Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 24 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2151) Tsunami


Tsunami
senior tag

Egyik haverom szerint, csak hitelre érdemes venni kocsit. Pl nemrég vett egy limitált szériás Saab 95-öst 100havi részletre, havonta kb 30 at perkál. Én hülyének néztem, de szerinte addig van rajta legalább casco, és ha lenyulják, vagy valami van, akkor fizet a biztosito. Ennek van valami értelme? Mer akkor én is inkább hitelre veszek.

''három a kettő tizen''

(#2152) tildy válasza F1DO (#2150) üzenetére


tildy
nagyúr

Midnenképpen nézd meg szeritnem a légszűrőben mennyi olaj van: ha sok akkro vagy szelepszárszimeringet kell cserélni, vagy szét van kopva a mtoor, ugyanis sok a kartergáz, ami viszotn viszi a légszűrőbe az olajat.
Nézd meg a fékeket, stb. Motor hangját hallgasd meg.
Egyébkétn tudod az a fura, hogy amikor párom ezt kipróbálta, nem találta vészesnek. Kb. jó fél hónap után derült ki , hogy valami mégsem kóser. (pl. rángatott a motor:( az a vákuumszivattyú vagy mi cserére szorult)
Az ajó, hogy ladában filléresek az alkatrészárak.
Favorittal csak óvatosan, mi azt is néztünk, pöpecnek nézett ki, de a tulaj azt mondja, néha fel szokott forrni a hűtővíz és ki sem jelezte!.. Hát frankó...
Egyébként azért lett megcsináltatva, mert így még évekig jó lesz, ha mi használjuk, ha más. Egyébként ha kevesebbet fogyazst majd (mondom, most lesz megnézetve , miért soka kartergáz) , akkor lehet mégsem veszünk más kocsit:D Szeretjük, csak ... olyan érzése van benne az embernek, hogy a ázós pesti utakon szétesik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2153) ngabor2 válasza Panther (#2140) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is. Most láttam, a felhőfátyolon át. Remélem szűrt annyit a sugarakból, hogy még holnap is lássak...

Ladybug: kérjek egy olyan avatart, mikor eljön az ideje? ;] Már nagyjából mgevan, hogy milyet szeretnék kérni, de addig még van pár hét/hónap...
És a gonoszságot most kollektíve a napfogyira fogjuk.

(#2154) kymco válasza Tsunami (#2151) üzenetére


kymco
veterán

Úgy tudom, hogy a Casco-val jó nagyot lehet szívni részletre vásárolt autó esetén.... Az egyik ismerősömnek egy alig pár hónapos renault clio ellopása kemény százezrekbe került, mire újat kaphatott kézhez :(

www.refujvaros.hu

(#2155) Tsunami válasza kymco (#2154) üzenetére


Tsunami
senior tag

Az érdekes, amikor elvileg ök biztositják a kocsit, nekik kéne perkálni.

''három a kettő tizen''

(#2156) Motion_Blur válasza tildy (#2149) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm szépen;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2157) Panther válasza ngabor2 (#2153) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát itt akkor teljes fogyatkozásban van a nap, mert semmit nem látok belőle.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2158) VladimirR válasza Szalma (#2113) üzenetére


VladimirR
nagyúr

felreertesz, en nem ertek hozza, mindossze kotekszem :B

ngabor2: persze, hogy nem vetted eszre, mer' buuta vagy, es lefoglal a teakeszites, meg a gyogyszerek elrontasa :P

[Szerkesztve]

(#2159) ngabor2 válasza VladimirR (#2158) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hű, te szoktál kötekedni is? Még sose vettem észre... :DDD:P

(#2160) kymco válasza Tsunami (#2155) üzenetére


kymco
veterán

A banknak fizet tudtommal a biztosító, és nem a kocsi vásárláskori értékét.... mert már használt autó. De mivel nem ez a szakterületem, és személyesen még szerencsére nem voltam érintett, ezért a részleteit nem tudom a dolgoknak....

www.refujvaros.hu

(#2161) erdey_a válasza ladybug (#2117) üzenetére


erdey_a
őstag

Orrcsepp nélkül is ment a dolog.
Felhőfátylon át tökéletesen látni lehetett a jelenséget. Sőt, egy 5 percre még a felhőzet is felszakadozott.

Vérboci

(#2162) Szalma válasza Tsunami (#2155) üzenetére


Szalma
őstag

(Az ördög a szeződések abróbetűs, vagy nem leírt (mert általános/törvényileg szabályozott!) részében búvik meg. Bukni fog a vásárló mindig.)

Szeretettel:
Szalma

(#2163) Dilikutya válasza erdey_a (#2161) üzenetére


Dilikutya
félisten

WinME indítófloppy rulezz :D Tudtam, hogy egyszer még jó lesz valamire :P

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2164) tildy válasza erdey_a (#2161) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt pesten sajnos 11 kor semmit nem lehetett belőle látni:(
most az alján látszik kicsit:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2165) WN31RD válasza VladimirR (#2158) üzenetére


WN31RD
addikt

''felreertesz, en nem ertek hozza, mindossze kotekszem''

Ezt be kell rakom aláírásba... ;]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2166) kymco válasza Tsunami (#2155) üzenetére


kymco
veterán

A totalcar-on volt egy cikk arról, hogy a kisértékű kocsiknál nagyot bukhatnak a tulajok (még csak nem is hitelezett autó), mert biztosítói gyakorlat a lenyúlás, hogy 100-300.000 ft-ért senki sem fog perelni, ezt meg kihasználják.... tehát a kocsi értékcsökkenése 600.000 ft, a biztosító fizet 300-400.000 ezret.

www.refujvaros.hu

(#2167) VladimirR válasza WN31RD (#2165) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kezdjel felni....

(#2168) rii válasza VladimirR (#2167) üzenetére


rii
nagyúr

pedig megérdemlnéd ....
Sok más hozzánermérő(pl én is) el is hitte volna, amit írtál, ha Nálad a témában jártasabbak fel nem kapcsolják a villanyt.

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2169) VladimirR válasza rii (#2168) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na, azert letevedve ne legyunk mar, nem azt irtam, hogy hazudozok, hanem azt, hogy nem ertek hozza, ne keverd a kettot
es pont ettol tartottam, mikor WN31RD emolitette, hogy beteszi alairasba a mondatomat, hogy tuti lesz valaki, aki kepes komolyan venni, es jon majd verni a mellett, hogy hazudott a hulyegyerek
hat kerlek tisztelettel: NEM - ha fizikalisan hozzaferek a gephez, barmit leszedek rola

szerk.: az a mondat arra vonatkozott, hogy Szalma megtisztelt valaszaban azzala feltetelezessel, hogy ertem mirol beszel, es belement olyan melysegekig, mint pl a mikrokernel (amirol azt sem tudom, eszik-e vagy isszak, de van egy olyan selytesem, hogy Te sem allsz a helyzet magaslatan, mindossze lehetoseget lattal, hogy jol beolvass)

[Szerkesztve]

(#2170) Szalma válasza VladimirR (#2169) üzenetére


Szalma
őstag

(...Van olyan szerver a kezeim alatt, aminek az adat lemezeiről ha értelmes bitfolyamot nyersz fizikai hozzáféréssel, shutdown után, akkor bármit megteszek neked... És a CIA/Moszad fogja utána az agyadat szkennelni a tudásért... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#2171) erdey_a


erdey_a
őstag

Na Pestiek, Pest környékiek, Miskolciak, Kaposváriak, Pécsiek figyelem!

Van egy bolt (a fent nevezett településeken egy-egy) ahonnét nekem kellene egy 50 forintos kis kütyü. Ezt a bolt nem postázza, 1300 forintos postaköltség miatt nem is lenne célszerű. Ha ezt valaki megvenné nekem és elküldené, hálás lennék.
Én küldenék egy borítékban pénzt a cuccra, borítékra meg a postára, a delikvens pedig venne egy bubis borítékot, bele a cuccot és sima levélként visszaüldené.
Szerintem ez így 300 forintból megúszható.

Valaki???

Vérboci

(#2172) Szalma válasza erdey_a (#2171) üzenetére


Szalma
őstag

(Bááázzz!!! Ilyen csóró vagy mindjárt hó elején? Mennyi kell..?)

Szeretettel:
Szalma

(#2173) VladimirR válasza Szalma (#2170) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mit nekem CIA, mit nekem Moszad ;]
egyebkent is, a titkositast nem er belekeverni :B

(#2174) Loretto válasza erdey_a (#2171) üzenetére


Loretto
veterán

Mi lenne az?

Soirée...

(#2175) erdey_a válasza Szalma (#2172) üzenetére


erdey_a
őstag

micsoda mennyi kell???
Egyetlen darab, de még nem is mondtam hogy mi.

(máskülöben meg hó vége van, mert fizu csak 10-én. De akkor sem fizetek ki 1300HUf postát egy 50 forintos bizbaszra)


Loretto: Egy darab MIDI port hátlapi kivezetés kellene. :B

[Szerkesztve]

Vérboci

(#2176) kymco válasza erdey_a (#2171) üzenetére


kymco
veterán

Nálam az utóbbi években minden boritékos pénz levelemnek lába kélt..... :(

www.refujvaros.hu

(#2177) erdey_a válasza kymco (#2176) üzenetére


erdey_a
őstag

Eddig kétszer küldtem 200-200 forintot. Mind megérkezett a címzetthez.

Vérboci

(#2178) QuarK válasza kymco (#2176) üzenetére


QuarK
senior tag

Én borítékban cca 160 ezret küldtem haza angol fontban... :D Mondjuk, mind biztosítva volt a teljes összegre (5 font körül volt mindig)... :U

[Szerkesztve]

(#2179) Szalma válasza erdey_a (#2171) üzenetére


Szalma
őstag

(Elszámolhatom a rá szánt munkaóráim költségét is? Az út Bp.-re ~2.5 óra; óránként baráti áron 40eFt-ot kérek csak tőled... Plusz a szállítási költség. Tehát ~6 óra alatt el tudnám intézni, az max. 250eFt-ba fájna... Kell ez neked..? ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#2180) NoLF válasza kymco (#2176) üzenetére


NoLF
addikt

én eddig egyszer küldtem borítékban 3500 forintot, meg is érkezett gond nélkül.

egyébként láttátok a napfogyit? egész jó volt :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2181) fokukac válasza QuarK (#2178) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért ehhez bátorság kell... :U
miért nem bankon keresztül utaltattad? az utalási ktg sem lett volna több, mint az 5 font... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2182) QuarK válasza fokukac (#2181) üzenetére


QuarK
senior tag

Nyitnom kellett volna devizaszámlát itthon, vagy külföldön, hosszú sztori miért nem tettem egyiket se; nem volt arrafele Western Union csak Moneygrab, annak nincs HUN képviselete... És mondom, be volt biztosítva, 300fontig lehet; tehát ha elvész, akkor térítik. És 4 nap alatt otthon volt.

(#2183) kymco válasza erdey_a (#2177) üzenetére


kymco
veterán

Egyszer valakitől kölcsönkértem egy ötszázast, rá egy hétre elküldtem postán, a mai napig nem kapta meg.... nagyon kellemetlen volt a számomra.
A másik esetben egy ezrest küldtem boritékban egy levél mellékleteként , az is elveszett...... és ott a levél volt a lényeg...... Utána egy postán is dolgozott ismerős mondta, hogy nem szabad sima levélben pénzt küldeni, mert megtalálják....... no lehet, hogy csak az én leveleim keveredtek el..... :)

www.refujvaros.hu

(#2184) WN31RD válasza Szalma (#2170) üzenetére


WN31RD
addikt

''Van olyan szerver a kezeim alatt [...]''
És az otthoni gépeid nem ilyenek? Neked még rendes paranoiád sincs akkor... :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2185) erdey_a válasza Szalma (#2179) üzenetére


erdey_a
őstag

Akkor ezt értsem úgy, hogy nem tudsz segíteni? :D

Valaki más, hasonlóan lelkes illető?

Vérboci

(#2186) Szalma válasza WN31RD (#2184) üzenetére


Szalma
őstag

( :B ''Sajnos'' legál júzer vagyok... B@nk1 adatok vannak enkriptált diszk-alrendszeren... Addig fizetek a szoftverekért és más jogvédett anyagért, amíg megtehetem. Ha már nem tehetem meg, nem is lesz rá igényem... :B )

Szeretettel:
Szalma

(#2187) kymco válasza erdey_a (#2185) üzenetére


kymco
veterán

Én fele annyiért megcsinálom, mint Szalma.... :DDD

www.refujvaros.hu

(#2188) erdey_a válasza kymco (#2187) üzenetére


erdey_a
őstag

Örülök, hogy jól szórakoztok :(((

Helyzetjelentés: 2005. október 3. Magyarország, PH fórum. Nem találni embekét, aki egy 50 forintos tételt elpostázna nekem.
Brühühü!!! :D

Utolsó mentsváram VladimirR barátom. Talán ő kisegít a bajban.

Vérboci

(#2189) WN31RD válasza Szalma (#2186) üzenetére


WN31RD
addikt

Nos, beismerem, hogy pl. a Debian mirror nálam is titkosítatlan partíción ül. Szóval nekem is van még hová fejlődnöm... :DDD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2190) VladimirR válasza erdey_a (#2188) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem segitelek ki, s ennek tobb oka is van:
-szegeden vagyok, nem miskolcon, s itt nem irtald, hogy lenne bolt
-rontana a dolog az imidzsemen

WN31RD: de van am ;]

[Szerkesztve]

(#2192) Szalma válasza erdey_a (#2188) üzenetére


Szalma
őstag

(Most úgy egészen őszintén: ha nekem a lakóhelyedről kellene valami 50Ft-os izé, ami számodra 45 perc bóklászással megszerezhető + 45 perc postázási idővel feladható, nos, akkor vállalnád ezt a feladatot?)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Írj legalább egy bolt nevet, hogy a helyszíneken lakók be tudják lőni, hogy 5 perc vagy fél nap a beszerzési idő... A midi hátlap elég képlékeny árlista fogalom... :(

(#2193) erdey_a válasza VladimirR (#2190) üzenetére


erdey_a
őstag

:O

Vérboci

(#2194) erdey_a válasza Szalma (#2192) üzenetére


erdey_a
őstag

45 perc mászkálást nem vállalnék be.
De ha valaki eme boltok közelében lakik: Bővebben: link
Akkor talán nem oly bonyolult. Posta meg minden sarkon van.

Vérboci

(#2195) VladimirR válasza erdey_a (#2193) üzenetére


VladimirR
nagyúr

boeg a tehen, mert nincs a midicsatlakozo a helyen ;]

p.s.: mogyoro nagykiraly hely, van minden szar, amit valaha is hasznalhatatlannak talaltak valahol....
a regi honlapja tetszett nagyon, azota mar kinotte magat, es orszagos halozatta fejlodott....de pl a gazmaszk akciojuk nagyon ottvan

[Szerkesztve]

(#2196) erdey_a válasza VladimirR (#2195) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem rossz... :D

[kép]

Vérboci

(#2197) rii válasza VladimirR (#2169) üzenetére


rii
nagyúr

Szerintem Te nem vagy képben, hogy Én képben vagyok.
És tényleg üldözési mániában szenvedsz. Ki mondta hogy hazudozol?

szerk.: a mogyoro.hu-ban egy kicsit csalódtam. De a szövege ott van nagyon ...

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2198) VladimirR válasza rii (#2197) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Ki mondta hogy hazudozol?''
rii celzott ra, talan ismered

(#2199) jeges válasza Kalandor (#2191) üzenetére


jeges
senior tag

nyugi, pár hónap, és egyetlen dobozt se fogsz látni a lakásban ;]

hejjj, a régi szép költözős korszak nosztalgiája... :)
reggelenként úgy melóba menni, h az öltönynadrág ne legyen falas/poros/festékes/stb...
esténként úgy hazamenni, h gyorsba' egy-két dobozt még kipakolok, mielőtt beborulok az ágyba...
...és mindennek tetejébe a dógaim felét nem találom, és fogalmam sincs, h azér', mer' elhagytam vhol, vagy azér', mer' még vmelyik dobozba' vagyon...

sz'al csúcs ez az érzés :D

(#2200) rii válasza VladimirR (#2198) üzenetére


rii
nagyúr

ismerem, frankó csávó ... Engedd meg, hogy megvédjem, hiszen hazugságra semmilyen utalást nem tett.
... Ő csak arra utalt, hogy a témában nem jártas hozzászólásodat(ext2fs) hitték volna el mások, és adták volna szájról-szájra

Én sem értek hozzá részleteiben, de sztem megrendelem otthonra a NET-et, és igérem elmélyülök az ilyen témákban .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 24 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.