Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) ngabor2 válasza Bencom ™ (#2450) üzenetére


ngabor2
nagyúr

zártam. ha itt lezajlik a szervezkedés, akkor a debrecenihez hasonló címet adok a topiknak, hogy nehogy valakinek hiányérzete legyen.

a visszaolvasásról: egyrészt igazad van, illik visszaolvasni min. 1 oldalt. másrészt aki épp csak beesik 2 percre, az lutrizik: vagy visszaolvas, és talál infót (közben eltellik az ideje), vagy visszaolvas, és nem talál infót, de kérdezni se marad ideje. aki folyton követi a topikot, az tisztában van vele, hogy mit hol keressen. aki nem... az nem. valszeg a linked elég sok ''felesleges'' visszaolvasástól kímélte meg Kephamost. de pl. az 1. hsz-t is ajánlhattad volna neki, bár a tegnap este óta feljött dolgok még nincsenek benne.

(#2452) Kephamos


Kephamos
addikt

Egészen az airsoft vs. painball dologig olvastam vissz, csak az ominózus hsz. felett elsikolhatott a figyelmem. :B

(#2453) ngabor2 válasza SAMYka (#2438) üzenetére


ngabor2
nagyúr

2 provokatív jellegű kérdés:
- van-e akkora edényzeted, amibe 2 tálca sör hidegvízbe/jégbe tehető? műanyag teknő, hordó, stb, a kerti tóba gondolom nem örülnél, ha beletennénk, a horgásztóba meg elvi okokból nem engedjük bele :D
- van-e akkora hűtőkapacitásod otthon, hogy az ehez szükséges jégmennyiséget előállítsd? 4-6l vizet ha -18°C-os fagyasztóban előtte 2 nappal lefagyasztassz, akkor az jó eséllyel elég ennyi sörnek az iható szintre hűtéséhez.

(#2454) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2451) üzenetére


Bencom ™
őstag

úgy tudtam, hogy az első hsz-t nem módosítgatjuk (ugyanis régen én vetettem azt fel, hogy kellene, de le lettem torkollva) szóval amit tudtam, azt mutattam csak. De abban naggyából benne is van minden. Meg nem csak nagyjából :DDD

(#2455) ngabor2 válasza Bencom ™ (#2454) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Tempora mutantur et nos mutamus in illis

(#2456) SAMYka válasza ngabor2 (#2453) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A kerti tónak ugyan mind1 mert nincs benne víz ;]
A horgásztó meg szerintem túl messze van ahoz hogy ott sört áztassunk és szerintem a tulaj sem örülne neki.
Ha jégkockára gondoltál akkor az a gond hogy nincs jégkocka készítőm. Van 2 jégakunk megf talán tudok még szerezni 2-őt. Vagy esetleg 2L-es flakonba vizet fagyasztok le. Amúgy van egy 270-L-es tarályunk de ha kevés lenne megengedem a kerti tavat. :DDD
Van egy 400L-es fagyi ládánk is igaz kb 90% a telitetsége de a szomszédé ha jól tom akkor félig van csak oda is be lehet dobni egy órácskára egy tálcával.

Kephamos: Paszabon lesz a bogrács ami nyíregy tulsó végétől (felőled nézve) kb 28km. Amúgy ha megnézed a PH!mapot azon rajta vagyok pontosan hogy hol.

Sianis: Paintball ügyben valami fejlemény?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2457) ngabor2 válasza SAMYka (#2456) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég flakonban vizet fagyasztani. de ha fagyládába egy órára betesszük, az szerintem közelebb visz a ''hirtelen fogyasztásra alkalmas'' állapothoz. az a baj, hogy itthon nem sok értelme van betenni a hűtőbe, mert reggel indulunk, és este kell a sör, addigra meg felmelegszik. egy jégakkut lehet, hogy azért beteszek mellé.

gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne hozzád előtte lejuttatni az anyagot, de nem jött semmi értelmes ötlet, nem hiszem, hogy valaki járna mostanában azon az útvonalon.

(#2458) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2457) üzenetére


Bencom ™
őstag

a flakonba nem lehet vizet fagyasztani, mert elreccsen (köztudomású hogy a jég nem olyan sűrű mint a víz)
de amit írtál (latinul?) azt nem értettem.

(#2459) ngabor2 válasza Bencom ™ (#2458) üzenetére


ngabor2
nagyúr

üvegben nem is lehet. de műanyagban igen, egy párszor már leteszteltem.

a google segít, amúgy változnak az idők, és benne változunk mi is. azóta már egyre elfogadottabb az 1. hsz módosítgatása.

(#2460) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2459) üzenetére


Bencom ™
őstag

ám legyen :DDD

(#2461) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2459) üzenetére


Bencom ™
őstag

az esetleghez amúgy beírhatsz... 30% hogy lesz pénzem a markerre és 70% hogy lesz pénzem golyóra, de hogy ha kell vinni samyihoz pénzt, akkor mindkettőből vonj le 10%-ot

(#2462) Winner_hun válasza Kephamos (#2447) üzenetére


Winner_hun
félisten

:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2463) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, a paintball sajnos nekem ki fog maradni, mert gondolom nem 2 fillér és én most bicaj vásárlás után vagyok. :B
-------------------
Na, lecsekkoltam, hogy hol is lesz az event és szeretném megkérdezni a debreceni népeket, hogy nem-e visznek-e el-e, mert ha a 4-esen jönnek, akkor pont útba esik nekik.

(#2464) SAMYka válasza Kephamos (#2463) üzenetére


SAMYka
aktív tag

5K-ból szerintem simán ki fog jönni a paintball a bogrács meg kb 1-1,5-2k de jó lenne tudni mit főzzünk meg ki mit tud még hozni.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2465) Kephamos válasza SAMYka (#2464) üzenetére


Kephamos
addikt

Én egy párszor már csináltam gulyást és igen jó lett. Nem egy nagy tudomány, egy fázisban lehet elrontani, figyelni kell, hogy nehogy megégjen a pirospaprika. Utánna már gyermekjáték. Szóval én gulyást tudok. ;)

(#2466) SAMYka válasza Kephamos (#2465) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nekem mind1 én max rántotát tudok. Gulyáshoz milyen alapanyag kell?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2467) Kephamos válasza SAMYka (#2466) üzenetére


Kephamos
addikt

Kell hagyma, olaj, pirospaprika, gulyáskrém és egyéb fűszerek, fokhagyma, víz, krumpli és hús. Szerintem marhalábszár a legjobb bele, mi tavaly nyáron abból csináltuk. De van egy ismerősöm, aki nagy bográcsbajnok és majd megkérdezem, hogy mivel lehet még feldobni a dolgot.

(#2468) ngabor2 válasza Kephamos (#2467) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez igen jónak hangzik, jobb, mint a slambuc.

sajnos úgy néz ki, hogy debrecenből 5-en megyünk, feltéve, ha cyla is jön (hogy ez milyen fázisban van, azt nem tudom...). ha nem jön, akkor el tudunk vinni.

(#2469) Whaskes válasza ngabor2 (#2468) üzenetére


Whaskes
senior tag

akkor megpróbálom az alfat vinni, akkor elfer a csomagtartoban.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#2470) Bencom ™ válasza Whaskes (#2469) üzenetére


Bencom ™
őstag

akkor inkább kérd el a SAMY kocsiját, lanpartyn a comagtartóban aludt :DDD

(#2471) Kephamos válasza ngabor2 (#2468) üzenetére


Kephamos
addikt

Lehet elnézek arrafel kocsival valamikor, hogy milyen a forgalom és ha úgy találom, akkor bicajjal vágok neki a távnak.

(#2472) SAMYka válasza Kephamos (#2471) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ha kimész bringával sóstóhegy fele akkor ott szinte végig van kerékpárút, ha nyírszőlősnek jösz akkor ott fel kell készülni a meredeken előző autókra.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2473) Kephamos válasza SAMYka (#2472) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, ennek örülök. Mindjárt utánnanézek.

(#2474) Montesz válasza Kephamos (#2467) üzenetére


Montesz
csendes tag

Szerintem marhalábszár a legjobb bele,
Kivan zárva! Mert én nem eszek marhát! csak sertéshúst.

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#2475) Bencom ™ válasza Montesz (#2474) üzenetére


Bencom ™
őstag

pedig a marhának ezerszer jobb íze van, mint a sertésnek... nem szoktam sertéshúst enni, csak marhát vagy csirkét :DDD

(#2476) Kephamos válasza Montesz (#2474) üzenetére


Kephamos
addikt

Múltkor abból készült, az is finom volt, csak sokkal töményebb. Nekem szinte mindegy.

(#2477) ngabor2 válasza Montesz (#2474) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azért gulyás, hogy marhahúsból készüljön. ha diszóból lenne, akkor kondás lenne :D

(#2478) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Slax msn-en jelezte hogy mindketőre jön.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2479) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2477) üzenetére


Bencom ™
őstag

szerintem is...

SAMY: igen, én is látom neki kiírva :DDD

(#2480) Kephamos válasza ngabor2 (#2477) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez hülyeség, akkor lenne igaz gulyás, ha gulyásból készülne.
:))

(#2481) Matr x válasza Kephamos (#2480) üzenetére


Matr x
aktív tag

Akkor lesz belőle hamis-gulyás.

..és jelzek, hogy tervek szerint mindkettőre megyek.

[Szerkesztve]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#2482) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a 15-17-es létszámkeret még nem telt be. asszem mindenkit felírtam.

(#2483) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2482) üzenetére


Bencom ™
őstag

miért akarunk páratlanul lenni a paintballhoz??????

(#2484) ngabor2 válasza Bencom ™ (#2483) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem érteni a kérdést... egyrészt a főzőcskére van csak keretszám megadva, másrészt a 15-17 az egy tól-ig határ, a(z amúgy nem létező :D) 16 is benne van, ami leginkább páros.

(#2485) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2484) üzenetére


Bencom ™
őstag

akkor mondhatnád azt, hogy 16-18 vagy 14-16 ;)
mert így azt hiszi egy hülye (mint pl én :DDD) hogy csak páratlanul lehetünk. ilyenkor a várt létszámot a várt összeállításban is adják meg (mint pl hogy jó lenne párosnak kijönni)

(#2486) Whaskes


Whaskes
senior tag

légyszives rakjatok át a másik listára.

idézem:
''egészségügyi és anyagi gondok miatt, lehet hogy csak az esti piáláson veszek részt. egyelőre még ng-nek is kéne utalni 2,5K-t...''

nagyonszivesen kiviszem az embereket paintballra, meg is várom a ''háború'' végét, de nemhiszem hogy játszani fogok.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#2487) Bencom ™ válasza Whaskes (#2486) üzenetére


Bencom ™
őstag

akkor te vagy a páratlan ember :))

(#2488) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megvan a sör. 5k volt a tálca kozel + tálca arany ászok. majd szétdobjuk az árát.

(#2489) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2488) üzenetére


Bencom ™
őstag

mennyi is az? 2*24? 5000ft-ért? :Y
nem ismerem az árakat de sztem ez marha olcsó! (de én akkor se iszom sört :DDD)
na, megcsillant egy reménysugár, lehet hogy lesz pénzem, de még mindig csak 50%...

(#2490) ngabor2 válasza Bencom ™ (#2489) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha az embernek vannak kapcsolatai, akkor a kozelt 100, az ászokot 110ft-ért be tudja szerezni (a millert meg 210-ért... de az szigorúan saját részre :P)

épp ezért ''vállaltam'' a sör beszerzését, mert valakin keresztül igen jó áron el lehet hozni (nem akarom megnevezni, lehet, hogy nem örülne neki).

tornászd fel azt az 50%-ot, legyen kit kékre festeni :P (amúgy már nincs kék festék :D)

(#2491) Bencom ™ válasza ngabor2 (#2490) üzenetére


Bencom ™
őstag

á, ha nincs akkor nem is megyek... hogy állna nekem a narancssárga??? :DDD

(#2492) Sianis


Sianis
addikt

Én megyek mindkettőre, Csilla szerintem csak esti főzésre jön.

Sianis

(#2493) Kephamos válasza Sianis (#2492) üzenetére


Kephamos
addikt

Nincs kedved bicajjal jönni este?

(#2494) Sianis válasza Kephamos (#2493) üzenetére


Sianis
addikt

Mivel valszeg Csilla is jön, ezért nem! Viszont köszi az ötletet! :R

Sianis

(#2495) Kephamos válasza Sianis (#2494) üzenetére


Kephamos
addikt

akkor viszont nem tudom, hogy hogy megyek majd. :U

(#2496) Bencom ™ válasza Kephamos (#2495) üzenetére


Bencom ™
őstag

bicajjal :DDD

(#2497) Sianis válasza Kephamos (#2495) üzenetére


Sianis
addikt

Ne félj, azt még én sem tudom... :)

(#2498) Kephamos válasza Sianis (#2497) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez engem nem vígasztal. Sőt, azt sem tudom, hogy hogyan trek majd haza. Lehet Sátrazni fogok én is.

(#2499) Bencom ™ válasza Kephamos (#2498) üzenetére


Bencom ™
őstag

van ott hely bőven még, és asszem lesznek felesleges sátrak.
én még azt sem tudom ,hogy megyek e, nemhogy azt, h mivel :DDD

(#2500) Bencom ™ válasza Bencom ™ (#2499) üzenetére


Bencom ™
őstag

ja és 2500!!!!!!!!!!! :)) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.