Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) blueye válasza #40993792 (#49) üzenetére


blueye
veterán

Samsungnak búcsút intettem valahol talán az S3 körül, barátnőmnek még volt egy S4 minije, meg is lepődtem hogy milyen jól tartja az árát amikor eladtam. Én meg kb. ezért hagytam ott a Samsungot mert ár/értékben elszalltak illetve abbahagytam a szolgáltatói vásárlást mert a telekom árai sem tetszettek már.

(#52) yuing válasza blueye (#51) üzenetére


yuing
őstag

Samu most az új A szériás mobilokkal odacsapott. Nevettünk rajta, hogy milyen drágán érkeznek, de konkurencia is hasonló árszintre kúszott fel a középkategóriában.
Redmi Note 10 Pro remek készülék, de én most inkább az A52-t venném helyette. :B
Átlagos fotózásra, videózásra a legjobb cucc most. (Oké, a Pixel 4A-t leszámítva, de az hivatalosan nem elérhető.)

S20 FE is ár-érték arányban top lehetett volna, ha nem cseszik el ennyire az előző Exynos lapkát. De nyilván ott van a snapdragonos verzió, vehető itthon.
kíváncsi vagyok az új generáció is követi-e a kedvező árazást.

(#53) xhege válasza yuing (#52) üzenetére


xhege
addikt

Egyetértek. Szerintem a Samu, most tényleg elég jó telefonokkal lépett elő!

(#54) blueye válasza yuing (#52) üzenetére


blueye
veterán

"ha nem cseszik el ennyire az előző Exynos lapkát" - tenyleg ez most eszembe sem jutott, ebbol latszik h a Samut kevesbe kovetem.
Az FE nagyon jo otlet volt (a neve kulonosen :) ), meglep h nem masoltak meg le ezt az otletet, mondjuk "Best Of" neven.

[ Szerkesztve ]

(#56) xhege válasza #40993792 (#55) üzenetére


xhege
addikt

99 pénz kedvezmény? Az tényleg elég komoly! :K

(#57) blueye válasza #40993792 (#55) üzenetére


blueye
veterán

:)
Az a vicces hogy az elso publikus mobilszamok egyike az enyem a westel900-tol es ez a mai napig az utodcegeknel volt vegig. De mar regota huseg nelkul.

(#58) xhege válasza xhege (#56) üzenetére


xhege
addikt

nekem 20 év Vodafone hűség mellett is olcsóbb függetlenül telefont venni :D

(#59) blueye válasza xhege (#58) üzenetére


blueye
veterán

Pont ezt probaltam en is leirni a sajat helyzetemrol :)
Tegyuk hozza h nincs szuksegem a kamatmentes reszletre az sokaknak nagy segitseg.

(#61) xhege válasza blueye (#59) üzenetére


xhege
addikt

Én sem vettem még részletre telefont, de nyilván van akinek ez nagy segítség. Az igazat megvallva szerintem a legjobb vásár telefon szinten az 1-2 hónapos fulll garanciás használt. :) Nekem nagyon komoly áron sikerült kifognom így telefonokat.

(#63) xhege válasza #40993792 (#60) üzenetére


xhege
addikt

Egyébként ügyfél szinten már állítólag nagyon jó alkupozícióba lehet kerülni a szolgáltatókkal, bár ezt én még nem próbáltam. Viszont ismerős megfenyegette a Vodát hogy átmegy a Digihez és kapott egy korlátlan beszélgetős csomagot 12GB adattal 4000-ért. Az szerintem már elég jó (nem flottásként).

(#64) blueye válasza xhege (#61) üzenetére


blueye
veterán

Vagy ha bevallalod kintrol a most annyira jellemzo Early Bird arakat.
Amit te irtal abban benne van a letiltastol valo felelmem ha szolgaltato is arulja.

(#65) blueye válasza #40993792 (#62) üzenetére


blueye
veterán

(9)424 1994es...
Akkor meg hat szamjegy volt :) A 9 utana kerult ele.

(#68) xhege válasza blueye (#64) üzenetére


xhege
addikt

Szolgáltatós telót sosem vettem. Ellenben pl februárban egy iPhone 12 mini-t egy hetesen 200-ért elcsíptem, amit a Média Marktban vásároltak és fizettek ki egyben. :)

(#69) xhege válasza #40993792 (#67) üzenetére


xhege
addikt

Na majd jövő nyáron elbeszélgetek ezzel a csoporttal. :D

[ Szerkesztve ]

(#70) Viktor0610 válasza #40993792 (#67) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kékeknek is van ügyfél megtartó csoportja! :P
(És biztos vagyok benne, hogy a magentásoknak is, bár erről nincs infóm.)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#72) blueye válasza Viktor0610 (#70) üzenetére


blueye
veterán

Egy biztos a hajdani UPCnek volt, anno legalabb ket szinttel feljebb kapcsoltak es akkor ingyenes HBOval es olcsobb havidijjal meg is tudtak gyozni. Megerte azt a kb. 1 orat az eletembol :)

(#73) blueye válasza blueye (#54) üzenetére


blueye
veterán

Most olvasgattam a [melyik_okostelefont_vegyem] topic-ot, [hsz_161695]-tol, en kb ezert alltam le a Samsungokrol (pedig az i900 omnia az egyik legnagyobb erzes volt amikor mobilt foghattam a kezembe :) )

[ Szerkesztve ]

(#74) yuing


yuing
őstag

Pixel 5A pletyka, hír.

Ugyanazt az öregecske lapkát kapja, mint a 4A 5G. :((( Dizájn megegyezik. Remélem legalább kap egy frissebb szenzort, mert ez egyelőre úgy néz ki, mintha az előző évi modellt adnák ki újra...

A hátlapi olvasót is elfelejthetnék végre, 2021-ben már idejétmúltnak érzem.

(#76) xhege válasza yuing (#74) üzenetére


xhege
addikt

Ennek így ebben a formában semmi értelmét nem látom. :F
Koncentráljanak inkább egy tisztességes 6-os összerakására. Főleg lépjenek előrébb egy újabb kamera hardverrel, mert Sony IMX363-ról már minden bőrt lehúztak.

(#77) yuing válasza #40993792 (#75) üzenetére


yuing
őstag

Igen, használat közben nekem az a legkényelmesebb megoldás. A kijelző alá épített verzió szorosan követi, ellenben a hátsót kifejezetten nem szerettem, mindig nyúlnom kellett hozzá, hogy elérjem.

(#79) yuing válasza xhege (#76) üzenetére


yuing
őstag

A Google mobilágának szenvedését érdekesnek tartom, gondolom az erőforrásaik rendelkezésre állnak, hogy évről-évre letegyék az asztalra az egyik piacvezető androidos mobilt, de ez mégsem történik meg. Az USA-ban sem tényezők semennyire.
Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#80) blueye válasza yuing (#79) üzenetére


blueye
veterán

Ez nagyon szomorú. Az ember azt gondolná hogy ha valahol ott minden eroforras rendelkezésre áll.
Jellemző az is amit a Wear OS-sel is művelnek :((

(#81) xhege válasza yuing (#79) üzenetére


xhege
addikt

Valahogy nekem mindig úy tűnt, hogy a Google-nél a mobilág csak hobbi játszótér. Biztos vannak ott okos közgazdászok, akik kiszámolták, hogy mennyit kellene ebbe belerakni, hogy rendesen működjön, és az egyébként telített és a kínaiak által elég rendesen megtámadott mobilpiacon mekkora megtérülést várhatnak. Valszeg nagy volt a kockázat, és tessék lássék csinálgatják csak. Nagy bukó így szerintem nincs rajta.
Simán lehetnének android vonalon ők az "Apple", de szerintem azzal maguk alatt vágnák a fát, mert kinyírnának olyan gyártókat, akik meg tőlük vásárolja a droidot. Kényelmesebb ez így, hogy a szoftveres keretfeltételeket biztosítják, sok pénzt kaszálnak vele, a többi gyártó meg küzdjön meg a piacon egymással.

(#83) yuing válasza xhege (#81) üzenetére


yuing
őstag

Nekem is úgy tűnik, hogy elvannak a langyos vízben. Pedig jók ezek a Pixel mobilok, sok plusz erőfeszítést nem igényelne, de lehet ettől több pénzt és energiát nem fektetnek bele. Csak nehogy be is szántsák az egészet...
Mondjuk nem is olyan régen azt is olvastam, hogy saját chipseten dolgoznak, amely a 6-ot hajtja majd meg. Ez pedig arról árulkodik, hogy komolyabban terveznek.

(#84) yuing válasza blueye (#80) üzenetére


yuing
őstag

Ennyire rossz a Wear OS?

Az új Samsung okosórák már ezzel jönnek pedig. Dobják a Tizent. Mondjuk utóbbival nem tudom mi a probléma, szerintem totál elegek a funkciói. Mondjuk a GPay az kétségtelenül hatalmas előnye lesz.

(#85) blueye válasza yuing (#84) üzenetére


blueye
veterán

Most remenykedunk h tobbet fognak foglalkozni vele mert a Samsung is elkezdi hasznalni. [google_wear_os_android_wear_okosorak_topicja]
[samsung-galaxy-watch-android-wear-os]

[ Szerkesztve ]

(#86) yuing válasza blueye (#85) üzenetére


yuing
őstag

Köszi, majd beleolvasgatok. Nagyon nem vagyok képben a Wear OS-szel.

(#87) xhege


xhege
addikt

Én pár okosóra használat után azt tudom mondani, hogy ebben (is) élenjáró az Apple. Brutális ott az ökoszisztéma.

(#88) blueye


blueye
veterán

Ha már annyit beszélgetünk a piaci viszonyokról :
[la-strategy-analytics-szerint-is-harmadik-a-xiaomi-a-huawei-nincs-az-elso-5-ben/

(#89) yuing


yuing
őstag

Itt tart a Vivo ma. Vivo X60 Pro+ teszt. Abból is a kamerás oldalt linkeltem, ami a lényeg. Rengeteg tesztkép adott, ki mit gondol? Nekem egyedül az éjszakai 5x-es képek nem tetszenek, sok a zaj, kevés a részlet, el is mosódott. De a többi esetben és összességében vizsgálva is fantasztikusan teljesít szerintem.

Mondjuk 800 euróért elég fura hiányosságokat mutat fel, nincs benne sztereó hangszóró, vezeték nélküli töltés és nem rendelkezik IP tanúsítvánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#90) blueye válasza yuing (#89) üzenetére


blueye
veterán

Szep is, jo is, meg is igertem magamnak h lesz egy Snapdragon 888 telefonom amikor hallottam a chip erkezeserol. Egyszeruen nem vagyok hajlando ezert ennyit fizetni. Sorry magamnak.

(#91) yuing válasza blueye (#90) üzenetére


yuing
őstag

Snapi 888 elvileg nem sikerült olyan jól, legalábbis panaszkodnak rá, hogy telefonok melegednek és többet fogyasztanak ezzel a lapkával az előző generációhoz viszonyítva. Snapdragon 860, 870 vagy Dimensity 1200 is totál elég a hétköznapokban. Asszem neked pont az F3-van a 870-el? Gondolom nincs panasz a sebességére.

S ha már Dimensity 1200, állítólag ezzel a chipsettel jön a Honor 50 a következő hónapban. A Pro verzió július környékén viszont a Snapdragon 888-al várható.

(#92) blueye válasza yuing (#91) üzenetére


blueye
veterán

Igen, pont ezert lett 860 (X3 pro) es 870 (F3), az egyik marad a masik elado.
A Dimensity 1200-ra kivancsi vagyok nagyon, varom a teszteket. Bar a MediaTek regebben nagyon leszerepelt nalam, allitolag ez mar egy masik idoszakuk, tisztara mint az Intel-AMD :)

[ Szerkesztve ]

(#93) yuing válasza blueye (#92) üzenetére


yuing
őstag

Jaja, én is kíváncsi vagyok mit nyújt, a Redmi gamer telefonja produkált egy kövér Antutu számot, de nyilván ez csak marketing, majd használat, tesztek közben derül ki mi a helyzet a teljesítménnyel, üzemidővel.

Illetve az a szívás, hogy így nem biztos, hogy lesz elérhető GCam a Honorhoz, ha nem portolnak rá...

(#94) yuing


yuing
őstag

A Xiaomi következő flagship és összecsukható készülékei kijelző alá épített kamerával jönnek. Nagyon kíváncsi vagyok, mivel rukkolnak ki minőségben, mondjuk az előlapi kamerákra eddig sem fordítottak sok figyelmet, ha gyengébb lesz, fel sem tűnik. :)
Mindenesetre a Mi 9T-n imádtam a teljes kijelzős élményt. Szóval várom a technológia elterjedését.

(#95) blueye válasza yuing (#94) üzenetére


blueye
veterán

En a 9T pro-n szinten nagyon szerettem a teljes kepernyot, de a mostani ketton sem zavar a ket kicsi kozepso lyuk. Teljesen megszokhato reszemrol.

(#96) yuing válasza blueye (#95) üzenetére


yuing
őstag

Persze megszokható, még a notch sem ment ki a divatból, mindenesetre azért jobb, ha semmi sem töri meg a teljes kijelzős élményt. :)
Én például az előlapi kamerát nem is igénylem, oké nagyon ritkán lövök egy szelfit vagy tükörként használom, de szerintem tudnék élni nélküle. Arcalapú feloldást sem erőltetem.

(#97) yuing


yuing
őstag

A Black Shark túlélte a gyötrést. :) Idén már 2 gamer telefon is leszerepelt, az Asus és a Lenovo termékei.

Ebben is redmis fizikai triggerek vannak, mondjuk nem meglepő módon a Xiaomohoz tartoznak mindketten.

(#98) blueye válasza yuing (#97) üzenetére


blueye
veterán

Nem szeretem ezeket a videokat, borsodzik tole a hatam :)

(#99) yuing


yuing
őstag

Május 12-én mutatkozik be a Zenfone 8 család. Remélhetőleg a várva várt Minivel.

A Realme meg újat húzott, itt a fluoreszkálós hátlap. :D [link]
Illuminating Yellow a becses neve.

Abszolút nem vagyok híve ekkora feliratnak a hátlapján, de ez így nem is rossz, tetszik. :)

(#100) blueye válasza yuing (#99) üzenetére


blueye
veterán

"fluoreszkálós hátlap" - kiskoromban ezt hivtam parasztvakitasnak :) (sorry)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.