P4 sebesseget, teljesitmenyet nyujtja...



hobizoli

több drón kell ;P

(#8) Salvatore válasza WN31RD (#3) üzenetére


Salvatore
tag

Sztem is kerüld nagyívben a celeront, mert 1 rakás fos!!!
AMD v. Northwood P4 minimum 533-as fsbvel

A pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta...

(#9) Sopi válasza Salvatore (#8) üzenetére


Sopi
senior tag

Hát nem tudom, inkább maradnék az Intelnél.
Ha már itt tartunk akkor a Northwood-ból melyiket érdemesebb venni:
533Mhz FSB vagy
800Mhz FSB
Melyiknek jobb az ár/teljesítmény -e?

(#10) hobizoli válasza Sopi (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A 800MHz FSB-se.


hobizoli

több drón kell ;P

(#11) Sopi


Sopi
senior tag

Remélem menni fog az Abit BH7-ben.
Az Abit honlapján az van írva, hogy viszi, de a Prohardver tesztjében nem ment neki :( .

(#12) Polesz válasza Sopi (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Én a helyedben nem Abit lapot vennék, de Te tudod...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) Gabró


Gabró
tag

Én meg CSAK Abit lapot vennék. :)

(#14) lama2k válasza Sopi (#9) üzenetére


lama2k
tag

Hi!
Nem akarok Intel vs. Amd forumvitat, de azt nemtudom elnezni, hogy vki ar/teljesitmenyen gondolkodik Intel eseteben. Hadd vilagositsalak fel! Aki Intelt vesz az vagy nagyon hulye vagy nagyon sok penze van. Az Amd olcso es ugyanolyan vagy ha nem jobb minoseg teren(mert gondolom ettol odzkodik minden betokosodott agyu inteles). ENNYI

(#15) WN31RD válasza lama2k (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

Felső árkategóriában (amit Magyarországon tényleg csak azok vesznek, akiknek nagyon sok pénzük van, vagy a munkájuk valamiért szükségessé teszi) az AMD nem nyújt jobb ár/teljesítmény arányt, mint az Intel. Ezt azért nem árt tudni az AMD fanoknak sem.
Alsó és közép kategóriában természetesen igazad van.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) WN31RD válasza lama2k (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

Egyébként mit értesz ''minőség'' alatt?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) M@trixfan válasza WN31RD (#15) üzenetére


M@trixfan
addikt

Látod ebben full igazad van!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#18) M@trixfan válasza lama2k (#14) üzenetére


M@trixfan
addikt

Egyébként meg az vesz Intelt aki a leggyorsabbat szeretné. A 2,4 gigás P4-től már jobb vétel az Intel ha valakinek van rá lé és sebességre gyúr.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19) lama2k válasza WN31RD (#16) üzenetére


lama2k
tag

Hat azt, hogy sokan azt gondoljak amds rendszerekkel sok gond van. Gyakran tonkremennek, fagynak stb. En ezt ertem minoseg alatt. Amugy en nem vagyok egy megrogzott Amd fun. Mindossze esszel vasarolok, es jelen pillanatban az Amd jo es olcsobb mint az Intel. Te mit ertesz felsokategorian? A 3 Ghz feletti procikat?

(#20) lama2k válasza M@trixfan (#18) üzenetére


lama2k
tag

A sok penz aza ''leggyorsabbat szeretnem'' kategoria nalam.

(#21) Sopi


Sopi
senior tag

Én akarok itt üres dolgokat mondani, de tesztek is igazolják, hogy pl. sok dologban egy 2.4Ghz-s Intel leelőz egy 3Ghz-s AMD-t :C!!!
Most nincs kedvem újból megkeresnem azt a tesztet, de a Tom's Hardware Guide egyik tesztjében volt, asszem valami ''100 CPU tesztja 75Mhz-től 3Ghz-ig'', vagy valami hasonló
[L]http://www.tomshardware.hu/[/L]

(#22) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A Tom's Hardware Guide egy rakás...Mellesleg nincs is 3 GHz-es AMD. A tesztekben max. a Quake3-nál és MHz-igényes progiknál veri el, semmi másban szvsz.

(#23) lama2k válasza Sopi (#21) üzenetére


lama2k
tag

Nem talaltam meg az emlitett cikket. Talan mert nem is letezik?

(#24) Sopi


Sopi
senior tag

Neee csináljunk itt ''AMD vs. Intel''-t.
Én szimplán azt kérdeztem, hogy melyik kb. 2.4Ghz-es Intel procit érdemes megvenni :((( !

(#25) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kérdésre válaszolva: 800 MHz

(#26) Gabró


Gabró
tag

Ha nagyon most akarsz procit venni akkor: PIV 2.4C.

(#27) Sopi


Sopi
senior tag

Köszönöm mindenkinek, hogy segített!!!

(#28) immortal


immortal
csendes tag

nekem november ota van normal p4em (1,8 ghz), tesomnak vettem egyidejuleg egy ugyanilyen celeront. a gepeink zsirra megegyeztek amig nem bovitettem 768 megara ramot, es egeszen addig semmi kulonbseg nem volt eszlelheto teljesitmeny tekinteteben. mondjuk nemtom h celeron hogy muzsikalna 768 mega rammal, mindenesetre en legkozelebb amd-t fogok venni, mert en ugy latom, h jobban megeri.

(#29) ücsüküé válasza lama2k (#14) üzenetére


ücsüküé
csendes tag

Igen és te vagy a karaj gyerek...csípem az ilyen ostoba ''embereket''

A munka nem f@sz, állhat napokig.

(#30) esteban válasza Sopi (#27) üzenetére


esteban
senior tag

ha sporolni akarsz es csak intel johet szoba, akkor talan a legolcsobb celeronnal jarsz jobban .. ugy 2G korul (lenyeg, hogy Northw. magos legyen). Programozasra eleg, rakjal melle legalabb 512MB ramot, tobbet er mint par szaz Mhz.


Bar alaplapot esetleg keresnek egy 865-os csipszeteset + 2x256MB amit kesobb lehet boviteni: 3G PIV-re, es +2x256/512MB rammal.


HDD-bol meg 8MB -osat, pl mint nekem WD 80G/8MB gyors csondes ...






(Otthonra amit vettem az is csak egy 1.3-as Duron, de van mellette 512MB ram es win/Linux szepen gyorsan dolgozik a Photoshop, FW alatt :)) )




ps.: persze ar/teljesitmenye meg mindig a XP2000+ -nak a legjobb :)

iBook + RedBull :)

(#31) erdoke válasza Sopi (#27) üzenetére


erdoke
titán

Várj, én még nem is segítettem.:)
2,4C kb. annyival jobb, mint amennyivel többe kerül a B-snél. Viszont én a helyedben megfontolnám a dual DDR-es lapot alá. Abit IS7 pl. Jó RAM se árt, a TwinMOS 466-os modulja elég jó áron elmegy 480-on is, ami szinkron 2,88-at jelent a procival.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Notes


Notes
senior tag

Tisztelt lama2K!

Mivel a moderátor nem aktiválta magát szeretném felhívni rá a figyelmedet, hogy a #14-es megnyilvánulásod enyhén szólva alpári volt. Mi itt a Prohardveren tiszteletben tartjuk egymás véleményét, de a hasonló beszólásokat legalább illik egy SZVSZ-el felvezetni...
És kérlek hidd el hogy itt a PH-n is van több száz ember aki Intel processzort használ, ennek ellenére nem 'hülye' és nem 'milliomos'. :(((

Romanes eunt domus!

(#33) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Mellesleg elég sok olyan szoftver van, amit csak Intel processzorokra optimalizálnak. Aki főleg ilyeneket használ, az akkor lenne ''hülye'', ha nem Intel processzort venne...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#34) Vitus


Vitus
őstag

celeront nehogy vegyél :) hacsak nem szövegszerkesztéshez kell :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) klepto válasza KovacsUr (#33) üzenetére


klepto
addikt

Milyen jellegű progikra gondolsz? Esetleg tudnál mondani konrét nevet?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36) Vitus válasza klepto (#35) üzenetére


Vitus
őstag

Pl. a Never Winter Nights nevű játék gyorsabb egy celeron 1000-esen mint az én 2200+-os athlonomon vagy ott a Maya ami szintén abszolút intelre optimalizált. Hálistennek játékban nagyon kevés van.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#37) Sopi


Sopi
senior tag

Nem találok sehol sem olyan teszteket, ahol az Intel 533Mhz FSB-s, és 800Mhz FSB-s modelljeit hasonlítják össze.
Ha valaki tud ilyet, az adja meg a linkjét :0

(#38) wipes válasza Sopi (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Ha játékra veszed, sokkal gyengébb a celeron. Mondjuk attól
is függ, milyen vga van mellette, erősebb kértyéval lehet nem jön ki annyira a különbség. :( ) van, 2,4.-es celeronnal nem nagyon tudtam játszani vele, lecseréltem a procit egy 1,6 (4OO/512) p4-re, azóta szépen elmegy minden (legalábbis amivel néha játszani szoktam: gta3, gta vc, mafia) 1O24X768.on, 3dmark is + 16xx pont, mást nem cseréltem a gépben.

(#39) Sopi válasza wipes (#38) üzenetére


Sopi
senior tag

VGA kártyám: MSI GeForce4 Ti4200 64Mb Tv-out
És tudsz 533Mhz FSB vs. 800Mhz FSB teszteket?

(#40) |xero|


|xero|
tag

800-as FSB ... egyértelmű haladjunk a korral! Ha nekem megenné lapom nekem is olyan lenne de mivel eza lap isten ezért kár cserélni.. (Abit TH7II ) És sztem egy abit lapot vegyél.. esetleg kicsit dobd meg a pénzt és is7 vagy ic7 az már igazán tud!

Üdv

http://prohardver.hu/tag/xero.html

(#41) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

GeForce4 mellé abszolút felesleges egy 2,4-es proci, nekem a 2000+os Athlonom (1,7 GHz) teljesen kihajtja belőle a szuszt

(#42) Drizzt válasza Vitus (#36) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Van ezzel kapcsolatban egy kis gondom...

... nálam a nwn duron 800+ mx 400-zal közepes beállítással sokkal jobban ment, mint később gf4 ti4200-zal+1600+-szal...

... aztán a barton 2500+szal, meg 9800 proval se lett gyorsabb:(.

Pedig az a kedvencem...

Na mind1, meglesz a Morrowind is lassan...

I am having fun staying poor.

(#43) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A kersett teszt: [L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1834&p=7[/L]

I am having fun staying poor.

(#44) Nowhereman válasza WN31RD (#15) üzenetére


Nowhereman
őstag

Csakhogy akinek tényleg elsősorban melóra kell egy bivalyerős szerkezet, akkor az dualprocis rendszert pakol össze, ott aztán megint van különbség árban!:P

a témáról:

A celeront pedig a duron megjelenése óta csak az emberi együgyűség tartja életben. Ez alapján a celeron mindent túl fog élni!

533vs800Mhz
Amilyet a procid követel. Ismerve az intel szokását ismerve a legminimálisabb garanciát sem látom arra, hogy a 800-asba az újabb generáció is bele fog menni.

Utánam a kondenzcsik!

(#45) Vitus válasza Drizzt (#42) üzenetére


Vitus
őstag

Mondom az a játék megér egy 1000Mhz-es cerát egy gf2mx400-al :) :) jobban fog futni rajta mint az ati 9800 + barton 2500+-odon! :) És ez nem vicc :) :) Nem néztem, hogy van e hozzá valami patch. :) Én az asus v9900-at (fx5800) egyrészt azért vettem mert a Morrowind az egyik full game amit adtak hozzá :) :) :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#46) johnson


johnson
csendes tag

Üdv !

Még egy kis összehasonlítás :

RC5-72 kódtörés

Céges gép : Intel Cel. 1.7 GHz-es, 256 MB DDR - 2,3 millió kulcs/mp
Otthoni gép : AMD XP 1700+ (Palomino, 1433 MHz-en), 256 MB SD - 4,3 millió kulcs/mp

Igaz, hogy ez csak egy program, de mindig az adott processzorhoz optimalizált kódot futtatja, és szerintem érezhető a különbség.

Johnson

(#47) Egon válasza Sopi (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

A jobb tuningolhatóság végett én a 2.4B-s NW-t venném. Ezen spórolsz 6K-t ha jól látom, így egy komolyabb (i865PE chipsetes) lap is könnyebben belefér a keretbe.

OFF

Egyszer látnám már, hogy az ilyen kérdések nem torkollnak fikázásba, vagy flame-be...:(

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) Egon válasza Sopi (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Még annyit mondanék, hogy egyrészt a 2.4-es Celeron nem Willamette, hanem Northwood magos, csak mindössze 128kB cache van benne; másrészt meg régebben jóval jobb alternatíva volt a Celeron, mint napjainkban, mivel a ''nagy testvérhez'' képest arányaiban most a legrosszabb a teljesítménye (a Tualatin magos cerkák voltak ilyen szempontból a legjobbak; utánuk a Mendocino magos Celeronok jöttek, a Coppermine magos cerkáknál sajnos már butítva is lett a cache-kezelés, nem csak a méret volt kisebb).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) access_denied válasza lama2k (#14) üzenetére


access_denied
senior tag

Se hülye nem vagyok, se sok pénzem sincs, mégis Intelt vettem. :(((

(#50) _George


_George
senior tag

mindenképpen RENDES P4, semmi pénzért sem vennék CEleront P4ből, hiába olcsóbb a cache mégis csak negyede a P4ének.
ezért ha nincs pénzem inkább még nem veszek P4et... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4, de rendes vagy celeron? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.