Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 24 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1651) PeliScan


PeliScan
addikt

VladimirR - komolyan így van. egy normális autónak egész pályafutása alatt nm történik ennyi baja, mint ennek itt. bár nagyon-nagyon remélem, h ebből az incidensből kivételesen jól fogok majd kijönni.

MárK - természetesen, nem azt mondom h minden nagyperrertől el kell venni a jogsit (bár amikor kiszálltam, liluló fejjel vmi effélét üvöltöttem neki) a kulönösen dühítő az egészben az, h nem vállalta a felelőséget a szenilis állatja. mert ha azt mondja, h oks, buta vagyok, télleg bele kellett volna nézni abba a tükörbe, tessék itt a betétlap és elnézést, akkor egy szavam sem lenne.

divot - nm, nem 924. az audi-motoros, 2 literes, mechanikus injektorral, és csak 120LE, cserébe többet eszik, mint a 944es, ami Porsche motoros, 2.5literes, és 165LE. :) a történet egy részét összegyűjtötte Vlad, peterkeT már be is linkelte.

Integra - sajnos fel vagyok a dologra már készülve. meglátjuk. a rendőr azt mondta h egyértelmű a helyzet, és úgy írja meg a jegyzőkönyvet, h ne tartson sokáig. remélem télleg így lesz, és hamar a pénzemhez jutok. Remélem fényképre nm lesz szükség. Meg ráaádsul velem utazott nőm meg hugom, vele meg csak a felsége, tehát tanúból is egyel több van, ha netán kell.


Azért most még nm kezdek el jajjgatni, val rá esély, h télleg jól jövök ki a dolgoból - anyagilag is, meg tapasztalattal is, még nm volt balesetem, és már most sokmindent másképp csinálnék az ügyintézéssel kapcs (részletesebben leírtam volna, nyugodtan átgondolni, stb)

(#1652) divot válasza PeliScan (#1651) üzenetére


divot
veterán

Végigolvastam. :DDD
Csak azért gondoltam, hogy 924, mert a fotón nem igazán lehetett kivenni a részleteket. Egyébként okultam a sztoridból, de annyira azért nem, hogy töröltem volna az egyszer nekem is lesz egy Porshcem programot. ;)

(#1653) PeliScan válasza divot (#1652) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem is mondtam ilyet h tegyél le az álomról. Milyet néznél? Én neked is a 944et javaslom, persze kicsit körültekintőbben, és szerencsésebben, és reálisabban fogj az ügyhoz. :)

(#1654) PeliScan válasza divot (#1652) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah akkor folytatódjon a történet, asszem még nem írtam le itt az új epizódot. :D

Szóval, ugye voltam a pesti Porsche-szerelés fellegvárába a múlt héten. A szaki meghallgatta a motort, és elkezdte sorolni a hibajelenségeket.. majd a végén azt h ez valószínüleg kuka. Ugye a váltó sem üzemel jól. Így, most csütörtök óta, két, nagyjából működő Porsche-kulcs is van a zsbemben. :o Egyetlen lehetőségem az előre menekülés, így vásároltam egy másik, az orrán törött 944est, aminek a motorja és a váltója elvileg 40e kmrrel ezelőtt volt teljesen megcsinálva, tehát jónak kell lennie. Íme.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Tehát, ebből majd átteném a motort és a váltót meg pár apróságot, aztán a többit meg eladni darabonként, és akkor talán kijövök vhogy, és lesz egy jó autóm is. Nahmost, ugye összetörték a kocsim, ha minden jól megy (miért menne btw :D) a biztosító fizetni fog azért rendesen, én pedig átrakom a törött, donor kocsimról a sértetlen elemeket. Elmegy a munkadíjra, meg a másik kocsi értékét csökkenti, de talán kijövök picit jól. Jövő héten folytatás. :)

(#1655) Xpod válasza PeliScan (#1654) üzenetére


Xpod
addikt

És az egyikből lesz egy porse a
másikból meg nem lesz még az se. :D

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1656) divot válasza PeliScan (#1653) üzenetére


divot
veterán

Az a baj, hogy én a gömbölyű Porschekat imádom, és azok drágák. :O
Legszívesebben egy 356-ost vennék, de persze ez már az álmok álma. Ha viszolnylag kevésbé akarok elrugaszkodni a valóságtól, akkor egy ilyesmire kell gyűjtenem a malacperselyben: Bővebben: link

(#1657) divot válasza PeliScan (#1654) üzenetére


divot
veterán

Mennyiből lesz végül autód ugy kb. ? :DDD

(#1658) Xpod válasza divot (#1656) üzenetére


Xpod
addikt

Veszel egy szögletest és átalakítod, ahogy a Peugeot reklámba az arab gyerek. :D

divot: ha másképp nem megy, szólsz Szamárnak, hogy rugdossa körbe.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1659) divot válasza Xpod (#1658) üzenetére


divot
veterán

Vazze, és honnan szerzek karosszérialakatos elefántot :F :D

(#1660) rii válasza PeliScan (#1654) üzenetére


rii
nagyúr

Gondolom nem kerested meg az első Porsche-d volt tulajdonosát, hogy egy icurit átvert Téged, és hogy mégis, ezt hogy gondolta?

Én szívesen vennék autót, de a szándékon kívül sem indokom, sem lehetőségem nincs rá, még egy 300,000-re sem.

kedvencem a Jeep Cherokee
[kép]

szerk.: innen: Bővebben: link
csak utálom az autoamta váltót.

szerk. 2: Bővebben: link
disznó egy gép .....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1661) PeliScan válasza divot (#1657) üzenetére


PeliScan
addikt

Most ennyiben van az autóm - amennyi az ára. Bővebben: link Ehhez jön ugye a törött megvétele, ami +200e. És ugye még a biztosító, az átszerelés, és a többi apróság (fényezés, stb) még nem számoltam.

(#1662) MarKoo válasza PeliScan (#1651) üzenetére


MarKoo
őstag

Jah, neeem. Szerintem se javallott olyan 70-75 év felett vezetni. Ott az ingyen tömegközlekedés. Persze vannak kivételek, akiknek mondjuk muszáj a kocsi. De akkor inkább szigorítanám a feltételeket és gyakrabban kérném ki a háziorvos véleményét a személy alkalmasságáról.

(#1663) divot válasza PeliScan (#1661) üzenetére


divot
veterán

Mindenesetre nagyon szép a drágaszág. :)
Kár, hogy én csak a gömbölyű formákra gerjedek... ;)

(#1664) PeliScan válasza rii (#1660) üzenetére


PeliScan
addikt

Nm kerestem meg, mert én még mindig úgy gondolom, h nem vert át. Másfél évig volt nála, az alatt nem is volt forgalomban, összesen 200km-t ment vele. Ha ezzel kapcsolatban nm hazudott, akkor valóban nem tudhatta a hibáit. Ez volt a legnagyobb hiba, hogy nem használatban lévő kocsit vettem, mert ott ilyen nem fordulhatott volna elő. Számomra ez a legnagyobb tanulság.

(#1665) PeliScan válasza divot (#1663) üzenetére


PeliScan
addikt

Nekem ez pont eléggé gömbölyű, szvsz gyönyörűséges. :B

MárK: akkor egyetértünk. :)


Igazából abban reménykedem, h ugye itthon a Porschékat csak a Porsche Pest javítja. Ők csinálják a 20-30 milliós kocsik javítását. Órabérben ugyanúgy dolgoznak majd az enyémen is, tehát ha azt mondom a biztosítósoknak, h jobban járnak, ha adnak a kezembe vmi normális darab pénzt, mert különben viszem oda, és ott aztán nem állnak meg 400e alatt, akkor lehet h jobb belátásra lehet bírni őket. A pénzből meg lefényezhetem az egész kocsit. De szép is lenne. :U

(#1666) Xpod válasza PeliScan (#1665) üzenetére


Xpod
addikt

Erre lehet azt mondani, hogy a pénzre számíthatsz de ne nagyon építs.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1667) rii válasza PeliScan (#1664) üzenetére


rii
nagyúr

Ha használatban levő kocsit vásárolsz is, lehet az eladás előtt kikupálják úgy, hogy ha van benne brutális nagy hiba, 2 hónapig nem is jön elő. De úgy adják el, hogy teljesen jó.

De hogyhogy csak 200km-t ment vele másfél év alatt? Cangával tettem meg 10.000-t 4 év alatt ..... :)

Ezzel szerinted mi a rizikó? 2006-ig van műszaki, lehet nem véletlen.
Bővebben: link

De nagggyon DDIIIIIIISSSSSZNÓÓÓÓÓ gép. És csak 1 milla. Ez hitellel még nem is vészes. Mondjuk egy benzintemető ..... 4 liteters motor


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1668) divot válasza PeliScan (#1665) üzenetére


divot
veterán

Még szép, hogy gyönyörűséges, hiszen Porsche, de a négy keréken és a korányon kívül hol van ebben gömbölyűség :F :D

(#1669) ladybug válasza PeliScan (#1665) üzenetére


ladybug
őstag

Kívánom, hogy legyen szerencséd a biztósítóval, mert aztán minden jellemző rájuk csak a sietség és a pénzvisszafizetni-akarás nem.
Sajnálom, ami a kocsiddal történt. De fel a fejjel... biztos van megoldás.:)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1670) SPDeluxe1.0 válasza Shim (#1631) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

A nyilaskeresztben van (volt) egy H betű.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#1671) divot válasza rii (#1667) üzenetére


divot
veterán

Semmi trükk nincs, ezeket ennyiért adják. Gondolom van benne minimum 200K Km.

(#1672) lorcsi


lorcsi
veterán

Építész nincs közutünk?
H gerendáról kellene infó?

(#1673) PeliScan válasza ladybug (#1669) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm szépen! :) Még naív vagyok, és úgy gondolom h nem fog olyan sokáig húzódni az egész. Aztán ki tudja, lehet jövök anyázni megint offtopicba két hét múlva, h nmhogy nekem nem fizetett a biztosító, de az újpesti rendőrfőnök a nagypapper unokája, és mégis én letten a hibás vhogyan. :o

(#1674) rii válasza divot (#1668) üzenetére


rii
nagyúr

Ez legalább igényesen, stílusosan gömbölyűm szóval mértékletesen, nem úgy mint egy Toyota Yaris ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1675) divot válasza PeliScan (#1673) üzenetére


divot
veterán

Én megúsztam a biztosítót, nem is álltam velük kapcsolatban, mert a szervíz intézte az egész ügyet. Aztán kaptam végül egy papírt, hogy átutalták a számlámra a kocsi szállítási díjának 90%-át (ugye 10% Casco önrész), és ezzel elintézettnek veszik az ügyet. Pedig nem volt olcsó mulatság...

(#1676) rii válasza divot (#1671) üzenetére


rii
nagyúr

Csak gondolom, nem véletlen, hogy pont a műszaki végén adják el.... lehét kissé borsos lenne leműszakiztatni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1677) divot válasza rii (#1674) üzenetére


divot
veterán

Nekem az is tetszik, illetve nem az alap, hanem a T-sport változat. Elég hektikus ízlésem van, kis autó, nagy autó, szögletes autó, kerek autó, lyukas autó ;), belefér mindenféle.
Saab 900, Porsche 911, kocka Volvo, Citroen C2, bogár, szóval mindenevő vagyok, a lényeg, hogy legyen egyénisége az autónak. No és természetesen az új Swift. :)

(#1678) erdey_a válasza SPDeluxe1.0 (#1670) üzenetére


erdey_a
őstag

Na... témánál vagyunk mi? A kis szakértő :D

Vérboci

(#1679) rii válasza divot (#1677) üzenetére


rii
nagyúr

Én kiismertem magamat egy bizonyos szempontból:

midnenből a NAGY-ot szeretem ... :) határozott, szögletes formák, fekete/sötétszürke szín.
Volvo, BMW, JEEP, Nissan Patrol GR ....
Monitorból is nagy, van, és sok: 2 db 21colos SUN.

A kis, 3 ajtós autókat nem komázom ... :) sem a gömbölyű Picasso-kat, Matiz-okat, Nubira, sem a túlerőltetett mai új-autó Design, ami már minden tipiuson kijött: Opel, BMW, Toyota.

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1680) SPDeluxe1.0 válasza erdey_a (#1678) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Ja-ja,történelemóra haladóknak... :D
Azt azér' minden alapművelt embernek illik tudnia,hogy miféle polrendszerek uralkodtak kis hazánkban az elmúlt évszázadban,különös tekintettel a nyilasokra,mondjuk érdekes párhuzam a Szálasi Fecó feat. Diablo2 is. :)
Te meg lassan-lassan kvázi-taggá érlelődsz ismét,ha az idő meg nem áll addig:D

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#1681) VladimirR válasza ngabor2 (#1640) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ehhh...ki ez a ket balfasz?

(#1682) ngabor2 válasza VladimirR (#1681) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Te se ismered őket? :DDD
De melyik kettőre gondolsz?
Választék:
- akik a képeken vannak,
- aki a jelképet felvetette
- aki válaszolt a kérdésére :D

Jól gondold át a választ, aztán titkold el ;)

(#1683) rii válasza VladimirR (#1681) üzenetére


rii
nagyúr

hit hit hit -> windows: the chioce of the luzer-nation

szerk: (C)twollah

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1684) VladimirR válasza rii (#1683) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kes, villa, f***korbacs nem gyerek kezebe valo :P

mas: van itt aktiv moderator? kene egy kis segitseg

[Szerkesztve]

(#1685) MarKoo


MarKoo
őstag

Írjatok a számlámra egy 9800 Prót. :O

(#1686) rii válasza VladimirR (#1684) üzenetére


rii
nagyúr

Ezen gondolkoztál 2,5 órán keresztül? :P

szerk.: Márk: Done (C)I_am :) ..... izé ....... :(

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1687) ngabor2 válasza MarKoo (#1685) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mit tettél vele, Tibike?

rii: vagy csak pihizett egy kicsit... vagy mást csinált, és nem a PH!-n lógott, mint egyesek:C

[Szerkesztve]

(#1688) MarKoo válasza ngabor2 (#1687) üzenetére


MarKoo
őstag

Lementem kajálni és mikor feljöttem, se kép, se hang. Beszarok. Azthittem az alaplapom. Erre tessék. Nem is az enyém a kártya... :(

(#1689) ngabor2 válasza MarKoo (#1688) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hűtés hiba? Vagy egyéb?

(#1690) rii válasza ngabor2 (#1687) üzenetére


rii
nagyúr

Akkor is lecsaptam a magaslabdát ... ;]

szerk.: Márk:

[1.]mik az anyagi vonzatai egy ilyen eszklöznek?
[1.] niztos, hogy bexart?

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1691) ngabor2 válasza rii (#1690) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor érezd magad baráti alapon, cinkosan vállveregetve ;-) Ha jössz a debreceni talira, meghívlak 1 sörre :D Megérné neked? ;]

(#1692) rii válasza ngabor2 (#1691) üzenetére


rii
nagyúr

nemhogy bp-ről, de még a XIII. kerből sem mozdultam már ki vagy 4 hónapja, úgyhogy sajnos az utolsó kérdésre így nem tudok érdemben válaszolni ..... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1693) Loretto válasza ngabor2 (#1691) üzenetére


Loretto
veterán

Nem a manóban offolok, de ha kellett volna már zárva lett volna a topic.Mért más a vicc tőlem/tőlünk? Akkor nem smájliztam volna.. :U

Soirée...

(#1694) MarKoo válasza ngabor2 (#1689) üzenetére


MarKoo
őstag

Egyéb. Tuti Zalman koppincs hűtő volt rajta.
Használtan kb. 30k körül mozog a kari. Még nem volt időm alaposabb átnézésre, de lehet hogy nincs veszve minden. Viszont most rohanok el.

Majd ha visszajöttem mesélek.

(#1695) ngabor2 válasza rii (#1692) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Már válaszoltál. Erre a válaszra számítottam, ezért ajánlottam fel :P

(#1696) rii válasza ngabor2 (#1695) üzenetére


rii
nagyúr

kösz a nem-meghívást ...;]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1697) ngabor2 válasza Loretto (#1693) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Láttam a szmálylikat, de biztos-ami-biztos alapon tartottam tőle, hogy komolyan gondolod. És hogy egy mod szájából miért más a vicc? mert mod...:U
Nem személyeskedés, te kérdezted, én így érzem.:D De akkor ezentúl megpróbálom viccesebbre venni azt, amit írsz ;] Ki fog rosszabbul járni?

(#1698) ngabor2 válasza rii (#1696) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Csak tartottam tőle, ha egy üveg Yagermeistert ajánlok fel, a végén még eljössz, én meg vehetem másnak a drága piát. Ha egy kis gonoszkodás kell, szólj nyugodtan ;] Ma különösen gonosz hangulatban vagyok, csak most lusta vagyok neki megfelelő képet keresni/beilleszteni.

(#1699) Loretto válasza ngabor2 (#1697) üzenetére


Loretto
veterán

Szerintem nálam észrevehető.No sebaj, lehet télleg két értelmű, de ezen nem veszünk össze ;)

Soirée...

(#1700) rii válasza ngabor2 (#1698) üzenetére


rii
nagyúr

ne fogd vissza magad .... :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 24 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.