Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost 2002 help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wrz


wrz
aktív tag

Helló mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni a norton ghost használatához.
Tehát vettem egy új vinyót, és erre szeretném a régi vinyón levő WIN partíciót (C) átmásolni az újra, hogy ne kelljen mindent újratelepíteni.
Egy másik topicban a norton ghostot ajánlották erre a célra, de nem igazán boldogulok vele sajna.
A mostani rendszerpartícióm:C-10GB.Rajta win XP, és egyébb telepített cuccok.
Ide szeretném másolni:H-10GB, üres
Hát ezt kéne megoldani.

Minden ellenállás hasztalan!

(#2) wrz


wrz
aktív tag

Upsz.

Minden ellenállás hasztalan!

(#3) QQRIQ


QQRIQ
tag

Mivel van pontosan problemad?
Amit csinalni akarsz, az tenyleg egyszeru a Ghost-tal... az uj vinyot hozzakotod egy IDE-kabelhez a gepben, inicializalod es megformazod WinXP-bol, majd a Ghost-tal klonozod az egesz jelenlegi C particiot az uj HD-re. Utana az uj vonyot a regi helyere csatlakoztatod, es - boot. Ha nem tevedek, ennyi az egesz...

(#4) wrz válasza QQRIQ (#3) üzenetére


wrz
aktív tag

ok, vínyó berakva, formázva.
norton ghost 2002 telepítve, de mi a rákot kell elindítani?Van benne egy csomó indító-ikon, ezek közül egyedül a ghostexp indul el, ott meg semmit nemtok választani, csak a file-open gombot.Ez lenne az első problémám, tovább nem is jutottam.

Minden ellenállás hasztalan!

(#5) wrz


wrz
aktív tag

Nanemáá, senki nem ért hozzá?
annyi kell:hogy lehet elindítani, és mit kell nyomni, lehetőleg kicsit részletesen, mert full lama vagyok hozzá.

Minden ellenállás hasztalan!

(#6) QQRIQ


QQRIQ
tag

Hat ezt igy fejbol nem tudom - ott kene uljek a gep elott, es legkozelebb holnap reggel jutok a geopemhez, mert eppen uton vagyok.
Viszont arra emlekszem, hogy amikor elinditod a Ghost-ot, ad egy nehany valasztasi lehetoseget, es az ''Advanced''-be kell bemenni ahhoz, hogy a ''Clone partition''-hozz juss.
Ha addig nem irja meg mas, holnap reggel valoszinuleg tudok reszletes leirast adni, de komolyan, nem lehet annyira nehez megtalalni, elegge intuitiv a program :D

(#7) Giruna válasza wrz (#5) üzenetére


Giruna
tag

Én DOS-os w98 lemezt kiírtam CD-re, erről beboot-olok. A CD-n rajta van még egy egérkezelő + a ghost.exe - ez utóbbit elindítom. A menüjében van vmi olyasmi, h partition to image v. valami ehhez hasonló, ezzel lerántod a kijelölt partíció tartalmát egy image fájlba. Vagy asszem a 2002-ben van már olyan is amit te akarsz, hogy clone partició egyikről a másikra.

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#8) wrz válasza QQRIQ (#6) üzenetére


wrz
aktív tag

persze rájönnék, de nincs miből válogatni, mert mint írtam CSAK a file menüből az opent lehet választani.

Minden ellenállás hasztalan!

(#9) shtml


shtml
őstag

Win alatt a Ghosttal íratni kell egy boot floppyt. Az tartalmazza az oprendszert (PC-DOS, ha jól emlékszem) és a DOS alatt futó Ghost programot. Erről bebootolsz, majd Local/Partition/To Partition, majd megadod a forrás és a cél meghajtót.

Ennyi.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) wrz válasza shtml (#9) üzenetére


wrz
aktív tag

Ez lesz az!!!!!
100000000000Thanx:D
Az volt a baj, hogy ezzel a r@hadt ghostexp-el vacakoltam, ez meg semmit nem csinál.

Minden ellenállás hasztalan!

(#11) wrz


wrz
aktív tag

Sikerült átklónoznom a particíót, de sajna az újról nem bootol be, az üdvözöljük képernyő helyett egy win XP logó van csak és ennyi.
Csak muszály lesz újratelepítenem mindent:(

Minden ellenállás hasztalan!

(#12) shtml válasza wrz (#11) üzenetére


shtml
őstag

Valami nagyon haloványan rémlik, hogy XP-hez talán későbbi kiadású Ghost kellene. De lehet, hogy hülyeséget írok, mert az XP-t még soha nem használtam, így nem volt szükség utánanéznem.

Ha érdekel, küldhetek neked egy Ghost 2003 boot floppy image-et. Saját tapasztalat híján nem tudom garantálni, hogy ezzel menni fog az XP, de talán érdemes kipróbálni.

A kiíráshoz Winimage kell, én a 6-os verziót használom. Az image mérete 1.2 MB tömörítve.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) mura81 válasza shtml (#12) üzenetére


mura81
senior tag

Norton Ghost 2003 for DOS kiadás kell az XP ghostolásához. Mással nem fog sikerülni - legalábbis más norton ghosttal - minyá körülnézek hátha megvan nekem valahol.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#14) shtml válasza shtml (#12) üzenetére


shtml
őstag

Vagy adhatom a Ghost 2003 DOS-t is, azzal te magad is elkészítheted az image-et. Ez RAR-olva 2 MB. Ezt még nem próbáltam, mert én a 130 MB-os ISO-ról telepítettem, de biztos működik.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#15) shtml válasza shtml (#14) üzenetére


shtml
őstag

Akarom mondani a boot floppyt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) borely


borely
tag

Két dolog kell hogy Ghostolás után bejöjjön az op.rendszer:

1. Partition to partition NEM JÓ!!! csak disk to disk jó, tehát az egész merevlemezt át kell tenni, gondolom azért mert a master boot record csak ilyenkor másolódik át. (ezt nem tudom, csak gondolom). Ha a két merevlemez mérete nem egyfroma az nem baj, az összes lemezen lévő particó méretét változtathatod az átírás előtt. (nyilván legalább akkora paticióméret kell amennyi adat van rajta)

2. A Ghostolás után az uj rendszerlemez első indítása előtt a a régi rendszerlemezt fizikailag el kell távolítani(lehúzni a tápcsatit) a rendszerből !
Amikor bejelentekzik az xp a particiók neveit nevezd át, mivel azok jelenleg teljesen ugyanazok mint a régi lemezen.
Ezután bootolhatsz újra, immár a bekötött régi lemezzel együtt.

Legutóbb ma csináltam ezt végig, nekem működött :D

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#17) shtml válasza borely (#16) üzenetére


shtml
őstag

Hm. Én Partition to Partition-nal másoltam át a W2k-t. Másként nem is nagyon működik a dolog, ha a winchester több partícióból áll és csak az oprendszert tartalmazó partíciót akarod átmásolni.

Ha jól emlékszem, a topicindító egy 10 gigás partícióról akar másolni. Feltételezem, hogy az új winchestere sem 10 GB méretű, tehát ott is partícióról lehet szó.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) borely válasza shtml (#17) üzenetére


borely
tag

És azelőtt az új lemezed teljesen tiszta (új) volt, vagy már volt rajta korábban W2k? Mert ekkor elhiszem, hogy csak a partició másolása is eredményre vezet.
Nekem még nem sikerült partition to partition-nal müködőképes rendszer particiót másolni.
Lehet, hogy én vagyok láma.... örülnék ha kiderülne, lehet másképp is, mert ugye mégiscsak rövidebb 10 GB systemp. mint 80Gb total disk klónozása.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#19) shtml válasza borely (#18) üzenetére


shtml
őstag

Egy 20 gigás Maxtor 8 gigás partícióján volt az oprendszer és egy 80 gigás Seagate ugyancsak kb. 8 gigás partíciójára másoltam. A Seagate új volt, aznap vettem.

Rendszeresen csináltam viszont olyant is, hogy partícióról készített image-ből állítottam helyre a W2k-t egy másik HDD egy partícióján. Még az sem szükséges, hogy azonos méretűek legyenek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#20) borely válasza shtml (#17) üzenetére


borely
tag

'' Én Partition to Partition-nal másoltam át a W2k-t. Másként nem is nagyon működik a dolog''

Már miért ne müködne? Csak feleslegesen átmásolok egy(vagy több) másik particiót is, azután meg letörlöm, vagy nem. Elismerem nem nagyon elegáns.:((

Persze ha a célmeghajtón csak 1 partició írható át, mert a többin adat van, akkor ez nem megoldás.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#21) borely válasza shtml (#19) üzenetére


borely
tag

Hiszek neked, kipróbálom ma este még egyszer.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#22) borely


borely
tag

a 2.pont (régi lemez kiiktatása első indításkor) viszont tuti, hogy kell XP-nél, különben jön a szép nagy álló és nem mozduló Windows logo, mint a topicnyitónál.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#23) wrz válasza shtml (#14) üzenetére


wrz
aktív tag

Akkor el tudnád küldeni a 2003-at?Persze csak demonstációs céllal:)
Addig még megpróbálom hogy átteszem még 1X és leveszem a régi vinyót.

Minden ellenállás hasztalan!

(#24) Syl válasza borely (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

A 2. pontban nagyon igazad van és erre feltétlen ügyelni kell!!!
Az első pont azonban sántít! Én 2002-es Ghost-tal már többször másoltam éles Win2k és XP rendszer-NTFS partíciókat másik vinyóta, méghozzá úgy, hogy a célállomás nagyobb volt a forrásnál! Pl. 8 gigás XP C:-ből lett 12 gigás! Semmi gond! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) wrz


wrz
aktív tag

Átmásoltam újra, levettem a régi vinyót, boot, és megint egy szép XP logót kaptam eredményül:(
Még a 2003-assal megpróbálom, ha azzal se megy akkor hagyom a fenébe.

Minden ellenállás hasztalan!

(#26) RAM válasza Giruna (#7) üzenetére


RAM
őstag

És mi van, ha a GHOST NTFS partíción van?

Csak tisztán

(#27) shtml válasza wrz (#25) üzenetére


shtml
őstag

Elküldtem. Windows/Total Commanderben duplaklikk a *.crc file-ra, ez összemásolja a szétszabdalt file-t.

A Ghost Boot Wizard készíti el a boot floppy-t.

Természetesen csak ''for evaluation purposes''. :DDD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) shtml válasza RAM (#26) üzenetére


shtml
őstag

Mi lenne?

Már a régebbi verziók is tudták kezelni az NTFS-t, csak image-et nem tudtak NTFS-re írni. A 2003-nak már ez is megy és igazából csak azt nem értem, eddig miért nem tudta.

Én épp tegnapelőtt készítettem Ghost 2001-gyel FAT32 partícióra image-et egy NTFS partícióról, majd az image-ből simán vissza is állítottam az oprendszert. Mellesleg mindkét partíció ugyanazon a HDD-n volt. A floppy meg egy Win98 bootlemez volt, csak egyszerűen rá volt másolva a DOS-os exe.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) RAM válasza shtml (#28) üzenetére


RAM
őstag

Floppy nincs.
WIN 98 lemezzel boot megvan.
Semmit nem lát!!!
Minden meghajtóra: Érvénytelen...
Csak: d: (cdrom)
C: D: NTFS partíciók, D:-n a ghost.exe, meg a *.gho, és C:-re szeretném kighostolni.

Csak tisztán

(#30) RAM


RAM
őstag

PQmagic 8as oldal, hol is van? (Vmi szlovák cím asszem. :))

Csak tisztán

(#31) RAM válasza RAM (#30) üzenetére


RAM
őstag

Van ott sok más okosság, fullban.

Csak tisztán

(#32) RAM válasza RAM (#29) üzenetére


RAM
őstag

A 2 NTFS partíciót formázni se tudom: [L]http://cs.fpn.hu/ezmicsoda.jpg[/L]
Honnan mit?

Csak tisztán

(#33) RAM válasza RAM (#32) üzenetére


RAM
őstag

A format parancs nem tud futni, mert a kötetet egy másik folyamat használja.
A format parancs akkor futhat, ha a kötet először le van válaszva.
A KÖTET ÖSSZES LEÍRÓJA ÉRVÉNYÉT VESZTI!
Leválasztja ezt a kötetet? (I/N)

Csak tisztán

(#34) Giruna válasza RAM (#29) üzenetére


Giruna
tag

A w98 természetresen nem látja az NTFS-t, indítsd el a ghost.exe-t, az látja.
Mi lenne, ha a ghost.ece-t a floppy-ra v. a CD-re másolnád?

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#35) borely válasza Syl (#24) üzenetére


borely
tag

Egyszerűen nem tudom mit csinálok rosszul, de nekem nem és nem megy az uj op. rendszer. Ha csak particiót másolok, nem az egész disket, akkor ugyanaz a jelenség mint a topicnyitónál: szép, de igencsak statikus Windows logo....

Ezt csináltam:

1.system partició Ghosttal (WinXP alól) file-be elment
2. Uj lemez system paticója megformáz
3. reboot Ghost Emergency Diskkel
4. partiton from image az uj lemez particiójára
5. kikapcs
6. régi lemez lehúz (ha ezt kihagyom, akkor se indul ám)
7. reboot új lemezzel
8. Windows logo- nothing else !!!

Ellenben:

1. reboot Ghost Emergency Diskkel
2. disk to disk
3. kikapcs- lehúz-reboot
4. Windows XP müxik!!!

Hol a fenébe rontom el? Lehet, hogy az első lépést nem winXP alól kéne csinálnom?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#36) RAM válasza Giruna (#34) üzenetére


RAM
őstag

Persze, én is gondoltam rá, csak eszköz nélkül nehéz,
Se CD-íróm, se FDD-m nincs.

Csak tisztán

(#37) RAM válasza RAM (#33) üzenetére


RAM
őstag

Ez micsoda?

Csak tisztán

(#38) RAM válasza RAM (#37) üzenetére


RAM
őstag

[L]http://cs.fpn.hu/ezmicsoda.JPG[/L]

Csak tisztán

(#39) Giruna válasza RAM (#38) üzenetére


Giruna
tag

Leakarja választani az OS a D: meghajtód. Ha valami progid D:-ről fut, akkor azt levágja róla. Nyomj I-t.

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#40) Giruna válasza RAM (#36) üzenetére


Giruna
tag

Szerezz be egyet, kérj kölcsön, csináltasd meg valamelyik ismerősöddel, stb...

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#41) shtml válasza borely (#35) üzenetére


shtml
őstag

Nem lehet, hanem biztos. A rendszerpartíciót CSAK DOS alól szabad elmenteni, mert ha fut a Win, akkor egy rakás file meg van nyitva és ezek nem is olvashatók. Ezért értelemszerűen az image-be sem kerülnek bele.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#42) Syl válasza borely (#35) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ha partíciót másolok, akkor azt partiton-to-partition technikával csinálom. Semmi image közbeiktatás. Csak sima copy :) ilyenkor a célpartíció méretét szabadon meg lehet változtatni.
Az XP csak annyit vesz észre, hogy első bootnál az óra mellett kijelzi: őj hardver xy vinyó, restartot kér.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) elmo válasza borely (#35) üzenetére


elmo
aktív tag

Szerintem semmit se csinálsz rosszul. :D Az új partíción ha még sose volt vindóz, akkor az MBR-be sincs beírva, hogy elinduljon az nt loader. Tehát ha csak partíciót másolsz, akkor az nem rakja ezt át, viszont ha teljes disk-et, akkor igen.
Ha tévedek, írjátok meg okulásom céljából. :U

(#44) Syl válasza elmo (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Tévedsz! :))
Én már másoltam teljesen szűz vinyóra XP-t és ment. Ez pedig azért van, mert a partíciók bejegyzései az MBR-ben vannak, ergo egy másolásnál hozzá kell nyúlni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) shtml válasza Syl (#44) üzenetére


shtml
őstag

Hagyjad elmo-t, csak ugratni próbál. :)
Szerinte pl. nem rossz az, ha vki Win alól írja ki image-be a rendszerpartíciót. Ezt csak viccből írhatta.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#46) borely válasza shtml (#45) üzenetére


borely
tag

Win alól kiírni a rendszerparticiót, annyit tesz(nekem), hogy win alatt mondom meg a Ghostnak az utasítást, annak végrehajtása előtt a gép ujraindul és a ghostos DOS-s program jön fel! Az egytelen különbség a primeren floppyról indulástól , talán csak az, hogy a ghostolás befejezése után megint ujraindul, anélkül, hogy kérdeznéd.

Szóval azt, hiszem engem is és ELmo-t is félreértetted. Egyikünk se gondolta, hogy egy müködő bootp-t le lehet másolni. (Elismerem, félreérthetően fogalmaztam korábban)

Közben olvasgattam utána a net-n és azt szűrtem le, hogy az XP vmi. speciális mervelemez azonosítókat használ, innen tudja, hol kell keresnia boot particiót .

Namost, ha te partition to partition-val átteszed a rendszeredet, majd az uj rendszert primary masterként indítod, akkor nincs gond, valszeg ezért is müködött nektek.
Nekem pedig talán azért nem mert a régi lemezem PATA az új meg SATA és igy nem tudom primary masterként láttatni. Jobb ötletem nincs. Disk ti Disk továbbra is müködik.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#47) elmo


elmo
aktív tag

Naná, hogy nem vindóz alól gondoltam a másolást; ezt télleg vicces lenne komolyan gondolni. Csak arra, hogy talán ha csak a partíciót választom ki, akkor az MBR-t hagyja a fenébe - míg teljes vinyó esetében nem.
Vagymi. :D

(#48) elmo válasza Syl (#44) üzenetére


elmo
aktív tag

Akkor ezek szerint mégsem... :C

(#49) wrz válasza shtml (#45) üzenetére


wrz
aktív tag

Shtml:köszi a 2003-at, sajna ezzel sem tudtam valamiért partition to partitionnal átmásolni(ismét nem bootolt be).
2002-vel disk to disk-kel elsőre jó lett, mondjuk szerencse, hogy üres volt a célvinyó.

Minden ellenállás hasztalan!

(#50) Starsky72


Starsky72
addikt

nemáááá, tényleg nincs megoldás arra, hogy XP-t partició másolással ghostoljon az ember? Én is ebben a cipőben járok, emlékeztem még régebbről erre a topicra, gondoltam elolvasom mi lett a vége, erre egy nagy semmi:O
Hátha azóta valakinek eszébe jutott valami tuti megoldás. Nos?:F

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost 2002 help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.