Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Hogyan lehet azt letiltani az Outlook Expressben (6-os verzió), hogy induláskor mindig megnyitja az utolsó levelet?
Ja és hogyan lehet törölni egy levelet anélkül, hogy megnyissa? Mert ha rákkatintok, rögötn megnyitja, viszont ha nem kattintok rá, akkor hogyan töröljem? Csak mert kaptam egy levelet, ami kb 99% hogy vírusos (Virus warning! Vírus veszély! a subject, nincs feladó, és csatolt file van hozzá), de nem tudom, hogy hogyan töröljem le anélkül, hogy a progi megnyissa. Az nem jó megoldás, hogy valami vírusírtóval szedetem le (ami kezeli a leveleket is), mert félek, hogy megsérül a többi levél (van egy pár fontos köztük).

(#2) Dalai Láma válasza Male (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy ez nem vírus!!! Nekem is jöt t egy időben, valami román címről, stb, de semmi gáz nem volt. A csatolt fájlt békén hagytam, a levél meg ment a szemétbe. Így ez nem fertőz, nem kell paráznod szerintem. Amikor nekem jött ilyen, én is paráztam.

Amúgy milyen vrusirtó van a gépeden? NAV?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#3) Krix válasza Male (#1) üzenetére


Krix
őstag

Tegyél fel egy vírus irtót. Nálam NAV van, csak ajánlani tudom. Azonnal szól, ha virnyákos levelet kapok.

If it is not broken then don't fix it!

(#4) Dalai Láma válasza Krix (#3) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én meg bátor vagyok! ;]
(és ha ez nem segít, akkor ott figyel a NAV a legfrissebb frissivel. ) :t

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5) Male válasza Dalai Láma (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Csak azért szenvedek vele, mert teletömték a fejemet az Outlook mindenféle biztonsági hibáival - a CHIPben is írtak a múltkor valamit erről, ott volt, hogy meg lehet csinálni, hogy a csatolt file elindítása nélkül is aktivizálódjon a vírus. Ráadásul az egyik vinyóm éppen haldoklik, a másik meg tele van fontos dolgokkal, ugyhogy nem lenne jó, ha valami elveszne.

Eddig az ilyen csatolt fileos vírusokat mindig elkaptam (eddig három volt), mert elég feltünőek voltak, és akkor még nem hallottam olyan vírusról, amit el sem kell indítanom - bátrabb voltam.

Vírusirtó meg nincs a gépemen, mert ezeket az email vírusokat eddig mindig észrevettem (kellően feltünőek szoktak lenni), más meg már évek óta nem jutott el a gépemhez. Utoljára egy vírusos Quake2 CD fertőzte meg a gépemet (persze egyik vírusirtó sem jelezte, és egyik sem tudta utána irtani). Ez a Quake2 megjelenése után nem sokkal történt, azóta semmi.

Eddig egyébként ahányszor vírusos lett a gépem, még egyszer sem tudta irtani a vírusirtó. Ezért is nincs már egy ideje a gépemen vírusirtó. Ráadásul főleg filmeket csinálok a gépen, ahol nem nagy a vírusveszély (videobemeneten még nem lehet semilyen vírust kapni szerencsére).

NAVot is használtam régebben, de lassította gépet, ráadásul állandóan töltögetni kellett hozzá a frissítéseket, ugyhogy elegem lett és most már föl sem raktam.

(#6) Sidaries válasza Male (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem értem mi a problémád a frissítések letöltésével. Én tök szeretem. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Dalai Láma válasza Sidaries (#6) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Igazad van :)

Az outlookot meg nagyon szeretem, és a biztonsági hibák nem érdekelnek túlságosan. Jól kezelhető, kényelmes, tele van hasznos dolgokkal, de nincs benne sok fölösleges baromság.

És azt nem hinném, hogy más levelezőprogik olyan tökéletesek lennének!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8) Male


Male
nagyúr

Rájöttem a megoldásra: majd letörlöm úgy, hogy kijelölöm a fölötte levőtől kezdve, és akkor nem nyitja meg.

Egyébként az Outlookal én is elégedett voltam, amíg nem került fel a 6os verzió a gépre, mert ez rendszeresen fagyott (pl amikor sok - pár száz - levelet töröltem egyszerre, ugyhogy csak részletekben tudtam törölni, meg akkor is mindig lefagyott, amikor újabb Identity-et hoztam benne létre), de egy pér hét után megjavult, azóta szinte semmi gond sincs vele, csak ez a fránya autómatikus megnyitás ne lenne.

Valami gond lehet a Freemailnél, mert mostanában rendszeresen kapok olyan leveleket, amiket nem nekem címeztek, ma kb 20 ilyen levelet kaptam.

(#9) QQRIQ


QQRIQ
tag

Tegyel be egy szurot, ami minden olyan uzenetet, ami nem direktben a te emil cimedre erkezik, a szemetbe vag. Ez az egyik leghatekonyabb spam filter (legalabbis addig, amig a spammer-ek ra nem jonnek erre).

(#10) Male válasza QQRIQ (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt kifejthetnéd részletesebben. Tegyek be egy szűrőt - mit és hogyan?

(#11) QQRIQ


QQRIQ
tag

OK... kozben viszont eszembe jutott valami: van filter-definialas (''rules wizard'') az Outlook Express-ben? Az Outlook-ban van - amiben hirtelen nem vagyok biztos, az az, hogy az Express is tudja-e ezt.
Amennyiben igen, akkor csak azt kell beallitani a ''rules wizard''-ban, hogy az osszes olyan uzenetet, ahol nem szerepel a te email cimed a cimzett-listaban, iranyitsa a szemetkosarba (trash).
Bocs az angolert, de en olyan programokat hasznalok, es nem tudom, mik a magyar megfelelok az otthoni verziokban. :o

(#12) Male válasza QQRIQ (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! Megtaláltam az Outlook Expressben (én is angol verziót használok, ugyhogy nem kellett rájönnöm, hogy ezt vajon hogyan fordították le). Úgy tűnik, hogy elég vak voltam, hogy eddig nem vettem észre, hogy ilyen is van az Outlookban.

A pontos elérés, ha valakinek szintén lenne ilyen gondja (gyorsan leírom, amig még emlékszem rá):

Tools/Message Rules/Mail/Mail Rules/New és innentől már be lehet állítani, amit akarsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.