Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52931072


#52931072
törölt tag

Érdekes, hogy az n100-al szerelt modellt használhatatlanná tesznek kb 3 dollár megtakarítás miatt. Szóval a tündérmese folytatódik 2024-ben is, továbbra is van pofájuk 4 GB memóriával notit árulni, de mostmár forrasztva, bővítési lehetőség nélkül. Gratula! :C

(#2) Freiherr válasza #52931072 (#1) üzenetére


Freiherr
őstag

Szerintem van benne bővítő slot.

XXX

(#3) Geller72


Geller72
veterán

"és ugyan mi még egy Type-C-t örömmel láttunk volna"
-Ez nem az?..ja ok, szal hogy "még egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#4) Geller72 válasza Freiherr (#2) üzenetére


Geller72
veterán

"a RAM mérete azonban nem növelhető."
"A RAM bővítése valamennyit segíthetne ezen, de erre az alaplapra forrasztott memória miatt nincs lehetőség."

[ Szerkesztve ]

(#5) Neurotoxin válasza #52931072 (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ezért a pénzért teljesen rendben lenne, jól szerelhetőnek néz ki(a takarítása is egyszerűbb), de 2024-ben a 4 GB RAM már kabaré. Egy bővítő slot tényleg beleférhetne. Azt nem látom még, hogy az M.2-es SSD-t hol lehet rögzíteni? :F Gondolom fejjel lefelé az akkumulátor mellett, mintha ott lenne a csavar helye?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#6) hapakj válasza Neurotoxin (#5) üzenetére


hapakj
aktív tag

Én azt nem értem, hogy ezeknél a gépeknél miért nem használják ki a kis teljesítmény egyetlen előnyét, hogy akár meglehetne passzív hűtésűre is csinálni. Cserébe beleteszik azt a valamit ami a por... uhm, akármelyik weboldal megnyitása esetén már visítani fog :D

Hja, gondolom az a 60gr réz drágább mint az a műanyag vacak.

Ilyenkor komolyan úgy gondolom, hogy egy több éves használt M1 Macbook Air ár / érték arányban köröket ver ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kekmen


Kekmen
senior tag

A Gigabites ethernet csatlakozót kerestem a képeken. Nem találtam.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#8) opr válasza hapakj (#6) üzenetére


opr
veterán

Jol gondolod. Vagy ha win/linux vonal, par eves hasznalt uzleti/small business kategorias laptop minden teren jobb valasztas es arban is passzol. Sokszor meg gari is van rajuk, szamlat is kap a kedves vevo, szoval arrol sem kell lemondani.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) #52931072 válasza Neurotoxin (#5) üzenetére


#52931072
törölt tag

Még azt sem kellene, forrasszanak rá 8 GB ramot és annyival adják drágábban! Mert a minimális használhatóság így nincs biztosítva.
A többi része árnak megfelelő lenne még az n100-asnak is. Mondjuk ez nem új dolog, ezen az árszinten botrányos fillérba..zás folyik évek óta. Lányomnak van egy lenovo i100-asa (nagyanyja vette neki, nem én), egy ram foglalat, bővítéshez szilánkokra kell szedni. Amit abban láttam, kétharmada üres, egy hangszóró középen, de az is milyen? Intel i3 inside, nesze neked.

(#10) Ryan_Sanchez


Ryan_Sanchez
tag

E-waste

(#11) ddekany


ddekany
veterán

Környezetvédelmi okból betilthatnák a kisebb modellt, a 4GB RAM miatt. Csak beszívja az átlagvásárló, és aztán idő elött megy a cucc a szemétbe.

Az is "érdekes", hogy nem sikerült passzívra csinálni az N100-as változatot sem.

Na de, ez már csak ilyen. A legtöbb notebook összetételét látszóleg idióták találják ki, szinte minden gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#12) Shyciii válasza ddekany (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Nézőpont kérdése. Nekem x éve egy 4GB-os Aspire 5-ösöm van i3-7130U-val. De még mindig veszett gyors. A titka, hogy linux-ot használok, és abból is tiling windows managert (bspwm). Bekapcsolás után 237MB(!!!) memóriát foglal, és mégis képes minden grafikai dologra, amire szükség van alapvető, vagy kevésbé alapvető dolgok esetén.

(#13) azbest


azbest
félisten

Az n305 már eléri a használhatóság határát. A magasabb igpu órajelet meghálálják a régi játékok is. A 8GB ram éppenhogy elég. Bővíthetőség nincs.

Az n100 változat a 4GB rammal nagyon alá van verve. Ha valaki régi játékot is szeretne, ahhoz n97 job, mert az n100-nak csak 750MHz a gpu órajel limitje és kb lineárisan gyorsabb az 1.25GHz-es n97 és n305-höz képest.

Ha nem lenne lábon lőve a rammal, akkor az n100 sem lenne olyan rossz ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#14) sb válasza opr (#8) üzenetére


sb
veterán

Én amit látok, Dellt, Lenovot (alsó-közép sávból) az üzletiben is vacak. Repedő zsanérral, full műanyagból... ami 10 éve még vmi magnézium ötvözet volt, reped a kijelző, stb...
Sw-sen legalább rendben vannak, vagy nem: ott is olyan bios-szal ki tudják adni, hogy konkrétan idle süvít 5000prm-el a venti és load alatt meg áll, aztán 93 fok 3s alatt megvan és máris alapórajel. Ez konkrét eset, 3-4 bios frissítés oldotta meg, hogy nem "fordítva" működött a hűtés és használni is lehetett a gépet. De mással is van szívás sokszor.

Ezzel szemben van itthon a legaljánál kicsit "prémiumabb" (amúgy olcsó), de ahhoz képest tök kommersz Ideapad Pro, meg még inkább olcsójános Vivobook, de fém alul-felül, halk és hatékony a hűtés, a Vivobook félpasszív, kb. 35W-ig turbózó 5500U-val, de webezés közben meg sem szólal. A Lenovo sem, pedig az aktív (5600U).
A kijelző meg 20x jobb, mer'hát ugye üzletibe bármi jó, FHD talán már akad, de szerintem még az összes konfigolható 1366x768-as TN-nel ha szeretnéd. :D

(#15) hegedus001 válasza hapakj (#6) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Azért egy alap MBA M1 az egy bitang erős és potens gép, nem csak alap dolgokra jó. A 3-4 éves használt gépek 250 ezerbe mennek.....nagyon nem ehy kategória.

Inkább valami 8-10 éves MB-vel hasonlítsd össze.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#16) NandoXXL válasza Shyciii (#12) üzenetére


NandoXXL
senior tag

286-os is gyors dos-alatt

(#17) Shyciii válasza NandoXXL (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Még jó, hogy a DOS-nak max annyi köze van a Linux-hoz, hogy oprendszer csoportjába tartozó szoftver. Azon kívűl semmi. "Gratula" az összehasonlításhoz...

[ Szerkesztve ]

(#18) NandoXXL válasza Shyciii (#17) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Elárulok egy titkot:
- itt a linux éve
- mindenki ezt a szarkupacot veszi majd az ajánlásoddal Linux-al 4GB-rammal (ram hiba, instant kuka)

Nézőpontot írtál, és egy ezer éves gépet Linuxal. ;] Ez egy új gép, windows userekenek :Y (Linuxhoz éppeszű ember csak ram slotos gépet vesz.. :DDD Van használható gép is elérhető áron, ahol legalább egy ram slot van.

[ Szerkesztve ]

(#19) Wombath válasza Kekmen (#7) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mert nincs rajta, javítottam (nem a képeket :) )

(#20) Shyciii válasza NandoXXL (#18) üzenetére


Shyciii
veterán

(Linuxhoz éppeszű ember csak ram slotos gépet vesz.. :DDD

Akkora baromságokat írsz, hogy ezen már csak röhögni lehet :C :C

Ez egy új gép, windows userekenek

Sehol nincsen írva, hogy csak Windows usereknek. Amúgy meg a 4GB miatt sírsz az N100-as gépnél. Akkor most mégse Windows usereknek van? Szerintem olvasd el mit akarsz írni, mielőtt posztolsz, mert egyre nevetségesebb vagy :C

[ Szerkesztve ]

(#21) #52931072 válasza NandoXXL (#18) üzenetére


#52931072
törölt tag

Egyik tesztelthez sem adnak wint, inkább a "fizesd ki, aztán csinálj vele amit akarsz" kategória. Az n100-asra nem is való win, de egy offisz csomag biztos térdre is állítaná. ;]

(#22) hapakj válasza hegedus001 (#15) üzenetére


hapakj
aktív tag

épp ezért írtam ár/érték arányt. Lehet 2.5x drágább, de még ennél is jóval jobb.

(#23) azbest válasza #52931072 (#21) üzenetére


azbest
félisten

nem olyan gyenge ám az, kb egy i5 6500 szint. [link]
Az n305 pedig már i5 8500 körüli teljesítményű [link]

(persze megfelelő mennyiségű rammal és háttértárral)

[ Szerkesztve ]

(#24) hapakj válasza Shyciii (#12) üzenetére


hapakj
aktív tag

Remélem azért az érthető, hogy ez nem általános felhasználás.

Windows + facebook + spotify + messenger + netflix egyszerűen kevés lesz a 4GB ram. Ez sajnálatos, de átlag embertől sem lehet elvárni, hogy linuxot és tiling windows managert használjon. Azért az a +4GB (ne adj isten +16) ram semmilyen szinten nem kellene, hogy probléma legyen.

(#25) tibaimp válasza Kekmen (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen! Pont ezt akartam írni én is! Vagy jól eldugták? :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Kekmen válasza Wombath (#19) üzenetére


Kekmen
senior tag

:R

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#27) makszutov.hu


makszutov.hu
tag

Végre vehetek 90 ezerért egy valamit, amit rárakhatok a kézirataimra, hogy a huzat ne fújja ki őket az ablakon...

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#28) cog777 válasza sb (#14) üzenetére


cog777
senior tag

eh, eppen gepeket nezegettem es azon akadtam ki hogy 500-750 eFt-ert a lenovo kinalataban 250 nits fenyereju kijelzokkel “szurjak ki” az ember szemet. A tobbinel heba hoba akad nagyobb fenyereju, de nem volt ritka a 300nits-es sem :U

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#29) opr válasza makszutov.hu (#27) üzenetére


opr
veterán

Haaaat, normalis ember ilyenre valami 17"-os, visito huteses, tejfolospoharmuanyag de igy is 5kg-os, olcso, karacsonyfaszeruen villogo gamer DTR gepet vesz, de kinek mi. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) #52931072 válasza azbest (#23) üzenetére


#52931072
törölt tag

A 305-ös az okés, az n100-ast lábon lőtték a fele rammal.

(#31) makszutov.hu válasza opr (#29) üzenetére


makszutov.hu
tag

Megfontolom! :D De ezt a "notebook"-ot nehéz lenne alulmúlni! (Már a Raspberry Pi 5 is 8 GByte-os... :) )

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#32) opr válasza makszutov.hu (#31) üzenetére


opr
veterán

...Es nem lepne meg, ha meg a piciket felhizlalt sima Raspbiannal is minden szempontbol fickosabban mukodne, mint ez a csoda a cikkben.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) azbest válasza opr (#32) üzenetére


azbest
félisten

hehe, azért a hw video dekódolás és normális videodriver rengeteget segít a felhasználói élményen még egy ilyen lábonlőtt laptopnál is.

(#34) opr válasza azbest (#33) üzenetére


opr
veterán

Ez jogos, ha jol gugliztam, csak a h.265 decode megy neki. Yt valszeg azert teljesen vallalhato igy is, de h.264 meg av1 nelkul mar rovidtavon baj lehet a sima tartalomfogyasztassal is.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) makszutov.hu válasza opr (#32) üzenetére


makszutov.hu
tag

Engem sem! :) És mennyivel kisebb és olcsóbb!!! :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#36) Geller72 válasza Shyciii (#12) üzenetére


Geller72
veterán

Cseszheted, ha megnyitsz 3-4 chrome tab-ot oszt sanyi..de lehet h már két komolyabb weboldalról elfogy a ram..

(#37) Aprósólyom válasza Geller72 (#36) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vivaldi és Edge már rég nem zabálja a RAM-t. Töröld le azt a chrome-t.

Jevons paradox

(#38) zhit86


zhit86
csendes tag

Nekem az A315 kicsivel jobb (de tavalyi) i3-as változata van. Ez 150 ezer volt pár hónapja, szerintem eddig érdemes elmenni, ez már tűrhető gép.

Akit esetleg érdekel... tapasztalatok, összevetés a cikkben említettekkel:

1) i3-1215u van benne, 2 "rendes" mag, 4 kicsi, összesen 8 szál

2) Benchmarkokban egész jó, sok szálon kb. hozza egy első generációs 6 magos Ryzen 1600 (stock) teljesítményét is, egy szálon meg kifejezetten erős

3) Ebben semmi sem forrasztott, RAM alapban 8 GB volt, én 32 GB-ra cseréltem (DDR4). Két M2 SSD is megy bele (az egyik PCIE4, a másodikban nem vagyok biztos az lehet, hogy PCIE3 csak). Alapból egy darab 256 GB volt benne (de volt magasabb konfig is).

4) Win 10 nem akart felmenni rá (storage driver sehogy nem akart menni), Win 11 felment (nem járt ennyiért hozzá, de van persze olyan változat többért)

5) Win 11 alatt szerintem az Intel Thread Director egy vicc. Talán a kis magszám miatt jobban előjön a dolog... (nem tudom ez az első Alder Lake vagy újabb Intel gépem)
Olyanok, hogy fut egy benchmark meg egy Youtube video, akkor a videó (hang) akad, ha nincs az ablaka fókuszban... ősrégi sokkal gyengébb gépen ugyanez jó (ott nem okoskodik a rendszer a terhelés elosztogatásával ilyen extra módon).
Ubuntu-n ugyanez nem volt szembeötlő ezzel a géppel sem.

6) Win 11-hez a (MediaTek úgy emlékszem) wifi driver hibás, az amúgy AC-s kártya 5 GHz-en is max 20-25 MBit-et tudott átvinni egy méterre a routertől.
Akár Windows update akár Acer oldal letöltés révén frissítettem, nem javult meg.
Ubuntu-n jó, ott hoz egy tűrhető AC sebességet.
(Ubuntu amúgy jól megy minden tekintetben a gépen.)

7)
Aránylag könnyen szerelhető

5)
Billentyűzet egyfelől az árhoz mérten annyira nem rossz... jó helyen van az í betű, van numerikus rész stb.
Viszont a numerikus rész 4 helyett 3 oszlopos és 1-2 billentyű fel van cserélve.
Ezzel kb. használhatatlanná is tették.

6)
HDMI 2.x van rajta. Én 4k 60Hz-val próbáltam ki, nem tudom, hogy 2.1 speed is menne-e. Papíron 2.1.

7)
Ahogy kinyitod a kijelző alja megemeli az egész gépet. Jó a lejtés és a hűtés miatt, de kicsit nyegle is lesz, nekem ezért annyira nem jött be ez a megoldás.
Hűtés miatt annyira nem indokolt szerintem, hiszen ezek low power CPU-k...

8)
A hűtés olyan szempontból is túl van tolva, hogy a venti túl magas fordulaton pörög.
Túl hangos... a low power U szériás CPU miatt nem értem...
Esélyes, hogy még erősebb CPU-val is van ugyanez a rendszer és egy venti görbét csináltak csak? A hangon az is ront, hogy a cikkben is látható módon hátra/felfele van a kifújás.
Cserébe nem melegszik.

9)
Erős coil whine a CPU vagy az alaplap felől. CPU aktivitással arányos, mindig hallható (nem csak pl. boot-nál vagy erős FPU terhelésnél).
Hangra azt hinnéd, hogy aránylag halkan kattogós merevlemez van benne... kicsit nosztalgia érzés emiatt...

10)
Nincs bill világítás, ami sokszor hiányzik, de ezen az áron senki sem ad sajnos.

11)
A kályhaezüst szín nem tudom ennyire lesz tartós, egyelőre nem kopott a gép, de még nem is volt sokat használva.

12)
Ehhez már IPS jellegű panel járt.
Nem a világ legjobbja, de betekintési szögek jobbak azért és a fényerő stb. is jobb kicsit.

Amúgy pár évvel ezelőttről van egy másik A315 gépen is (A315-41G, Ryzen 2500U-val).
Az is rohadt olcsó volt és ahhoz képest jó kis gép.
Mondjuk az sajnos TN paneles, de amúgy ergonómiában sokkal jobb (ezen inkább csak rontanak minden évben úgy látom...).

(#39) Geller72 válasza Aprósólyom (#37) üzenetére


Geller72
veterán

Mert ugye az Edge is Chromium alapú..na meg aztán nem csak az tudja azt a cca. 27%-al kevesebb mem usage-t, hanem "apuci" is..szal tök mindegy. Főleg akkor, ha vmi bazi-gigamega weboldalt, sheetet nyitsz meg. Am, most megnéztem, és ugyanazt a ph oldalt megnyitva a chrome lényegesen kevesebbet "zabált". :D. Ennyit az eddzsről. A 4 gb ram manapság egy vicc. Meg lehet próbálni megmagyarázni az ellenkezőjét, alapfunkciókra elég lehet, akinek ennyi elég, de kínlódjon a villám 4 giga rammal. Azt is agyonlőném, aki leforrasztja, aztán ha meg betérdel, így jártál. Ez biza a gagyi kateg.. A krómot meg nem törlöm, engem nem zavar, 64 gb (ddr5/6400) valszeg elég lesz egy darabig..Ha meg nem, van még 2 slotom..

(#40) ddekany válasza Shyciii (#12) üzenetére


ddekany
veterán

Ez kb olyan hatású, mintha 4 GB helyett 4,5-4,75 GB RAM-al kapnád a gépet (mondjuk). Továbbra sem akkora nagy boldogság, mert a modern alkalmazások és weboldalak barom állat módjára esznek minden erőforrást, RAM-ot pláne. Persze sok tevékenységre bőven elég, csak felesleges kockázat, pláne hogy nincs tisztában a legtöbb vevő azzal, hogy mi elég neki, pláne nem a következő években.

[ Szerkesztve ]

(#41) Aprósólyom válasza Geller72 (#39) üzenetére


Aprósólyom
addikt

...atyavilág.

Jevons paradox

(#42) tibaimp válasza zhit86 (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem ez hasznos infó. Miért nem írsz ebből egy kicsit bővebb Logout tesztet/cikket, sokkal több ember megtalálná, mint itt, egy "sima" hsz-ként.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) azbest


azbest
félisten

a legviccesebb amúgy, hogy az alderlake-N procik is az ARC grafikus család tagjai, így lényegében az ARC driver települ hozzá. Persze nem úgy hívja, de kifejezetten az arc driver telepítő is felteszi a legfrisebbet, sak a win11 a legutolsó update-beis bekerült whql verzióját rakja magától.

(#44) Neurotoxin válasza hapakj (#6) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én sem értem, hogy az ultrabook szegmensben miért tudják megoldani passzív hűtéssel….A cikkben szereplőt majd pl. egy diáklány a takarón/tömött szőnyegen fogja használni, ott nem csak a por fogja eltömíteni, hanem a szövetszálak is. Pasztáztatni/takaríttatni majd akkor fogja jobb esetben elvinni, ha már fagyni és visítani fog 10.000-es fordulaton. Arról nem is beszélve, hogy ehhez a feladathoz a legtöbbet atomjaira kell robbantani, ahogy catlaca is írja (Ez is valószínűleg direkt van így, biztosan “nagyon” megdrágítaná a gyártást, ha az alja szerelhető lenne egy oldható ablakon keresztül…én mindig ezt is figyelembe veszem vásárlás előtt). A cégnél már visszaálltunk inkább desktopra, mert elképedtem az utóbbi időben, hogy milyen notebookokat adnak manapság a gyártók 500-700e környékén :(((

A főnököm mostohagyerekének vettek M1-el szerelt MacBook-ot kódoláshoz. Azért a nagy melegben az is túlmelegedett nyáron..de inkább arra érdemesebb költeni, ha a “hosszútáv” a cél.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#45) moleculez


moleculez
veterán

Olcsó és Acer egy mondatban nem vetített sok jót előre. De ez…
Manapság 8GB az abszolút minimum, ezt meg kiadják néggyel… de már telefonoknál is keresni kell azt ami 6 alatt van (iPhone nem ér :DDD ;] )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46) ddekany válasza Neurotoxin (#44) üzenetére


ddekany
veterán

Nagyon drága az alumínium meg a réz, nem bírnád megfizetni... ;] A Swift-1 N6000-as CPU-val amúgy még tudott passzív lenni.

A notebook-ok meg egy ideje... Sok már alap használat közben is süvölt, hallgasd azt napi 8+ órában. De cserében közben viszont vékony! :W

(#47) robi4040


robi4040
tag

64 gb ram alapból fillérbas@zók :)
nem óbégatni kell hanem dolgozni

Acer Triton 17X Gaming Laptop | PTX17-71 |

csoró létemre én sem nyavajogtam.mint egy kislány ,hogy az 5 misiér vett autómban miért nincs 300 lóerő

[ Szerkesztve ]

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#48) robi4040


robi4040
tag

gratulalok.. a ph a sok ezer laptopbbol megtalalta letezo legocskabbat-persze ez sem igaz-hogy menjen a fikazas topik--egy mobil mar 8-12 es akkor nem neszelttunk a 16 rol

nem ocska ,mert miert fizessen valaki tobbet akar 1 forinttal is pl a 8gb ra ha nincs ra szuksege!!!

mert vannak linux fanok -kulon allatfaj-de mindegy vannak-es ott a dos (dos os rendszeren fut a szukseges szoftver) el sem hiszik mennyien hasznaljak pl repulotereken-furcsa is lenne ha windows futna-nincs bajom a winn 11 el de embereleteket nem biznak ra-na jo nemm feltetlen embereletek vannak ra bizva--a repcsikbe is 3 pc van-2 backup.

akin meg munkara laptopot hasznal azt csak sajnalni tudom......persze neha neha ha tavol van az ember de akkor arra vannak jobbak itt mas a celcsoport

[ Szerkesztve ]

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#49) Valamivagyok


Valamivagyok
csendes tag

Nekem volt a kezemben ilyen "sulikban osztogatott" laptop n100-al 4GB-ramal Win11-el. Teljesen jó tanulásra. Az összes káromkodásra megtanít. Megnyitsz 1-2 dolgot és csak "homokórázik" a zsír új gép. Azt kérdezik, hogy mi baja van a gépnek, mert sokat gondolkodik, meg vigyázzon rá a gyerek mert 250.000Ft-volt!🤣 És igen Linux-al használható lenne, de itt olyan kapta aki még a Windows-al is csak ismerkedik.

(#50) moleculez


moleculez
veterán

válasznak szántam #48-ra

Nézd, ez egy kereskedelmi forgalomban kapható laptop, amit “bárki” a kezébe kaphat, és hasznos ha van róla teszt, hátha teljesen véletlen egy Google keresést megejt a leendő user.

Az egyébként hogy jön ide, hogy speciális hardverek (mint pl repölőgép :F ) min futnak?! Ennyi erővel a holdra szállást valami 4kb RAM-mal oldották meg, OS nélkül🤷🏼‍♂️ Na?! Merthogy az egy nagyon más kávéház. Ezen nem egy zárt és ellenőrzőtt, rommá optimalizált kód fut 30 évig. Ez kint van a vadonban, az internetre csatlakozik, meg bármit megpróbálhat a user telepíteni.

És 8GB RAM az igenis a minimum főleg a bloatware Windowsnak, és még arra jön a JavaScripttel telebaszott 8-10 weboldal, meg mondjuk egy Word, ami szintén nem 120kb a RAM-ban. Ennek is meglehet kérdőjelezni a létjogosultságát, de hidd el, ezeket az alsópolcos vackokat nagyrészt nem a Linuxos arcok veszik, hanem anyukák a 12 éves kislánynak iskolához pl.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.