Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) RazoR válasza Sas7 (#1498) üzenetére


RazoR
veterán

Az optimalizáció példaértékű!!! Ahogy kinéz és ahogy fut az 10/10! Az animációkkal vannak bajok de most jött egy patch ami részben javítja és még várható több is! De a játékélmény, a látvány és a hangulat mindent visz!

(#1502) Vigilante


Vigilante
őstag

Csináltam az új Unigine benchmarknak külön topic-ot. :K

Amit itt érhettek el. :R

Legalább 1 helyen lennének az eredmények. :)

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#1503) Sas7 válasza VTom (#1500) üzenetére


Sas7
tag

Nem az arc animációra gondoltam, csak én vágok ilyen fejet mikor elindítom. Azzal tisztában voltam már az elején, tekintve, hogy ezen röhög az internet. Amúgy is az volt részemről az első dolog, hogy a Sara-t lecseréltem egy mod-olt verzióra Zoe Ryder-re, ami nem csinál ilyen buta grimaszokat. Legalább a főhős nem.
Ti milyen beállításokat használtok? Ultra-n van minden? Hbao Fullon? Resolution Scale-t használtok 4K-nál alacsonyabb felbontással, és sima 4K-t valaki? HDR működik rendesen?
Én nem értem ezt az egészet. Ha mindent felhúzok, de tényleg mindent, 3840x2160-ban, akkor 20-30 között van, de van, hogy 20 alá megy bőven, volt 8 is. Élvezhetetlen. Ha mindent kikapcsolok, és leteszem Low-ba, 1080p-be, akkor is 30-45! Wtf, de komolyan, mi folyik itt Gyöngyösön? 6700K 4.5ghz + 16GB 3200Mhz + az Msi 1080 Ti Gaming X.
A HDR-t bekapcsolva, szürke, mosott, fakó fos lesz, ha kikapcsolom, akkor úgy tűnik, mintha akkor lenne bekapcsolva. Már nem tudom eldönteni. Kijelző egy Samsung 43Ks7500.
Ps Pro-n a Horizon Zero Dawn, eszméletlen gyönyörű, Hdr-el együtt, persze tudjuk felskálázott 4K, de reccsenés mentesen megy 30Fps-el, mert annyira van lockolva, és egy pillanatig nem megy alá, és nem mondanám, hogy csúnyább lenne ennél, így meg pláne. Egyszerűen nem értem, lehet jól van optimalizálva, csak fos a gépem, vagy az fps számláló szórakozik. Mondjuk kétlem, hogy a beépített, a konzolba beírt: " perfovarlay.drawfps 1 " és az Nvidias is, mert mindkettő ugyanannyit mutat. :F
Nah, mindegy ez nagyon off lett.

[ Szerkesztve ]

(#1504) Sas7 válasza Sas7 (#1503) üzenetére


Sas7
tag

A hangok is érdekesek, van olyan, hogy hirtelen félbeszakadnak, elhalkulnak. Furcsa az is.
Mással nincs gondom, mondjuk sokkal nem próbáltam még. Talán a Battlefield 1, de az tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#1505) VTom válasza Sas7 (#1503) üzenetére


VTom
veterán

Én az ultra presetet használom, semmihez nem nyúltam benne, ebben a HBAO nem a full, hanem a sima, és nincs benne resolution scale sem, natív 1440p-n fut így.
Pár effektet kapcsoltam ki, film graint, mert nem szeretem, meg asszem a Chromatic aberration-t, mert azt sem, de ha kell, otthon megnézem Neked, hogy pontosan milyen beállításokat használok.
Esetleg próbáld meg az ultra presetet 4K-ban, de esélyes, hogy egy-két dolgott ott is vissza kell venni, ha 60fps-t szeretnél.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1506) Sas7 válasza VTom (#1505) üzenetére


Sas7
tag

60fps? Az meg mi? Mondom, FullHd-ban minden kikapcsolva, minden low-on, úgy nincs 60fps-em, de 50 se. A mentő fog elvinni. :DDD

(#1507) VTom válasza Sas7 (#1506) üzenetére


VTom
veterán

Ott valami nagyon nem oké akkor...

Ez kb. valós, nekem az átvezető animációk során esik le néha az fps 60-ról, nálad 40 alá sem kellene beesnie soha 4K-ban..

Nem nyeltél be valami bányászvírust?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1508) Yany válasza gainwardgs (#1499) üzenetére


Yany
addikt

Tudni lehet, hogy ez a GPU elsősorban milyen képességeire gyúr? Általános teljesítményt mér, vagy tesszellációtól függ elsősorban, fillrate, vagy esetleg más?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1509) gainwardgs válasza Yany (#1508) üzenetére


gainwardgs
addikt

Passzolom, majd abu megmondja :DDD

(#1510) RazoR válasza VTom (#1507) üzenetére


RazoR
veterán

Valószínűleg de!

(#1511) RazoR válasza Sas7 (#1506) üzenetére


RazoR
veterán

Idle-ben visszaveszi az órajelet alapra a vga? Legkönnyebben ebből lehet kiszúrni, hogy valami indokolatlanul használja a kártyát!

(#1512) Sas7


Sas7
tag

Visszaszopok mindent. Nem tudom, hogy hogy, de a procim le volt korlátozva. 4.5Ghz helyett 1Ghz-en muzsikált. Most már minden pöpec, gyönyörűen megy. 4K-ban, minden bekapcsolva, minden Ultran, még a Hbao is full. Megvan a stabil 45-50Fps. Bár most nem volt időm, csak pár percig kipróbálni, de fényévekkel (haha) érződik a különbség.
Bár a HDR még mindig rejtély. Ha bekapcsolom akkor csúnya, és fakó lesz. Nah, mindegy, ezt majd holnap.
Azért köszi srácok a reagálást. :B

ui: Nem használok vírusírtót, de toltam egy Eset Online Scan-t, szerencsére, nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1513) tom_tol


tom_tol
addikt

Srácok!
Van egy érdekes, zavaró jelenség a kártyával kapcsolatban. Bekapcsolás vagy újraindítás közben a bios képernyő és a win logo megjelenése között villog a monitor, Acer XB270HU. Ezt a 980 Ti-vel nem csinálta. Ez nekem feature vagy másnál is megjelenik ?

(#1514) ForRedGlory válasza tom_tol (#1513) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez érdekes, mert nekem is van anomália. Egyszerűen kiírja, hogy nincs jel. Nem mindig tapasztalom, de volt már olyan, hogy be sem jött a Windows10, resetelni kellett a gépet.

(#1515) -Solt- válasza tom_tol (#1513) üzenetére


-Solt-
veterán

DP kábellel van összekötve?

www.smart-bus.hu

(#1516) Firestormhun válasza tom_tol (#1513) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Nálam is villog XB271HU post screenek váltogatása között 1080Ti-vel. Csinálta MSI Gaming-gel és most a mai napon beszerzett Asus Strix-xel is.

...

(#1517) ForRedGlory válasza -Solt- (#1515) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Enyém azzal van.

(#1518) sid.:Rc211v válasza Firestormhun (#1516) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hali! Milyen a strix hűtés ügyileg ?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1519) -Solt- válasza ForRedGlory (#1517) üzenetére


-Solt-
veterán

A 980Ti + Dell párossal nekem rengeteg gondom volt DP-n keresztül a driverekkel. Legutoljára konkrétan már a monitort is cseréltettem garanciában, mire kiderült pár hét elteltével, hogy a driver volt a ludas.

Szóval próbálj ki másik drivert, ha nem nagyon van még hozzá, akkor addig HDMI...

www.smart-bus.hu

(#1520) tom_tol válasza Firestormhun (#1516) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz, ezek szerint nem egyedi. Kicsit zavaró.

Solt #1515 Ezen a monitoron nincs más csatlakozó csak egy DP.

ForRedGlory#1514 1080Ti előtt is volt ilyen ?

(#1521) Firestormhun válasza sid.:Rc211v (#1518) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Az előző nem túl jól működő Gaming kártyámhoz képest minden aspektusában jobb az Asus kártyája. Halkabb, jobban hűt, TDP keret is érezhetően nagyobb, na meg jobb szilikon is van a kártyán. Utóbbi két tulajdonságnak köszönhetően (ME:Andromeda-t leszámítva) teljesen stabilan tartja 2050MHz-et.
Vájtfülűeknek persze ezt a kártyát sem tudnám jó szívvel ajánlani.

...

(#1522) ForRedGlory válasza tom_tol (#1520) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem volt előtte semmi gond az 1080-as Gaming X-el, de a 980 TI Matrixal sem.

(#1523) NandorHUN válasza westlake (#1493) üzenetére


NandorHUN
addikt

Vajon kb. mikor várható, hogy magyar boltokban is polcokra kerüljön többi egyedi hűtéses is?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1524) RazoR válasza NandorHUN (#1523) üzenetére


RazoR
veterán

Április vége, május eleje. Jön az EVGA, Zotac, stb.

(#1525) NandorHUN válasza RazoR (#1524) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz :) , az már tényleg nincs messze.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1526) sid.:Rc211v válasza Firestormhun (#1521) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

:R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1527) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Pf, ma sem indult be elsőre a gép. Pontosabban a monitoron kiírta, hogy nincs jel, ezért resetelni kellett.

Most kezd kicsit eldurranni az agyam, mert eddig soha semmi nem produkált ilyet és a kábel is minden kártyánál ugyanez volt, ami a Gaming X-nél is. :F

[ Szerkesztve ]

(#1528) KRoy19 válasza ForRedGlory (#1527) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

Nekem egyszer akkor volt ilyen problémám, amikor új gépet vettem amiben volt egy SSD és egy HDD és ugye a rendszert az SSD-re telepítettem .

Utána minden alkalommal amikor be akartam kapcsolni, nem indult el a gép csak reset után másodjára.
Mondjuk nekem nem dobta el a jelet a monitor, csak fagyott a masina a boot képernyőnél.

Utána elkezdtem járni a fórumokat és olvastam valahol, hogy csinálni kell egy friss telepítést a rendszernek szánt SSD-re, úgy hogy minden más a gépben található HDD vagy SSD ki van húzva.

És láss csodát, utána megszűnt a problémám.

Nekem ez teljesen logikátlan dolognak tűnt akkor, de mégis segített, szóval lehet, hogy neked is segítene.

[ Szerkesztve ]

(#1529) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Szerintetek kb. mikorra várható, hogy "újdonság varázsa" kicsit elmúljon és normalizálódjon az ára a VGA-nak?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1530) keIdor válasza NandorHUN (#1529) üzenetére


keIdor
titán

Ha kijött a Vega.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1531) ForRedGlory válasza KRoy19 (#1528) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi, kipróbálom. :)

Nekem az SSD mellett egy 3TB-s külső HDD van rákötve. Lesz akkor egy friss win10 telepítés úgy, hogy le lesz húzva a külső HDD.

(#1532) -Solt- válasza ForRedGlory (#1527) üzenetére


-Solt-
veterán

Én végéig mentem ezen a tortúrán, csak áramtalanítás után indult be a gép. Driver gond, majd egy frissítés megoldja... azt esetleg nézd meg, hogy a monitor menüben tudsz-e állítani DP verziót. A Dell menüjében nekem van 1.1-s verzió, azzal emlékeim szerint nem volt gond, csak az 1.2-s verzióval.

www.smart-bus.hu

(#1533) NandorHUN válasza keIdor (#1530) üzenetére


NandorHUN
addikt

Akkor az még odébb van, az a VGA még az is lehet csak augusztusban jön. :U

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1534) deja vu válasza NandorHUN (#1533) üzenetére


deja vu
addikt

Május 5. Eddig még nem volt szó csúszásról.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#1535) keIdor válasza NandorHUN (#1533) üzenetére


keIdor
titán

Meg ki tudja milyen lesz... szerintem amúgy jó, csak biztos kell neki x hónap mire a szoftvert is mellé csiszolják.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1536) NandorHUN válasza deja vu (#1534) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen? Én utoljára Q2 végéről hallottam, az meg lehet még június vége is, meg mire boltokba kerül, rendesen elstartol az is 1 hónap.
De ha május elején tényleg kijön az jól hangzik. Nyárra már polcokon is lesz még itthon is, ilyen esetben, kb. július végére pedig még talán Veganak is rendes ára lesz :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1537) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egyre jobban tetszenek nekem az árak.
ASUS FE....743 euro
Aztán van 2 év garis ASUS FE....727 euro :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1538) NFree válasza KAMELOT (#1537) üzenetére


NFree
addikt

Fe akkor se kéne ha 10 euró lenne :P Mizujs ithon vagy már?

vga

(#1539) keIdor válasza NFree (#1538) üzenetére


keIdor
titán

Azért én 150-170k körül már adnék érte.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1540) torma1981 válasza keIdor (#1539) üzenetére


torma1981
veterán

:D Na jó annyit már megérne. :D

(#1541) NFree válasza keIdor (#1539) üzenetére


NFree
addikt

Nem akarok offolni talán majd egyszer megbeszéljük , csak húzom kicsit a srácot ;) :R
Persze ha valakinek szüksége van bármilyen hardverre annyit költ rá amennyit akar. Sajnos nem vagyok ebben a helyzetben de hál isten a 100k fölötti vga-k nem is vonzanak . kivéve egy kettő ;]

vga

(#1542) Sas7


Sas7
tag

Másnak se megy szépen a HDR? Windows Creators Update + Nvidia 381.78-as mellett? Szürke, fakó színek, vagyis pont az ellenkezője. Inkább kikapcsoltam. A ME:A alatt szintén, kiírja indításnál, hogy HDR bekapcsolva, de borzasztóan néz ki.
Hiába downgradeltem (378.92-re) tiszta telepítéssel az Nvidia drivert, nem változott semmi. Csak eltűnt a HDR funkció a Windows alól.

(#1543) Bugfix1984 válasza Sas7 (#1542) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Nekem fel sem megy a driver, azt írja notebookon GTX1070-re, hogy nem található kompatibilis videokártya....remélem jön egy rev 2 hamar.

(#1544) kalimist válasza Sas7 (#1542) üzenetére


kalimist
aktív tag

Desktopon persze, hogy nem néz ki jól mert a Windows srgb jelet küld a HDR módban lévő TV-re a várt bt.2020/dci-p3 helyett. Filmek/klipek (hdr 10bit hevc, bt.2020 színtérbe kódolva) viszont működnek a beépített TV and Movies appal és madVR-rel is, mindkettőben csak full screenben. madVR fórum szerint a 'HDR metadata passthrough to display' funkció nem működik de én több órás tesztelés után sem láttam különbséget madVR és a tv (ks7000) lejátszója közt. :)
Andromedaval más a helyzet. Ott az nvidia-féle nvapi-n keresztül csinálják a hdr-t. Nekem sem tetszett de azért borzasztónak nem mondanám. Szép csillogó volt de a színeket ugyanolyannak vagy egy kicsit fakóbbnak láttam, mint a monitoromon. Gondolom hiányzik a széles színtér (wide color gamut). Pedig youtube-ra tett ki az nvidia egy hdr promo videot (hdr minőségben) és az ott mutatott in-game jelenetek nagyon szép szinesek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#1545) torma1981


torma1981
veterán

Nvidia kupon akciót Április 27-ig meghosszabbították.

Promotion Period: 2017/01/31 ~ 2017/04/27

Game Code expired: 2017/06/30

This offer is available for GeForce® GTX 1080 Ti, 1080,1070 or 1060 graphics cards

(#1546) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy ASUS GTX 1080 Ti STRIX OC kártya.
Battlefield 1 alatt 1440p-ben 100Fps környékén teljesít csak. A GTX 1070-hez viszonyítva cask 10-15 Fps-el megy jobban.
Egy i7 3930 -as processzor hajtja.32 GB memória mellett.
Mi lehet a gond? Az okozhat ilyen problémát,hogy a memória csak 1333 Mhz-en megy?

06-3o/9759I39

(#1547) KRoy19 válasza Találtgyerek (#1546) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

Több mint valószínű, hogy a processorod fogja vissza a teljesítményt.

Ha több fps-t akarsz akkor bizony cserélni kell az öreget, vagy overclockolni, ha eddig nem tetted meg...

(#1548) Találtgyerek válasza KRoy19 (#1547) üzenetére


Találtgyerek
addikt

4200 Mhz-en megy a processzor. 70-80%-os a kihasználtsága.

06-3o/9759I39

(#1549) -Solt- válasza Találtgyerek (#1548) üzenetére


-Solt-
veterán

Ettől még lehet CPU limited, a GPU kihasználtságot monitorozd, vsync nélkül hány százalékon ketyeg?

www.smart-bus.hu

(#1550) KRoy19 válasza Találtgyerek (#1548) üzenetére


KRoy19
őstag

Kérdezz meg mást is, de én úgy gondolom, hogy ha jobb teljesítményt akarsz a jelenleginél akkor cserélned kell a CPU-t egy erősebbre mondjuk 7700k- 4.8ghz-re felpattintva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.