Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hapakj válasza Neurotoxin (#44) üzenetére


hapakj
aktív tag

Igen én is egy passzív M1 Macbook Air vettem desktop mellé hordozható általános gépnek. S imádom, hogy ágyban fetrengős s képtelen összeszedni bármit mert teljesen kompakt és zárt. Akkuja meg annyira bírja, hogy 2.5 éve ki se volt kapcsolva, csak amikor nagyon elbambultam és 3 napig nem raktam töltőre :D Sőt még gyanítom könnyebben szerelhető is mint ez, már ha lenne rajta bármit is szerelni ;]

(#52) #52931072 válasza moleculez (#50) üzenetére


#52931072
törölt tag

A legnagyobb probléma, hogy a gyárból kimenő raklapnyi árúnál még lehet 5-10 dollár különbség a 4 és 8 GB-os verzió között, de mire a vevő elé kerül, ez is eltűnik. Itt leginkább szándékos butításról van szó, mint egy 10+ millás villanyautó esetében, madzaggal kell rákötni a telefont mert nincs brutusz. Itt olvastam egy tesztben a legújabb kínai autócsodáról.

hapakj

Amúgy tényleg könnyebb szerelni. Fiaméban cseréltünk aksit meg ssd-t. Megfelelő csavarhúzó kell csak hozzá. Az mondjuk még nem m1-es, arra már valszeg forrasztják a háttértárat.

[ Szerkesztve ]

(#53) hapakj válasza #52931072 (#52) üzenetére


hapakj
aktív tag

Igen ez valszeg szándékos butítás, mint ahogy az is gáz, ahogy az apple a legújabb alap gépeit is 8GB rammal szereli, de még a basic Pro-t is.

Lehet magyarázni mindenfélét, de legyen linux, windows vagy macos ha megnyitsz 60 weboldalt vagy indít az ember fordítást sok szálon az bizony felzabálja.

Budget kategóriában ma már 8GB-nek alapnak kéne lennie, középkategóriában meg 16GB-nek.

(#54) #52931072 válasza hapakj (#53) üzenetére


#52931072
törölt tag

Almáék viszont nem árulják oprendszer nélkül és figyelnek a használhatóságra. Persze nyilvánvaló butítás az is, terelés a drágább termék felé.

[ Szerkesztve ]

(#55) Neurotoxin válasza moleculez (#45) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Felesleges volt ezt az iPhone haterkedést ide keverni. Ezerszer már le lett írva, hogy teljesen felesleges összehasonlítani az almás és droidos telefonokat. Az iPhone hardveres szervezésű, még mindig sokkal(!) stabilabb és gyorsabb, mint bármelyik androidos "über spec telefon". Igen, nekem is 6GB Ram van a 14 Pro-ban, addig amíg fluid pont teszek rá magasra, hogy a droidos valamiben 12 GB Ram van. (Legyenek boldogok a robotosok, az android userek között is vannak vérpistik/véristvánok, akik csak a specifikációt nézik. Ellenben, ha veszel egy iPhone-t, kiveszed a dobozából és használod minimum 4-5 évig gondtalanul. Nem kell rootolni, rom-ot cserélni, memóriát frissíteni manuálisan és főleg nem kell vírusirtóval szenvedni ;] Jah, hogy a droidban 8 mag van 16 GB Ram társaságában? Az "biztosan" jobb választás.)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#56) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Kispénzű felhasználóknak a 120 ezres otthonra netezgetni még szódával elmegy. A forrasztott memória mondjuk egy undorító húzás.

Sajnos dolgoztam olyan helyen, ahol ezt a szintet vették munkára, a user meg engem cseszegetett, hogy lassú a gépe... :W

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#57) Punja


Punja
lelkes újonc

4 giga rammal már nem vennék új gépet, bármennyire olcsó is.

(#58) makszutov.hu válasza Punja (#57) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

DOS alatt a 4GByte több, mint elég! Anno 20 MByte volt az MFM-es winchesterem (ST-225) - hány ilyen kitellne a 4GB ramdrive-ból? :D Szóval ez a gép is jó irodai munkára, de nem többért, mint 3 gombóc fagyi ára! :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#59) hegedus001 válasza hapakj (#53) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Egy alap gépbe minek is több? Mármint egy almásba. Az a 8 GB messze elég átlagjózsikának.

Tavaly én is vettem egy 8/256-os MBA M1-et, messze túlteljesíti azt amit vártam tőle. (viszont az apple terve bejött, a kövit már 16/512 vel veszem)
Baromi jó kis gép és még benne vagy vagy 5-6 év simán. (mondjuk nem tervezem ennyit használni)

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#60) Punja válasza makszutov.hu (#58) üzenetére


Punja
lelkes újonc

Csak irodai munkát manapság (már csak kompatibilitási okokból is) vagy MSO-ban csinál az ember, vagy Google Suitsban. Előbbihez meg ugye elengedhetetlen a Windows (most a Linuxon Wine alatt futatott megoldásoktól tekintsünk el), aminek viszont a 4 giga már kevés lesz. Ahogy egy Chrome is képes megenni a világ összes memóriáját. Kétszer.

(#61) makszutov.hu válasza Punja (#60) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Irodai munka: [link] Bőven elfut egy ~50 ezres Raspberry Pi-n, linux alatt. A Chrome-ot illetőleg egyetértünk... :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#62) opr válasza makszutov.hu (#61) üzenetére


opr
veterán

Rendes multis irodai környezetben a libreoffice-al kb a segged tudod kitörölni. :(
Tudom, hogy fasza dolog, és az otthoni felhasználóknak tökéletes az esetek 99%-ban, én is szoktam nyomni, hogy az legyen feltelepítve, de ez az otthoni, esetleg egyetemi környezet.

Libre office már egy kkv esetében is necces, azon múlik, kikkel vannak kapcsolatban, egy rendes nagy multi esetén meg teljesen felejtős.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#63) Punja válasza makszutov.hu (#61) üzenetére


Punja
lelkes újonc

Igen, az LO egészen addig működik, amíg nem kell másokkal együttműködni, vagy egy MSO-ban készült fájlt megnyitni. Otthonra tökéletes megoldás, valós üzleti tevékenységre az esetek erősen túlnyomó többségében nem alkalmas.

(#64) makszutov.hu válasza Punja (#63) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Hát én már ~20 éve használom (előzőleg Openoffice néven) és nem volt vele semmi problémám. Több száz árajánlatot, teljesítési igazolást nyomtattam ki - senki nem reklamált.

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#65) makszutov.hu válasza opr (#62) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Rendes∩Multi=∅ :DD

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#66) Punja válasza makszutov.hu (#64) üzenetére


Punja
lelkes újonc

Igen, nyomtattál ki. Értelemszerűen az teljesen mindegy, hogy egy kinyomtatott árajánlat az milyen szövegszerkesztővel készült el. Ha viszont lenne egy fővállalkozód, aki MSO környezetben mozog és közösen kéne szerkesztenetek azt az árajánlatot (vagy egy közös Excelt vezetni) akkor az LO fejfájást okozna.

(#67) opr válasza makszutov.hu (#65) üzenetére


opr
veterán

Mamut lő, gól. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#68) makszutov.hu válasza Punja (#66) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Kevés a bevételem ahhoz, hogy egy vízfejet fővállalkozót is eltartsak! :D Hál' Istennek '92 óta a magam ura vagyok.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#69) moleculez válasza Neurotoxin (#55) üzenetére


moleculez
veterán

Nem haterkedésnek indult (minden kütyüm Apple), csak arra akartam rávilágítani hogy Androidon max belépő szinten látsz 4 GB RAM-ot, keresni kell 6 GB alatt. iPhone nem ér, mert ott gyakori amiért mondtad is. Csak nem jött át ezek szerint. :)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70) Punja válasza makszutov.hu (#68) üzenetére


Punja
lelkes újonc

Gratulálok, de ettől még a fentiek megállnak.

(#71) hapakj válasza hegedus001 (#59) üzenetére


hapakj
aktív tag

nekem is MBA M1 8/256 van és teljesen elégedett vagyok vele, de 2024-ben apple ide vagy oda gáznak érzem a 8GB-t egy 500+e gépnél. Főleg hogy ennyire padlón vannak mostanság a memória árak. Nem érzem "budget" kategóriának, főleg úgy hogy hozzá képest a CPU és a kijelző az kb. premium színvonalat képvisel, de a RAM miatt nagyobb workloadnál biztosan elhasal vagy swappelésre kényszerül. Utóbbit bármennyire is ügyesen csinálja, nem optimális.

Amúgy úgy érzem elégedettnek lenni / elismerni az apple termékek minőségét, de reálisan kritikusnak lenni velük szembe a van rajtad nincs rajtad sapka esete. :D Mai világba vagy elvakult iDiot iSheep-nek kell lenned aki vakon minden terméküket agyon dicséri, vagy droid huszárnak aki zsigerből utál mindent amin rágott alma van. :D Nagyon szórakoztató :D

(#72) Neurotoxin válasza moleculez (#69) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem jött át ne haragudj, de így már rendben van, csak ilyenkor mindig felkapom a fejemet ;) A cégnél a mobileszközeink mindegyike Apple, otthon is és a családban is van néhány eszközünk, a fentiek miatt ezek váltak be.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#73) Bugarov


Bugarov
aktív tag

hulladékok
le kéne lőni azokat akik ilyen szemétre pazarolják az alapanyagot

(#74) sb válasza Punja (#66) üzenetére


sb
veterán

Én egyszer próbáltam ki a Libre-t, egy PDF mesekönyv/vagy rajzos gyerekakármi megnyitásával kezdtem ami úgy nézett ki, hogy a lapról/borítójából kilógott a fél rajzolt medve. :D Valahogy nem sikerült ott megoldani a vágást a layereken keresztül vagy ilyesmi. Egy sima Adobe Readerben normálisan jelent meg.
Még fent hagytam egy kicsit, párszor frissítettem, hátha, de később se lett jobb.

(#75) Neurotoxin válasza sb (#74) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Egyszer én is szívtam ilyesmivel. Az egyik partnernek kellett visszaküldenem egy word-ös megrendelőt. Felhív a cégtől egy bájos hangú hölgy, hogy valami baj van a formázással, nagyon szétesett a táblázat, nem-e tudnám újraküldeni. De, persze. Megint nem jó, lecsúszik a tábla utolsó harmada. Oké, készítettem belőle PDF-et..Felhívnak, hogy még mindig nem látják, amit kellene. Mikor már majdnem kezdtem agyvérzést kapni, felhívtam őket, hogy megkérdezzem, mégis milyen programot használnak? OpenOffice….Végül nyomtam egy printscreen-t és elküldtem *.jpeg-ben :o :DDD

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#76) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Bár többen írták, de a 90.000 Ft-os verzió az sajnos ipari hulladék kategória. Kőkemény környezetszennyezési bírsággal súlytanám a gyártót emiatt.
A 120.000 Ft-os variáns szerintem teljesen korrekt megoldás gyereknek, mint első hordozható gép, illetve azoknak, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy 2-300 ezres vagy afeletti gépet vehessenek maguknak. Sajnos hajlamosak vagyunk elfelejteni -többek között én is - , hogy nem mindenki van olyan szerencsés anyagi helyzetben, hogy otthon 2 laptopban álljon 1 - 1,5 millió forintja.
A cikk teljesen korrekt, egyedül 2 dolog szúrt csupán szemet:

1., "A meleg levegő a monitor alatt, hátrafelé távozik, de részben a kijelzőt is fűti – ez nem ideális" - lassan 2 éve van meg a Blade 15-öm, ami napi szinten átlag 4-5 órában okádja a forró levegőt a kijelző aljára és semmi baja. Szerintem azért ezt kitalálták a mérnökök, hogy nem fog károsodni a hőtől. a kijelző alja, gyártótól függetlenül.

2., "A potenciális lassúságot és a kijelzőt leszámítva nincs gond az Aspire A315-tel" - értem én, hogy mi volt ezzel a mondatrésszel a szándék, csak kicsit visszásnak hat. Pont ez a 2 tényező, ami fontos egy laptop esetében. Nyilván ebben az árkategóriában ez a kompromisszumos rész, szóval jah.

(#77) #52931072 válasza Neurotoxin (#75) üzenetére


#52931072
törölt tag

Én rendszeresen librével szerkesztem a nekem küldött excel táblázatokat, még sosem panaszkodtak. Pdf szerkesztésre pdf szerkesztőt használok, de nem adobét pfujj. :D
Persze nem jó mindenre, de elnézem neki, mert ingyen van. Van szerencsém o365-öt is használni, na jó pénzért az sem egy leányálom.

(#78) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Idézet az értékelőtől:
"...A potenciális lassúságot és a kijelzőt leszámítva nincs gond..."
"TETSZETT"

:F

...

(#79) makszutov.hu válasza cs.zs. (#78) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Van az a pénz, amiért a sz@rról is jót írnak!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#80) cs.zs. válasza makszutov.hu (#79) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem, nem,
le van írva, hogy ennyi pénzért ez van, szar betekintési szögek, mégszarabb színvisszaadás, stb stb, meg potenciális lassúság

ebben mi tetszik egy tesztelőnek?

...

(#81) makszutov.hu válasza cs.zs. (#80) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

A pénz, ami a számlájára érkezik! :DD

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#82) Punja válasza Neurotoxin (#75) üzenetére


Punja
lelkes újonc

Mondjuk ilyenkor nem lett volna egyszerűbb PDF-et megnyitni egy tetszőleges böngészőben?

(#83) Armagedown


Armagedown
őstag

Ha bűntetővámot kapnának az ilyen szemetek, amiben forrasztott memória van, akkor motiváltabbak lennének a gyártók, hogy normálisabb, bővíthető laptopokat dobjanak piacra.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#84) ddekany


ddekany
veterán

Aki nem érti, miért irritáló a kisebb modell létezése... Mert a 4 GB-os változat nem azért létezik, mert olcsóbb előállítani mint a 8 GB-set - lehet vagy 2e Ft különbség. Hanem hogy teremtsenek egy olcsó (és hamar kukába kerülő) és egy drágább terméket a drága megnyomorításával. A szokásos.

(#85) ddekany válasza Armagedown (#83) üzenetére


ddekany
veterán

Bár pár év, és SoC-ra integrált RAM miatt már végleg oda lesz a bővíthetőség, hiszen amellett már valós technikai indok is állni fog (gyorsabb).

(#86) makszutov.hu válasza ddekany (#84) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Igazad van - de ha ezt wonbath elvtárs [link] leírná, nem jönne a sok-sok suska a számlájára!!! Neki az az érdeke, hogy vedd meg a szart, amit a szponzorja el akar adni!!

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#87) FatMountain


FatMountain
friss újonc

Anyukámnak nem lenne rossz a mostani notebook helyére (amd 3500u).

[link]

(#88) hegedus001 válasza hapakj (#71) üzenetére


hegedus001
aktív tag

500 ért valóban gáz, ebben egyet értek, én ezt tavaly a nagy akcióban vetten 320 ért (1 év ms 365 előfizetést is kaptam mellé, szóval így igazából csak 300 k volt)

Szerintem azért az árért nagyon nagyon jó gép. A memóriát upgradelném én is ha nem lenne kokain árban (bár akkor csak az alap volt ennyire olcsó ugye)
BTW, ha swapel ha nem, nagyon ügyesen csinálja, mert sosem röccen meg és kb soha semmit sem kell újra töltenie, pedig adok neki rendesen a multitaskinggal. (videók mennek, táblázatokat kezelek, sok böngésző ablak is meg van nyitva, közben simán banki oldal is/netes vásárlás megy nameg mailek...stb)

A háttértárat nem tartom annyira vészesnek, TB portjai vannak, ha vágni vagy képet szerkeszteni akarsz akkor a világ összes tárhelye is kevés lenne, így bőven jó egy gyors külső SSD is.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#89) hegedus001 válasza Evil Snowman (#76) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nem kell, hogy ennyi pénz álljon benne technikai kütyükben, "csak" az kellene, hogy legyen egy kis igény arra, hogy utána néz az ember annak amit venni akar. Ha meg kicsi a büdzsé, akkor ott a használtpiac, nem kell attól egyáltalán félni, én sok ismerősömnek segítettem már nem hulladék dolgokat venni. #inkábbegyhasználtprémiummintegyújdeewaste

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#90) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Legalább egy slotot tettek volna rá a memória bővítés okán...

Ez így egy kalap szar...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91) makszutov.hu válasza Graphics (#90) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

De a lényeg, hogy továris wombath megkapja a suskát érte!!!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#92) Graphics válasza makszutov.hu (#91) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sosem érdekelt és sosem állok bele ily' módon tesztelőkbe.
Ne nekem szidd, írd meg privátban ha bajod van...Nekik persze.

A nagyobbik kiszerelésnek látom halvány értelmét, de van jobb deal a piacon. ( HP 255 G9 pl.)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93) moleculez válasza hegedus001 (#89) üzenetére


moleculez
veterán

#használtüzleti4ever ;]

Viccet leszámítva fut itthon egy sok éves Thinkpad X270 Debiannal 80£-ért lőttem eBayen, a világon semmi baja, kb annyira lehet használni mint ezt a vackot csak töredékébe került. (Az hogy 32GB RAM-ot rakhattam bele, meg 1TB SSD-t, már csak hal a tortán)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#94) fatpingvin


fatpingvin
őstag

így első blikkre azt mondanám hogy a kisebb modell is tökéletes lenne mondjuk egyetemi jegyzetelős gépnek. én az egyetemi ilyen célú laptopomat az idő jelentős részében 2G rammal használtam, a feladatra tökéletesen elegendő volt. (és ez nem volt annyira régen, teszem hozzá...)

azt kell megérteni, hogy az ilyen felhasználási területen valójában nem maga a task az aminek nagy a gépigénye, hanem azoknak a szoftvereknek amiket a júzer idióta berögződésből használ. mindig is a fejemet fogtam amikor valaki a sima jegyzeteléshez megnyit egy office programot. nem szerkeszt vagy formáz menet közben meg semmi ilyesmi, csak írja bele a plaintextet. engem jópár szaktársam hülyének nézett vagy wannabe hackernek hogy GUI nélkül, nano-ban jegyzeteltem. a legtöbben valami office-be, a trendibbek közvetlenül google doksiba. aztán ment a maguk elé nézés hogy előadás vége felé lemerült a laptop, míg az enyém félig döglött akksival is vígan kihúzott 2-3 előadást.

mese vége, szerintem ezeknél a low-end budget laptopoknál gyakorlatilag az akkuidő a dealbreaker. ha azt hozza, és ebben esélyesen (és a mérések szerint is) a kisebb procis gép jobb, akkor arra amire való arra tökéletesen megfelel. nyilván a preinstalled windows az egy tévedés, de hát a lobbi, ismerjük :)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#95) moleculez válasza fatpingvin (#94) üzenetére


moleculez
veterán

Az Officeba jegyzetelést én sem értettem sosem: a vége általában az hogy 80% reprodukálják a slideokat tele typoval amik amúgy is ki vannak küldve emailben.
Kézi jegyzet iPadon, később lehet bele rakni linkeket screenahotokat, vagy amit el tudsz képzelni.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#96) fatpingvin válasza moleculez (#95) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván ki mihez szokott hozzá, ha már kézi jegyzet akkor én papírra, a gép pont erre van hogy lehessen gépelni és sokkal gyorsabban mint ahogy írni tudok, tudom kényelmesen on-the-fly javítani, etc. a tabletre jegyzetelés nekem mindig is indokolatlannak tűnt, ennyi erővel tulajdonképpen minek ehhez bármilyen eszköz egy füzeten meg egy ceruzán kívül?

a rutinosabbak úgyis kamerával jegyzetelnek, a profik meg diktafon+transcriber.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97) makszutov.hu válasza fatpingvin (#96) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Egy profi titkárnő is csak sacc/kb max. 20%-át használja az Office lehetőségeinek a munkája során - egy jegyzeteléshez a nano is bőven elegendő!

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#98) fatpingvin válasza makszutov.hu (#97) üzenetére


fatpingvin
őstag

az office arra való hogy a már kész szöveget megformázd benne, nem arra hogy abban írjál bármit. tud ilyet is de az egy tévedés. szerintem.

az meg megint egy messzire vezető kérdés hogy a kapitalista posvány finoman szólva nem kedvez annak hogy az emberek a megfelelő szerszámokat válasszák a feladatokhoz. vicces módon ez mindkét irányba igaz: ez a laptop egy kiváló eszköz arra, hogy futtassa azokat az eszközöket amik ezen célfeladatokhoz kellenek. persze ha abból indulunk ki hogy a célfeladatokra már alapból alkalmatlan vagy súlyosan szuboptimális szoftvereket választunk, akkor nem kell meglepődni azon hogy az amúgy alkalmas hardver nem fog jól szerepelni az összképben.

nyilván én se a silány gyártási minőséget éltetem, az egy másik lapra tartozik, itt inkább a hardverkonfiguráció mint olyan a fő kérdés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99) makszutov.hu válasza fatpingvin (#98) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Jegyzetelni elég egy nano is, ami Raspberry Pi-n fut. (Ezzel pedig 100%-ban egyetértek: "a kapitalista posvány finoman szólva nem kedvez annak hogy az emberek a megfelelő szerszámokat válasszák a feladatokhoz." :D )

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#100) fatpingvin válasza NandoXXL (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

a DOS-t oprendszernek nevezni sztem kicsit erős, de ez csak szvsz :)

amúgy just saying, ha nem az első pár kilobyte lesz hibás a memóriatérből, akkor RAM hibásan is minden további nélkül lehet használni Linuxon. bármelyik valamirevaló bootloader át tudja adni a kernelnek a badram paramétert, amit meg memtesttel be lehet azonosítani. nyilván ez workaround, de ettől még működik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.