Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IMIcrosoft


IMIcrosoft
csendes tag

Sziasztok!

A gépben 3 db winyo. Egy éve tökéletesen müxik minden.
Most ki kellett vennem az egyik wincsit (nem a boot, csak tároló) mert át
kellett vinni egy két cuccot egy másik gépre.
Egy napig e nélkül ment a gép. Másnap winyó vissza és az XP nem látja.
BIOSban szépen detektálja, ill. még el sem felejtette de most újra autó mód
és felismertetve, de a rendszer elindulása után az XP nem vesz róla
tudomást. Ill. érdekes módon a betûjelét amit a lemezkezelõvel anno fixáltam
neki (D:) fenntartja az XP. Ezt úgy értem, hogy ha bedugok egy USB drive-ot,
kártyaolvasót , az elsõ szabad kiosztható betûnek a G: H: stb.-t veszi.
Jumperelés nem változott, cabelselect-en volt és van most is. Természetesen
másik gépben kipróbálva, nem sérült a winyo. Jól müxik. Itt is jónak néz ki
minden a BIOS szerint de az XP-nek már valami nem tetszik. Szerintetek???

Üdv: IMIcrosoft

(#2) BlackLine válasza IMIcrosoft (#1) üzenetére


BlackLine
csendes tag

Egy reinstall megoldhatja a problemat...:) nekem regebben volt ilyen, csak rack-kel, ki se vettem, csak lekapcsoltam a rack-et, es utana mar bekapcsolaskor nem latta, sot ha bootolaskor kapcsoltam be, akkor megfagyott a win.

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#3) IMIcrosoft válasza BlackLine (#2) üzenetére


IMIcrosoft
csendes tag

Nekem is rack-ben volt ez a wincsi. Először én is arra gyanakodtam, hogy a rack nem érintkezik vagy valami hasonló, ezért direktben rádugtam az IDE kábelre, de a helyzet változatlan. Köszi a válaszod, de szerinted ez normális dolog, hogy kiveszek egy racket majd visszatenném és ezután újra kell telepítenem a rendszert??? Adataim mentve vannak, de van rajta párszáz proggi amit ujra kéne installálnom. Ha meg csak GHOST-olnám, akkor szerintem ugyanaz az állapot kerülne vissza, tehát nem sok értelmét látom. Korábban már egyszer ráfaragtam egy XP-re ráengedett (mindent megtart csak helyreállítás vagy javítás verzió) 1/2 újratelepítésre. Csak szétbarmolt sok mindent. Szóval vagy format és újra install minden az alapoktól, vagy kellene találni valamilyen megoldást erre az XP amnéziás :) dologra. Egyébként még plusz információ a dologhoz hogy ez egy 80 Gigás Maxtor vinyo. Ennek eddig nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget, de már ketten is írták, hogy velük is előfordult az én esetem és a tipus megegyezik. Lehet ez csak véletlen, de az ilyen UFOnauta jelenségeknél már nem lehet tudni. Szóval, várok még egy-két építő ötletet... Üdv: IMIcrosoft

(#4) BlackLine válasza IMIcrosoft (#3) üzenetére


BlackLine
csendes tag

Akkor nem is mondom, h. az enyem is Maxtor volt, bar csak 40gigas.
Ghosttal sztem sem mukodne rendesen a dolog...Esetleg egy rendszer visszaallitas...ha nem regen volt a dolog....vagy probald csokkentett modban elohozatni vele es irogatni ra, esetleg mas beture attenni hatha muxik igy is...

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#5) BlackLine válasza IMIcrosoft (#3) üzenetére


BlackLine
csendes tag

Meg esetleg nezd meg a boot.ini-t....h. ott minden rendben van e.

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#6) ISZOLE válasza IMIcrosoft (#3) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Mielőtt újratelepítenél mindent tán meg kéne kérdezni az XP-t szerinte mi a baj. Mondjuk a Device Manager-ben mit látsz?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#7) IMIcrosoft válasza ISZOLE (#6) üzenetére


IMIcrosoft
csendes tag

Ez megint érdekes! Az eszközkezelő/lemezmeghajtók részénél látja mind a három wincsit! Sőt az írja mindegyiknél: Ez az eszköz megfelelően működik, engedélyezve, stb... Az eseménynaplóban viszont találtam egy bejegyzést amit nem igazán értek, ill. nem tudom van-e köze ehhez a dologhoz?
*****
Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: EventSystem
Esemény kategóriája: (50)
Esemény azonosítója: 4609
Dátum: 2006.03.28.
Idő: 17:43:25
Felhasználó: -
Számítógép:
Leírás:
A COM+ eseményrendszer rossz visszatérő kódot észlelt a belső feldolgozás során. HRESULT: 8007043C a(z) 44 / d:\nt_qxp\com\com1x\src\events\tier1\eventsystemobj.cpp sorból. Forduljon a Microsoft technikai tanácsadásához, és jelezze a hibát.

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
*****
Várom a tippeket.

(#8) efi99


efi99
senior tag

A fenébe, most akarom a régi winyómról áttolni racken keresztül a cuccokat az új XP-re. Remegő kézzel fogom kivenni a rackból a jelenleg benntlévő 2. számú winyót :Y
Mondjuk mind Tengerikapu.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9) Gergő20 válasza IMIcrosoft (#3) üzenetére


Gergő20
tag

hello
Nekem is van 1 80-as Maxtorom bár nálam nem ilyen rosz a helyzet de nekem ki se kell vennem a gépből hogy olykor ne lássa a windows de nekem 1 ujraindítás megoldja a dolgokat.
Eddig azthittem hogy csak nekem vannak ilyen problémáim (Bios ban mindig felismeri).

(#10) #65675776 válasza IMIcrosoft (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Számítógép kezelés -> Lemezkezelésben látszik a vinyó?

(#11) efi99 válasza efi99 (#8) üzenetére


efi99
senior tag

Na, megúsztam. :))

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12) kiskacz


kiskacz
senior tag

Kicsit , de elnézést!

Önmagában nem akartam hirdetni, mert nem sokat ér, de látom vagytok többen, akik mobile rackot használnak. Nekem van kb. egy éves, ami nem volt ''huzogatva'', csak szépen működött. Újszerű, a doboza is megvan. BÁRMI értelmes dologra ( üres DVD, stb., nincs 5letem,) elcserélném, mert USB-st használok és feleslegessé vált!!

Bocs az offért!

Huawei Mate 8

(#13) BlackLine válasza IMIcrosoft (#1) üzenetére


BlackLine
csendes tag

Na sikerult megoldani vhogy a problemat?

`` Az emberi vilagban az okos nok a gyongesegukbol is erot kovalcsolnak! ``

(#14) Tamás24


Tamás24
tag

a megoldás az lenne, már ha eddig még nem találtál rá, hogy a windows valószínű hogy elfelejtette a particióhoz hozzárendelni a meghajtójelet. Megoldás: command ablakba írd be:
diskpart
majd 'list disk'
ha megvan a lemez amit akarsz akkor: select disk ''0'' (vagy ami a száma)
aztán ha egybe van akkor csak annyi a dolgod hogy: ''ASSIGN'' és kész
ha nem egybe akkor még a: select partition ''0''-t is meg kell játszani.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#15) Elephant válasza IMIcrosoft (#1) üzenetére


Elephant
csendes tag

Hasonló problémám volt egy 200Gb-os DM10 Maxtor vinyóval.
Néha ment néha nem.

Elektronika megzizzent és bohóckodik azóta is...

KERESEK! Minél több 20000Ft-os bankjegyet lehetőleg aktatáskában előkészítve, de nem gond, ha nincs táska, tudok vinni!

(#16) Tamás24 válasza Elephant (#15) üzenetére


Tamás24
tag

maxtor gyári teszt programmal nézesd meg, ha az kiírja valamire hogy gázos akkorgyári gariban cserélik azonnal. Maxtor oldalon a gyári gari idejét is meg tudod nézni a 200Gb-os winicsik asszem 2007-2008 ig meg lettek hosszabbítva.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.