Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1501) Sipi16 válasza Winner_hun (#1500) üzenetére


Sipi16
senior tag

Wazze! Azt hittem, hogy hallucinálok, de két topikba ugyan azt írtad. :DDD

Na jóccakát mindenkinek!

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1502) Winner_hun válasza Sipi16 (#1501) üzenetére


Winner_hun
félisten

Biztos véletlen volt:U Én csak az egyikbe írtam be, a másiknál már csak az egér görgőjét nyomtam le, meg az OK gombot:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1503) bnss válasza Pisztillus (#1498) üzenetére


bnss
veterán

TAJ ellenőrzés miatt kötelező az internetelérés, jól tudom?

No igen, a vonalkód sok mindenre jó lenne, bár idővel így szvsz a klasszikus recept feleslegessé válik, környezetkímélőbb módszerrel kiváltható lenne. A lézernyomtató miatt már "rágom a fülét" a családom egyik tagjának, egyelőre marad a tintasugaras, ami vagy olvasható, vagy nem vonalkódra képes. Egy ilyen akciónak örülnék, végre le tudnám cserélni a rendelőben a régi Canon nyomtatót, mondjuk valami monokróm Samsungra. Minőséggel sem lenne gond, illetve a Samsung készülékek ár/teljesítmény mutatói is eléggé barátiak.

Mondjuk ha nem lenne kötött, hogy hol kell vásárolni nyomtatót, akkor a részletfizetés sem lehet akadály. Pl. valamelyik multinál is meg lehet vásárolni az adott készüléket, igaz, egy számítástechnikai kiskereskedéshez képes magasabb áron. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1504) rarri válasza bnss (#1497) üzenetére


rarri
senior tag

Igen , válaszoltál. :K

Piszti : Hogy te milyen kedves vagy ! :))

Sipi : Szép álmokat ! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#1505) Pisztillus válasza bnss (#1503) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Így van, a TAJ-szám ellenőrzés és a közgyógyellátás ViRtuális Elektronikus Pénztárca (ViREP) rendszer miatt látta el az OEP saját mobil adatközlő rendszerrel (GPRS) az összes patikát. Ez a rendszer internetezésre nem használható, ám kis módosítással TB jelentés küldésére - szvsz - alkalmassá tehető, mivel ugyanoda megy az adat, mint eddig.

A kedvezményes vásárlás csak egy saját ötlet, várhatunk, míg valaki egyszer ezt megszervezi - így marad az, hogy mindenki saját magának újítgatja az eszközparkot. Amúgy én is Samsung lézereket ajánlok mindenkinek - jól sikerült nyomtatók azok. Tehát nincs központosított beszerzés - magánszférában nem is lehet - így bárhol megvehető a nyomtató.

Kórházi orvosok esetében más a felállás, rájuk vonatkozik a közbeszerzés - per pillanat nem tudom, hogy ott most ki, mit és mennyiért osztogat.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1506) bnss válasza Pisztillus (#1505) üzenetére


bnss
veterán

ViREP újdonság számomra, háziorvosi rendelőben ilyesmivel még nem találkoztam. Eleinte mehetne a dolog fapados megoldással is, hogy egy adott honlap segítségével kell feltölteni a jelentéseket, egyszerűen, érthetően. Aztán lehet okosítani, de először idáig kellene eljutni.

Kíváncsi leszek, hogy mikor jön egy OEP rendelet, hogy erősen javallott a nyomatók cseréje azon körzetekben, ahol elavult technikai háttérrel rendelkeznek. Az állam részéről ez lenne a "legegyszerűbb" megoldás. Egyik kedvelt kiskereskedésemnél megnéztem a Samsung lézernyomtatók árait, a legolcsóbb 16,5k - Samsung ML-1640. Ez nem is vészes, vállalható kiadás a magánszférában is. Meglátjuk mi lesz belőle.

Viszont további szép estét, lassan kezdek rákészülni a holnapi napra. Valamint jó éjt! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1507) Winner_hun


Winner_hun
félisten

http://www.hallgatokaradioert.com/tiltakozok.php

57573. Szabó Nojémi

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1508) Pisztillus válasza bnss (#1506) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jó éjt neked is, holnap folyt. köv. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1509) pohár válasza ToBeY (#1482) üzenetére


pohár
félisten

Jaaa hát ezt mondjad, hogy szpuki déjz :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1510) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

..ittjártam..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1511) pohár


pohár
félisten

Mai eszetlenség :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1512) #97544192


#97544192
törölt tag

éljeeeen, végre iskola! <3 :DDD

(#1513) ngabor2


ngabor2
nagyúr

jó reggelt. a kánikula érdeklődés hiányában elmaradt ma reggel.

(#1514) Csabee. válasza ngabor2 (#1513) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tényleg nincs az a nagy kánikula:))

Jó reggelt mindenkinek!

Üdv: Csabee.

(#1515) Móci


Móci
addikt

Szép fagyos reggelt! Jó hideg van kint, de bent sem kell megsülni... sajnos.
Talán elérjük ma a 18 fokot.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1516) Janoska26 válasza Móci (#1515) üzenetére


Janoska26
addikt

reggel kaparhattam a szélvédőt kellemes volt :DD

[ Szerkesztve ]

(#1517) NoLF


NoLF
addikt

gyógyreggelt

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1518) Móci válasza Janoska26 (#1516) üzenetére


Móci
addikt

Üdv! Elhiszem! :)
Nálunk csak a kerti csap fagyott be, tegnap nem zártam el a fagytalanítót...
Viszont 14,5 fok van már itt! Emelkedik! :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1519) zolynet válasza NoLF (#1517) üzenetére


zolynet
addikt

gyógyhetet

Life is too short to stay stock!

(#1520) kételkedem válasza Móci (#1515) üzenetére


kételkedem
addikt

18 fok legfeljebb bent lesz meg!

53 ember halt meg valami klassz vírusfertőzés szövődményeként fellépő tüdőgyulladásban. Julia Timosenko beszédében leszögezte, hogy nem a H1N1 vírusa okozza az ukrajnai megbetegedéseket A riport végén mit mond a magyar illetékes a híradóban? Feltétlen oltassák be magukat az emberek a H1N1 vakcinával! Csak nekem nem áll össze a kép, vagy tényleg van itt egy logikai bukfenc?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1521) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Lassan téli gumit ideje lesz feltenni az autóra..

Üdv: Csabee.

(#1522) Móci válasza kételkedem (#1520) üzenetére


Móci
addikt

Bentre vonatkozott a 14,5 fok...
Logikai bukfenc, de muszáj nekik, hogy oltassák már be az emberek magukat. Páran biztos be fognak dőlni neki.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1523) Winner_hun válasza Janoska26 (#1516) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hideg vagy langyos víz jobb megoldás. Langyos előnye hogy amíg bemelegszik a kocsi és ár a meleget fújja be, addig nem fog bepárásodni a szélvédő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1524) Mawyx válasza kételkedem (#1520) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ti beoltatjátok magatokat? Én nem tudom eldönteni. Viszont normál influenza ellen be kellene, azt szoktam minden évben, csak körülményes hazautaznom kiíratni. Hétvégén megyek haza, de akkor meg nincs házidoki.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1525) Winner_hun válasza Mawyx (#1524) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én biztosan nem. Marad a hagymás kenyér:D Amúgy semmi extra ez az influenza, csak felpumpálja a média:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1526) tildy válasza kételkedem (#1520) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom emlékszel-e rá, mikor 1986--ban azt mondták, nincs itt semmiféle robbanás, meg rádióaktív felhő :U
H1N1-el kapcoslatban: már beoltattam magam, mindkettővel. Semmi bajom nem lett tőle, és remélem nem is lesz. Külföldre menetelnél amúgy sem árt.

Más: csak én látom, hogy ez az oldal eléggé prohardver koppintás?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1527) kételkedem válasza Mawyx (#1524) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem.
Szerintem az egészségügyisek, a krónikus betegek, a legyengült immunrendszerű betegek (pl kemo kezelt rákos) kapjanak oltást. Egyikbe sem tartozom, kihagyom.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1528) ngabor2 válasza tildy (#1526) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kinézetben kicsit hasonlít... ennyi. de láthatóan más azonosság nincs.

(#1529) Bubu79 válasza Mawyx (#1524) üzenetére


Bubu79
addikt

Hehe - épp két napja röhögtem egy jót az egészen, amikor megtaláltam a céges levelesemben az egyik erősen SPAM gyanús vezető levelét ( csupa hasznos infókkal bombázza a népet - jellemzően olyanokkal, aminek köze sincs az adott beosztott munkájához ).

Még kézmosási útmutatót is mellékelt, rajzokkal, szépen feliratozva, hogy mit, hogyan miért.

Jelenteni kéne a munkaügynek még azt is, hogy valakinek a családjában éppen eltüsszentette magát a nagyi, mert az már gyanús és az ilyen kolléga csakis és kizárólag védőmaszkban jöhetne be melózni - megelőzendő a járványt...

Pár hete alá kellett írni egy kérdőívet, hogy lenne-e igény oltásra ( ingyen ) - most attól hangos a cég, hogy holmi hülye hoaxok miatt a körömreszelgető irodisták egy része úgy bepánikolt, hogy sikítva menekülne a listáról, hogy neki akkor mégse, mert megfigyelik, nanobotozzák, meg ki tudja mit csinálnak még vele.

A főnököm a hír hallatán csak annyit mondott: lóf@szt! aláírta? Lefogni, beadni neki, nincs kecmec - mindezt némineműleg érdekesen csillogó szemekkel, asszem nem iratkozott fel akkor ;] :DDD

A média meg bek@phatja - rugóznak minden nap a témán, pánikot keltenek, a vakcina gyártói meg dörzsölik szépen össze a tenyerüket... :P

Eccerélünk, ha pusztulnom kell, hát vigyen el a H1N1 ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1530) Móci válasza Mawyx (#1524) üzenetére


Móci
addikt

Házi koszt, sör. Oltás részemről ezekkel letudva. :)
Pár hete egy eü-s ismerős mondta anyámnak, hogy kb. 3 nap alatt le lehet gyűrni (természetesen nem egy halálosan beteg szervezettel) a cocainfluenzát.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1531) tildy válasza ngabor2 (#1528) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem nagyon hasonlít. Azt hittem a ph új aloldala...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1532) venember83 válasza Móci (#1530) üzenetére


venember83
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy eddig statisztikailag jelentéktelen számú ember halt bele ebbe a betegségbe. Persze ha valakinek a szív- és érrendszere, légzőrendszere stb. már lényegében csak félgázon üzemel, az ne csodálkozzon, ha az influenza (bármelyik) legyengíti, az előbb említett betegségek meg elviszik. Inkább nem támogatom az egészségipart a vakcina megvásárlásával, előbb-utóbb úgyis meghalok valamiben, de óriási valószínűség szerint hamarabb fog felfalni egy cápa, minthogy elvigyen a desznyómegfázás. Szvsz.

(#1533) kételkedem válasza tildy (#1526) üzenetére


kételkedem
addikt

Tisztán él az emlékezetemben! 1986. április 26. és május 1. között annyi fejessalátát ettem, mint addig életemben összesen. A suli menzája kapott egy nagy adag fejes salátát. Reggel, délben, este saláta volt korlátlan repetázási lehetőséggel. Május 1 után tudtuk meg, hogy az atomerőmű felrobbant, rádioaktív részecskéket juttatva a légkörbe. Azóta is azzal nyugtatom magam, hogy a rádioaktív felhő Fehéroroszorszg, Oroszország irányába ment és nem Szeged felé, ahol annak idején laktam.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1534) Bubu79 válasza kételkedem (#1533) üzenetére


Bubu79
addikt

Akadt pajzsmirigy gubancos a családban?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1535) Móci válasza venember83 (#1532) üzenetére


Móci
addikt

Ezzel én is egyetértek. Ha meg disznó, akkor inkább kolbász, nem influenza. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1536) kételkedem válasza Bubu79 (#1534) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerencsére eddig nem. Még az ismerettségi körömben is csak egyről tudok és az ő esete sem hozható összefüggésbe a balesettel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1537) NoLF válasza Mawyx (#1524) üzenetére


NoLF
addikt

dehogy oltatom. fokhagymás pirítós, szalonna, pálinka. átsegít mindenen :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1538) Bubu79 válasza kételkedem (#1536) üzenetére


Bubu79
addikt

Mert erősen vitatott is az összefüggés - csak amikor megkérdezi az ember az orvostól, hogy és akkor ezt így most hogy ( márminthogy mi okozza )? Előszeretettel takaróznak a balesettel - hogy biztosan akkor... ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1539) ngabor2 válasza Mawyx (#1524) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ami a lexebb, hogy közvéredény-kutatók kimutatták, hogy pártszimpátián alapul, hogy ki oltatja be magát, ki nem. tényleg ennyire gyengített felfogásúak az emberek, vagy csak annak nézik a tömeget? bármelyik is lenne igaz, elszomorító. az meg különösen az, hogy a szenzáció-hajhászás miatt már lehetetlen megtudni, hogy mi az, ami igaz, mi az, ami csak fel lett fújva.

(#1540) venember83 válasza ngabor2 (#1539) üzenetére


venember83
nagyúr

Neked tudnod kellene. Tettél valami mellékhajtást a vakcinába vagy nem? :U

(#1541) Mawyx


Mawyx
senior tag

CamStudio-val készült képernyőfelvétel, de nem játsza le ez a retek, MediaPlayer meg a Classic se. Avi és swf fájl készült, az swf megy, de avinál csak hangot nyom. Más avi filmeket lejátszik mindkét lejátszó, csak ezt a Camstudio-sat nem. Amikor véget ért a felvétel, akkor saját magávan lejátszotta, de így már Intézőből megnyitni nem tudom vele, nincs import vagy megnyitás vagy lejátszás. :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1542) Bubu79 válasza Mawyx (#1541) üzenetére


Bubu79
addikt

Ugye nincs fent legalább háromféle kodekpakk, ami bekeverhetne? :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1543) Mawyx válasza Bubu79 (#1542) üzenetére


Mawyx
senior tag

K-Lite Codec Pack van fent, mozifilmekkel nincs gondom, csak most ezzel. Én nem is akarom nagyon lejátszani, de ha a tanár se tudja, mert mondjuk mégse vett fel semmit, akkor az bukta :U

Influenzára akkor a fokhagymás pirítós alkoholos fertőtlenítéssel nyert ;]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1544) Bubu79 válasza Mawyx (#1543) üzenetére


Bubu79
addikt

A szoftver saját kodekjét használtad? Mert ahogy kivettem a leírásból azt is aviként tálalja - bár érdekes, hogy azon a gépen sem nyitja, meg, amelyiken fent van a program is...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1545) Mawyx válasza Bubu79 (#1544) üzenetére


Mawyx
senior tag

CamStudio mappában találtam egy player.exe-t, az lejátsza szerencsére. Vagy 10szer kezdtem újra, erre most meg lemaradt a képernyőkommentár :W Így is csak egy volt pedig, hogy legyen legalább egy, mert feltétel, de ezt most elfelejtettem, utólag meg nem lehet rárakni :W :W

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1546) Bubu79 válasza Mawyx (#1545) üzenetére


Bubu79
addikt

Szedd le innen a kodeket is és telepítsd fel - akkor talán más is meg fogja tudni nyitni ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1547) Mawyx válasza Bubu79 (#1546) üzenetére


Mawyx
senior tag

Leszedtem a kodeket, felraktam, de még mindig csak hang van.
Nem baj, így marad, de köszönöm a segítséget ;)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1548) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Szép jó reggelt mindenkinek!

Kételkedem: Valami bukfenc van az ukrajnai dologban. Kétségtelen, dolgozik ott a H1N1 is, de nem csak az. Valamilyen más vírus is nekiszaladt az embereknek - több, mint valószínű, hogy a szezonális influenza valamilyen combosabb változata.

Oltás: Továbbra is azt mondom, hogy aki eddig sem oltatta be magát influenza ellen, annak nem kell rohannia az új oltásért sem. Akik viszont a rizikócsoportba tartoznak, azok oltassák be magukat. Az új oltásnak sincs több mellékhatása, mint a réginek, hiszen ugyanazzal a gyártástechnológiával készül mind a kettő, csak a felhasznált vírustörzs más.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#1549) kételkedem válasza Pisztillus (#1548) üzenetére


kételkedem
addikt

Csak, hogy ne kelljen keresnem
Alkatrész üzlet
Tartozékok és alkatrészek Zanussi, Electrolux és AEG termékekhez
Cím: Budapest XIV. ker. Erzsébet királyné útja 87.
Telefon: 467-32-50
Nyitva tartás: hétfő - csütörtök: 8.00-17.00, péntek: 8.00-15.00

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1550) Janoska26 válasza kételkedem (#1549) üzenetére


Janoska26
addikt

Üdv, Kovács Lajos vagyok, mosógépszerelő, miben segíthetek? :DD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.