Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

A konfigom az aláírásomban.
Pár hónappal ezelőttig egy 300 W-os Codegen tápom volt, amivel gond nélkül futott a rendszer, inkább a hangja miatt cseréltem le. Bár azt furcsáltam, hogy 3.3 V-ra a lap csak 2.75-öt mutatott, és a12V sem volt meg tökéletesen.
Pár hónapja vettem egy 360 W-os 12 cm-es ventis Ultrapower tápot, ami nem egy Zalman, vagy Enermax, de kedvező árú és eddig csak jót hallottam róla. A problémám az, hogy 3.3V-ra továbbra is 2.75-öt mutat a speedfan. Ez még ok is lenne, mert nem is olyan lényeges és ez a táp elég gyenge a 3.3-as ágon, viszont a 12 V is csak 11.8 és ha 1.75 V-ot adok a procinak, akkor már csak 11.55. Az, hogy nagyobb proci fesznél nincs meg a 12 , az nem arra utal, hogy kevés a táp?
Amúgy semmi gond a rendszerrel, stabil és szépen fut minded, a tuningot is bírja, de a feszültség-értékek nem stimmelnek!
Szerintetek most akkor mi van?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) erdoke válasza Legolas (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ne foglalkozz vele, ha nincsenek gondjaid.
Nálam bármilyen táppal (jelenleg 520-as Globalwin, de előtte másik két márkással is) nem megy a +12 V 11,3 fölé, szóval tutira a lap mér félre. Nem aggódok.:P

A legjobb aláírás a héten

(#3) Legolas válasza erdoke (#2) üzenetére


Legolas
senior tag

Lenne egy hülye kérdésem.
A táp beszerelésekor kicsit megjártam, ezt már egy ultrapower-es topikban leírtam. A lényeg az, hogy nem ment a ventije mikor beszereltem. Ezért 3-4szer kapcsoltam csak be a gépet max 2-3 percre. Addig vizsgálgattam, míg rájöttem, hogy gyárilag bele volt akadva a tápventi a saját védőrácsába. Kiszabadítottam és azóta is jól működik.
A kérdésem az lenne, hogy a első napon aza a 2-3* 2 perc alatt nem történhetett-e olyan baja, hogy működik, csak nem olyan stabilak a feszértékek?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

nekem a +12 is csak 11.88 +3.3 csak 3.25, az +5 az viszont elég stabilan annyi. érdekes hogy a speedfanban van egy oylan hogy +2.5V, amire 1.45-öt mutat, de az Intel Active Monitor ilyet nem mutat, helyette van a CPU I/O 1.5V. a Vcore csak 1.45, de annak ennyinek is kell lennie, mert a procim valami válogatott darab, 1.45-ön megy 1.5V helyett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Dilikutya válasza Legolas (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

nem hinném

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) rog válasza Legolas (#1) üzenetére


rog
addikt

ez simán mérési hiba.

(#7) Legolas válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Legolas
senior tag

Akkor lehet, hogy csak az történik amit Erdoke is mond, hogy félre mér a lap. Mert néztem egy tesztet és azoknak 12.4-et hoz 12V-on és azt írják beton stabil 12 V-on, inkább 5V-on inog meg.
Nekem ezzel szemben az 5V beton stabil. Gondolom ez már a perifériáktól függ.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#8) erdoke válasza Legolas (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy baja esett volna, ha nem volt huzamosabb ideig fölforrósodva.

A legjobb aláírás a héten

(#9) djtörök


djtörök
senior tag

nekem a 12v-os ágon 12,74-et ad le de ez az érték stabil.
Bár gond nincs vele, de szerintetek ez bajt okozhat?
ja chiftek 360w

(#10) LukE


LukE
veterán

a kulonbozo egysegeket hivatalosan ugy kell meretezniuk, hogy +-5% elteresig mukodjenek, szoval ha azon belul van az ertek, akkor no para. Lapok meresei meg egyebkent is... hm, sok ott a zavaro tenyezo.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Nekem a +12 voltom 12.32-48 között váltakozik, de ahogy itt olvasom a fórumot nem nagyon baj ez sőt ez mé normlis is nálam (300w Codegen)

(#12) mr_ricsi válasza Legolas (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''gyárilag bele volt akadva a tápventi a saját védőrácsába.''

Ilyen gyári hibát nehezen tudok elképzelni, nem ütés érte inkább a tápot?

A feszeket pedig mérd meg egy digitális multiméterrel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.