Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 21 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4901) Bash válasza ladybug (#4897) üzenetére


Bash
őstag

Én amióta itt dolgozom (2 év 2 hónap), azóta összesen egyszer voltam vakáción. Ez tavaly július 3-8-ig volt, amiből két nap hétvége volt, tehát csak 3 nap szabadnapot kértem. New York-ban töltöttem az 5 napot, de megfogadtam, hogy egyedül sehová nem megyek még egyszer.
Ezen kívül heti átlag 5-6 nap, napi 9-12 óra, esetenként még ennél is több munka.

http://bashtravel.com/

(#4902) faster válasza Bash (#4901) üzenetére


faster
nagyúr

...de megfogadtam, hogy egyedül sehová nem megyek még egyszer.

Unatkoztál, vagy valami rosszul sült el?
Én sem megyek sehova egyedül, gyorsan megunnám.

[Szerkesztve]

(#4903) tildy válasza Bash (#4896) üzenetére


tildy
nagyúr

óóóóó, köszönöm. Jobb vagy mint vladimirR .;]
Csak vicceltem:U
És ebbena tóban fürödni is eleht?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4904) Bash válasza faster (#4902) üzenetére


Bash
őstag

New York-kal nem volt semmi gond, csak éppen nagyon hiányzott valaki, akit elvihettem volna magammal. Szeretem a filmeket is, de moziban is akkor voltam utoljára. :(

tildy!
Gyerekkoromban 5-6 egymást követő évben egy-egy hetet ott nyaraltam, akkor lehetett fürödni. Van kemping is, ha a sátrat favorizálod, vannak faházak is a közelben.

http://bashtravel.com/

(#4905) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

megneztem ma a világok harcát.

nem tetszett...

kis csaj 11 évesen letehetne a hülye kérdéseiről, meg arról hogy sikoltozik mint a fábaszorult féreg.

továbbá, amikor jönnek a tripodok:

mi történik apa? ezek terroristák?

európából jöttek?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#4906) VladimirR válasza tildy (#4903) üzenetére


VladimirR
nagyúr

azt nem tudom, furodni lehet-e, de ha igy folytatod, belefolytodni igen ;]

mas: nem akarok ezzel a taboros temaban offolni, de Te(Ti) akkor most jossz taborba? mettol? meddig? mennyi idore?
ugye nem csak egy napra akartok leugrani, mint azt emlitetted valahol?
gyertek le mindketten, jo lesz az

admi: legalabb valami spoiler alert vackot tennel bele
jah, es nezd meg a jurotrip-et, hatha komolyan veszed......

[Szerkesztve]

(#4907) estie válasza Bash (#4904) üzenetére


estie
csendes tag

Elég gázul hangzik :(

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#4908) faster válasza Bash (#4904) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem eszembe nem jutna, hogy valahova egyedül menjek, még moziba sem mentem soha egyedül, inkább otthon maradtam. Pedig jó régóta élek egyedül, nem mondanám, hogy azért, mert nem bírom az egyedüllétet. Egyébként erre valók a haverok, ha épp nincs barátnő, elrángatni (vagy elrángatódni) őket ide-oda. :)

[Szerkesztve]

(#4909) tildy válasza VladimirR (#4906) üzenetére


tildy
nagyúr

ööö párom pillanatnyi hangulatától függ:B
Egyelőre úgy tűnik szombat vasárnap és mindketten , de még semmi sem biztos. nem tőlem függ a dolog... Ha párom nem jön, akkor szombat reggel8tól kb este 8ig..
Azt tudom, hogy hétfőn reggel 8kor nekem kresz vizsga.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4910) Batman válasza estie (#4907) üzenetére


Batman
őstag

Ez már jobb.;)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4911) Bash válasza estie (#4907) üzenetére


Bash
őstag

Köszönöm az együttérzést, átélni még rosszabb.
Majd csak belebotlok valakibe...

http://bashtravel.com/

(#4912) anaqer válasza VladimirR (#4906) üzenetére


anaqer
veterán

''Don't tell Scotty..'' :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4913) Loretto válasza Batman (#4910) üzenetére


Loretto
veterán

Mi is? ;]

Soirée...

(#4914) parandroid válasza anaqer (#4912) üzenetére


parandroid
nagyúr

''Scotty doesn't know!'' ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4915) ladybug válasza Bash (#4901) üzenetére


ladybug
őstag

Akkor Te jobban állsz, mint Faster és én. A 9 és 7 évünkkel.
Egyébként Amerikába is elmennék, de ahhoz túl sok pénz kellene.

Amúgy mit csinálsz kint? És meddig maradsz?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4916) tildy válasza ladybug (#4915) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát igy igazi nyaralásom, nekem is már jó rég volt, kb 11 éve.
Ezek csak ilyen 2-3 napos kis kiruccanások voltak.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4917) faster válasza ladybug (#4915) üzenetére


faster
nagyúr

Na, azért én nem állok olyan rosszul! Csak azért, mert nem nyáron szoktam üdülni, én igazán nem panaszkodhatok, mikor egy évben 2-3 alkalommal is eltávozok külföldre. (és egyszer sem a munka miatt)

(#4918) ladybug válasza faster (#4917) üzenetére


ladybug
őstag

Valóban. Én állok csak ilyen sz*rul.:O
Ezt a nyaralásos dolgot én sem tartom fontosnak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4919) Bash válasza ladybug (#4915) üzenetére


Bash
őstag

Első kérdésedre a válaszom: itt élek. És asszem ezzel a második kérdésedet is kilőttem.
A 9 és 7 évetekkel pedig nem szeretnék versenyezni.
Egyébként most kicsit visszaemlékezve eszembe jutott egy jó nyaralásom. 2003 májusában voltam 3 napot Cocoa Beach-en. Rengeteg új dolgot láttam, többek közt voltam a Kennedy Space Center-ben is, illetve a világ legnagyobb luxus kaszinóhajóján, a Sterling-en. Olyan sűrű volt a programom, hogy az Atlanti-óceánban is csak éjfél után volt időm megmártózni. :)

http://bashtravel.com/

(#4920) ladybug válasza Bash (#4919) üzenetére


ladybug
őstag

Nem is a versenyzésre ment ki...:U
Azt hittem, hogy csak úgy kimentél dolgozni. De választ kaptam kérdéseimre.

A kirándulás meg szuper lehetett.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4921) escie válasza estie (#4907) üzenetére


escie
őstag

estie...
...az utóbbi idők egyik legszimpatikusabb nick-je. ;]
:))

I'm back, baby!

(#4922) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Gyors kérdés srácok/lányom!
MDF formátumot mivel tudok kiírni dvd-re. (Tudom nem ez a kérdés hele stb... :) )

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#4923) Vangelis válasza Grafiqs (#4922) üzenetére


Vangelis
nagyúr

alcohol:D, esetleg talán descripter is

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4924) Batman válasza Grafiqs (#4922) üzenetére


Batman
őstag

alcohol.

Nem nem az amire gondolsz.Ez egy szoftver amivel dvd-t/cd-t lehet írni, mondom nem nem az amire gondolsz ezt nem lehet meginni, nem enni sem lehet......:P

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4925) Esmein válasza Grafiqs (#4922) üzenetére


Esmein
nagyúr

VirtualDaemonnal bemountolod és neroval cdcopyt csinálsz róla.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4926) Incognito


Incognito
senior tag

Gondolkoztatok már azon, hogy mibe születtünk? Miért kell szabályok, törvények között élnünk? Persze ezek leggtöbbje saját magunk érdeke miatt van. Szerintem azért ötlött most ez a fejembe, mert nemrég láttam az ''Istenek a fejükre estek''-et. A kis Busmanok hihetetlen mibe vannak. Nem tudják mi az a bűnözés, nem tudják mi az a lopás mert nincs semmi tulajdonuk.
Én nem akarok kötöttségek közt élni amit (most történetesen) a magyar állam tesz rám. Miért nem tehet egy ''felnőtt'' ember azt magával amit akar (amíg azzal másnak nem okoz kárt). Köszönöm szépen nem kérek belőle. Szar a rencer. Én inkább egy lakatlan szigetet kérek magamnak leszálló pályával, internethozzáféréssel.
Nade visszatérve az eredeti gondolatomhoz: nem tudsz választani, beleszülecc valamibe és kész. Bezzeg, mikor még nem volt ilyen ''fejledt'' a társadalom (sőt, nem is volt).
Ezt még ki lehetne fejteni bővebben, de most fáradt vagyok hozzá...

(#4927) tildy válasza Incognito (#4926) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm. Nem rossz gondolatok:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4928) parandroid válasza Incognito (#4926) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nincs ezzel semmi baj, bármikor eladhatod mindened, amid van, és elindulhatsz busmannak. BIztosan szívesen befogadnak. Vagy ha nem vágysz rájuk, akkor is vehetsz mondjuk a lakásod árából bárhol a ''harmadik'' világ egy eldugott szegletében egy kalyibát, ahol aztán magad lehetsz. Vagy beülhetsz egy fa alá, mint Buddha. Kiváncsi vagyok, melyiket meddig bírnád. Egyébként az a ''fejledt'' az fejlett.

Szerk: ''lakatlan sziegetet kérnék leszállópályával és internethozzáféréssel'' - pár évre belefeledkezel a kapitalizmus mocskába és vehetsz egyet magadnak.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4929) Szőrös  válasza Incognito (#4926) üzenetére


Szőrös 
veterán

dehonnem tucc választani : kötél, stukker, bogyó , vonat stb aztán jön az újrasorsolás és legközelebb talán mázlid lesz /már amennyiben hiszel a lélekvándorlásban/.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4930) faster válasza parandroid (#4928) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe. A mai városi ember kábé három napig bírná azt az életmódot, aztán sikítva menekülne vissza az ADSL-hez, a mobiltelefonhoz, meg a reggeli müzlihez. :)

Én inkább egy lakatlan szigetet kérek magamnak leszálló pályával, internethozzáféréssel.

Ez tipikusan a szegény busmanokra jellemző életmód, nem pedig a fehér, kövér gazdagokéra.

[Szerkesztve]

(#4931) tildy válasza parandroid (#4928) üzenetére


tildy
nagyúr

hm, nem kell messzire menni, csak mondjuk valami ksi jász faluba.
Egy ház 300 négyszögöles kerttel 1.5 - 2 millió forint. Budapesttől 100 kmre.
Mi is gondolkodunk rajta, ha találunk munkát, amiért legalább 120at fizetnének havonta, esküszöm le is mennénk.
Ez is milyen poén már: ha van egy pesti lakásod, és eladod mondjuk 17 millió forintért (és ez még nem is horribilis pesti ár) megmarad belőle 15 millió, berakod a bankba, havonta elemelsz róla mondjuk 150 ezret, a többi kamatozik, akkor kb 10-15 évre elegendő ''kereseted'' van.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4932) Grafiqs válasza Grafiqs (#4922) üzenetére


Grafiqs
őstag

Közben rájöttem, hogy 2,4Gb az sehogysem 4,4Gb tehát egy kicsit hiányos a cuccom. Segond majd, ha végre holnap lesz időm besétálni akkor újraindítom az ftp-m. Mer a jó öreg lehalta magát. :O

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#4933) parandroid válasza tildy (#4931) üzenetére


parandroid
nagyúr

Net ott sincs. Én is már rég egy közeli dombtetőn épült szőlőspincében laknék, ha lenne vezetékes víz, gáz, villany és adsl. Ellenben én nem szégyellem bevallani, hogy szibarita vagyok. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4934) Esmein válasza tildy (#4931) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem jó ötlet. Mindenért rohangálhattok nagyvárosba. Ha elromlik a hűtő ha elromlik az autó, ha tv kell stbstb. Falun nincs ám nagy civilizáció magyarországon. 120-at akarsz kapni ? Akkor ahhoz neked kell a főnöknek lenni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4935) escie válasza Incognito (#4926) üzenetére


escie
őstag

''Miért nem tehet egy ''felnőtt'' ember azt magával amit akar (amíg azzal másnak nem okoz kárt).''
azért, mert még a végén nem hozná be azt a pénzt, amit ráköltött állambácsi, hogy megérje az aktív kort.

I'm back, baby!

(#4936) Loretto válasza Esmein (#4934) üzenetére


Loretto
veterán

Majd egy lesz egy mindettudó ezermester férje ;)

Soirée...

(#4937) Szőrös  válasza Esmein (#4934) üzenetére


Szőrös 
veterán

szvsz 120-at egy nagyobb cégnél lazán meg kéne kapnia. sőt még többet is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4938) parandroid válasza Esmein (#4934) üzenetére


parandroid
nagyúr

Városban lakom, de bármit el szeretnék intézni a megyeszékhelyre kell bemennem. Dolgozni is oda járok, mert helyben esélyem sem lenne munkát kapni. Ez 35 km oda és 35 vissza. Szerencsés vagyok, mert kb pont annyit keresek, mint amennyit tildy szeretne (pedig messze nem vagyok főnök...), így megengedhetek magamnak egy autót, amivel bejárhatok, így a tömegközlekedéssel kétszer másfél órás utat kétszer 30 perc alatt megoldom. Azt meg már egészen megszoktam, ogy boltba menet 30 perceet kell autózni - ha BP-n elindulnék ki a TECSÓ-ba, ott sem érnék oda előbb... Sőt, ha BP-en belül kellene 35 km-t vezetnem mindennap munkába menet (nem elképzelhetetlen távolság, sőt), azt nem oldanám meg fél óra alatt... ;)

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4939) Incognito válasza parandroid (#4928) üzenetére


Incognito
senior tag

Tudtam, hogy félre fogtok érteni. Persze tisztában vagyok, hogy vannak ilyen helyek, de én a születéskor ''veled született'' szabályokra gondolok. Ne füvezz, ne káromkodj, ne mutogasd magad az uccán, ne menj 100-al kis uccákban stb...
Az a baj hogy nem tudom magam rendesen kifejezni/fogalmazni...

(#4940) tildy válasza Esmein (#4934) üzenetére


tildy
nagyúr

A fenét: fater műszaki boltban dolgozik, sokszor olcsóbb , mint a nagyáruházak. Max dolgozni mászkálnánk be a városba.
Tévé : nem kell
mosógép:faternál 49990ért
autó elromlik: most is ott van szerelőnél, oclsón dolgoznak és szépen és jól
internet? van kábelnet, olcsón jóféle, 5500ért.
Amiről én beszéltem: lásd adatlapom. Mindkét szomszéd ház eladó, 1.5 milláért az egyik akár az enyém is lehetne. A hűtőgépgyárban kb bruttó 140-170et kapnék, ez kb 100ra jön ki.

Loretto: tévedsz: megszerelem akár énis a villanyt a kocsit, és egyéb kütyüket.
Incognito: értem én, csak kicsit kifacsartam. Undorodsz ettőla fertőtől , ami itt van:D Azt szeretnéd ha béke nyugalom lenne, nem lennének társadalmi elvárások, blablabla.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4941) Loretto válasza tildy (#4940) üzenetére


Loretto
veterán

Az állításom üti az általad leírtakat?

Soirée...

(#4942) tildy válasza Loretto (#4941) üzenetére


tildy
nagyúr

''Majd egy lesz egy mindettudó ezermester férje''
Ezt üti.
Ugyanis: a ''férjének lesz egy mindenttudó, ezermester felesége'';)
Esmein :villany, gáz, kábeltv, kábelnet, telefon, nemsokára szennyvíz, egy-két út csak, ami nem köves, a többi mind kövesút , szép főtér, nuku szmog, nagy kert, vadaspark finom pizza 500Ft-ért:D , jó mondjuk szórakozási lehetőség az nyista, de az minket nem is zavar 5 éve nem voltam moziban , étteremben is csak workshopok alkalmával, színházban meg 10-15 éve.
Szal ha szülőfalumban laknánk, nagy hawaii lenne:D
Egyelőre a nagy idillt csak annyi zavarja meg, hogy informatikusoknak nem sok meló:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4943) MarKoo válasza Grafiqs (#4932) üzenetére


MarKoo
őstag

Az pedig 4,4 GB nézd meg megint.
Ki látott még ilyet? Vaksi maci? Belefolyt a szemedbe a méz, vagy csak szimplán vak vagy? :P

(#4944) Incognito válasza tildy (#4940) üzenetére


Incognito
senior tag

Nem te értettél félre, te egyből levágtad miről vakerálok itten...;)

(#4945) parandroid válasza Incognito (#4939) üzenetére


parandroid
nagyúr

Azok a ''veled született'' szabályok téged védenek. De mint mondtam, bármikor magad mögött hagyhatod őket. Valószínűleg tényleg nem értelek, és tényleg jó lenne ha ''meg tudnád magad rendesen fogalmazni'' - először magadnak.

Amúgy nyugika és keep smiling! Majd felnősz és akkor nem látod ilyen sanyarúnak az egészet, csak hát serdülni sosem könnyű... ;)

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4946) tildy válasza Incognito (#4944) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze hogy levágtam:D Csak tudod, tuti rámondaná arra a helyre (lásd lakatlan sziget) valaki, hogy na az az övé, mert ő úgy akarja, satöbbi.
Csak egy példa: múltkor volt egy ürge az indexen, aki épített valahola hegyekben bioházat. Tök szép takaros kis házikó volt, de ugye nem volt benne angol wc, és ezért elvileg a köjál vagy mi a frityfranc nem engedélyezte az ember két kezével felépített házában alakást. Pedig szerintem szép házikó volt .
Meg is van:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4947) Incognito válasza tildy (#4946) üzenetére


Incognito
senior tag

Nagyon fain kis házikó (minden vágyam egy saját cella, mind1 hol, csak az enyém legyen). Miket lehetne itt bandázni. Igaza lehet a többieknek, betonpatkány vagyok. Hozzászoktam a ''modern'' élethez.

(#4948) tildy válasza parandroid (#4945) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jobban belegondolsz nem olyan rózsás a helyzet. Ami ma van az modern rabszolgaság, kb azért dolgozol, hogy legyen hol aludnod, legyen mit enned, és másnap is be tudj menni a munkádat elvégezni még ha éppen szereted is a munkád...
Kivételek persze vannak, de nem sok.
''Azok a ''veled született'' szabályok téged védenek''
Kiktől védenek? Megmondom: attóla néhány baromarcú hülyétől , aki nem képes normálisan, emberhez méltóan élni, és élni hagyni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4949) Incognito válasza tildy (#4948) üzenetére


Incognito
senior tag

''modern rabszolgaság'' Milyen igaz.:C :O

(#4950) parandroid válasza tildy (#4948) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mondtam: bárki bármikor itt hagyhatja. Lázadj! Csináld jobban, mint mi!

Szerk: én szeretem a láncaimat. Jól megvagyok velük.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 21 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.