Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#592) Phantom válasza MyKonzerv (#587) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Nem okoskodunk. Csak sajnos, sok esetben a mai fiatalok -- tisztelet a kivételnek -- olyan helytelenül írnak, hogy az időnként már az érthetőség rovására megy. És ez egy szakmai topic esetén igenis bűn! Van, aki nem tud egy tisztességes mondatot összeállítani. Tudod: alany, állítmány, (a Tizedes) és a többiek. Mások pedig az írásjelek helytelen használatával teszik az írásképüket nehezen kiolvashatóvá. A kis- és nagybetűk helyes használatáról nem is beszélve :(

Másrészt a magyar nyelv szabályai ugyan nagyon rugalmasak, mégsem tesznek mindent lehetővé. Ha valaki (következetesen) nem tartja be ezeket, véleményem szerint igenis saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt... Ez alatt értem például az indokolatlan rövidítéseket:

''hogy'' helyett ''h''
''vagyok'' helyett ''vok''
stb.

Én a kenyerem javát nyelvek segítségével keresem, és nekem igenis bántják a szemem a szándékosan elkövetett, viccesnek szánt hibák.

A magyar nyelv SZÉP és KIFEJEZŐ. Nem rombolni kellene, hanem építeni. Persze ez csak egy magánvélemény. Nem kell egyetérteni velem. De azért örülnék, ha többen lennének ezen a fórumon, akiket zavar a hibás, pongyola fogalmazás, a helyesírási hibák halmozása, mint akiket nem.

Köszönöm a figyelmet.

Phantom

Tudod, hogy nincs bocsánat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.