Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P3 (vissza)fejlődés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wrz


wrz
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!
A következő problémám van:Adva volt nekem egy szerény P3-as számgép integrált videó/hang-gal, 1.2-es celeron procival.Kb 2 hete fejlesztés címmel kiszaggattam az alaplapot(mert nem volt rajta AGP port!) és kedvenc HWboltomban vettem egy DFI ca64tc alaplapot (a gyártó szerint supported for celeron1.2:))Feltoltam neki egy Nvidia Gforce 2MX400-ast a biztonság kedvéért, és kapott 384Mb ramot.A kellemetlenségek elkerülése végett format c: és install windows xp.Driverek és egyéb cuccok föltelepítve újra és gondoltam akkor kipróbálom a házi erőművet!Első pillanatban meglepett, hogy a medal of honor 800x600-ban 16 bitnél szaggatott, úgyhogy az AIDA32-vel végeztem 1 gyors analízist és siralmas eredményt kaptam.Gyakorlatilag a gép most PII266 szinten mozog!!!Boltos szakember 1 nap alatt kiderítette, hogy nincs telepítve a VIA4in1(pedig fent volt)Mind1 mégegyszer a kedvéért install és persze a gép semmit nem javult még mindig.Egyenlőre így áll a dolog, szivesen várok bármilyen éoítő jellegü javaslatot, tanácsot

Minden ellenállás hasztalan!

(#2) Goose-T válasza wrz (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha VIA-s az alaplapod, akkor az ilyeneken ne csodálkozzál! Hiába az 1.2-es proci,
ha a memória-sávszélesség 100MB/s körül mozog csak!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) MaUser válasza wrz (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Hát esteleg valmi bios buli, de ott sincs ami ennyire lefogná...
Melyik 4in1-et raktad fel?
Ha a netről szedtél le újat akkor rakd fel a cd-n lévőt.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) wrz válasza MaUser (#3) üzenetére


wrz
aktív tag

a memória 324Mb/s, de ezzel a chipsettel lehetne akár 1000 is, a VIA-t nemtom pontosan, a telepítő CD-n volt fent

Minden ellenállás hasztalan!

(#5) wrz válasza wrz (#4) üzenetére


wrz
aktív tag

Ja a BIOS legújabb, legjobb:DD

Minden ellenállás hasztalan!

(#6) Goose-T válasza wrz (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Az is elég gyér teljesítmény. Próbálj valami memory interleaving-gel kapcsolatos dolgot keresni a BIOS-ban, és állíts be neki 4x-et! AGP transfer mode-nál is! Milyen vidikártyád van? Meghajtó van hozzá új telepítve? DirectX?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1000 biztosan nem lehetne, hiszen csak SD ram van benne,
másrészt a P3 asok mindegyikének sáta a memóriakezelése.
Szerintem a 3XX az reális bármilyen P3 tol
Nem itt van a hiba. Mennyit ad a konfig 3dmark2001 ban?

(#8) Den válasza wrz (#4) üzenetére


Den
veterán

akkor a netről töltsd le a legfrissebb 4in1-t

www.simson4t.hu

(#9) launcser


launcser
senior tag

ez sztem alaplap
nekem van egy abit lapom
100-al ir 200al olvasott 667-es cerkával
bx-nél ujabb viás
memtest86 teszteld le memot az jó :)

tütüü

(#10) wrz válasza Den (#8) üzenetére


wrz
aktív tag

Csak sorban:Nvidia GforceMX400 TV-outtal 32Mb, legújabb driver hozzá, Directx9 telepítve, és 4x megy az agp, a legújabb VIA4in1 letöltöttem, de telepítés után PCI busmaster akármit hiányolt, úgyhogy visszatettem a régit inkább.Amit nem bírtam +csinálni az a jumperelés, most 100Mhz-en ketyeg a proci.Ez lehet a baja esetleg?Nem bírtam a jumpereken eligazodni a könyv alapján.(Tudom, GYÍK vagyok:D)

Minden ellenállás hasztalan!

(#11) wrz válasza wrz (#10) üzenetére


wrz
aktív tag

Leírom már:Via vt8605 Prosavage PM133 chipset Award modular BIOS v6.00-val

Minden ellenállás hasztalan!

(#12) xuldar válasza joysefke (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy gépben nem a processzortól függ a memóriasávszélesség, hanem a memóriakezelőtől, ami a northbridge-ben van. Csak az AMD Hammerjében lesz a prociba építve a memóriakezelő.
Mit gondolsz, miért olyan gyatra az i815-ös memóriasávszélessége? Mert az Intel így akarta elnyomni a PIII-as vonalat, hogy lebutította azt a chipsetet. Fél giga ram szar sávszélességgel, ez kell a népnek! De kinek van annyi pénze, hogy rdramos p4-es konfigot vegyen? :(((

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) wrz válasza xuldar (#12) üzenetére


wrz
aktív tag

Ok-ok, azé kérdezem mert hát én h*lye vagyok hozzá mint a főőd:)De azért nem állapot, hogy haldoklik egy P3-as 1-2 éves játékokkal

Minden ellenállás hasztalan!

(#14) joysefke válasza xuldar (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem gondoltam így végig a dolgot, eddig azt hittem a p3 ból memóriaügyben nem is lehet többet kihozni. De ha tényleg le van butitva a p3 as chipsetek memóriakezelője, akkor az Intel egy elég szemét politikát folytat, ami nem a fogyasztók édekeit szolgálja

(#15) Krusty válasza joysefke (#7) üzenetére


Krusty
csendes tag

64 bit * 133 MHz ~ 1000 MB/sec
Nekem ennyit is ad a Sandra 2003 Pro (pontosan 974-et).
Ez nem a CPU-tól függ.

(#16) wrz válasza Krusty (#15) üzenetére


wrz
aktív tag

OK, értem hogy nem CPU-tól függ, de most akkor nézzük végig:CPU-mindegy, Ram sebesség-le van butítva de elmegy, driverek stb rendben, BIOS-rendben.Akkor??Egyébként most néztem ha leveszem a felbontást, vagy feltúrom maxra, akkor is ugyanolyan sebességgel megy a game(majdnem, nem sok különbség van)

Minden ellenállás hasztalan!

(#17) wrz válasza wrz (#16) üzenetére


wrz
aktív tag

Havernál p*csa mercury lappal 900-as procival gyönyörűen fut ugyanez a game egyébként, szal itt van azért 1 kis malőr

Minden ellenállás hasztalan!

(#18) Krusty válasza wrz (#16) üzenetére


Krusty
csendes tag

Ugyanez volt a problémám nekem is 1 géppel régebben. Befostak a 3D-s játékok, 3DMark 2000-ben (!!!) ezer pont se egy Gf2-vel. Az egy Matsonic übergagyi lap volt, Via ApolloPro 133-as csipszettel. 2 hónapig kisérleteztünk vele többen is (4in1, AGP Gart, címtartományok, nincs-e valahol ütközés, full reinstallok, win98, 2k...), semmi. Meguntam, kicseréltem egy Abit VH6-ra 5eFt ráfizetéssel (tök ugyanez a csipszet) és láss csodát, mai napig tökéletesen hasít rajta minden, még 4in1 se kellett, anélkül is látható volt a különbség. Szvsz lehet hogy nem éri meg sz*rakodni. Nincs 2 egyforma lap.

(#19) Den válasza wrz (#11) üzenetére


Den
veterán

ez nem véletlenül integrált vga-s csipszet?

www.simson4t.hu

(#20) wrz válasza Krusty (#18) üzenetére


wrz
aktív tag

Akkor DFI CA64TC eladó ugyanitt;] Übeszuper lap, leszaggatja a kerítést, stb.. Vegye és vigye!

Minden ellenállás hasztalan!

(#21) wrz válasza Den (#19) üzenetére


wrz
aktív tag

Nem, csak a hang van integrálva

Minden ellenállás hasztalan!

(#22) tocsa válasza wrz (#10) üzenetére


tocsa
senior tag

Csak úgy átsiklotok e fölött?:

''a legújabb VIA4in1 letöltöttem, de telepítés után PCI busmaster akármit hiányolt, úgyhogy visszatettem a régit inkább''

Álljunk meg egy pillanatra. Miaz, hogy ''PCI busmaster akármit'' hiányolt? Légyszives ezt pontosítsd, mert véleményem szerint _itt_ van a kutya elásva.

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#23) VÁMpír válasza wrz (#21) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Akkor tiltsd le az AC97-et a BIOS-ból.

(#24) wrz válasza tocsa (#22) üzenetére


wrz
aktív tag

Nemtom pontosan, hmm feltelepítettem a legújabb, legjobb VIA4in1-et, utána restart, és +jelent a hardver hozzáadása 'varázsLÓ'Nem biztos, hogy jól írom:új hardwer:pci busmaster blabla, a win nem talál hozzá illesztőprogit, ahányszor fellép a netre keresni fogja (becsszó), a hardwer telepítése sikertelen volt, valszeg nem fog megfelelően mű...
A régi Viával nem csinál ilyet

Minden ellenállás hasztalan!

(#25) Den válasza wrz (#24) üzenetére


Den
veterán

ez lesz pedig a gáz

www.simson4t.hu

(#26) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sandranak azt sem hiszem el amit kérdez,
hogy lehet, hogy a memőriámat az új szandra
1,5 ször gyorsabbnak látja mint a régi?
1GB/secet egy p3 akkor sem csinál meg,
sd rammal, ha Cebit kiállításon az Intel vezetője mutatja be

(#27) wrz


wrz
aktív tag

Fölraktam a Via4in1 4.46-ot megint, most elmaradt a szokásos busmaster blabla, viszont rakott C:-re egy Viadmatool nevű prg-t.Amikor el akarom indítani ezeket írja ki:Error:Can't open SCSI Base key
Get PIO/DMA mode error(ezt 3x írja)
Utána elindul a prg, de nem lehet semmit csinálni benne.Via PCI Busmaster IDE utility módosításokat lehetne csin.Ha vkinek van ötlete, írjon, ha nem lesz semmi visszamegyek a boltba és a csávó fejére húzom az egész bazárt.

Minden ellenállás hasztalan!

(#28) petakpa1 válasza wrz (#10) üzenetére


petakpa1
őstag

Intelhez nem értek, de a P3-nak nem 133 fsb-vel kéne menniük???
Föntebb írtad, hogy 100Mhz-en megy!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#29) wrz


wrz
aktív tag

Lehet, hogy +oldódott a probléma, letiltottam az integrált hangot, azóta minden szépen fut.

Minden ellenállás hasztalan!

(#30) J.J. András válasza petakpa1 (#28) üzenetére


J.J. András
őstag

nem,mert írta,hogy Celeronja van!

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P3 (vissza)fejlődés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.