Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Orvosok...

Hozzászólások

(#1) _az


_az
senior tag

Üdv

Tele a tököm. Mármint az orvosokkal. Mikor még a gyermekorvoshoz jártam, minden frankó volt. Ha kaptam egy durva náthát, begyulladt a mandulám, az orvos felírt nekem gyógyszert(pl maripen, ospen, blabla), azt szedtem 1 hétig és minden tök frankó lett. Kb 2 éve átmentem a ''felnőtt'' orvoshoz. Azóta is voltam beteg (kb 1 évben egyszer lesz egy kiadós nátha+mandulagyulladásom), de gyógyszert a felnőtt orvosnál még nem kaptam. HÁT HOGY A RÁKBAN VAN EZ??? A legkomolyabb kombó amit valaha felírt, az Mebucain + Neo Citran. Fasza. Eljutottam oda, hogy már nem is akarok orvoshoz menni, a megfázás elleni fasságkat megkapom ugye vény nélkül is.
Namost 3 hete meg vagyok fázva. Hol jobb, hol rosszabb. A mandulám is gyanús. Szedtem ilyen szarokat, dehát nem múlt el. Ma reggel felkeltem és zsír szarul voltam/vagyok. A mandulám is begyulladt. Nyelni még tudok, de akkor is BE VAN GYULLADVA A MANDULÁM. Gondoltam elmegyek az ügyeletes dokihoz mégiscsak, nehogy teljesen megdögöljek. Erre mit kapok? Neo Citran, Algopyrin, meg valami vény nélküli torokfertőtlenítő lötty, gargalizálásra. Fasza. (nem beszélve arról, hogy nem igzán tudok gargalizálni anélkül, hogy lenyeljem :D)

Régen ilyen állapotban kaptam GYÓGYSZERT. Újabban miért nem kapok gyógyszert? Amíg járni tudok, addíg nem érdemlem meg? Vagy fizetnek a cégek a dokiknak, hogy a saját vény nélküli szarságaikat írják fel mindenkinek??? Vagy mi a bré?

Szal ez van velem, továbbra is meg vagyok fázva és morci is vagyok...
Ti is jártatok már így??? Vagy csak az én orvosaim gyökerek????

az

(#2) szucsi


szucsi
őstag

óvatosan az általánosítással

(#3) mormota válasza _az (#1) üzenetére


mormota
senior tag

miért nem mondod az orvornak, hogy azok a sz@rok miket felir semmire se mennek. irjon fel NORMÁLIS gyógyszert.

torokfeltőtlenítéshez meg használj akkor glycosept -et (glikoszept) (kicsi, barna üveges sárga szinü lötty) azt le is lehet nyelni, és jó mentolos:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#4) szucsi válasza mormota (#3) üzenetére


szucsi
őstag

én corsodyl-t használok torokra, bár elvileg nem arra van, hanem ínygyulladásra. Tapasztalataim szerint 1-2 gargarizálás után lehúzza a gyulladást. Egy titka van, addig kell öblögetni, amíg csak bírod (ez kb.1 perc, utána elviselhetetlenül csíp).

Szerintem legalább 2X olyan hatékony, mint a Glykosept meg a másik fehér lötyi.

(#5) klepto


klepto
addikt

A legjobb köptető fájdalom csillapító az ERIGON szirup. Én mindíg ezt kaptam gyerekkorban, és mostanában is ezt veszem. Ez recept nélkül kapható, és 477.-Ft Ez a legjobb köptető, sokkal többet ér, mint bármelyik tv-ben reklámozott ócskaság. Kiváltani hatóanyag szerint semmivel nem lehet, mivel ez az egyetlen opium-származékokból készült szirup. Antibiotikum, ha vírusos torokgyulladásod van, mindenféleképpen szükséges, ha az orvos nem hajlandó felírni, akkor keress magadnak egy normálisabb háziorvost, hiszen szabad orvosválasztás van manapság ;) Ezenkívűl ajánlom még a C-vitamin tablettát, első körben 1000Mg-t, ha nagyon meg vagy fázva, akkor pár napon keresztűl ekkora dózist, de ettől többet ne vegyél be, mert max. ennyi a napi szedhető adag! Mellékhatások túladagolás esetén: nagy adagok hosszú ideig tartó alkalmazása során – elsősorban ha a napi C-vitamin-bevitel meghaladja az 1000 mg-ot – gyomorégés, nausea, hányinger, diarrhoea léphet fel és megnövekedhet a vesekő (oxalát)-képződésének veszélye. Ezért nagy dózisok bevitele mérlegelendő, különösen daganatos betegségek esetén, illetve, akiknek az anamnézisében bármilyen vesebetegség szerepel. A hagyományos 20db-s C-vitamin drazsé ára: 267.-Ft
Antibiotikumot most nem tudok ajánlani, ami vény nélkül kapható, mert ezirányú ismeretem nem teljes :U
Egyébként mindenkinek ajánlom a Bővebben: link oldalt! ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#6) _az


_az
senior tag

köszi a tippeket... :)

Dehát csak nem értem, hogy miért kell nekünk gyógyhatású készítményeket szedni, ha gyógyszert is írhatna fel az orvos. Szvsz néhány napig ospen500 kiváltaná az 1 hetes kúrát. Persze elég laikus vagyok, csak nem értem...

VAN ORVOS A HÁZBAN?

az

(#7) _az válasza szucsi (#2) üzenetére


_az
senior tag

Nem általánosítok, nyugi, csak felháborodok ezen egy kicsit... Elvégre akkor megy az ember orvoshoz ha valami baja van és gyógyszer kell. Dehát így fölösleges eljárnom hozzá, ezeket a gyógyszarokat megkapom vény nélkül...

az

(#8) szucsi válasza _az (#6) üzenetére


szucsi
őstag

Figyi, én úgy vagyok vele, ha nem muszáj, nem zabálok orvosságot, hidd el, nem tesz jót, ha minden frinc-francra maripent nyomat az ember.

kb 2 évente van, hogy magától + tünetektől függően C vitamin, Corsodyl, NeoCitran, kanalas köptető holmiktól nem múlik el a bajom (általában 2-2és fél hetet szoktam neki adni), ilyenkor elmegyek a dokihoz, és Doxiciklint (200-as) iratok fel. 8 db van az egész dobozban, napi 2x1-et zabálok be belőle. Max 2 nap alatt (4 tabletta) elmúlik minden nyavaja.

De nem szabad ész nélkül nyomatni az antibiotikumot, gondolj bele, micsoda pusztítást végezhet odabent!

Más, gyengébb (kíméletesebb) antibiotikum (Augmentin, stb) egyszerűen nem hat rám, csak a tetran (dox).

[Szerkesztve]

(#9) Poppy


Poppy
csendes tag

Sick Boy-t is ma reggelre döntötte le a lábáról valami gyilkos kór. Csütörtök óta megfázásos tünetei vannak. Most meg iszonytos állapotra ébredt. Fél óra győzködés után most talán hajlandó elmenni az ügyeletre. Ahogy olvasom sok értelme nincsen, de talán ő szerencsével jár.


Egyszer nekem is felírt (illetve javasolt) a házidoki egy rakás vény nélküli gyógyszert megfázásra. 4 nap alatt meggyógyultam, igaz 5000 Ft-t hagytam a patikában.

(#10) szucsi válasza Poppy (#9) üzenetére


szucsi
őstag

''Sick Boy-t is ma reggelre döntötte le a lábáról valami gyilkos kór''

Mai nomen est omen díjunk abszolút győztese! Gratulálunk neki, és jobbulást is persze. :)

(#11) Poppy válasza _az (#7) üzenetére


Poppy
csendes tag

Csá!

Az ügyeletre menet láttam apádat a kapuban, ahoigy átveszi a halom megrendelt pizzát. Miva'? anyádnak nem volt kedve főzni ma?
Megvan a Trainspotting, meg a dogma, brutál :DDD


Influenza. Influezna baszki influenzás vagyok, erre felír nekem Hyperolt. Hábazz régen a fiatalok azzal szőkítették a hajukat!
Meg algot... ja mellesleg meg sem vizsgált, hozzám sem ért. Marha jó...
egyetlen vényes gyógyszart nem írtak fel az ügyeleten, úgyhogy ami a szekrényedbe' van azt köszönöm szépen...!

Bazz én most Sick Boy voltam, csak bejelentkezve maradt Poppy neve ááááááá




[Szerkesztve]

(#12) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Influenza: kiveszel három nap szabit, vagy hétvégén, és bedunsztolod magad irgalmatlanul: két pulcsi, zokni, hosszúgatya, sál, sapka, bebújsz az ágyba 3 pléd alá és ki sem jössz, max enni meg wc-re meg forró fürdőt vételezni. Olvasgatsz, kialszod magad végre ect... És iszol mint állat (napi 3-4 liter FORRÓ cucc, mindegy micsoda). Nekem ez vált be. Eddig semmilyen dörgedelmes vírus sem bírt ki nálam egy ilyen kúrát...

(#13) umiki


umiki
tag

Na azért lassan az antibiotikumokkal:
Egyrészt komoly mellékhatásaik vannak.
Úgy szedni ráadásul ahogy valaki írta, hogy szedem két napig aztán abbahagyom amúgy sem szabad. (Doxycyclin-ből egyébként az ajánlott dózis 200mg első nap, majd 100mg/nap fenntartó dózis; mostanában már nem általánosan használt szer, csak egyes betegségeknél ajánlott)
Vírusos fertőzésekre meg hatástalanok (mivel csak baktériumokat ölnek) - abban az esetben, ha van bakteriális felülferőződésre utaló jel, természetesen szükségessé válhat szedésük (de preventíven nem ajánlottak)

[Szerkesztve]

(#14) Sanya válasza _az (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

kedves az!

fel kell hogy világosítsalak, mert a háziorvosod nem tette.

fel vagy háborodva, és tudtod szerint jogosan, mert nem kapsz megfelelő kezelést és ellátást. azért nem írt fel az orvosod antibiót, mert:

azok a kis dögök, amelyeket baktériumoknak hívunk, régóta megvannak. azok a vegyi anyagok, amelykeket mi antibiotikumnak hívunk, már nagyon régóta megvannak. a talajban rengetek baci gomba stb van, ezek így háborúznak egymással. a mi bacijaink a talajtól rég elkerültek, és elszoktak az antibiotikumoktól, ezért hatásosak rájuk. ha sokáig használsz antibiotikumot, akkor egy idő után, megtanulnak újra védekezni ellene: pl penicillinek ellen penicillinázt termel. mi akkor adunk penicillináz elleni anyagot a penicillin mellé. akkor meg megnöveli a penicillin traszportját a baktériumból kifelé.
na akor elkezdünk új antibiotikumok eután keresni. de mindegyik antibiotikumnak vannak mellékhatásaik: a csigában lévő szörsejteket pusztítja, és halláskárosodást okozhat, msáik vesetoxikus, stb) ilyenkor kell elgondolkodni azon az orvosodnak, hogy te vagy most kb jó 20 éves. élnél még vagy 60 évet, és az utolsó 20-at, nem vesebetegen, vakon, süketen és elbutulva akarod eltölteni, hanem szépen, vidáman, mint nyugaton.

ezért is nem kapsz antibiót, es még ezért sem:

a kis dögök rezisztensek leszenk az antibiotikumokra(magyarul: nem fogja érdekelni, hogy ott va, ő biza nem döglik meg tőle) először csak za egyikre, aztán a másikra, és az emberek adják egymásnak tovább. a kör végére emgkapja valaki nagymamája a kórt, amelyik már semmi gyógyszerre nem reagál, elő kell venni a vankomicint ha egyáltalán arra is reagál. aztán bekerül a nagymama a kórházba, ahol köztudott, hogy nem egészséges, hanem legyengült betegek vannak. ezek meg megkapják, és betegebben mennek haza, mint jöttek...


harmadik: a sok antibió szedése rontja a spermaképző képességedet, nézz meg egy átlag embert németországban: nem, vagy alig tud gyereket csinálni az asszonynak, mert telenyomták 0-16 éves kora között antibiotikumokkal, és a török vendégmunkás rejszolásából fog neki gyerek születni

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) Fantasy


Fantasy
tag

Nekem mondod?Mikor a kutyám megkapott és bevittek a kórházba,(a kutya még nem volt veszettség ellen beoltva de látszott rajta hogy nem veszett)erre elkezdik hogy lehet hogy 5
szurit kapok:O:O:O!5 szuriból 2 kaptam!1 zsbbasztót és egy tetanusz oltást.Na a poén az hogy azé kellet mindennap bejárnunk Pestre hogy átragasszák a tapaszt, mert össze kellett varrni!:(Ti ezt értitek?:F:F

Az OGC nem segít a célzásban. Csak a loosereken! Welcome to Quake III Arena!

(#16) Fantasy válasza _az (#6) üzenetére


Fantasy
tag

Íezé jó nekem mert az anyám gyógyszerész és ha nem is írja fel a doki akkor is beadja nekem ami meggyógyít.:P:P:P:P:P

Az OGC nem segít a célzásban. Csak a loosereken! Welcome to Quake III Arena!

(#17) _az válasza Poppy (#11) üzenetére


_az
senior tag

Muternak megműtötték a visszereit, mer gyulladásgyanúsak vótak és mivel az egész lába be van fáslizva és fexenie köll(ene), valahogy nem volt kedve a konyhában sürögni-forogni...

Amúgy gyanús voltál, Poppyból nem is néznék ki ilyen trágár-tahó hangnemet ;]

Ja a hyperolt nekem is ajánlotta, hogy mossak vele fogkefét... jóvan vazeg... annál a szemüveges okostojásnál voltál te is???
Mindenesetre ezek szerint NEM VAGYOK EGYEDÜL.
Holnap megyek a pongráchó, szájbatiprom, hogy aggyon valami rendes szart. Amúgy itthon rendes hőemelkedésem is lett, most izzadok, mint gané, a mandulám továbbra is duzzadt. Ez a doki aszongya, hogy csak a torkomat érzem, mert megfázáskor ott vannak ilyen kis csomók, attól kapar...
A gond csak, hogy nem kapar a torkom, hanem kétoldalt a 2 mandulám van felduzzadva. És a faszinak leesett az álla, hogy eddíg miért nem mentem orvoshoz... dehát most se írt fel semmit, most is ugyanazokat szedem ,amiket már 3 hete... najó hagyom a morgást...

az

(#18) _az válasza Sanya (#14) üzenetére


_az
senior tag

Ilyesmin én is gondolkoztam, de én azért nem szoktam túl gyakran betegeskedni. Meg hát azért ilyen megfázás elleni szarokat felírni mindenre... Nem is beszélve arról, hogy ezekben is van hatóanyag, vény nélkül vehetjük, tonnaszámra szedhetjük... így is kialakulhatnak azért ''mutációk'', nem? CSak kevés paracetamol vana coldrexben, de ha már 3 hete szeded és nincs hatása, lehet, hogy a bacik hozzászoktak, ráadásul ki se irtja őket, oszt jönnek a szövődmények, nem?

Szal szvsz az általad leírt veszély fennállhat a mebucainra és társaira is, nem? Mellékhatásuk is van bőven... Tán célszerűbb lenne rövidebb ideig tartó, erősebb kúra, dehát egyelőre mindegy, holnap elmegyek a háziorvoshoz és kifaggatom...


szerk: Hozzátenném, hogy ameddíg lehet én se szedek rendes gyógyszert, igyekszem kiváltani mással. De könyörgöm, mandulagyulladásra ezek nem a legjobbak... ennyivel tüdőgyuszira is szedjen az ember coldrexet... végülis túl lehet élni...

[Szerkesztve]

az

(#19) Poppy válasza _az (#17) üzenetére


Poppy
csendes tag

Most tényleg én vagyok, nem Sick Boy. Ő lábra sem tud állni. Jelenleg 39 fokos a láza. Egész nap alszik. Talán a bécsi linzer, ami a hűtőben várja, majd meghozza a kedvét a felépüléshez.
Remélem holnap a normális dokija kezd majd vele valamit.

Jobbulást Neked _az, és Nekes is Sick Boy (bár remélem ezt Te ma nem olvasod el)!

(#20) Fantasy


Fantasy
tag

Poppy megmondanád neki hogy jobbulást kíván TI-Iom és huga!

Az OGC nem segít a célzásban. Csak a loosereken! Welcome to Quake III Arena!

(#21) _az válasza Poppy (#19) üzenetére


_az
senior tag

kösz :)

az

(#22) parandroid válasza _az (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

mindenkinek üzenem, aki megfázással küzd: fél liter tea, fél deci jófajta házipálinkával, naponta 2-3x. aztán nyomás be a takaró alá izzadni, 2-3 óránként gyors langyos vizes zuhany, amíg valaki ágyneműt cserél nektek...
csak van otthon pár film, meg egy rakás zene, amivel elvagytok, meg legalább kialusszátok magatokat. és nem vágjátok tönkre a veséteket mindenféle mesterséges sz*rral.

jobbulást mindenkinek,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) Cray Tyler válasza parandroid (#22) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Asszem erről irtam énis nem?

(#24) parandroid válasza Cray Tyler (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

vedd megerősítésnek. :D - bocsi, efölött a hozzászólás fölött valahogy átsiklottam. :B amúgy ami nagyon fontos, az az alkohol, ami fájdalmat és lázat csillapít, fertőtlenít, elálmosít és tompít. teával meg azért különösen jó kombó, mert egyrészt meleg, másrészt meglehetősen nagy mennyiségű folyadékra van ilyenkor szükség. ez az igazi, 100%-os népi gyógymód. és btw nálam mindig beválik. :D - sőt, szerintem erősít is, mert szerencsére elég ritkán vagyok beteg...

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) Fantasy válasza Poppy (#11) üzenetére


Fantasy
tag

Sick Boy!

A doki biztos azért nem nyúlt hozzád mert félt hogy elkapja tőled a náthát.:)):)):)):)):)):))

Az OGC nem segít a célzásban. Csak a loosereken! Welcome to Quake III Arena!

(#26) biga


biga
senior tag

Ne már! Amit sanya írt az mind úgy van. Elég baj az, hogy oda jutott a világ, hogy egy sz@ros náthára minden ember egy rakás ilyen-olyan gyógyszert szedne. A világ legjobb ellenszere a saját szervezeted! Ameddig az meg tud vele birkózni, még jót is teszel vele, ha nem gyógyszerezed be magad. A doki is gondolom csak erre akarta finoman felhívni a figyelmedet. Menj haza, igyál teát, (mondjuk mézzel ilyesmi), feküdj, izzadj, ha pár nap múlva nem múlik, még mindig lehet gondolkodni a szereken. Pont olyan okokból, amiket sanya is leírt, a kórházak fele tele van multirezisztens bacikkal, mert Mari néni azt hiszi, hogy csak akkor gyógyul meg, ha naponta beszed 3 marék gyógyszert. Aztán mára az összes baci röhög a markába az antibiotikumok láttán. (mellesleg az influenza, a nátha általában vírus, ami ellen ugyebár az antibiotikum mit sem ér, de ezt már elmondták előttem.) Inkább törekedj arra, hogy minél kevesebb szerrel tömjed magad. Jut belénk elég szemét így is, elég ha csak az utcára kitesszük a lábunkat......

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#27) _az válasza biga (#26) üzenetére


_az
senior tag

ismétlem: mandulagyulladásom van, nem nátha, amúgy 3 hete izzasztom magam, a megfázás már majdnem elmúlt, de visszaestem és most a mandulám van begyulladva... a 2 nem ugyanaz...

az

(#28) Ploszi


Ploszi
senior tag

akkor kérjetek antibioticumot, ha nyilvánvalóan bakteriális fertőzésetek van (sárgászöld taknyi folyik az orrból, mandulákon gennycsapok, stb.) ha nyilvánvalóan virális a dolog (magas láz, izomfájdalmak, rossz ált. közérzet) az antibióca csak ront a helyzeten, mondjuk egy kis hasmenéssel :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#29) Ploszi válasza _az (#27) üzenetére


Ploszi
senior tag

igen, a te panaszaidra szvsz. csak kéne pl. egy kis Cefzil, mondjuk. belenézett a doi a torkodba?

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#30) viharhozo válasza _az (#27) üzenetére


viharhozo
addikt

A tuszos mandulagyulladasra tudtommal egyetlen gyogymod van: ki kell oket szedni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31) elessar


elessar
tag

Influenza, megfázás ellen javaslom:Bővebben: link
(don B írása az indexen).

(#32) CuKoR


CuKoR
senior tag

Megfázás ellen házipálinkánál jobb nincs...meg jó a torokgyulladásra is...de légyeg h ne pancsolt bolti szar legyen hanem jó kis 50-52 es házi !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#33) parandroid válasza CuKoR (#32) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

úgy van, hadd ismételjem magam: ''az alkohol fájdalmat és lázat csillapít, fertőtlenít, elálmosít és tompít. teával meg azért különösen jó kombó, mert egyrészt meleg, másrészt meglehetősen nagy mennyiségű folyadékra van ilyenkor szükség.''

jobbulást,

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) szucsi válasza viharhozo (#30) üzenetére


szucsi
őstag

így van: ki velük!

én is megyek kivevésre, pedig mán nekem kivették eccer, de visszanőlt a rohadék. :O

10 éve folyamatosan gyulladt a torkom.

Hozzá lehet szokni, de állítólag lehet tőle szívizomgyulladítiszt kapni, amibe meg jól meg lehet nyomorodni. :(

(#35) szucsi válasza CuKoR (#32) üzenetére


szucsi
őstag

mézes pálesz, esetleg gyógyfüves-mézes.

nagymutterom készített olyat, még amikor életképesebb volt szegény. frankón benne ficergett egy fél kiló gyom a hetvenes hápében. Meg a mézecske.

Durva holmi volt.

(#36) viharhozo válasza szucsi (#34) üzenetére


viharhozo
addikt

Hozzá lehet szokni, de állítólag lehet tőle szívizomgyulladítiszt kapni, amibe meg jól meg lehet nyomorodni.

Erre sajnos van pelda a kornyezetemben. Az illeto labon hordta ki a tudogyuszijat. 28 evesen gyakorlatilag semmire nem hasznalhato ember lett belole.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#37) ipgirl


ipgirl
tag

Van vmi olyasmi, hogy az orvosok kapnak valamiféle támogatást azért, hogy a különféle vény nélkül kapható szereket reklámozzák és javasolják a betegnek...nem tudom pontosan, hogy hogy működik ez, de egy ismerősöm meg volt fázva /úgy hogy beszélni alig tudott/ és mondta neki a doki, hogy vegyen Centrumot, hogy ne legyen beteg, mert abban sok a vitamin.........

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#38) mormota válasza ipgirl (#37) üzenetére


mormota
senior tag

ez teljes mértékben igaz.
a gyógyszergyárak igen sok pénzzel ''támogatják'' az orvosokat, hogy a saját gyógyszerüket ajánlják/írják fel a betegnek (nembaj ha nem használ)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#39) neduddki válasza _az (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Orulj neki, hogy van egy orvos aki nem kezd el rogton mindenfel atibijotikummal telatomni mikor fojjik kicsit az orrod!!! Pedig tobbnyire aszt preferaljak, asztan nehany ev mulva meg lehet elvezni a tulzott antibiotikum fogyasztas elonyeit /van aki rogton elvezi eszeknek a mai ''szolid'' szereknek a hatasat/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) burgatshow


burgatshow
veterán

Hé neduddki nem a Rejtő Jenő könyvből szedted a neved?

Szerk: Bocs Fantasy voltam!

[Szerkesztve]

(#41) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ha van valaki, aki orvos, és ért angolul, az le tudná nekem fordítani ezt, érthetőre?

Bővebben: link

Főleg az érdekelne, hogy az élő szervezetben az ascorbic acid(ez aszkorbinsav majdnem egyenlő C-vitamin lenne? Vagy már nagyon rég volt kémia? :D), alfa-tocoferol(?), UA, hsCRP-eknek mi a szerepe?

I am having fun staying poor.

(#43) biga válasza Kalandor (#42) üzenetére


biga
senior tag

Egyszerű! Jelezd te is ezirányú igényedet ;) Ugyan úgy fogják megkapni ők is, mint te :)

A szakvizsgát megszerzett orvos már akkor ''általános orvosként'' - régen így hívták - 4-6 évet dolgozott. Nem igazán pályakezdő már akkor. Max szakorvosként azok. Meg előtte jó 1 évet gyakorlatozott.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#44) lorcsi


lorcsi
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Orvosok...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.