Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233

Hozzászólások

(#801) Gosti válasza sbazsi (#796) üzenetére


Gosti
csendes tag

Egy -két Motorola, Ericsson T39, Siemens S55, CX75. Nokiából például a 6510 - most is megvan, hibátlan -, 6230 - jelenleg ezt használom, s egy szoftverfrissítéstől eltekintve (V05,35) semmi bajom nem volt/nincs vele.

Bizonyám, hogy kicsi a 6233 telefonköbyve: a 6230-ban lévő jó 800 kontaktnak úgy a fele fért bele - merugye, egy névhez általában több adat is tartozik... Hát ez nagyon karcsú, tekintve, hogy a 6233 a 6230/6230i utódja, szóval, egy üzleti telefon!!! De megírtam már korábban az észrevételeimet/tapasztalataimat (685. hsz.), ahol azt is megemlítettem, hogy SZERETEM a Nokiákat - de ezt nem lehet...:((( No, mindegy idemásolom az akkor írtakat:


'' 1./ Bluetoot-on párosítottam a 6230-as készülékemmel, ám mikor adatszinkronizálásra kerül a sor kapcsolathibát jelez, és leáll - ugyanezt teszi infrakapcsolatkor is... (Érdekes, hogy másfél hete, amikor megkaptam a telefont, még működött a dolog, oszt egyszercsak ezt a hibát produkálta...! Elment a szervizbe, szoftverfrissítésre. Két napja kaptam vissza - a helyzet változatlan...)

2./ Éppen ezért SIM-kártyán pakoltam át az adataim egy részét a 6233-ba (hogy miért nem Outlook-szinkronizálással szórakozok? Thunderbird a levrendszerem.), de így a kereszt+vezetéknevet (pl: Kiss János) is a telefonköny ''vezetéknév'' mezőjébe rakja. Jónéhánynál már manuálisan szétválasztottam ezeket, s a telefonköny-nézetben természetesen a ''Vezetéknév elöl'' opciót kértem,
NADE: ki/bekapcsolást követően - annak ellenére, hogy HOZZÁ SEM NYÚLTAM a beállításokhoz -, a dög összekeveri a kontaktokat, mégpedig annyira, hogy mondjuk, a ''Kiss János'' nevű kontaktot nem találom sem a ''J'', sem a ''K'' betűsöknél, hanem valahol, csak úgy rábukkanok... és ha megtalálom, s rámegyek, ''János Kiss''-ként látszik a beírás...! Ezek után nincs is más tennivalóm, mint a beállítások között megerősítem a ''Vezetéknév elöl'' opciót - amúgy ez látszik, tehát ELVILEG NEM VÁLTOZOTT!!! -, és minden OK lesz, helyreáll a telefonkönyv rendje...

6 héten belül ez a 4. készülékem - kivétel nélkül mind szoftverhibás volt - úgy gondolom, ezt nehéz alulmúlni...mindezt nem valami gombokért árult cucc, hanem egy deklaráltan ÜZLETI mobil produkálja, aminek ráaásul jóval kisebb a telefonkönyve, mint az elődöké (6230/6230i). Utóbbi az én hibám is: nem olvastam el a 6233 ''törzskönyvében'', hogy mekkora a telefonkönyv befogadóképessége, mer' biztos voltam benne, hogy egy új fejlesztésú gizmó intelligensebb, mint az elődök...és mikor elkeztdem áttölteni a bő 800 darabos kontaktlistámat a 6230-ból, hipp-hopp beszólt, hogy ''Megtelt''... Hát, mostanra én is!

Ja, és tisztázzuk: szeretem a Nokiákat, évek óta ilyen készülékeket használok (2002-2004: 6510; 2004-től meg 6230). Ha lett volna Bluetooth a 6510-ben, ma is az figyelne a zsebemben... Azzal soha, semmilyen gondom nem adódott, s egy, kb. két hónappal ezelőtti szoftverfrissítéstől eltekintve a 6230 sem igen bosszantott.''

Továbbra is várom az építő jellegű hozzászólásokat...:)))

yeahhh

(#802) sbazsi válasza Gosti (#801) üzenetére


sbazsi
veterán

sem adatkábeled nincs sem, BT/infra?
az adatok áttöltéséhez nem kell outlook.

(#803) Gosti válasza sbazsi (#802) üzenetére


Gosti
csendes tag

OK, ebben igazad van - de mint látod, NEM ez a legnagyobb baj a telefonnal...:((

yeahhh

(#804) blueMerle


blueMerle
veterán

Én holnap szeretnék venni egy ilyet, de mostmár kezdek nagyon elbizonytalanodni :F Van itt egyáltalán teljes mértékben elégedett 6233 user?

(#805) Viktor0610 válasza blueMerle (#804) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben ez megnyugtat, aránylag sokat eladunk ebből a telefonból, még egyet nem vettünk vissza 3 napos cseregaranciában, ellentétben pl. a 6131-gyel.

Samsung Galaxy A54

(#806) blueMerle válasza Viktor0610 (#805) üzenetére


blueMerle
veterán

Értem, ez viszonylag megnyugtatott. Sajnos a legfájóbb pont, amit olvastam hogy a bluetoothal akadnak problémák. Namost ez nekem nem lenne túl szerencsés, sokat használom a kékfogat.

Egyébként azt hiszem, én lennék a legjobb vevötök: én soha semmit eddig még nem vittem vissza, mert már volt olyan is, hogy cseregarancia idö alatt eladtam mert meguntam a telefont. Nálam egyszerüen nincs ideje elromlania egy telefonnak. Aki valamelyest figyelemmel kíséri a több mint egy éve tartó ph!-s pályaufutásomat, annak ezt nem kell magyaráznom :D

Szerencsére kizárólag a mobilokat cserélgetem ilyen sürün, a páromat nem, már lassan 2 éve vagyunk együtt. Azóta a kedvesemböl is teljes mértékü mobil-örültet ''csináltam'' :)

[Szerkesztve]

(#807) atala válasza blueMerle (#804) üzenetére


atala
addikt

Szerintem nyugodtan megveheted. Az, hogy nekem nem megy a bluetooth-al a PC suite az még nem azt jelenti, hogy neked sem fog. Más dolgot viszont nagy sebességgel le/fel lehet tölteni a telóról/ra.
Én nem bántam meg, hogy megvettem. Vére van egy szép kijelzős mobilom amin ha bármelyik navigációs gombot megnyomom, akkor az reagál is. :D
Nem úgy mint a k700i. Ráadásul sokkal gyorsabb a menüje.
Egyedüli gond, hogy néha elfelejti az energiatakarékos módot, de egy ki/bekapcsolással orvosolható. Szerintem ezt a hibát javítani fogják.

(#808) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusztok!

Érdekes dolgot tapasztaltam. Hosszas beszélgetés után nektek, mennyire melegszik az aksi környékén? Lehet, hogy én voltam a pancser, de műanyag buboréktokban tartottam, és olyan szaga volt hosszas beszélgetés után, hogy csak na! Szóval, most levettem a műanyagot, de így is melegszik. Tehát mennyire normális ez a melegedés??? vagy ez teljesen normális folyamat?

[Szerkesztve]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#809) Pitiless_ válasza atala (#807) üzenetére


Pitiless_
tag

Atala!

Küldtem neked PÜ-t. A bluetooth problémád orvosolható egyszerűen.

Google Nexus S 4.0.3 <--> Samsung Omnia 7

(#810) sbazsi válasza Pitiless_ (#809) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm mást is érdekelhet a BT probléma megoldása. :F

(#811) Gubro válasza vscotina (#808) üzenetére


Gubro
senior tag

Hosszas beszélgetés után normális a melegedés.

(#812) Pitiless_ válasza sbazsi (#810) üzenetére


Pitiless_
tag

Nem a dongle a hibás neki, hanem a szoftver nem megfelelő. Ha szétnéz a megfelelő torrent oldalakon, akkor lehet leszedni másik verziójú bluetooth stacket. Amit képet belinkelt, azon szépen látszik, hogy IVT BlueSoleil a szoftver. Ennek találtam egy 2.1.x-es verzióját, korrektül működik, bár egy widcomm szoftverhez képest ratyi. Nagyon is. Csak kicsit machinálni kell vele, mert elvileg csak a hozzáadott driverrel lehetne használni.

Google Nexus S 4.0.3 <--> Samsung Omnia 7

(#813) sbazsi


sbazsi
veterán

a 6233 / 6234 házilag frissíthető?
vagy van rá esély, hogy a jövőben az lesz?
mennyivel másabb a teló szoftvere mint a 6131, amelyik házilag frissíthető?

(#814) yoogie válasza blueMerle (#806) üzenetére


yoogie
aktív tag

Bt pboblémám nekem is akadt, az istenért se akarta felismerni csajom d&g v3i-jét. :(
Maradt a memkártya kivétel, gépre pakolás majd, gépről telóra. :(((

(#815) Jégkokó válasza yoogie (#814) üzenetére


Jégkokó
veterán

Soha nem értem, hogy miért hiszik sokan, hogy a BT meg az infra olyan egyszerű meg jó megoldás.Engem még az adatkábel egszer se hagyott cserben , és semmi idő alatt működésre lejhet bírni , és megy is.Ráadásul még gyorsabb mint a másik két kapcsolat

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#816) sbazsi válasza Jégkokó (#815) üzenetére


sbazsi
veterán

mert mondjuk egy BT/infra kicsit több telefonnal kompatibilis.

(#817) Jégkokó válasza sbazsi (#816) üzenetére


Jégkokó
veterán

De mondjuk egy mp3 formátumu zenét azon átküldeni egy kicsit időigényes.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#818) sbazsi válasza Jégkokó (#817) üzenetére


sbazsi
veterán

Szerintem is. És azt hiszem én is majd inkább kábelt veszek.
Eddig nem volt rá szükségem, mert sem a 6600 sem a 6610 nem épp mp3 barát.
De ha veszek végre valamit, akkor majd meglássuk. Valami kell, mert /pill csak infrám van. Meg kártyaolvasóm.

De azt lásd be, hogy akinél a családban van 2-3-4 telefon, és nagyon ritkán kötik rá a gépre, mondjuk csak az adatok lementésére kell, ott bőven elég egy BT/infra.

Nem mindenki mozgat napi szinten memoriakártyányi mp3-at gép és telefon között.

(#819) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én mondjuk szoktam a telefonomat pen driveként is használni, ha rádugom az adatkábellel a gépre, és akkor bármilyen formátumu file-t át tudok másolni a telefonról a gépre

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#820) sbazsi válasza Jégkokó (#819) üzenetére


sbazsi
veterán

ahhoz viszont vinned kell a kábelt is, nem?

(#821) ndavid87


ndavid87
csendes tag

Na sziasztok!
Ma elbúcsúztam a3220-tól, és megvettem a 6233-t
Ő egy kártyafüggetlen, szürke példány.
Még próbálgatom, eddig minden rendben működik rajta (remélem így is marad!!!).
Most még kékfoggal vacakolok (látják egymást, de a pc-s progi csak 5mb-ig akar dolgozni, ha nem fagy le), de mindenféleképpen veszek majd hozzá egy adatkábelt!


(#822) Jégkokó válasza sbazsi (#820) üzenetére


Jégkokó
veterán

Igen , de viszont emlékszem, hogy régebben a suliba nem lehetett telepíteni semmit a gépre, tehát egy BT adapterrel nem sokat tudtam volna kezdeni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#823) gaga1


gaga1
tag

haliho
ma megrendeltem a telót,holnapra itt is van.nagyon kíváncsi vagyok már rá.
kábelt kell még vennem hozzá.merre keressem?
:R

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#824) villamos válasza gaga1 (#823) üzenetére


villamos
őstag

utángyártottan a tecskóban... 1500Ft körül
www.mobiltelefonok.hu -n gyárit... :))

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#825) gaga1 válasza villamos (#824) üzenetére


gaga1
tag

köcce :)) :R

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#826) gaga1


gaga1
tag

A DKU-2 a megfelelő kábel hozzá?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#827) sbazsi válasza villamos (#824) üzenetére


sbazsi
veterán

használod a tacskó kábelt?
[link]

(#828) gaga1


gaga1
tag

na mevan már hogy melyik való hozzá. dku-2 meg ca 53.
és már azt is tudom,hogy az utóbbi az usb2 és gyorsabb :C

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#829) Pompi válasza gaga1 (#826) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nos én tudom használni a MOD gombot is és a topicon belüli keresést is itt a megoldás:

[link]

Máskor te is próbáld ki majd ezt a két szolgáltatását a fórumnak légyszi ;)

Feel Good Inc.

(#830) atuci


atuci
senior tag

Tegnap megkaptam én is a telefont, elég gyorsan sikerült az upgrade :)
Egyelőre nagyon tetszik, csak a szolgáltatói számokat nem tudom megváltoztatni, én vagyok a béna vagy nem lehet?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#831) yoogie válasza Jégkokó (#817) üzenetére


yoogie
aktív tag

Arra való a kivehető kártya, és úgy kicsivel gyorsabb mintha adatkábelen lőnéd át az mp3-kat.

(#832) Viktor0610 válasza atuci (#830) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Melyik számokat szeretnéd módosítani?

Samsung Galaxy A54

(#833) Jégkokó válasza yoogie (#831) üzenetére


Jégkokó
veterán

De a kártyaolvasó is csak az usb re kapcsolódik, igy csak ennek a sebességével lehet adatokat másolni.Másrészt az adatkábel egy nagyobb zsebben összehajtva is bőven elfér.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#834) Viktor0610 válasza Jégkokó (#833) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az adatkábeles megoldás mindenképp' lassabb lesz (nagyságrendeket nem tudok, de tuti, nem kevéssel), mint a kártyaolvasó -főleg egy 2.0-ás USB-s.

Samsung Galaxy A54

(#835) sbazsi válasza Jégkokó (#833) üzenetére


sbazsi
veterán

Nem a kártya sebessége a szűk keresztmetszet?
Egyébként van pendrive méretű kártyaolvasó is. [link] [link]

(#836) Jégkokó válasza sbazsi (#835) üzenetére


Jégkokó
veterán

Erről a pen driveos megoldásról meg is feledkeztem, ez tényleg jó megoldásnak tűnik.Viszont a kártya maga lehet a szűk keresztmetszet, mivel egy mmc kártya olyan 3 megával tud max másolni, habár nem tudom, hogy mega byte vagy bit akar lenni, mert nem mindegy a kettő.Az usb 2.0 pedig 400 megabitet tud legjobb tudomásom szerint, magyarul nem használja ki az ember az usb álltal nyújtott maximális sebességet

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#837) Pompi válasza Jégkokó (#836) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mondjuk ha már ''előtted'' az internet akkor írhatnál pontos adatokat is ha már számokat akarsz írni. Az USB 2.0 elméleti maximális sebessége 480 megabit / sec ez 60 megabyte / secundumot jelent - ez persze elméleti.

A szóban forgó 6233-as telefon nem MMC hanem SD pontosabban microSD kártyát használ. Egy gyorsabb microSD kártyáról 9 megabyte / secundummal lehet olvasni és 7 megabyte / secundummal lehet írni rá.

A végkonklúzió persze ugyanaz, de ha már számokat írunk akkor legyünk korrektek főleg ha szinte semmeddig nem tart utána nézni ha kell.

Feel Good Inc.

(#838) Viktor0610 válasza Jégkokó (#836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mit tartotok a kártyaolvasós megoldáson lassúnak.
3-9 MB/s-sebességgel lehet rá másolni, ez azt jelenti, h. egy-három perc alatt megtölt egy 512 MB-os kártyát.

Samsung Galaxy A54

(#839) sbazsi válasza Viktor0610 (#834) üzenetére


sbazsi
veterán

Adatkábellel milyen sebességgel lehet másolni a kártyára?
a válasz neked szólt, mert Te hoztad szóba, de a kérdés mindenkinek szól. :)
Tudja valaki?

[Szerkesztve]

(#840) yoogie válasza Viktor0610 (#838) üzenetére


yoogie
aktív tag

Ez nem csak elmélet, hanem fizikai tény. Ennek tükrében ismerősöm nem hitt nekem, rádobtuk a telóját a gépre, fél giga anyagot mozgattunk meg, olyan fél óra alatt töltötte meg a kártyát. Ezzel szemben kivéve a kártyát és olvasóba rakva kb 5 perc se.
Lehet levonni a következtetést. :DDD

(#841) Viktor0610 válasza yoogie (#840) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont ezt írom én is, mert kollégák lassúnak tartották a kártyaolvasó sebességét.

Samsung Galaxy A54

(#842) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én nem mondtam, hogy a kártyaolvasó olyan lassú lenne csak, hogy hiába a sok sok megabit, ha a memória kártya csak 8-9 megabittel tud irni és olvasni.Nálam az adatkábelel kb 2 megabitel tud másolni a gépről a telefonra és vissza.Kb olyan sebességgel mintha a netről tölteném le, azért nekem annyira ez se tűnik olyan lassúnak

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#843) atuci válasza Viktor0610 (#832) üzenetére


atuci
senior tag

A hangpostafiókét és az ügyfélszolgálatét.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#844) Viktor0610 válasza atuci (#843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen szolgáltatónál vagy, de ezek a számok általában a SIM-en vannak -legalábbis a Vodafone-nál. Ezeket átírhatod, viszont azokat, amik esetleg a készülékben vannak (pl. Sharp 770SH), tudtommal nem lehet módosítani.

A hangposta száma, legjobb tudásom szerint az üzenetbeállítások között változtatható meg.

Samsung Galaxy A54

(#845) atuci válasza Viktor0610 (#844) üzenetére


atuci
senior tag

A hangpostát megcsináltam, köszi, a másik végül is nem fontos, majd beírom külön az ügyflszolgálat számát.

A hangpostának meg a nejem számát szoktam megadni, és fordítva, mert így valamelyikünket el lehet érni állandóan.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#846) atala válasza Jégkokó (#815) üzenetére


atala
addikt

Ezt a bluetooth-os még az előző telóhoz vettem. Mivel azt eladtam, a bluetooth meg meg van, nem fogok csak azért kábelt venni, hogy lementsem a névjegyzéket. Mást meg meg tudok csinálni a bluetooth-al is.
Ráadásul nem kell dudosnom a telefont.

(#847) atala


atala
addikt

Feltettem a legfrisebb drivert a Bluetooth-hoz, és így már felismerte a Nokia PC Suite. Műxik rendesen.

(#848) gaga1


gaga1
tag

sziasztok
megkaptam a telót.ezt is kell tölteni 3x16 órát?
asszem igen:)
a másik.amikor beraktam a simkártyámat nem látta a telefonszámokat.azt írj a ki hogy üres.
ez mitől van? :Y

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#849) Viktor0610 válasza gaga1 (#848) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az akkut nem kell formázni, amit megtehetsz, h. hosszabb ideig töltöd, kikapcsolt állapotban -ez viszont fontos.
Egy ideig várni kell, mire a SIM-kártyát felismeri, a másik, h. régi a kártyád és nem kezeli rendesen.

Samsung Galaxy A54

(#850) gaga1 válasza Viktor0610 (#849) üzenetére


gaga1
tag

2 éves a kártya.
ez már réginek számít? :R

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.