Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 19 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4601) Integra válasza Szalma (#4599) üzenetére


Integra
titán

megcsináltam, de az ide/atapi controllersnél ugyanaz van most is, semmi újat nem mutat

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4602) Integra válasza Szalma (#4600) üzenetére


Integra
titán

okay, szervizinstall...
hol tudok erről bővebben olvasni meg mi a pék kell hozzá?
:)

mod: kijavítottam:)
szóval hol?

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4603) Szalma válasza Integra (#4601) üzenetére


Szalma
őstag

(Szervizinstall!!! :) )

Szeretettel:
Szalma

(#4604) Szalma válasza Integra (#4602) üzenetére


Szalma
őstag

(Az a telepítő CD kell, amiről a gépet nyomtad. Részleteket a googlitól kérdezz, de csak akkor menj bele a dologba, ha nincsenek kritikus adatok a vinyón...)

Szeretettel:
Szalma

(#4605) Esmein


Esmein
nagyúr

Hopsz, volkovy félisten lett... Gratta.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4606) Integra válasza Szalma (#4604) üzenetére


Integra
titán

az van, úgyhogy inkább nem
de nem a merevlemezek itt a gond, hanem a kib@szott alaplapi ide vezérlő ment tönkre:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4607) Szalma válasza Integra (#4606) üzenetére


Szalma
őstag

(Egy megbízható, gyakorlott ember megoldja gond nélkül! Esetleg, ha hozzáférhető a gép, akkor egy image a vinyóról, és lehet próbálkozni doszt...)

Szeretettel:
Szalma

(#4608) Integra válasza Szalma (#4607) üzenetére


Integra
titán

3 hdd van, ebből kettőn van xp.
bármelyikről bootolok, bármelyik kábel bármelyik master vagy slave csatlakozójáról, mindig hazavágja a dma-t és pio lesz a vége. hiába nyomok uninstall primary vagy secondary ide vezérlőt, ugyanaz. most úgy tűnik nincsen via hyperion fent, mert regeditben nem látok rá hivatkozó infot.
biztosan nem a merevlemezeim a rosszak és nehezen hinném el hogy az xp lenne gáz.


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4609) Szalma válasza Integra (#4608) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha gondolod (mail), szólhatok egy Bp.-i ismerősömnek, ''olcsón'' dolgozik és ''szívesen'' rak össze neked egy új gépet... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#4610) Integra válasza Szalma (#4609) üzenetére


Integra
titán

köszi :)
még szenvedek picit ezzel a ronccsal, aztán ha nem megy, akkor veszek egy abit nf7-s2 deszkát aztán becsavarozom, ezt meg kihajítom a francba, nincsen erre nekem sem időm, sem idegrendszerem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4611) Esmein válasza Integra (#4610) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ne vegyél nf7-s2-t. Kalap csuvedárét nem ér a biosa. Inkább sima nf7-et.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4612) Sianis


Sianis
addikt

No!

MSI K8T-NEO2 VIA lap megrendelve, 3000+ A64 megrendelve, pénteken beszereljük, és süvíítünk....

(#4613) Integra válasza Esmein (#4611) üzenetére


Integra
titán

mi a baj vele? több haveromnak is van és semm bajuk vele
de akkor veszek egy ugyanilyen nf2 ultra400 csipszes gigabyte alaplapot, abban van dual bios, azt csak nem lehet már szétverni...
valamit mindenképpen kell csinálnom, mert az archiCAD használhatatlan így :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4614) a_tesz válasza Integra (#4613) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nekem nincs túl jó tapasztalatom gigabyte lappal, bár az kt400-as... viszont amióta Esmein kollegával átbeszéltük a nf7-témát, azóta kiderült, hogy kb 4 haveromnak nf7-s van (nem s2!), és mindenkinek frankón megy. nem akarlak rábeszélni semmire, csak a mérlegelés lehetőségét megadni :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4615) Esmein válasza Integra (#4613) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hidd el nem kibaxni akarok veled :)
Vagy nf7, vagy nf7-s v2.0, de s2-től én kirángatnám a hajamat az tuti.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4616) erdeya válasza Esmein (#4611) üzenetére


erdeya
senior tag

Milyen gépsárkányra gyűjtesz amúgy? Mik az irányelvek?
Csak érdeklődöm...:B

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#4617) Integra válasza a_tesz (#4614) üzenetére


Integra
titán

nemtom mi a külöbség f nf nf-s nf-s2 között, de már kezd káosz lenni
én csak azt szeretném ha menne ez a roncs :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4618) Integra válasza Esmein (#4615) üzenetére


Integra
titán

ok, csak mik a különbségek?
van nf7 is az éljenkompjútersznél kemény 12700 pénzért.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4619) Esmein válasza Integra (#4617) üzenetére


Esmein
nagyúr

az nf7-s2nek legnagyobb baja talán az igénytelen biosa. A szorzót nem lehet állítani, a mem időzítések szekercével, feszültségállítás szinte nincs, lefele abszolút nincs. Olyat is hallottam már hogy fütyül egy tekercs...
Előnye, van rajta gb lan.

Nf7-en nincs gb lan, de sokkal(mérföldekkel) jobb biossal.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4620) a_tesz válasza Integra (#4617) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Esmein a fő illetékes, én csak az ő tanítványa vagyok :)) szóval káosz az nincs, csak sokféle jelölés, de az aktuális best buy, amit már ő is mondott, az nf7-s (v2.0). sok minden jár hozzá, de személy szerint ami nekem a legjobban tetszik benne, az a soundstorm hangchip, ami erősen bünteti a többi realtek meg c-media ac'97-es versenyzőket, főleg a processzortól igényelt erőforrás tekintetében

szerk: de persze mondom ne az én hsz-em legyen a mérvadó :)) (mondjuk kinek mire kell a gép...)

[Szerkesztve]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4621) Esmein válasza a_tesz (#4620) üzenetére


Esmein
nagyúr

Imho nf7 > nf7-s2, bármire használja, árban meg nincs eltérés.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4622) Integra


Integra
titán

okay :)
szóval akkor vagy nf7 vagy nf7-s (v2.0)
hun a pékbe kapok ilyen lapot? és mennyiért?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4623) Esmein válasza Integra (#4622) üzenetére


Esmein
nagyúr

A kedvenc kiskeredben rendszerint. Szegeden tudnék helyet ajánlani, pesten sajnos fogalmam nincsen az erőviszonyokról. 3T, users, ilyesmi...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4624) Integra válasza Esmein (#4621) üzenetére


Integra
titán

nekem az kell hogy megbízható legyen, ne essen szét atomjaira mint ez az msi éppen :9
nem feltétlenkell nekem gigalan, minek? egy hálókábel megy az adsl modembe oszt csókolom. ha meg lesz még egy gép, úgyis router kell neki. vagyis akkor sem fog kelleni két lan csatlakozó.
alaplapi hanghoz nem értek nemtom mennyi memóriát vagy cpu teljesítményt zabál meg ahhoz képest ha külön van bent pci slotban kártya, most egy sb live van bent.
ja és ha nem muszáj ne kelljen nekem biost firssíteni benne, de ha már egyszer kell akkor lehessen könnyen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4625) a_tesz válasza Integra (#4624) üzenetére


a_tesz
Korrektor

mondjuk gigabyte lapokban egyszerű frissíteni a biost, ezt tudom, de nekem elb*szódott a win-es biosfrissítőtől a lap... a com portokkal való kommunikáció során (modem, adatkábel, akár virtual BT com port) sajna újraindul. de szerintem egy mai lapban már megoldott, hogy ne a bootfloppy-s flash.exe-vel kelljen veckolni, pl GB-nál is van bioson belül is frissítő funkció, tehát csak a lemezt kell betenni amin a bin fájl van, és megcsinál mindent magától, gép újraindít és kész.

ha van külön hangkártyád, akkor nem számít az alaplapi karesz mert úgyis kuss van neki :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4626) erdeya


erdeya
senior tag

piszok egy punnyadt nap a mai...

Esik ez a takony eső is és egy csomó elintéznivalóm lenne. De esőben mászkáljak a városban? :(
Ez kikívánkozott...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#4627) Esmein válasza Integra (#4624) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nincs igazából azzal sem kifogásom ami a simán van rajta, mostanában jó hangkarikat raknak a lapokra. Biosfrissítítés meg 1 perc, win alól simán megoldható, én kb 15x flesseltem biost az -s lapomban oda vissza mindenfélét de nem volt gubanc :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4628) Integra válasza Esmein (#4627) üzenetére


Integra
titán

vagyis akkor nf7-s (v2.0) kéne igazából
na jó, nekiesek keresni hol a pékben van ilyen.....
Bővebben: link
többet nem találok, magyar abit oldalt meg pláne nem..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4629) Esmein válasza Integra (#4628) üzenetére


Esmein
nagyúr

Épp ilyen, csak újabban világoskék és zöld színkóddal van csinálva a ddr slot...
Szinte bármelyik kiskerben van még raktáron, mert veszik az emberek, nézz szét :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4630) Integra válasza Esmein (#4629) üzenetére


Integra
titán

még ezt ajánlották mellett usersben:
Bővebben: link
árban szinte nincsen külöbség

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4631) Esmein válasza Integra (#4630) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az asusok nem győztek meg k7 fronton, én nem vennék ilyen alaplapot, persze ez csak szubjektív vélemény :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4632) Integra válasza Esmein (#4631) üzenetére


Integra
titán

na most már ki vele, mi a szar bennük?! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4633) Esmein válasza Integra (#4632) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az ami bios szerintem máglyára való, nem alaplapba, rendszerint felröppennek szériahibákról szóló pletykák, az ide vezérlője még egy nforce2-höz képest is bugos. No persze az -e deluxehoz is adnak rakás sz*rt, de én akkor is az nf7-et venném. Tildy huga is egy asus lappal szivolázik. Most hirtelen több nem jut az eszembe, de nincs jó véleményem róluk... Ja és a tuningpotenciáltól most eltekintettem, mert betongép köll, nem versenyló :) Nemtom. Ha most szívsz a vinyókkal, akkor ne asus-t, mert még begorombulsz a márkára, amivel viszont semmi bajom :)

Szerk.: mindjárt ideérnek az asus fanok, 5-4-3-2-1. bumm :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4634) SPDeluxe1.0 válasza erdeya (#4626) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Na,mi van veled,fel a fejjel!:)
Mi ez a sohanemtapasztalt csüggedés,Mr. mérnök-tanár úr?
Hát mindig nekem kell beléd egy kis lelket önteni?mer amúgy is mingyá süt a nap ezerrel! :))

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#4635) erdeya válasza Esmein (#4633) üzenetére


erdeya
senior tag

ASUS jó!!! :DDD

espédeluksz kolléga!
Hol süt a nap te? Má megint részeg vagy :)

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#4636) escie válasza Esmein (#4633) üzenetére


escie
őstag

nem vagyok fan, de azért bumm. :D
nem volt még bajom ASUS cuccal.

viszont nForce-os lapot nem vennék. valahogy nem bízom benne...

I'm back, baby!

(#4637) SPDeluxe1.0 válasza erdeya (#4635) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Hát ezzel a beszólásoddal + engem küldtél padlóra! :D

Amúgy meg én attól tartok amit a boltban mondott a csávó,miszerint az nf7-s lap 2.5-3 év után kilövöldözi a kondijait! :((

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#4638) Esmein válasza escie (#4636) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én meg nem vennék miget, valahogy nem bízom bennük :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4639) Integra


Integra
titán

hátb+....
na mindegy, nem érdekel, amelyik lesz még a bótban mikor oda megyek az lesz, slusszpassz:)
a két évet kibír, az nekem bőven elég, aztán kész.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4640) Esmein válasza SPDeluxe1.0 (#4637) üzenetére


Esmein
nagyúr

Bocs. Ez baromság :D
Ja, és legyen itt egy miért is : Minden gyártó Rubycon kondit használ a k7-es lapján(msi, epox, asus, soltek, abit, chaintech, mindenki)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4641) a_tesz válasza Integra (#4639) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ezaz, hol lesz 2 év múlva már a socket A? :) néhány fanatikus fog már csak foglalkozni velük, na meg a szerényebb anyagi lehetőségű emberek. hmm, lehet hogy nekem is az lesz még? :))

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4642) erdeya válasza a_tesz (#4641) üzenetére


erdeya
senior tag

Ha az idén (október-november) nem váltok 939-re meg PCIE-re, akkor bizony nekem még 1-2 évig is meglesz ez a kis sempron csoda. Nincs is vele semi baj . Szeretem :B

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#4643) Integra válasza erdeya (#4642) üzenetére


Integra
titán

most hogy jön az m2 foglalat, biztosan kivárok....
netezni bőven jó ez is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4644) erdeya


erdeya
senior tag

Hoppácska! Kedvenc gyártóm is árul már 939-es deszkát... Bővebben: link
Na én ilyet fogok venni. Jó is, olcsó is. Szeretem :B

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#4645) SPDeluxe1.0 válasza Esmein (#4640) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Hát ebben bízom én is...,mert az enyém most múlt 2 éves,legalább a következő lapomat megvárhatnák a kipattogással,amikoris becserélem nf4-re,64 bitesre!:)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#4646) a_tesz


a_tesz
Korrektor

(nekem sincs semmi bajom vele :P)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4647) Esmein válasza SPDeluxe1.0 (#4645) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem fognak kipattogni ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4648) Sianis


Sianis
addikt

Én mopst olcsón megúszom a 939-et, jó kis alaplap, jó kis proci, 3 évig szerintem elég is lesz, amíg a garancia lejár. Addig maximum egy úgy VGA-t fogok venni, de sok újdonságot bizotsan nem. AGP-s VGA-kat vajon meddig fognak gyártani még?

(#4649) erdeya válasza Sianis (#4648) üzenetére


erdeya
senior tag

10 évig tutira. Na jó... 5 évig

Ha az idén váltok A64-re, akkor sem szeretném a videokarimat lecserélni. Tehát AGP-s lapot vennék.

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#4650) Loretto


Loretto
veterán

Holnap leadom az adóbevallásom, még jó h tengernyi időm van :DDD

Esmein #463: annyid van? :DDD


[Szerkesztve]

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 19 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.