Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Olimpia 2012 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ArchElf


ArchElf
addikt

''Ebbõl a pénzbõl megvalósítható szinte a teljes autópályaprogram. Ez az összeg ötszöröse a Vásárhelyi-terv költségeinek. Ennek a pénznek az elõteremtéséhez a személyi jövedelemadót 6-7 százalékkal kellene emelni - mondta a kormányszóvivõ.''
[L]http://index.hu/politika/belfold/olimpianem/[/L]
Nem azért hogy kötekedjek, de ma kaptam meg a fizetési jegyzékem, és a teljes fizetésem 54%-át kaptam kézhez. Erről lejön még az ÁFA (ált. 25%, azaz 0.54/1.25 ~= 43%) és akkor máris jó helyen vagyunk (ja és nem üzemanyagot vettem!!!)... Ennyi az enyém, a többi az államé... 43%
Ám ha ezt még megvágják 7.5%-al -> (0.54-.075)/1.25 = 37%
Azaz alig több, mint a jövedelmem egyharmada és kevesebb, mint a kétötöde...
Gazdaság sux...
Ennyi erővel miért nem kenyér-, tej- meg húsjegyért dolgozunk?
:O
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2) launcser


launcser
senior tag

hát érdekes
meg lehetne simán valósítani csak oda kéne rá figyelni, mit mire
de ha adóról van szó akkor tényleg érdekes a fejtegetésed :)

tütüü

(#3) andorpapa


andorpapa
őstag

Húúú, már most látom a nagy fidesz vs. mszp flame-eket! Pont emiatt gyorsan meg is kérdezem, hogy a topic indításának mi volt a célja? Mármint mire akar rámutatni a kezdő hozzászólás? Arra, hogy kivitelezhető-e az olimipia, vagy hogyan is van a kormányszóvivő anyja, hogyan vannak az adók, mi stimmel mi nem?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) Zsiba


Zsiba
senior tag

Azért gondoljátok el mivel járna egy olimpia megrendezése... Gyakorlatilag nincs egy normális sportcsarnokunk, stadionunk. Budapest közlekedése egy sima hétköznapon tiszta káosz, a tömegközlekedésről nem is beszélve... Szállodák, olimpiai falu, megfelelő úthálozat, közművek stb... Infrastruktúra??? 0

Ezt megvalósítani bizony nem kevés pénz kell. Szóval szép dolog ez az olimpia, meg hogy mi magyarok is képesek vagyunk ezt megrendezni, de én egy kicsit szkeptikus vagyok... Talán 2016-ban, vagy később.

''One Ring to rule them all...''

(#5) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Olimpiát megvalósítani? Egyszerűen nevetséges.
Szinte minden nap utazok a 7-es buszon és a 4-6-os villamos vonalán. Ha még azt sem tudják megoldani hogy csúcsidőben ezek ne 10percenként járjanak akkor hogy akarják elszállítani a nézőközönséget?
Amíg Bukarestnek több metro vonala van mint Budapestnek ne akarjanak semmit.
Voltam a legnagyobb stadionunk (Népstadion) felső karéján, éppen kezdenek szétmenni a beton elemek hamarosan leszakad az egész.................................

(#6) ArchElf válasza andorpapa (#3) üzenetére


ArchElf
addikt

Igazából én az adón háborodtam fel, nem az olimpián. De az az igazság (IMHO!), hogy ténylge dőreség lenne olimpiát építeni a puszta köepébe.
udom, én is itt lakom, meg minden, de amíg az autópályák nem egységes, nem járhatók rendesen, a főutaknak és közutaknak a minősége pedig alig übereli ukrajnát...
Hát ilyen infrastruktúrára nem lehet olimpiát építeni... Ez van ha vidéket nézzük...
A főváros +1 lapát. MINDEN utat ki kellen cserélni, mert olyanok, mit a szegény ember nadrágja: több a folt és a lyuk, mint az anyag.
Az egyetlen ami megfelelne, a mobillefedettség és a tömegközlekedés. Most. De mi lenne kb 250.000-1.000.000 turistával...
Hát nem is tudom... én kb 2020-ra, 2028-ra érzem realitását egy Magyar olimpiának. Megjegyzem mégegyszer: Szerény véleményem szerint...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) ArchElf


ArchElf
addikt

Ja és mi lenne a kb 1-2 tucat sportcentrummal az olimpia után???

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) andorpapa válasza ArchElf (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Aha, most már értem.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Bass


Bass
addikt

Én is csak örülök neki hogy nem lesz,ennek a csóró országnak van mire költeni(egézségügy,gazdaság stb)Amúgy meg kéremszépen tessék megtanulni hogy ez az ország nem csak 1 város(budapest)mert sokan ezt hiszik ,nem szól másról a hiradó csak Budapest,Budapest,Budapest nem csak ott vannak gondok.És most lehet lebunkózni meg egyébb dolgokat rámkiabálni:))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#10) bdav válasza ArchElf (#6) üzenetére


bdav
őstag

nem lenne feltétlen baj a 2012 sem, csak akkor rá kéne gyúrni rendesen. 10 év alatt sok mindent lehet építeni (idő tekintetében meglennénk). lóvé az jókérdés. arra lennék kíváncsi hogy a rohadt sok adó hova a francba tünik (mert hogy nem építkeznek tul sokat állambácsiék, az fix). mindezt pártoktól függetlenül (mindig ez van :O) de pl. az is igaz, hogy nincs normális stadionunk, és tényleg kéne 1 (bár a magyar focinak felesleges többszázezres stadionokat építeni. (Amugy meg az athéni közlekedés se lányálom, ők mégis rendeznek)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#11) steveetm


steveetm
őstag

Hali!
Persze a kormányban meg mindehol mindig mindenki sír hogy most nincs pénz a metróra meg nincs pénz az egészségügyre, meg erre meg arra, de ha olimpia kéne arra rögtön készen áll a szökséges összeg.
Én NEM szeretnék olimpiát mo.-on, jelenleg semmi értelmét nem látom.
Ha meg is kapnánk a jogot a rendezésre, a nagy kapkodásban a felkészülésre csak még szarabb helyzetet teremtenénk. Szerintem.
Üdv.: Steveetm

(#12) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Jó lenne az olimpia Budapestnek, de előbb valami kisebbet kellene rendezni, mondjuk foci vb-t, ha az sikerülne, utána biztosan lenne realitása egy olimpiai pályázatnak. De hát nálunk minden politika...:(((

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#13) AND1 válasza Bass (#9) üzenetére


AND1
őstag

Én sportolok (kosarazom) és persze szeretném ha lenne Olimpia Magyarországon hisz kevés az esély hogy 1szer eljussak egy Olimpiára külföldön. DE! Reálisan próbálok gondolkozni és sztem nem ez a legfontosabb dolog. Meg most őszintén nem hiszem hogy megkapnánk a rendezés jogát. Tuti nem.Optimista ember vagyok de ami ebben az országban folyik attol nem sokáig. Olyan hiányosságok vannak (nem mondok példát mert nem akarok regényt irni) amikkel inkább kéne foglalkozni minthogy az Olimpiával.Azt nem értem miért csodálkoznak az emberek hogy ha pl a FociEb rendezési jogot sem kapjuk meg már jó pár éve akkor miért kapnák meg az egyik legnagyobb eseményét? Sztem szép sorba kéne haladni...nem egyből a legnehezebbnek nekiugrani. A másik meg idejönne mondjuk 2-3millió(saccra,lehet hogy hülye a szám) néző/túrista....megbénulna egész Bp. Nem kell ehhez Olimpia elég csak a nyári szezonra gondolni...a forroságra..mikor ott ülünk az autóban a dugóban és szidjuk az elöttünk állókat, pedig mi csak a balcsira akartunk leruccanni fürdeni. Szal én nem vagyok az Olimpia ellen de sztem fölösleges eröltetni...vannak itt fontosabb dolgok amikre költeni kéne.Ti is sztem egyetértetek velem. Remélem megélem azért hogy egyszer lesz Magy.-on Olimpia...de addig van még mit tennünk!

Egy régi PH-s.

(#14) csabika25


csabika25
aktív tag

Csak egy dolgot ragadnék ki. Azért vannak megint dugók a városban, mert elkezdődött az útépítési szezon. Ami nagyon jó és szép, mert Budapest útjai ugye egy kalap trágyát sem érnek. Csakhogy: érdemes úgy megépíteni az utakat, hogy 5 éven belül újra tiszta kátyu az egész? Ha lenne olimpia, újra végigmennének a városon? Remélem értitek, mire akarok kilyukadni.:)

''Isten fut Windows alatt''

(#15) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát nem tom, de én olimpia párti vagyok. Igazából nem látom át Mo. pnézügyi helyzetét, de mentségemre szóljon, hogy nem is érdekel. :)

(#16) AND1 válasza PeliScan (#15) üzenetére


AND1
őstag

Vagy siker vagy nagy égés. Sikerhez -> (sikeres) rendezés,profizmus kell, ahhoz meg ->sok-sok pénz.

Egy régi PH-s.

(#17) janati


janati
őstag

Én is olimpia párti vagyok. Hatalmasat fejlődnénk, rengeteget hozna az országnak.
Ha az EU-ra eléggé felkészültek voltunk már most, akkor 2012-ben miért ne rendezhetnénk olimpiát??? Ezen már gondolkodtatok??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#18) bdav válasza janati (#17) üzenetére


bdav
őstag

az eu-ra elég felkészült volt rajtunk kívül pl. még Szlovénia, Lengyelország, Szlovákia, etc. ők mikor fognak olimpiát rendezni?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#19) MLaca


MLaca
őstag

Nem vagyok sport ellenes, de ha ilyen magas az ára az olimpia megrendezésének (és ez csak terv!), akkor köszönöm, de nem kérem. Inkább az adórendszert tennék rendbe, azt inkább támogatnám...

http://mlzphoto.hu/

(#20) sh4d0w válasza PeliScan (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, Peli, mennyi idős vagy, így aztán azt sem tudom, hogy van-e saját jövedelmed, vagy pedig még tanulsz... Mindenesetre én nem szeretném, ha megint az én zsebemből húznák ki a pénzt, így is elég sokat elvesz az állam.

A másik, ami az olimpia ellen szól - és amit már sokan meg is említettek előttem - az infrastruktúra elmaradottsága, hiánya. Röhejes, megnyílt nemrég egy elektronikai nagyáruház Budaőrsön (nem reklám, ezért van név nélkül), odacsődült 15000 ember és a fél főváros forgalma megbénult. Az utcák szűkek a fővárosban, a házakat, épületeket pedig nem lehet arrébbvinni, hogy kiszélesíthessék az utcákat.

A tömegközlekedés még a fővárosban is botrányos, a vidéki városokról pedig aztán nem is beszélek.

Szal egyenlőre nem vagyunk felkészülve az olimpiára...

https://www.coreinfinity.tech

(#21) PeliScan válasza AND1 (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, azért annyira csak nem csesznénk el; ha ennek megvan a leehtősége, akkor meg sem kapnánk a lehetőséget.

A másik; igazából cska a pályázáson van a hercehurca; nem túl valószínű, hogy megkapnánk. De szerintem ez is sokat segítene a megítélés javításában...

(#22) MLaca válasza PeliScan (#15) üzenetére


MLaca
őstag

''Igazából nem látom át Mo. pnézügyi helyzetét, de mentségemre szóljon, hogy nem is érdekel.'' - értem. Szóval téged nem érdekel, hogy a fizetésedből, amiért TE dolgozol, mennyit nyúl le az állam... Ja, bocs, ha még kisiskolás vagy, akkor apudat kérdezd meg... :(((

http://mlzphoto.hu/

(#23) launcser


launcser
senior tag

meg lehet mindent csinálni
csak ügyesen kell
hallottam azt, hogy valamelyik amcsi város belső részének utjait 1, azaz 1 nap alatt teljesen kicserélték, 1 napig lezárták az egész részt azt 1 napon át xezer ember dolgozott, másnapra kész lettek
1-2 hónap előkészület kellett hozzá
1920-ban is már majdnem rendeztünk olimpiát, bár akkor kicsit kevesebb forgalom lett volna
legyünk kicsit optimisták legalább..

tütüü

(#24) MLaca


MLaca
őstag

És jólenne, ha előbb rendberaknák legalább a főutakat Budapesten, mert botrányos, hogy már némelyik úton harckocsival lehet csak lassan közlekedni.

http://mlzphoto.hu/

(#25) PeliScan válasza MLaca (#22) üzenetére


PeliScan
addikt

Hóhó, lassabban, szerintem árnyákra vetődtél! :))

Azért nem érdekel már, mert egyszerűen nem akarom felidegesíteni magam, hogy mennyire nem hozzáértők, és a régi patriális állam hívő (politikailag korrekten:) ) hivatalnokok irányítják még mindig az országot. Csak példa; Prága is hasonlóan lepusztult, de szép város volt, mint Bp, csak a csehek egy nagy reformmal (és igen, sojk lemondással is) nagyon fejlesztettek a városon pár éve, azóta ez többszörösen visszajött a turizmusből. De neeeem, Bpnek és a kormánynak 10 éve a legfontosabb dolga azon huzakodni a hogy a nem is legszüxségesebb metrót ki milyen részesedéssel építse. Nah, röviden; ezért nem érdekl. :)

Szóval, nyugi, peace, open mind!

(#26) ArchElf


ArchElf
addikt

A infrastruktúra fejlesztéséről meg annyit:
Magyarországon fel tudnak teljesen újítani egy utat úgy, hogy két év múlva már majdnem használhatatlan... Lásd pl. Budaörsi út...
:O
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#27) ArchElf válasza ArchElf (#26) üzenetére


ArchElf
addikt

Egy hónapja voltunk kint Szlovákiában és ott a 10-20 éves főutak is legfejebb kopottak, de nem kátyúsak...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) MaUser


MaUser
addikt

Jah, arról nem is beszélve, hogy a németek egy 40 km-es autópálya szakaszt 5, azaz öt nap alatt felújítottak, míg nálunk erre az egész nyár kevés volt! (m3-as)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#29) MLaca


MLaca
őstag

Elegem van ebből az egészből. Kiszállok. :(((

http://mlzphoto.hu/

(#30) beeboy


beeboy
addikt

Na ja, szerintem sincs esélyünk a nyerésre, bár ettől függetlenül csodálkozom a komcsik érvein, eddig senkinek nem jutott eszébe, hogy az olimpia nyereséges szokott lenni? Max. meg kell hitelezni a dolgokat, pl. a TV társaságok is kemény lóvékat tesznek le előre.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#31) renegade


renegade
aktív tag

''A 4600 milliárd forintos becsült költség valóban sok pénz, majdnem annyi, mint az ország egyéves költségvetése. Ám a felépítendő sportlétesítmények (stadionok, sportcsarnokok, uszodák), valamint a szervezés és a lebonyolítás ennek az összegnek csak egy töredékét, nem egészen 20 százalékát vinnék el, a többi pénz infrastrukturális beruházásra menne. Utakat, vasutakat, metrót, repülőteret, hidakat kellene építeni, illetve felújítani, szálláshelyeket létesíteni, javítani a vendéglátás, az egészségügy, a kommunikáció színvonalát, eltüntetni a fővárost elcsúfító nyomortanyákat, egyáltalán kitakarítani a várost, tehát olyan fejlesztéseket végrehajtani, amelyek lakhatóbbá teszik Budapestet és az országot. Ezekre a beruházásokra az olimpia nélkül is szükség lenne. Hiszen közlekedni, telefonálni, tiszta levegőt szívni az olimpiától függetlenül is kell, ezek a normális emberi lét feltételei, ha ezeket megteremtettük, s ráadásul még olimpiát is rendezhetünk, az égiek kedvelt gyermekeinek érezhetnénk magunkat.''

Arról nem is beszélve, hogy 1. A célépületeket (stadionok stb) értelemszerűen úgy építik fel, hogy a rendezvény után kis átalakítással máshogyan hasznosítható legyen
2. Az egész 4600 mrd-os beruházás rossz esetben is kb nullszaldósra jön ki. Csakhogy akkor is ott tartunk, hogy lényegében ingyen megúsztuk a hatalmas infrastrukturális fejlesztést (!!), és még a Világban is elismertek lettünk - ez speciel egy felbecsülhetetlenül értékes kincs, aminek nemcsak hatalmas közvetett anyagi vonzatai is vannak, de ráférne végre erre a páratlanul szerencsétlen történelmű országra.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#32) renegade


renegade
aktív tag

Ja, és akkorát lökne a projekt a gazdaságon, hogy ihaj.

Az igazi kérdés ezért nem az, hogy érdemes-e rendezni vagy sem, hanem az, hogy van-e ennek az országnak kapacitása egy ekkora projektre?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#33) biker


biker
nagyúr

sztem az igazságot sokan nem látják jó irányból...

ma budapesten (és teljes magyarországon) rengeteg utat és sportlétesítményt és egyéb létesítményt kellene építeni/felújítani/bővíteni
bővíteni kell lassan megint a kommunikációs kapacitást (mobilosok kicsit gyarapszanak)
fejleszteni kellene az internet hálózatot
be kellene fejezni a 4-es metrót és az M0-t
az autópályáknak el kell érni a határig

stbstbstbstbstb.....

DE!!!

erre a következő 10-15 évben olimpia NÉLKÜL is sort kell keríteni, mert különben egy rakás szemétdombon fogunk kapírgálni.

ha beadjuk a pályázatot, és nyerünk, akkor ennek az összegnek irgalmatlan részét pályázatból lehet EU támogatással fedezni

ha nem nyerünk, vagy be sem adjuk, akkor marad kis költségvetésünk...

mert abban érdekes, itt is mindenki egyetért, hogy 1.000.000 túristát nem lehet ráengedni a városra, és hogy igy is úgy is fejleszteni kell, de azt is látni kéne, hogy ezt olimpia nélkül is meg kell tenni...

hiszen rendezünk azért elég VB-t, EB-t különböző sportágakban, és gondolom mindenki tudja, már egy ilyen esemény alatt is milyen káosz tud lenni, pedig az csak max 50-100.000 turista egyszerre...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) biker válasza renegade (#31) üzenetére


biker
nagyúr

frankón beelőztél...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) renegade válasza biker (#34) üzenetére


renegade
aktív tag

bocs... :))

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#36) beeboy


beeboy
addikt

Nekem különben az az érzésem, hogy tudatosan akarják megnyomorítani az országot, az ilyen-olyan kukorékolók (pl. 7-i 7) attól (is) nagyobbnak érzik magukat, ha a nagy tömeg pocsékul él, úgy értem vakok között király a félszemű.
Gazdagabbnak látszanak, ha az átlagember nyomorog.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Olimpia 2012 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.