Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43751) neduddki válasza kételkedem (#43750) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor mind ki egyszerun fenn a pekben a hegyekben vmi gyonyoru tengerszemmelelt:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43752) frame>24 válasza Sipi16 (#43748) üzenetére


frame>24
addikt

Bocs, hogy csak így beböffenek, de akkor jó sok ember gletteli a kenyeret... (aláírás)

Nemaz, csak pont gondolkodtam használt autón. Tényleg. Bár ez nem a "milyen autót vegyek" topik, de talán:
szal arra kéne a verda, hogy nagyobb távokat utazzak vele: Pécs-Kecskemét, P.-Bp., P.- Fonyód, stb. Városozni nemigen kéne, mert itt majdnem minden közel van, tehát napi rendszerességgel semmiképp sem kellene autóznom a "dugóban."

Egyes ismerőseim azt tanácsolták, hogy hosszabb utakra vegyek 1.8-2 l-es motorú járgányt, merhogy az "kevesebbet forog + kevesebbet eszik a hosszú úton" (??! - tényleg így van ez??)... Más meg mondta, hogy hülye vagyok, Suzuki, azt' kész.

Részletre nem akarok, 2-300e Ft környékén gondoltam. Ezért kb. 12-15éves cuccokat kapni.

Szerintetek??

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#43753) venember83 válasza frame>24 (#43752) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem ennyiért kár autót venni, ennyibe kerül egy nagyobb generál autóvásárlás után. Főleg hosszabb távra cinkes. De ez saját vélemény.

(#43754) tildy válasza BlacKSouL (#43731) üzenetére


tildy
nagyúr

En is utaltam a magyar nyarat, abban a ket hetben, amig otthon voltam. 34 fok? Atyauristen, brrr...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43755) frame>24 válasza venember83 (#43753) üzenetére


frame>24
addikt

Igen, nem egy ilyen szöveget hallottam, de akkor maradhatok a seggemen... :(

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#43756) NoLF válasza Winner_hun (#43694) üzenetére


NoLF
addikt

úristen, azonnal. légyszi. ha szereted a füled, persze.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43757) Bubu79 válasza frame>24 (#43752) üzenetére


Bubu79
addikt

Havi hány alkalommal tervezel "túrázni" a géppel?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#43758) NoLF válasza frame>24 (#43752) üzenetére


NoLF
addikt

ha 15 éves 1,8-2,0t veszel, ráfizeted a gatyód.

csakasuzuki. annáél igénytelenebb, olcsóbban fenntartható öszvért nem találsz, csak ne találj vele másik autót, még 10el se...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43759) frame>24 válasza Bubu79 (#43757) üzenetére


frame>24
addikt

(szerk.: ) Havonta egyszer max.

(#43758) NoLF: igen, tudom, cserébe fossá törik, ezért nem szimpi...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#43761) kételkedem válasza frame>24 (#43752) üzenetére


kételkedem
addikt

NoLF fentebb vázolta a helyzetet.

Egy ilyen korú kétliteres autó csak akkor fogyaszt 10 liter alatt, ha áll. A benzin ráadásul csak egy kis szelete az autó fenntartásának. Átíratáskor többet fizetsz, teljesítményadót többet fizetsz, kötelezőt többet fizetsz, mint ha egy 1000-1300 ccm-es kocsit vettél volna.
Ha megveszel egy ilyen korú autót, akkor olaj, olajszűrő, levegőszűrő, üzemanyagszűrő, gyertya és vezérműszíj csere alap akkor is, ha a tulaj megesküszik, hogy egy hete cserélte.
Egy 2-300 ezer Ft-os autóra átíratással, szervizzel ráköltöttél kb fél milliót és még mindig csak egy 2-300 ezer Ft-os kocsid van. Ezt az összeget célszerűbb taxira költeni! Komolyan! Számolj utána, tényleg kevesebbet költesz, ha viteted magad!

Ha nem tudtalak lebeszélni, akkor vegyél egy lépcsőshátú 1,3-as Swiftet, amiben legalább egy légzsák van. Alkatrés fillérekért van, javítása egyszerű, gyakorlatilag elnyűhetetlen. Az egyetlen hátránya, hogy törik mint a tojáshéj.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#43762) frame>24 válasza kételkedem (#43761) üzenetére


frame>24
addikt

Én is ezért nem értettem ezt a nagy motor-tanácsot, miközben még közúton is beszippantják a 12 l-t... :U
Nah mindegy, majd barátkozom az suzukis ötlettel...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#43763) csapos2 válasza BlacKSouL (#43714) üzenetére


csapos2
addikt

Szerintem, ne tétovázz!

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#43764) Bubu79 válasza frame>24 (#43759) üzenetére


Bubu79
addikt

Bérelj inkább autót - annak az árán, amit beleölnél egy kihasználatlan autóba, sokáig mehetnél ide-oda...

Nincs kötelező fizetés háromhavonta, nincs műszakira gondod, teljesítményadóra félévente, javításra amikor szükség van rá.

Napi 5-8000Ft-ért már kapsz autót, kisebbet olcsóbban is - elviszed, jól érzed Magad, visszahozod, megtankolod, lemosod és egy rakás gonddal kevesebb ;)

A 2,5-ös bimmer normálisan közlekedve városon kívül megáll nyolcból - városban 11-12-t is elkortyolgat. Bár van olyan, aki állítja, hogy a 2,8-assal vegyesben megáll hatból is, csak azt nem tudom ehhez 100km-ből mennyit tologatja az autót ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#43765) Bubu79 válasza Bubu79 (#43764) üzenetére


Bubu79
addikt

Persze azért így is érhet meglepi, ha kellően pénzéhes a kölcsönzős és lelakott hulladékot kapsz a feneked alá, de legalább nem a Te költséged trélereztetni, javíttatni, ha kihal alólad :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#43766) kételkedem válasza Bubu79 (#43764) üzenetére


kételkedem
addikt

Mindig, minden márkánál van olyan, aki a normál fogyasztás feléből kijön városi használat esetén! :D
Első kocsim Trabant volt. Vegyél trabit, 4-5 literből simán kijön! Az enyém is kijött, ha csak 50 km-t mentem vele.
Aztán volt néhány szuzi. A szuzi 4-5 literből simán kijön! Inkább 6-7 liter volt a fogyasztásuk, bár görög tengerparti nyaralásból hazajövet 4 fő, tömött csomagtartó mellett fogyasztott 5.5 litert. 4 litert soha, semmilyen módon nem fogyasztott egyik sem 100km-en! :N

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#43767) fokukac válasza kételkedem (#43766) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem 4,2 l/100km a rekordom az 1,3-as suzukival, két emberrel, úgy kényelmesen megpakolva, hazafelé Lengyelországból.

Bár megjegyzem, én 2 literes mazda 6-ossal is csináltam 6,5 literes fogyasztást (az unokatesóm 10-11 alá nem nagyon mentek vele)

Frame:
"merhogy az "kevesebbet forog + kevesebbet eszik a hosszú úton""
Ebből annyi igaz, hogy a nagyobb nyomatékú motor tényleg elmegy kisebb fordulaton is, de ez igazából a nagy autó - kis motor kombinációval szemben
előny csak, az alulmotorizált autóktól az isten óvjon...

Alapvetően minél nagyobb a motor, és minél nehezebb a kocsi, annál többet eszik.

Szóval igazából csak a tömeg - lóerő arány számít.

na meg persze a vezetési stílus. Az, ha nem gyorsítgatsz, hogy aztán vészfékezz, több litert is jelenthet. Motorfék használata, üresben gurulás - ezek mind olyan trükkök, amik segítenek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43768) NoLF válasza fokukac (#43767) üzenetére


NoLF
addikt

meg a váltóáttételezés, meg a gumiméret, meg a környezet, meg az üzemanyag minősége, mega.... ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43769) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A szupermarketben sokszor előfordul, hogy nincs bevásárlókosár. Ilyenkor előre kell menni a pénztárhoz és allokálni egyet. A mai nap is ilyen volt. Megszereztem a kosaram, vásároltam. Erre jön egy ember, felkapja a földre lerakott kosaram (én közben gyümölcsöt mértem), kipakol belőle, és elviszi. Szóltam neki, hogy jó lenne, ha legközelebb nem nyúlná le a kosaram. Ekkor felém nyújtotta (az ő cuccaival benne), hogy vigyem. Inkább elmentem egy újért.

Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha senki nem fáradna el a pénztárakig ilyen esetekben? Már csak egy lépés lenne, hogy meg kelljen verekedni a kosarak használati jogáért.

Skynet is real. It's called Google.

(#43770) venember83 válasza FehérHolló (#43769) üzenetére


venember83
nagyúr

Érdekes élőlényekkel osztod meg az élőhelyed, mit ne mondjak. :U

(#43771) FehérHolló válasza venember83 (#43770) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tömeggyilkos leszek.

Skynet is real. It's called Google.

(#43772) venember83 válasza FehérHolló (#43771) üzenetére


venember83
nagyúr

Inkább légy kertész, és nevelj fát.

(#43773) frame>24 válasza FehérHolló (#43769) üzenetére


frame>24
addikt

Ha a vadnyugaton élnénk, az ilyen embert kérdés nélkül tarkón lőttem volna...(állítólag ezután szörnyű üresség/bűntudat/rosszullét jön)

Kukac:
amíg volt céges autóm, az 1.6-os VW Bora 7,5 l-t evett, a főnök vezetési stílusával meg 9-et. Nálam ennyit számított, én szeretem a motorfékes, nyugodt autós vezetést.
Mondjuk elcseszett széles papucsok voltak rajta, nyáron száraz aszfalton jó volt (az étvágyának is...), viszont 80 km/h elég volt neki, hogy egyszer egy kerékvájatban összegyűlt vízen átcsússzak egy kamion elé... Nagyon sokat öregedtem aznap...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#43774) kételkedem válasza FehérHolló (#43771) üzenetére


kételkedem
addikt

Pofán-e kellet volna-e vágni a vevőtársat, aki elveszi a kosaradat? :U

Pár éve a helyi tecsóban tányérkészletet akartam vásárolni. A tányérkészletnél egy hölgy púposan rakta a kosarát, a polcon már csak 2-3 doboz tányér volt. Gyorsan odaléptem, levettem egy dobozt a polcról (!). Erre a nő rám förmed, hogy tegyem vissza, mert azt ő akarja megvenni. Mondom neki, hogy talán csak elég lesz az ami már a bevásárlókocsiban van! Azt mondja, hogy ilyet még nem is látott! Hogy-hogy elveszem előle a tányért?! Mondom nézzen meg jól, most láthat! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#43775) macikos válasza kételkedem (#43774) üzenetére


macikos
addikt

Na és amikor beállsz a pénztárhoz, látod hogy alig vannak előtted, erre egy gyerek akkor érkezik meg a sorban álló szülőjéhez a színig rakott bevásárlókocsival? :D

(#43776) FehérHolló válasza kételkedem (#43774) üzenetére


FehérHolló
veterán

:D

Pékségben jártam hasonlóan. Betolakodott elém az ürge, az eladó ezt látta. Aztán amikor rá került volna a sor, hozzám fordult a pultos csaj, és tőlem kérdezte, hogy mit kérek. Megvettem az utolsó csirkemájas párnát, amit a tolakodó ügyfél is szeretett volna. Az utána következő szóváltás majdnem az arcberendezésem átrendezésévé fajult.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#43777) kételkedem válasza macikos (#43775) üzenetére


kételkedem
addikt

Aztán még visszakiabálnak a hátul lévő családtagoknak, hogy két rudit, meg egy mályvateát hozzatok mán még! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#43778) NoLF válasza FehérHolló (#43776) üzenetére


NoLF
addikt

azért durva, egyesek mikre nem képesek egy csirkemájas párnáért.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43779) zolynet


zolynet
addikt

ezt most lőttem a Hermina úton: kinőtt a fán egy billentyűzet ... lábassal együtt ... reggelre virradóra :DDD

Life is too short to stay stock!

(#43780) tildy válasza tothm (#43186) üzenetére


tildy
nagyúr

Eu-n belul miert lenne?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43781) FehérHolló válasza NoLF (#43778) üzenetére


FehérHolló
veterán

Itt nem a májas párna a lényeg, hanem a kedves, kebles eladónő. Megártott a kevés serital, hogy ezt az összefüggést magadtól nem fedezted fel? :( :P

zolynet: Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog ott lógni. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#43782) venember83 válasza FehérHolló (#43781) üzenetére


venember83
nagyúr

Eddig nem volt kiemelve a pultos hölgy keblessége, biztos ezért suhant át NoLF figyelme ezen az apró részleten.

(#43783) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Drágaság van, néztem hosszú ujjú pólokat ára 20 e felett... Gyártási stb költség 4000 ft a többia a név (csak engem nem érdekel nagyon az).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43784) FehérHolló válasza venember83 (#43782) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocs, valahogy vissza kell térni a háromsághoz. A májas hozzászólásba volt egyszerű belemagyarázni.

zoltanz: Nem akarlak kiábrándítani, de a gyártási költség 400 Ft körül van, még 200 a szállítás és a raktár.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#43785) lujó55


lujó55
őstag

(#43786) Dylen válasza venember83 (#43772) üzenetére


Dylen
aktív tag

inkább védd a fákat, egyél hódot!

na én most jöttem vissza a diverse culture kötelező course-ról és remek volt!!
4 színész játszott el szituációkat és nekünk kellett őket instruálni, majd aszerint folytatták a cselekményt! teljesen felvillanyozódtam ettől a röpke 2 órától :B

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#43787) FehérHolló válasza lujó55 (#43785) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem az a baj, hogy egy svájci frank 225 jó magyar forint. Hanem inkább az, hogy rengetegen vesznek fel CHF alapú hitelt úgy, hogy nem mérik fel (és nem fogják fel) a kockázatát.
A kamatnál pontosan annyira jó az alacsony, mint a processzorok órajelénél a magas. "Becsapós."

Skynet is real. It's called Google.

(#43788) NoLF válasza zoltanz (#43783) üzenetére


NoLF
addikt

lol. most vettem nike pulcsit 4240 ftért, csudajó. másikféle kötött csíkos pulóvert 2600ért, stbstbstb, sőt egy tök királyságos zakót, 3995ért.

eksön eksön eksön!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43789) tope válasza NoLF (#43788) üzenetére


tope
addikt

Én meg 1 hónapja vettem 990 ért Polót, igaz nem ilyen neves gyártó termékét, de ki nem tojja le :D

(#43790) zoltanz válasza NoLF (#43788) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ne szívd a vérem. Szerencséd van amúgy. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43791) NoLF válasza zoltanz (#43790) üzenetére


NoLF
addikt

a lófüttyöt, csak nyitott szemmel kell járni. meg persze nem kell nagy igényeket támasztani, s megvenni a sznobcuccokat milliárdokért :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43792) NoLF


NoLF
addikt

amúgy meg ver az ég, hisz nem jutok el ide:

FŐZDEFESZT - Első Hazai Kézműves Sörfesztivál
"Szűretlen Magyar"
Időpont: 2010. Szeptember 24-25.
Helyszín: Budapest VI.ker. Hegedű tér, Hegedű utca
(Nagymező - Király utca sarok)

mert pont akkor megyek oktoberfestre. :O :C :O :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43793) Tothgera30 válasza NoLF (#43791) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...azt is tedd hozzá hogy jó helyeken kell venni, mert van ahol állandóan 30-50%-os akciók vannak, és ha kell valami, illetve pontosítok, tehát szükség van rá akkor jó áron meg lehet venni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43795) Mawyx


Mawyx
senior tag

Van valaki itt mobilnettel? Napi szintű több órás msn- ezés mennyire megterhelő? Aki nem tudja, az nem, de ha vkinek épp mobilnetje van és szokott msn- ezni, webcamozni, fejhallgatón beszélni, az írja le legyen szíves, hogy mennyi fér bele mekkora keretbe :K
Egy barátomnak mobilnetje van, 2gigás, eddig csak játszott neten, de mostanában msn-ezik vkivel és eddig 1gigát használt el csak havonta, most meg ez lement 1hét alatt. Csökkenteni kellene a forgalmát, de úgy, hogy a napi szintű msn vagy levelezés megmaradhasson.
Én a webcamot mondtam neki, hogy azt ne használják első körben és utánanézek mit lehetne tenni. 2 gigába bele kell férni, és csak mobilnet van, ez az ami biztos.

Winner: Vigyázz magadra!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#43796) bnss válasza Mawyx (#43795) üzenetére


bnss
veterán

T-Mobile mobilinternettel volt dolgom, a Web'n Walk szoftverben megtalálható az adatforgalom napi bontásban, ebből valamennyit lehet következtetni. A webkamera likvidálás jó ötlet, pláne, ha nagyobb felbontásban használta.

---

Szép napot!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#43797) venember83 válasza NoLF (#43792) üzenetére


venember83
nagyúr

Ejj, de sajnállak, de sajnállak. :P A jó szórakozást szerintem kívánni se kell, mert tuti biztosított lesz. Vajon hányféle sörből lehet majd választani a bajor sörfesztiválon?

(#43798) Mawyx válasza bnss (#43796) üzenetére


Mawyx
senior tag

Sajnos nem ért a számítógépekhez, nem tud ilyeneket megnézni. Iwiwes képfeltöltéssel is vacakoltunk sokat, telefonon mondtam neki mire kattintson. Msn- en fejhallgatón beszélés vajon nagyobb forgalmat generál, mint az írkálás?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#43799) Sipi16 válasza Mawyx (#43798) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szerintem igen.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#43800) venember83 válasza Mawyx (#43798) üzenetére


venember83
nagyúr

Minden bizonnyal. :K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.