Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SummerMoris


SummerMoris
tag

Sziasztok!

Kerestem már erről szóváltást, de sehol nem találtam. A lényeg, hogy van egy DFI nF250gb Lanparty UT lapcsokám hozzá egy A64 3000+@2500 Mhz, és tudom e hozzá használni ezt a kis programot? Mert láttam van valami optimize performace benne, amiből elvileg 20 perc a legrövidebb a többi meg órákig is tarthat ahogy leforditottam :)

szóval érdemes valamit használni ebből a programból?Mitől lesz jobb?


Köszi a válaszokat!

Gigabyte K8NS-939, A64 3800+ Raidmax MODDING case, GIGABYTE GeForce 7600GS, Q-tec 500 W Bigfan,160GB Maxtor DiamondMaxPlus, 1GB Crosair DDR400@460, ARTIC-COOLING Freezer 64 PRO, SAMSUNG 940BF 2MS

(#2) twollah válasza SummerMoris (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

En kiprobaltam az NF7es alaplapommal, de a vege egy hatalmas taknyolas lett a kindoze reszerol.
Kb ennyi a tapasztalatom vele.

(#3) SummerMoris válasza twollah (#2) üzenetére


SummerMoris
tag

Oh, értem....
Azért még várok tapasztalatokat!!!:Y

Gigabyte K8NS-939, A64 3800+ Raidmax MODDING case, GIGABYTE GeForce 7600GS, Q-tec 500 W Bigfan,160GB Maxtor DiamondMaxPlus, 1GB Crosair DDR400@460, ARTIC-COOLING Freezer 64 PRO, SAMSUNG 940BF 2MS

(#4) velizare válasza twollah (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

pszt! ezt úgy ,pmdják, hogy nem dokumentált védelmi funkció lett végrehajtva. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) SummerMoris


SummerMoris
tag

up

Gigabyte K8NS-939, A64 3800+ Raidmax MODDING case, GIGABYTE GeForce 7600GS, Q-tec 500 W Bigfan,160GB Maxtor DiamondMaxPlus, 1GB Crosair DDR400@460, ARTIC-COOLING Freezer 64 PRO, SAMSUNG 940BF 2MS

(#6) twollah válasza velizare (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

En inkabb a stabilitasra szavaznek...

(#7) bogingrol


bogingrol
aktív tag

nem tom.nekem haverom hasznalta, egy oraig nyenyeregtette a rendszert aztan baellitott valami optimalis tyuning mittomen mit, ami abbol allt hogy adott a procnak 150-es fsb-t, szinkronban a ramokkal meg meg valamit ott kutyult vele.rendes tapasztalatom nekem nincs vele, mert bar probaltam en is lefuttatni a progeszt nalam a vege elott kicsivel elkezdett a gepem ujraindulni , mielott meg az ''ossznepityuningot'' befejezte volna, aztan a tizedik reboot utan foladtam.max esetleg arra hasznalom hogy megnezzem vele a homersekleti ertekeket.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#8) SummerMoris


SummerMoris
tag

up

Gigabyte K8NS-939, A64 3800+ Raidmax MODDING case, GIGABYTE GeForce 7600GS, Q-tec 500 W Bigfan,160GB Maxtor DiamondMaxPlus, 1GB Crosair DDR400@460, ARTIC-COOLING Freezer 64 PRO, SAMSUNG 940BF 2MS

(#9) rosta11


rosta11
tag

Az aláírásomban szereplő konfigot szerettem volna egy kicsit tuningolni. Első lépésben az alaplap maximális, 10 %-os overlocking-ját kapcsoltam be. Semmi sem változott úgy nézem, csupán emelkedett a sebesség 10 %a-, ahogy annak lennie kell, az FSB-vel együtt. Ugyanakkor ezzel párhuzamosan instabillá vált a gép. Gyorsan lefagyott a kurzor, a billentyű is, resetelni kellett, hogy újrainduljon, de egy idő múlva, kb egy prc múlva újra lefagyott. Közben azért figyeltem a proci hőmérsékletét, 40 fokról elkezdett csökkenni, tehát nem ez volt a baj.

A munkahelyen a kollégám viszont azt mondta, hogy ne vacakoljak olyan nagyon a kézi beállítgatással, mert itt van az NVIDIA-nak ez a remek ntune tuning progija, az automatikusan képes beáéllítani a gépet a legmagasabb sebességre, amely még stabil.

Letöltöttem a User manual-t, és azt olvasom, hogy a program képes automata gyors, és komplett, valamint manuális tuningra is. A gyors tuning 20 perces, a komplett meg kb 3 órás.A manuális meg ugyanolyan, mintha BIOS-ban csinálná az ember, csak itt Windows-ból lehet csinálni a dolgot. Az automata tuningot az adott Windows session-re készíti el. Egy új Windows session esetén új tuningot kell csinálni.

Itt azon morfondírozunk a gyerekkel, hogy vajon az elmentett gépbeállítást minden bebootoláskor be kell-e tölteni? De azt hiszem megtaláltam, mert a performance oldalon egyszerűen be kell klikkelni az Adjust custom rules gombot. gondolom ezzel beállítom a gépet a tuning értékre. Mellette azért a gép kimenti az alapbeállítást, tehát azt is be lehet olvani. (Márha egyáltalán beindul a Windows :U )

Én a 3 órás komplett beállítás mellett vagyok, de ma már nem fér bele az időmbe. A hétvégén tutira lefuttatom, kíváncsi vagyok, hogy mit hoz ki. Ezen felül úgy néze, hogy egy beállításnál lehet monitorozni is a gép paramétereket. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi jön ki belőle... :F .

(#10) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ha jól hallottam akkor van az nTune-ban olyan funkció, hogy hosszú ideig teszteli a gépet, majd beállítja a legjobb GPU/memória órajeleket. Azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyire megbízható? Tényleg a legjobb órajeleket állítja be? Van arra veszély, hogy kárt tesz a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#11) fero02 válasza Darth_Revan (#10) üzenetére


fero02
veterán

Nekem anno csontra fagyott a gépem tőle, de szerencsére a win nem omlott össze. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.