Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- A fénynél gyorsabban
- Építkezünk 6. rész (2024)
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
-
LOGOUT.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
liszkai 2
csendes tag
-
liszkai 2
csendes tag
válasz Atomgeszi #21814 üzenetére
Pedig a hőszigetelés ha jól van megcsinálva nagyon sok pénzt hoz. Amikor megvettem a házat és még nem volt leszigetelve a mostani árakhoz igazodva egy fűtési szezonban 450 ezerbe volt a fűtés. Most ha a napelemet is levonom egy szezonban 80 ezer körül van, kondi kazánnal 85 nm-en és ha hozzáteszem a napelemet klímával ami fűtés rásegítést jelent 50 ezerből is kijön. 15 éve van szigetelve de már a nyolcadik évben megtérült a beruházás, persze nekem olcsóbban kijött mert csak anyagot kellett vennem.
[ Szerkesztve ]
-
liszkai 2
csendes tag
válasz senki68 #21823 üzenetére
Az biztos,hogy most többszörösen drágább mint 15 évvel ezelőtt, de azt nem tudhatod,hogy nem térül meg mert nem mindig ilyen alacsony lesz az energia. Pl. választás után ha a moslék nyer követni fogjuk a német energia árakat. A napelemmel sem lehet akkor majd operálni mert egyrészt megadóztatják a napelemet másrészt kukába dobják az eddigi saldót.
-
liszkai 2
csendes tag
Más. Minap néztem egy videót amelyben szakértők arról diskurálnak,hogy a napelemek gyártása és forgalmazása egyre olcsóbbá válik, de azért nem tud mégsem olcsó lenni a telepítés mert a kereslet-kínálat határozza meg elsősorban az árakat és most nagyon megnőtt a kereslet napelemek telepítésére.
-
liszkai 2
csendes tag
válasz #39851264 #21844 üzenetére
Ezt plagizáltam. kattints a legalsó linkre.
Gyakori anyag jellemzők [W/mK]Vékonyvakolat0,890Cement vakolat0,930Gipsz vakolat0,290Mész vakolat0,820OSB építőlemez0,160Forgácslap0,21-0,17Austrotherm Grafit0,032Austrotherm EPS - valami0,045-0,032Nikecell EPS0,048-0,031Nikecell üveggyapot0,048-0,032URSA üveggyapot0,045-0,032ISOVER üveggyapot0,036-0,031Rockwool kőzetgyapot0,042-0,033Heraklith fajta szerint0,090-0,043Fenyő (rostra merőleges)0,160-0,210Fenyő (rosttal egyirányú)0,210-0,320Rigips - Gipszkarton0,13 - 0,16--Porotherm fajta szerint0,183-0,330YTONG falazó fajta szerint0,130-0,150B 25 tégla0,400B 30 tégla0,570Mészhomok km tégla0,870Vályog tégla, vert fal, rakott fal cca.0,700Kohósalak0,420További Lambda hőv. tényezőˇˇÉrdemes odafigyelni, hogy milyen lambda értékű szigetelő anyagot veszel.
Hosszútávon biztos NEM az olcsóbb a jó megoldás.. Egy példa: a kiváló árarány/mérettartó Rockwool kőzetgyapot
tól... -ig lambda _ érték között kb. 40% a különbség, a fűtés számládba is közel az lesz.
De az egy életen át(!)...Minden jog fenntartva™-U-érték, U hő átadási tényező kalkulátor<U Value Calculator, U heat transfer coefficient (Btu)<U Wert Rechner,U Wärmedurchgangskoeffizient (Btu)Fajta: Fal rétegek Aljzat v födém palló Tető rétegei <beállít 1Külső közeg: Talaj v. árkád Kültér (levegő) Más épület <beállít 2Rétegek sorrendje
(tetszőleges)
Lambda hővezetési tényező
[W/mK]Vtg.
[mm]1.2.3.4.5.6.7.8.<< < U érték
hőátbocs. tényező
[W/m2K]Vastagság
[cm]Összesen:Copyright Öko Bautechnik Könnyűszerkezetű Épület és
Mobilház Gyártó Kft.® |Hungary. Regio Pest. 2230| Tipp: > 50év január átlaga Magyarországon mínusz 0,1 mínusz 0,6 °C |1 °C=33,8 °Fahrenheit|Megszámolod az U átbocsátási érték-et. egy m2 -re , 1 °C külső/belső különbségre vonatkozik.
[British Thermal U> the result is 10.76 square feet, 1.8 degrees Fahrenheit internal / external temperature difference]
falra - födémretetőre - padlóra
Ha belül 21°C-t vársz, kint az átlagos (vegyük) -1°C, akkor szorozd a kül-bel 22 °C különbséggel.
|22 °C=71,6 °Fahrenheit||1m2=10,76 sq.ft.|Megkaptad egy m2 -ed hőveszteségét 22 °C kül-bel hőmérséklet különbség mellett a teljes szerkezetre...
Csak be kell szorozni az összfal m2 - födém m2padló m2 - a tető m2 -relPontosabb, ha az ablakok ajtók m2 -t külön - külön számolod a gyártó U érték-kel...
- ezeket összeadod és végeztél is...
* Pontosság: néhány pótlék, paraméter nem ismert (pl. MSZ 04 140 2. és melléklete, égtáj, szél, stb) így a pontosság is tájékoztató értékű, de hasznos...
...tovább: [részletek -le- ]* ...mi és más országok U érték-e > 2012-2015-2019-től a magyar is változik
Használata: egymás után beírod a "réteged": U érték, lambda tényezőhőszigeteléshőveszteség U érték kalkulátor tőbb rétegekre mindenkinek...
* [U Wert Rechner, U Value Calculator]
Kérdés: mit tegyek, ha 8-nál több rétegem van? vakolat/gipszkarton/lambéria etc.
légrés- < ezzel vigyázz. Előbb olvass el, vagy inkább ne írj légrést,
párazáró szigetelés-,
falad anyaga (egy vagy több réteg)-,
választott hőszigetelő anyag lambdája-, "elképzelt" vastagsága, vakolat vagy vékony-vakolat és így tovább, a sorrend lényegtelen......megoldás: [eddig számolt U értéket összeszorzod a kapott centiméterrel] / [majd az egészet osztod 100-zal] < ez lesz az új LAMBDA tényező
beírod első tételnek, mint lambda tényezőt
a Vtg.-be az addig számított össz vastagságot, de milliméterben(!)...ha jól kalkuláltál és vissza-írtad a kapottat egyetlen rétegnek, (Kalkulál_GO), vissza kell kapnod a több rétegre jött számokat!mindent milliméterben és klikk > U érték | Kalkulál (Go) |* ja, és még állíts át a "1. Fajta " és "2. Külső közeg" választó menüt is... » az újabb kalkuláció (nem magyarázom, de) ebben az esetben 1-3%-kal jobbat mutat majd, ha fontos, vonj le 2%-ot...... U érték kalkulátor > igazít - SZÁMOLÁSHOZ ^^...
[ Szerkesztve ]
-
liszkai 2
csendes tag
válasz senki68 #21878 üzenetére
A fa nem tud égni csak a belőle felszabaduló gáz. Amikor megrakod a kályhát és meggyujtod a gerjesztő felhevíti a fát abból gáz szabadul fel ami láng formájában lobogva ég és a felszabaduló hő tovább hevíti a fát majd több gáz szabadul fel és nagyobb lággal ég. Azért van az,hogy a nedves fa nem fog égni mert először a benne lévő víznek kell elpárologni és utána keletkezik gáz ami elég.
-
-
liszkai 2
csendes tag
Van egy kérdésem szakemberekhez. Fel lehet e használni szigetüzemre elektromos autót?
-
liszkai 2
csendes tag
válasz wik_406 #21899 üzenetére
Tehát marad az akkupakk. Pedig jó lenne ha egyszerű lenne az oda-vissza táplálás, két legyet lehetne ütni egy csapásra. Pl. kimegyek a telekre, nappal feltöltöm az autót este, éjjel pedig használnám az áramot. Tv világítás számítógép stb.
Elnézést ha hülyeséget írok, tanultam elektrotechnikát de nem vagyok szakember.
[ Szerkesztve ]
-
liszkai 2
csendes tag
válasz senki68 #21901 üzenetére
Nem akartam tovább rfokozni a vitát, de mégis egy kis adalék. Vegyél egy akármilyen fa hasábot és próbáld meggyujtani, ugye nem kap lángra. Hevítsd fel 300 fokra és akkor gyújtsd meg de nem az alját hanem a tetejét és láss csodát meggyullad. Mi is fog itt égni? Nem a fa hanem a hő hatására kiáramló gáz.
-
liszkai 2
csendes tag
válasz MrZed001 #21909 üzenetére
Mivel ezek lithium-ion akkumulátorok ha jól tudom nem sokat számít,hogy hányszor töltöd fel és használod, állítólag még 8 év után is 85%-osak . Ha kimész a telekre és az ott lévő napelemekkel nappal feltöltöd és naplemente után használod háztartási célra akkor az autód akksija rongálódna?
-
-
liszkai 2
csendes tag
Még az lenne a kérdésem,hogy pl. veszek egy bármilyen e autót és többnyire rövid utakra használom ( 5- 30-100km) és az út végén mindig rátöltök, mennyire szabad feltölteni és a gyakori töltés hogyan befolyásolja a akku élettartamát? Egyáltalán szabad-e addig tölteni amig jobban le nem merül?
-
liszkai 2
csendes tag
válasz majorp #22039 üzenetére
Véletlenül nem az EON En-home üzletága? Ezekkel nem szabad szerződni mert a pénz lenyúlásra hajtanak. Én ezekkel már megjártam, nem csináltak semmit, határidőre meg sem mozdultak, a telefont nem vették fel és elvitték az előleget. Azóta mással megcsináltattam akik igen korrektek voltak. Pályázatról csak annyit,hogy a végén lehet,hogy többe kerül mint anélkül.
-
liszkai 2
csendes tag
Már a tavaszra gondolok amikor ugyanis szükség lesz a napelemek letisztítására. A környeetemben ugyanis a fatüzelések elég sok hamu és korom maradványokat raknak a napelemek felületére. Kérdésem az lenne,hogy kell-e tisztítani és ha igen akkor mivel?
Tudja-e valaki a legjobb választ?
-
liszkai 2
csendes tag
Én azt nem értem,hogytegnap és ma egyformán teljesen tiszta volt az égbolt és adott időpontokban pl délben ma 8%-al kevesebbet mutatott mint tegnap hasonló időpontban. A légkör is hasonlóan tiszta volt, mi lehet az oka?
-
liszkai 2
csendes tag
Sziasztok! Azt szeretném tudni,hogy a 3Kw-os SE inverter maximum mire képes? Nekem a bővített napelemekkel nem megy tovább 3.2 Kw teljesítménynél elég hosszúkás a vízszintes ábra 3.2 -él.
-
liszkai 2
csendes tag
válasz joghurt #24849 üzenetére
Tavaj csúcsirőben kb 2 órán keresztül volt 3.2, most,hogy két elemmel több van és már a keleti oldalon is jobb lett a teljesítmény az előző évhez képest kb. egy órával hamarabb éri el a csúcsot. Van fogyasztás a klíma állandóan ilyenkor fűt de szerintem a világítás fázisára van kötve az inverter, így több is kimegy a hálózatra. Egyébként 3x16 -os az óra. Szoval, ne is várjak többet 3.2-nél? Csodálkozom is,hogy nem sok a különbség a kimenő és megtermelt között bármennyi a fogyasztás.
-
liszkai 2
csendes tag
Németországban egy Kw áram 300 Ft. fölött van, egy liter benzin 1000 Ft.
-
liszkai 2
csendes tag
válasz Samott #25075 üzenetére
Nem ironizálok, a hidrogén jobban tárolható mint az áram és hatékonyabb mint a benzin és nem szennyező. Eddig az olajlobbi miatt nem fejlesztették,de a háború megadja a lendületet.
Háztartási célra is jól használható lesz, a napelem által termelt áramot hidrogén előállításával lehet majd tárolni és fűtésre is felhasználni akár háztartásonként. Természetesen most még nem, de ki fogják fejleszteni a biztonságos technológiát.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Hankook téli és nyári gumi szett - 1 szezonosak - 235/45 R 17
- 2 szezonos - Hankook K135 Ventus Prime4 XL 235/45 R 17 97 Y XL nyári gumi
- 1 szezont futott - HANKOOK Winter i cept evo3 W330 235/45 R 17 97 H XL
- Philips AVENT Premium elektromos cumisüveg melegítő (SCF358/00)
- Újszerű Philips kézi gőzölőkészülék GC360/30 valamennyi tartozékkal, dobozában
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest