Hirdetés

2024. szeptember 12., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

kíváncsi vagyok, hogy mikor kezd megjelenni a WeChat szuperalkalmazás az európai telefonokon. Hát csak úgy a verseny jegyében, hogy amerikaiak helyett a kínai állam legyen benne minden eus telefonban.

Nem kevés lobbiba került ezt elérni, büszkék lehetnek rá a politikusok.

A túlszabályozott és széttöredezett európai rendszer miatt nem lesz európai cég, amely versenyezni tudna a nagyokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2) kilua válasza azbest (#1) üzenetére


kilua
senior tag

Én adnám ha a koreai kakaotalk vagy a japán line elterjedne (mert jobban tetszik az app dizájnja) De mások az európai igények mint az ázsiaiak.

Mondjuk a JCB kártya elérhetővé válhatna az amerikai Visa/MasterCard helyett már váltanék is (olcsóbb lenne a fantia és nicovideo premium mint most hogy bitcash feltöltő kódokkal kell szórakozni)

[ Szerkesztve ]

(#3) Tutyimutyi


Tutyimutyi
lelkes újonc

Azok ilyen cikkek után mindig ez ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(#4) Big_Boss


Big_Boss
senior tag

HELP! Töröltem az App Store-t. Most honnan töltsem le? ;]

(#5) azbest válasza Big_Boss (#4) üzenetére


azbest
félisten

simán internetről vagy facebookról, nigériai hercegtől, elgépelt nevű nagy cégtől lehetőleg :D

(#6) Big_Boss válasza azbest (#5) üzenetére


Big_Boss
senior tag

Remélem az alternatív App store-ból le lehet majd tölteni a hivatalos App Store-t. :))

(#7) jerry311


jerry311
nagyúr

EU mikor akarja betiltani az egyszerhasznalatos e-cigiket?
Szerintem mar tobb e-szemetet termelt, mint amennyit a lightning csatlakozos toltok valaha termeltek volna.

(#8) kilua válasza Big_Boss (#6) üzenetére


kilua
senior tag

PCn simán van olyan aki bevállalja hogy valaki egyik storeból sideloadingolja a másikat [link] 🤔

(#9) kilua válasza azbest (#5) üzenetére


kilua
senior tag

Windowson a defender, androidon a Xiaomi biztonság appja jól teszi a dolgát [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) Gargouille


Gargouille
őstag

Ez a kötelező böngészőválasztás már Windows-nál is milyen "csodálatos" volt. :DDD Hasonlóan értelmes mint az összes weboldalnál kötelezően elfogadandó cookie figyelmeztetés, ami bár baromi kényelmetlen és bosszantó de legalább teljesen haszontalan is, szerintem ember nincs, aki az összes megnyitott weblapon végig olvasta volna a tájékoztatót.

Az, hogy törölhetőek bizonyos appok, az viszont egy jó pont lehet, annak látom értelmét.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#11) joey04


joey04
titán

Ja ez olyan lesz mint amikor droidot használtam és plusz egy lépés volt kiválasztani a chrome-ot a többi fölösleges közül. A nagy nyitogatásnak hála 13 pm óta egyébként is egyre karcsúbb az üzemidő, a sok store miatt majd ez tovább fog romlani (ha elterjednek) aztán a végén a stabilitás is megy a levesbe. Jó lesz ez!

(#12) Oldman2 válasza joey04 (#11) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

"Sok Store" csak akkor lesz, ha felteszed őket. Egyébként téged a "sok store" nem fog érinteni.

(#13) joey04 válasza Oldman2 (#12) üzenetére


joey04
titán

de, ha egy általam használt alkalmazás csak ott jelenik meg.

(#14) aprokaroka87 válasza joey04 (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Fizikai bolt esetén is van hogy a kedvenc csokidat, nem az általad kedvelt boltban fogod megkapni 🙂

(#15) joey04 válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


joey04
titán

és?

(#16) Joci10 válasza joey04 (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Khhmmm. 1 azaz EGY választási képernyőn való választás (ami előre borítékolható, de attól még EGYSZER és csak egyszer megkérdezik) nálad hatalmas probléma. Sőt, megeszi az üzemidőt is - még a store-ok is, mert azok üzemidővel táplálkoznak. De nem a hardvergyártó a hibás, hogy nem működik rendesen a telefon, nem. Az a sok szemét store a hibás (eddig mennyi is volt? és az megette az üzemidőt?). Akik még a stabilitást is eltüntetik, mert direkt szarul megírt programokat fognak terjeszteni. Nem is tudom, minek neked okostelefon - vegyél egy butafont, és akkor nem lesz gondod semmire. Nem fognak választásokkal (letöltésekkel) zavarni, lesz bőven üzemidőd, és a stabilitással sem lesz problémád.

(#17) joey04 válasza Joci10 (#16) üzenetére


joey04
titán

büfike.

(#18) csendes válasza joey04 (#17) üzenetére


csendes
őstag

Valaki kiszámolhatná, hogy mennyi pénzről beszélünk. Mennyi bevétele volt (és mennyi lenne) az Apple-nek abból. hogy ajtónálló (gatekeeper) és amit beenged az alkalmazásboltba, abból szakít egy elég komoly részesedést, illetve egy csomó szolgáltatást pedig mostanáig (vagy hosszú éveken keresztül) monopolizálni tudott. A DMA-val valamiféle verseny kialakulhat, ez mind az árat, mind a minőséget tekintve kedvező a felhasználónak. Azt meg a CrowdStrike sikeresen bemutatta, hogy miért jó, ha nem használja az összes felhasználó ugyanazt a programot, akárr a kiberbiztonságról, akár egy böngészőről van szó.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19) Joci10 válasza joey04 (#17) üzenetére


Joci10
őstag

"Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten..."

(#20) Joci10 válasza csendes (#18) üzenetére


Joci10
őstag

30%-os haszonrátáról beszélünk. Mármint az összes alkalmazásboltban történt vásárlás 30%-áról. Szerintem ez nagyon nem kis pénz; bár nem tudom, valaha is kiderülhetne/kiszámolható is lehetne, hogy ez ténylegesen mennyi. Nem véletlenül talál ki az Apple újabb és újabb adókat azok számára, akik saját alkalmazásboltot nyitnak/akarnak nyitni az iOS-en, hiszen ez jelentős érvágás lehetne nekik, ha hirtelen sokan átváltanának.

(#21) aprokaroka87 válasza Joci10 (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kimutathatlan vesztesége lesz kb 🙂
A kiadók nélküli kisebb cégek valószínűleg továbbra is az app store-t fogják preferálni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Joci10 válasza aprokaroka87 (#21) üzenetére


Joci10
őstag

Igen, mert az új adók miatt nem mernek új appboltokat nyitni (az EPIC is gondolom, csak a "csakazértis" gondolat miatt teszi, amit tesz), illetve nem nagyon mernek egyelőre lépni a kiadók sem. De ha nem lennének ezek az újonnan bevezetett, és kitalált adók (amiknek az a célja, hogy a várható kieső bevételeket pótolja - amikre ha tényleg csak kis mértékű lenne az Apple kiesése, nem is lenne szükség), akkor valószínűleg lennének sokan, akik lépnének, hiszen nagyobb bevételeket, vagy kisebb árakat (nagyobb elterjedést) garantálhatna számukra.

(#23) joey04 válasza Joci10 (#19) üzenetére


joey04
titán

így van. azért írtam neked azt amit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.