Hirdetés
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Reklámmentesítés HyperOS-ben Xiaomi/POCO/Redmi
- Gurulunk, WAZE?!
- Hiányzik a gamer érzés
- Csalók a Facebookon. De ennyi???
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Mi történik egy netes csalás után?
-
LOGOUT.hu
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
válasz supercharley #14378 üzenetére
És MQTT. Az nem derül ki uis a leírásodból, miért érzékeli a vezérlésed hibásan a relék állapotát.
Home Assistant alatt is van egy visszajelzés nélküli, ún. "optimistic" módja a kapcsolóknak, amikor a rendszer csak bízik abban, h úgy állt be, ahogyan utasította - de ezt ha csak lehet, nem célszerű használni, hiszen MQTT-n keresztül visszajelezhetőek az állapotváltozások és akkor nincs hiba (akkor sem, ha máshogyan, pl. fizikai nyomógombbal lett átkapcsolva)- -
Degeczi
nagyúr
válasz goldister #14431 üzenetére
Én is ezt találtam róla annak idején, h csak 4 eszközig ingyenes, az pedig csak kipróbálni elég, ezért inkább kézzel integráltam be HA alá a Google Assistantot és Alexát is.
Fizetés nélküli köztes megoldás azért nehéz ügy, mert mindkét szolgáltató csak egy bizonyos forgalomig ingyenes, ami házi használatban nem gond, sosem éred el, de egy népszerű nyilvános átjáró gyorsan kimeríti. -
Degeczi
nagyúr
válasz MaCS_70 #14503 üzenetére
Nekem ez az eladó (igaz, pont egy éve) még úgy küldte, h rá volt húzva a tüskékre egy fekete műanyag sapka (némelyik képen látható is), így nem volt gond a zacskós csomagolással, nem sérült.
-
Degeczi
nagyúr
válasz JoHn123 #14519 üzenetére
Miért nem próbálod ki a Home Assistantot? Gyárilag van benne egyszerűen bekapcsolható, pofás szoftvertermosztát amivel helyből tudsz ilyet megoldani tetszőleges hőmérővel és relével, de az említett mqtt termosztát is pár soros configgal beköthető alá.
-
Degeczi
nagyúr
Pedig már csak az interferencia miatt is jó, ha minél távolabb kerül (a RPi saját wifije is ugyanabban a frekvenciasávban dolgozik), akár még hosszabbítót is érdemes lehet bekötni
Másrészt az általad jelzett megoldás esetén pont a ház kérdéses, h hogyan fér el benne ill. hogyan töröd át az antennakivezetéshez a falát.
-
-
Degeczi
nagyúr
válasz guess.who #14577 üzenetére
Nekem inkább úgy tűnt, h amikor már sok eszköz van párosítva, akkor nehezedik a folyamat. Hiába próbáltam egy méteren belül is hozzáadni a nyitásérzékelőt, sokszor nyomogatni kellett, h beregisztrálja. A hőmérőket viszont nem kellett, ott elég volt egyetlen hosszú lenyomás is. Ahol nem ment, ott az elem volt gyenge, 3V alatt (ami a működéshez még elég, a párosításhoz azonban már nem)
Ajtóra-ablakra már fölszerelt nyitásérzékelő házát is könnyen le lehet pattintani amúgy, és jön vele az aktív elektronika is, így az is cipelhető - bár többnyire nem fontos.
-
Degeczi
nagyúr
Nem használok Domoticzot jó ideje, de nem hiszem, mert az vagy túl lassú lenne, vagy fölöslegesen szemetelné a hálózatot.
Na meg is van: az Espeasy leírása alapján a json.htm-nek adja át mivel-mi történt.
De amúgy az MQTT praktikusabb, hiszen azt bármi más is látja (pl. Nodered), a retain móddal pedig az is le van benne kezelve, h egy-egy újraindítás/áramszünet után azonnal meglegyen/visszaálljon a kívánt állapot
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz freemanone #14631 üzenetére
Kanapé alá lehet súlyérzékelőket is tenni - de a székekhez persze nem.
-
Degeczi
nagyúr
válasz freemanone #14635 üzenetére
Én ezt csináltam meg az ágyhoz, bevált. Így pl. ha éjjel kettőre növekszik az ágyban lévők száma, indul a jóéjt script (pl. villanyok le, elalvós zene onnantól egy óra múlva ki); ha éjjel csökken a létszám, fölkapcsol az irányfény a wc felé; hétvégén reggel akkor húzódnak föl a redőnyök, ha már senki nincs az ágyban; a reggeli ébresztés csak akkor indul be ha még alszik vki; rövidesen kiegészítem majd hangerőnöveléssel vagy másik ébresztési móddal, ha mondjuk 5 percen belül senki nem kelt föl, stb.
Jó játék. -
Degeczi
nagyúr
válasz Janaboy #14813 üzenetére
Nem. "Hallgatózás" értelemszerűen kell a működéshez, hiszen csak folyamatosan figyelve fogja fölismerni a hangparancsokat.
Egy "lehallgatás" azonban már azt jelentené, h a tudtod nélkül idegenek figyelik az otthonodban elhangzottakat bármikor - ez pedig nincs így, mert csak az ébresztőparancs fölismerése utáni szakaszban továbbítja a felhőbe értelmezésre. -
Degeczi
nagyúr
válasz Janaboy #14816 üzenetére
Ezt egy kattintásvadás hülye írta...
Az eredeti cikkekben egyértelműen szerepel, h mindig az "OK, Google" ébresztőparancs elhangzását figyeli a készülék és arra indul be - de persze néha előfordul, h tévesen észleli ezt, olyankor kerül nem oda szánt pár mondat is a felhőbe (ami egyébként látható a LED-ek villogásából és a hangjelzés is kíséri az ilyen ébredést,,,)Ebből adódóan sima hazugság a cikk kijelentése, h "a Google mindig hallgatózik"
-
Degeczi
nagyúr
válasz LouiS22 #14817 üzenetére
Dehogynem!
Az állandó lehallgatás állandó adatfolyamot jelentene a szolgáltató felé, és ezt a saját routereden is egyszerűen tudod ellenőzni. De természetesen nem tesz ilyet.Az persze könnyen lehet, h létezik hátsó kapu a titkosszolgálatok számára, de hogy általánosságban, magától nem hallgat le, az tény.
-
Degeczi
nagyúr
válasz vampire17 #14822 üzenetére
Isten ments, egyértelműen bűnözők!
-
Degeczi
nagyúr
válasz mr.perfect #14826 üzenetére
Olvasd el újra, mit írtam! Kezdve a #14815-el.
Az eszköz maga természetesen hallgatózik, másképp nem is működhetne. De nem a Google, mint azt a szenzációhajhász cikk hazudja.
Nagyon lényeges különbség. -
Degeczi
nagyúr
válasz vtechun #14829 üzenetére
Nem, arra létezik egy tápegység nélküli, Sonoff SV nevű típusuk.
Amúgyis nagyon kicsi az esélye, h a táp ment volna tönkre, ellenben a hibás fw frissítés könnyen elképzelhető.
De mint Szjoci is említette, simán fölrakhatsz rá másik fw-t, hosszú távon úgyis az a praktikusabb, nem a gyári. -
Degeczi
nagyúr
válasz vtechun #14834 üzenetére
Pontosan erre is jó a saját firmware... akár Tasmota, akár más.
Célszerűen MQTT-n keresztül, kizálólag a helyi hálózaton kapcsolódva az okosotthon hub-odhoz. Ettől még alap állapotában is beintegrálható jópár típus is, de az többnyire ugyanúgy a gyári felhőn keresztül történik (bár vannak üdítő kivételek is, mint pl. a Shelly-k, amik eleve tudnak helyi hálón, MQTT-s kapcsolódást)
A nyíltforrású központ egyik előnye pedig valóban ez, h összefogja egyetlen felület alatt a teljesen különböző gyártótól származó eszközöket, melyek egyébként nem tudnának együttműködni. -
Degeczi
nagyúr
válasz enesbcs #14856 üzenetére
Jó rég próbálhattad: a HA nagyon nem fapados már jó ideje (pont egy éve jelent meg a Lovelace UI) és yaml file-okban sem muszáj már állítgatnod (noha az épp egy hasznos tapasztalat máshol is, mert rengeteg más rendszer is ilyen configokat használ)
Fibaro-m valóban nincs, míg a Pythont a HA miatt kedveltem meg (különösen az Appdaemon-nal) és használom máshol is. -
Degeczi
nagyúr
válasz enesbcs #14859 üzenetére
Lovelace "Picture Elements" ami erre való, és elképesztően hajlékony, nálam pl. játszadozásból nem egy mezei alaprajz van kirakva, hanem Sweet Home-mal renderelt 3D kép, amin a szobák megvilágítása tükrözi a lámpák aktuális állapotát:
A lámpákat mondjuk valóban nem drag-and-drop-pal lehet elhelyezni hanem %-ban megadott pozícióval - de mindegy, egyszer kell belőni.Itt maga az a tény nagyszerű, h a Home Assitant van Python-ban, és ezért minden más rendszernél könnyebb módosítani rajta, vagy kiegészíteni.
Pl. a házimozi erősítőm drivere durván alapszintű Domoticzban és HA-ban is, de itt mindössze annyit kellett tennem, h a gyárit lemásoltam egy "custom_components" alatti mappába, ott módosítottam rajta és már kész is! Újraindítás után már ez van életben az eredeti helyett és ez akkor is így marad, amikor upgrade-elem a rendszert. Nincs ennél egyszerűbb. -
Degeczi
nagyúr
válasz vampire17 #14866 üzenetére
Muszáj, mert enélkül saját parancsokat (routines) sem lehet létrehozni. Valszeg onnan ered, h a Google Assistant magyarul nem támogatott, és a Google Home azon alapul.
Amúgy eleve nem szeretem a magyarított telefonokat, még jobban is tetszik angolul, csak sajnos Android alatt az egyéb helyi beállítások is elválaszthatatlanok ettől, így pl. a dátum formátuma is (ami pedig magyarul lenne jobb), ill. pl. a Budapest Bank magyarra állított alkalmazásában keveredik az angol és a magyar, mert van, amit a rendszer szerint jelenít meg.
-
Degeczi
nagyúr
válasz vtechun #14872 üzenetére
Bár lehet http parancsokkal használni, de semmi értelme, mert nem kapsz visszaigazolást.
Tényleg nincs miért tartani az mqtt-től, egyszerű fölrakni és beállítani-használni (pláne ha Hassio-t használsz, ami alatt csak be kell kapcsolnod a modulját. De önálló Linuxra is egyetlen parancs föltenni, akár közvetlenül, akár dockerrel) -
Degeczi
nagyúr
Működik az a jelszavazás, csak eltárolta a saját böngésződ a belépést. Próbáld ki másikból (vagy pornó módban), máris kérni fogja, tehát más nem tud belépni a Tasmota webes felületére.
Beállítottad a leírás szerint a Domoticz-os virtuális kapcsolódhoz tartozó id-t?
(na pl. ez sem tetszett Domoban, nagyon barátságtalan ilyen numerikus id-kat szerepeltetni bárhol is. HA-ban végig beszédes névvel lehet hivatkozni mindenre)[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Autós topik
- World of Tanks - MMO
- PlayStation 5
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest