Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Nyelvtanulás

Hozzászólások

(#41) b.bone


b.bone
senior tag

a tanácsotokat szeretném kérni. ha minden igaz akkot két év múlva diplomázok amihez ugye kell nyelvvizsga.

A németem úgy néz ki, hogy anyanyelvem, tökéletesen értem, beszélem is igaz nem kicsi akcentussal. De írni nem tudok, vagyis nem valami jól. Illetve a nyelvtani szabályokkal nem vagyok tisztában. (legalábbis nem tudatosan alkalmazom őket)

Az angolom sem a legvészesebb. Dolgoztam angliában egy félévet és persze kis korom óta is ezt tanulom. Példának: a legtöbb filmet megértem, szinte teljesen. A beszéd is megy. De az ilyen igeidős, nyelvtani vackokkal szintén problémáim vannak.

Voltam már több angol nyelvtanfolyamon. Németen is. De igazán nívósat nem találtam. Vagy túl könnyűek, és csak unatkozok, vagy olyan nehéz hogy csak pislogok. (pl a egy ilyen középfokú németen nem győztem javítani a tanárt)Tulajdonképpen a kérdésem, hogy nem tud-e valaki valami _normális_ nyelviskolát. Ahol tényleg rendesen felmérik a tudásom, és olyan oktatásban részesülhetek ami nekem jó, tehát nem _csak_ a pénzt akarják kihúzni a zsebemből.
Tulajdonképpen mind a két nyelvhez csak tipikus vizsga példákat kéne gyakorolnom, illetve sorban végig menni az igeidőkön stb. ést nem ilyen beszélgetős, történetmesélős vacak kéne.

egyébként angolból középfokra, németből fesőfokra pályázom. persze mindkettőből C

"guilty until proven innocent" - Artisjus

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Nyelvtanulás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.