Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Maxxy10 válasza #20749568 (#1948) üzenetére


Maxxy10
addikt

Koszonom szepen :R

(#1953) Frawly válasza Frawly (#1640) üzenetére


Frawly
veterán

A probléma még midig fennáll. Ez már másik androidos telefon, Xiaomi Mi A2 (nem a lite). HD-s előfizetés, a Netflix szerint a telóban lévő Snapdragon 660 chip hivatalosan támogatott HD ügyileg. A minőség már jobb, mint az előző telón, de még mindig csak SD. Akkor is, ha online nézem, akkor is, ha letöltöm az adott sorozatrészt (150 mega körül van egy 20 perces sorozatrész, 300 alatt egy 40 perces). Hiába van a beállításoknál High Qualityra téve a letöltés, az accountomban meg a HD lejátszás.

A másik, hogy a hangerő is túl halk. Igaz a Netflixre minden platformon igaz, hogy alapból halk.

[ Szerkesztve ]

(#1954) szabog74 válasza Frawly (#1953) üzenetére


szabog74
aktív tag

Xiaomi telefonokon nincs rendes widevine támogatás. Nem lesz HD.

(#1955) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Tegnap este meglepődtem. A Salvation c. sorozathoz (legalábbis az első évedhoz) van magyar felirat. :K Az első olyan, amihez találok.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1957) Gsx-rr válasza kmarci25 (#1955) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A masodikhoz is van. Tegnap neztem vegig. Es remelem lesz 3. Is. Es meg sok nagyon jo sorozathoz amit eddig lattam!

[ Szerkesztve ]

(#1958) azbest válasza szabog74 (#1954) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, hogy még nagyobb legyen a szívás, nem elég, hogy L3, de a widevine lib-ből egy olyan újabb változat van fenn már, amit meg nem támogat a kodi inputstream adaptív, így nem hivatalos kodi addonnal sem megy (hbo go-t próbáltam életre kelteni hd-ban, de tippre a netflix és primevideo addonokkal is ugyanígy kressel, mert maga a streamelés rész nem kezeli).

[ Szerkesztve ]

(#1959) Frawly válasza szabog74 (#1954) üzenetére


Frawly
veterán

Ajjaj. Ezt nagyon szomorúan hallom. Szándékosan vettem azért ezt a telefont a szóba jövő alternatívák közül, mert ebben Snapdragon 660 van, ami a Netflix hivatalos oldala szerint támogatott, csak le kell nyitni a Netflix in HD listát, és annak a szekciónak a legvégén általános jelleggel fel vannak sorolva a Qualcomm Snapdragon chipsetek. Még annyi van írva, hogy a legfrissebb firmware kell hozzá, a telón 8.1-es Android One van, a legutolsó, októberi frissítéssel, és nemsokára jön rá a 9-es is. A teló kijelzője is FHD, a net sávszélessége is bírja az FHD-t is.

Az is biztos, hogy a telóban a megfelelő chip van, mivel global versiont vettem.

(#1960) Frawly válasza azbest (#1958) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, igazatok van, most találtam meg a neten az xda fórumán a hivatkozást, hogy a Widevine csak L3 certified rajta, nem L1. Azért baromi jó, hogy 100+ ezres telefont kell venni, hogy végre HD-ben menjen a x@rjuk :(((

Azt sem értem, hogy ha ezek a level szintek fontosak, akkor miért nem tájékoztatnak erről a hivatalos oldalukon? Külön odaírhatnák, hogy a listában konkrét modellszám szerint nem szereplő telefonokon ezt külön ellenőrizze mindenki telóvásárlás vagy előfizetés előtt. És még azt sem lehet mondani, hogy ez egy gagyi, olcsó teló, vagy a chipset lenne a gond, mert vannak Snapdragon 660-as telók, amiken meg megy, tehát a hardver abszolút tudja, meg a OS is gyári Android, nem összegányolt kínai spyware.

Emiatt tervezem lemondani a Netflixet. Ez már a sokadik csepp volt a pohárban. Eleve ott elkezdve, hogy Linux alatt is csak 720p támogatott (egy ideig speciális 1080p-s böngészőaddonnal ment Chrome/Chromium alatt az 1080p, de a Netflix variált valamit, azóta nem jó), az amerikai kínálat sem érhető el, még a UK-ben sem. Most jött hozzá ehhez, hogy már a második telefonnal szopatnak meg. Valahogy nagyon úgy fest, hogy a pénzem nem olyan jó nekik, mint az amcsi iPhone-osoké, így nem jó ötlet rájuk tukmálni. Ez most már elvi kérdés, hogy nem támogatom pénzzel azt, hogy szivassanak.

(#1961) sztanozs válasza Frawly (#1960) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez nem arról szól, mit tud a chipset, hanem hogy mire vette meg a chipet felhasználó a liszenszt. Ezért van az, hogy gyakorlatilag támogatott chipsettel az olcsóbb készülék csak elméletileg támogatja, gyakorlatilag nem (lásd a raspberry pi esetét a DTS nem-támogatottságával).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1963) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Miért nem tudom megnézni a kínált tartalmakat regisztráció nélkül? Ami még nem lenne gond, ha egyből nem kérne fizetési adatokat. Nyilván le lehet mondani, de akkor is zavaró hozzáállás, hogy azt se tudom miért, de kiadom a kártya/pay pal adatokat. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1964) PhilBrick válasza V.Stryker (#1963) üzenetére


PhilBrick
őstag

Koszonjuk hogy megosztottad ezt velunk, kb. minden honapban olvashatunk egy ilyet.
Milyen reakciot varsz tolunk?

(#1965) V.Stryker válasza PhilBrick (#1964) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Oké oké... én nem tudtam, hogy havonta van egy ilyen felismerés. :D

Hár mondjuk az érdekelne,hogy a magyar felirat mennyire elérhető, a tartalom hány %-nál?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1966) zseko válasza V.Stryker (#1963) üzenetére


zseko
veterán

Ha nem rontottam el, akkor ezek a nálunk elérhető tartalmak.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#1967) V.Stryker válasza zseko (#1966) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, lehet szűrni. :R

Az összefoglalóban lévő linkek viszont csak reggel működnek, de így már nem számít.

Sajnos ha kell a magyar felirat, akkor még nem túl acélos a kínálat. De legalább már van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1968) #66267136


#66267136
törölt tag

Udv

Milyen a kepminoseg itt, illetve mennyire gordulekeny a mozgas? Bit rate?

(#1969) szabog74 válasza #66267136 (#1968) üzenetére


szabog74
aktív tag

Milyen eszközzel? LG B7-en 4k dolby vision is van.

(#1971) #66267136 válasza szabog74 (#1969) üzenetére


#66267136
törölt tag

Azert kerdem mivel ez stream, es ez gyenge pontja volt regen.

(#1970) Ugy ertem, hogy gyors mozgasnal mennyire marad reszletes a kep.

[ Szerkesztve ]

(#1973) #66267136 válasza #20749568 (#1972) üzenetére


#66267136
törölt tag

Pedig az a terv.

(#1974) azbest válasza sztanozs (#1961) üzenetére


azbest
félisten

"Ez nem arról szól, mit tud a chipset, hanem hogy mire vette meg a chipet felhasználó a liszenszt."

Widevine esetében sokkal prózaibb az ok, ahogy olvastam. Az L1 ingyenes lenne, csak a gyártónak kéne talán a google-től kérnie, talán bemutatni, hogy működik. A készülékek pedig egyedi azonosítót kapnak, amivel működne.

Namost kínában gyakorlatilag nem létezik szerzői jogi védelem, egyszerűen a kínai gyártókban fel sem merült, hogy erre igény lehet. Most a nagy nyugati terjeszkedés közben esett le például a oneplus-nak is. Ott az 5ös generációig nem volt L1 és mivel nem is volt a készülékben egyedi azonosító, így azokra tudják utólag feltenni, amit visszaküldenek a szervizve. A 6os generáció már állítólag gyárilag tartalmazza. Most a xiaomi másik márkájánál, a pocophone-nál is utólag esett le nekik és elkezdték vizsgálni, hogy vajon lehetséges-e fw update-tel szabályosan megkapniuk (de ez nem jelenti azt, hogy igen). A huawei sem tartalmazta.

Eddig az új kínai nokia (HMD) az, aminél több készüléknél is találtam információt, hogy L1-esek. De persze ott is figyelni kell, hogy vajon minden modelük az-e. De a samunál is csak a drágábbaknál foglalkoznak vele.

Szóval simán gyártói trógerség, hogy nem foglalkoznak vele. Persze valsz van némi költség (munka) a megszerzésével, de nem kell licenszdíjat fizetni. :(

(#1975) #66267136 válasza #20749568 (#1972) üzenetére


#66267136
törölt tag

Mennyi adatot tol at masodpercenkent?
Netem meg tobb mint elegendo...

(#1976) sztanozs válasza #66267136 (#1975) üzenetére


sztanozs
veterán

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1977) #66267136 válasza sztanozs (#1976) üzenetére


#66267136
törölt tag

Nem igy ertettem... mennyi a bitrate? 4K filmeknel min 50GB adatforgalomnak kene lenni nem? Persze, ha kifogastalan minosegben menne a stream. Ez alapjan a stream szolgaltatas nagyon gyenge...

[ Szerkesztve ]

(#1978) azbest válasza #66267136 (#1977) üzenetére


azbest
félisten

Ha blu ray lemezt veszel, akkor valóban 50-66-100GB van egy lemezen. A streaming szolgáltatás nem olyan mint a torrent, hogy a lemez 1:1 változatát osztanák meg :)

És olcsóbb is egy hónapra a netflix 4k, mint egy darab 4k lemez megvásárlása. De még mindig van ingyen próba hónap, szóval ki tudod próbálni, hogy neked megfelel-e.

[ Szerkesztve ]

(#1979) #66267136 válasza azbest (#1978) üzenetére


#66267136
törölt tag

Tehat gyengebb a minoseg... koszonom, csak ennyit akartam. Reszemrol felesleges is 4K rol beszelni igy. :)
Felejtos is ez a szolgaltatas.

Az lehet, de a minoseg fontosabb. Nekem

[ Szerkesztve ]

(#1980) sztanozs válasza #66267136 (#1979) üzenetére


sztanozs
veterán

Ugye megvan, hogy a bluray is veszteségesen tömörített?
BR4K 40-50 GB / film (40-50 Mbps, video + az összes hangsáv), ugyanez NF esetében 9-12 GB/film (10-12 Mbps video + kiválasztott hangsáv).
Bitrátában egyan ez csak a ~25%-a a BR-nek, de ez nem arányos a generált zajjal/tömörítési hibával.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1981) #66267136 válasza sztanozs (#1980) üzenetére


#66267136
törölt tag

Megvan persze, de nem errol volt szo.
Roviden, amit irtal : Nem tudja a BR minoseget.

(#1982) Frawly válasza #66267136 (#1981) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, a BD minőségét nem tudja, ezt én is megerősítem. De ez nem a Netflix sara, egyik streamszolgáltató sem fog neked 50-100 gigát streamelni egyetlen filmért. Legalábbis még vagy 10 évig biztosan nem.

Ennek ellenére FHD, 4K beállításon nem hányadék a minőség, tehát nem is nézhetetlen, hogy fakók a mozgások, meg mozgás közben kockásodik a kép vagy ilyesmi.

Itt van a Netflix bitrátatáblázata:
Resolution Streaming Bitrate Hourly Conversion
480p (720×480) 1750 kbps ~792 MB per hour
720p (1280×720) 3000 kbps ~1.3 GB per hour
1080p (1920×1080) 4300-5800 kbps ~1.9 GB to ~2.55 GB per hour
1440p (2560×1440) 6350 kbps ~2.8 GB per hour
4K (3840×2160) 8000-16000 kbps ~3.5 GB to ~7 GB per hour

Sokban függ nem csak a net sebességétől (lassabb netnél csak alacsonyabb felbontást választ ki), de hogy milyen kijelzőn nézed. Az biztos, hogy én 50-100 gigát torrentről sem húzok le, nem akarok egyetlen filmmel annyi helyet lekötni. 25 gigát is csak ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#1983) kmarci25 válasza #66267136 (#1981) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

mennyire gordulekeny a mozgas? vs. Nem tudja a BR minoseget.
A két véglet között azért elég nagy az eltérés. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1984) #66267136 válasza Frawly (#1982) üzenetére


#66267136
törölt tag

Koszonom a reszletes valaszt. Egyebkent erre gondoltam en is.

(#1983) kmarci25 Feltettem egy kerdest, amire mindent irtak csak azt nem amit kene. Ja meg jott valaki a betarcsazos net dumaval ( gondolom viccesnek tartotta ).

[ Szerkesztve ]

(#1985) Frawly válasza #66267136 (#1984) üzenetére


Frawly
veterán

Azt javaslom, hogy egy ingyenes próbahónap erejéig próbáld ki. Több ok miatt is. A bitráta filmenként is változik, sorozatoknál lehet a 8Mbps-hez lesz közelebb, blockbuster mozifilmeknél meg adott esetben 16-hoz. Attól is függ, hogy mennyire akciódús a film, lassabbaknál (szappan, dráma, stb.) nem jön ki annyira az alacsony bitráta. A bitráta függ attól is, hogy milyen eszközön nézed a Netflixet, az milyen Widevine DRM-fajtát támogat.

Illetve vannak anyagok, ahol az FHD, 4K nem érhető el, ezek főleg régi filmek és sorozatok. Tehát nagyon sokváltozós. Netflixre ne a minőség miatt fizess elő, ha előfizetsz, hanem a választék/tartalom miatt.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy százszor inkább egy alacsonyabb bitrátás, alacsony felbontású x264, x265, mint MPEG2/DVD vagy DivX. Már pedig van pár sorozat pl., amit ki sem adtak Blu-Ray-en, szóval ezektől semmiképp nem tudsz ilyen minőséget elvárni.

(#1986) azbest


azbest
félisten

Lazán kapcsolódik a múltkori hír az internet forglamáról [link]

A cég felelős a letöltés adatforgalom 15 százalékáért, a videók cakkompakk 58 százalékot tesznek ki.

Szóval ennek fényében teljesen megalapozatlan az az elvárás, hogy 60 megbites streamet nyomjanak. Sok helyen ma sem a legjobb minőségben nézik. De mégha mindenki uhd-t nézne is, akkor másfélszeresére nőne a jelenlegi internetforgalom. A netszolgáltatók pedig már évek óta lázadnak ez ellen, külön díjakat követelnek maguknak a magas videó forgalom miatt. Az usa-ban pedig sikeresen ki is lobbizták, hogy eltöröljék a netsemlegességet.

Szerencsére, akinek maximális igénye van, az meg tudja venni fizikai adathordozón, ha akarja. Szóval minden igény ki van elégítve.

A gördülékeny mozgás egyébként nem is olyan buta felvetés. Amennyire tudom, bár streaming szolgáltatók magát a filmet 24p-ben is tolhatják, de a lejátszó megoldásaik nem igazán támogatják az automatikus frekvencia váltást / adaptív / kadenciahelyes lejátszást. Szóval azt hiszem, hivatalosan 50-60Hz-es módban használják a kijelzőt, ami bizonyos esetekben okozhat kisebb döcögést. Hacsak nem a tévébe integrált kliensek mégis tudják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1987) #66267136 válasza Frawly (#1985) üzenetére


#66267136
törölt tag

Azert kiprobalom, hatha elofizetek. :) Annyibol jo, hogy kivalsztom mit akarok es egybol nezhetem.

(#1988) kmarci25 válasza azbest (#1986) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Az HBO Go minden anyagnál 50Hz, a Netflix-et majd megnézem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1989) Kiskutya válasza kmarci25 (#1988) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tudtok ajánlani valami jó misztikus sorozatot? Nemsokára befejezem a dark-ot valami hasonló vagy jobb érdekelne.

hmm...

(#1990) kmarci25 válasza Kiskutya (#1989) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Stranger Things!!!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1992) Kiskutya válasza kmarci25 (#1990) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azt is láttam nagy kedvenc.

hmm...

(#1993) Kiskutya válasza #20749568 (#1991) üzenetére


Kiskutya
veterán

Megnézem hátha bejön.

hmm...

(#1994) kmarci25 válasza Kiskutya (#1989) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

The OA, ami még eszembe jutott. (Azért véleményes, amikor néztem szerettem, aztán a végére egy kicsit elkedvetlenített a történet alakulása.) Illetve a listámon van még a Jordskott c. sorozat, ami nincs Netflixen, és én sem láttam még, de misztikus :). Helyette egy The Forest címűt találtam, a plot szerint hasonló a történet, de nem értékelték túl jóra...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1995) Kiskutya válasza kmarci25 (#1994) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi! Utánanézek ezeknek.

hmm...

(#1996) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Netflixen van Magyar 4K tartalom?

(#1997) Nayrobi válasza Franky2Ster (#1996) üzenetére


Nayrobi
őstag

Feliratos van.

(#1998) Franky2Ster válasza Nayrobi (#1997) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm, ezt hol tudom megnézni mennyi elérhető így?

(#1999) Nayrobi válasza Franky2Ster (#1998) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ezen a linket megtalálod a magyar feliratos filmek és sorozatok listáját, ami saját gyártás, az általában 4k és/vagy hdr is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.