Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Taft (R)


Taft (R)
csendes tag

Azért indítottam el ezt a topic-ot ,hogy itt megoszthassuk gondolatainkat a notebook tuningolásról, mivel ez jóval macerásabb az asztali gépek húzásánál.

(#2) karib válasza Taft (R) (#1) üzenetére


karib
addikt

Mit akarsz rajta tuningolni? Jó esetben az grafikus chipet lehet, illetve esetleg mindenféle trükkökkel ilyen-olyan regiszterek átállítgatásával chipset funkciókat átprogramozni. Az CPU, FSB, RAM beállításokkal viszont nem fogsz tudni játszani, mert ezeket gondosan eldugják, sőt gyanúm szerint pl. olyan órajelgenerátor van bennük, amivel nem is lehetne túlhúzni. Persze semmi sem lehetetlen, de notebookot tuningolni a legegyszerűbben RAM, HDD és CPU fejlesztéssel lehet, vagy eladással :)

Department of Redundancy Department

(#3) HEBI


HEBI
senior tag

Azért a VGA-t azt érdemes lehet húzni! Egyszer kipróbáltam Gef4 420go és 460go között szerintem semmi különbség nincs(hardveresen). RivaTunerrel beállítottam 460 órajeleit és simán ment. De ez 3DMark2001ben kifejezve 4000-ről 5000 pontra tornázta fel az eredményt. Azaz gyakorlatilag nem sokat ér, de azért valami!


[Szerkesztve]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#4) Yaye


Yaye
őstag

Meg tudná valaki mondani hogy egy IGP340M-et kb milyen órajelig lehetne húzni különösebb kockázat nélkül? Van az órajelére ati-specifikáció? A neten jóformán semmit nem találtam erről az integrált vacakról. Nálam gyárilag a jópofa 177.33 MHz-en pöfög, de radclocker-rel meg tudom húzni, csak nem tudom meddig merjem. Kétszázvalahánynál még mindig nem mutatott semmi ellenkezést, följebb még nem próbáltam menni (ha hirtelen halállal hal akkor az nem csak egy néhány tízezer forintos kártya bánja)

Ha az integrált video órajelét simán meg lehet húzni, akkor a memó állítgatása sem lehet akkora ördöngösség, vagy tévedek? Engem is nagyon érdekelne valami kis bios-piszkálgatási lehetőség... Hiába van benne majd 800 mega ddr333 ram, ha ez a nyomorult csak ddr266-on hajtja, márpedig a shared videomemória így elég döglött :(
Bár könnyen lehet hogy eleve nem képes csak hostclk+pciclk -al aszinkron hajtani, akkor meg a P4-M mellett tényleg 266-nál tetőzik a ram :( Akkor legalább az időzítésein jó lenne javítani valahogy.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.