Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Raptor™


Raptor™
tag

Sikerült kinyírnom a csapágyakat a deszkában kb 2 hónap után, valami speedet demons csapágy volt (ezt árulták helyben gondoltam jó lesz, hát nem). Benézek majd a csapágy boltba aztán teszek az ottanival egy próbát, hátha bejön. Ha nem lesz jó akkor meg rendelek valahonnan.

Egy kis update: már egész jól haladok az ollie-val, padkára fel-le gyakorlom. Meg elkezdtem a pop shuvit-ot is tanulni, egy helyben sikerült párszor, most már menet közben is bele kéne jönnöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#152) z123456789 válasza Raptor™ (#151) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, speed demons nem egy nagy durranás. De sok jó tapasztalatom nekem sincs. Pedig volt már ceramic bones-om is.
A csapágyboltban majd lehet azt fogják mondani, hogy gördeszkába? Akkor oda elég olyan is ami kis terhelésre van tervezve, igaz? Hát meséld azért el, hogy mi történik egy ollie alkalmával, és döntse el az eladó, hogy ez mennyire jelent kis terhelést. Mert één anno vettem pár száz forintos 608 ZZ csapágyakat SKF boltban, de azok szarabbak voltak még a speed demonsnál is.
Azóta, ha tehetem, akkor Bones Reds. Jelenleg is Redsem van asszem, de vagy már 1,5 éve. Néha speed cream-ezem őket, meg takarítom. Ez arra jó, hogy ne essenek szét, de gurulni már rég nem gurulnak annyira faszán. :(

Közérdekű:

Éljen május elseje!

[ Szerkesztve ]

(#153) mrnuqname


mrnuqname
újonc

Sziasztok!

Bocsi hogy ide írok, de nem találok más gördeszkás fórumot ami aktív.
VAn egy cruiser deszkám.Eleinte arra vettem, hogy csak suliból haza járjak, de annyira megtetszett, hogy el kezdett érdekelni a trükközés része is. Próbálok olliekat csinálni és több-kevesebb sikerrel néha megy egy.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel könnyebb egy sima gördeszkán trükközni?

(#154) Raptor™ válasza mrnuqname (#153) üzenetére


Raptor™
tag

Szia!
Szerintem egy normál deszkával jóval könnyebb trükközni. Én is kezdő vagyok még, de a flip trükköknél úgy gondolom fontos lesz a deszka alakja.

(#155) z123456789 válasza mrnuqname (#153) üzenetére


z123456789
addikt

Raptornál a pont.
A krúzer, ahogy a neve is sugallja, csak közlekedésre való inkább.

Lehet vele trükközni, de attól az még nem lesz gördeszka. :)

Ismerek deszkást, aki szokott krúzolni. De krúzert nem ismerek, aki szokott deszkázni. :)

Mennyi idős vagy egyébként, ha nem titok? Elég egy határérték is, tól-ig.

Éljen Május 1 rendezvényen volt valaki?

(#156) mrnuqname válasza z123456789 (#155) üzenetére


mrnuqname
újonc

16 vagyok, nem titok :D. Csak gondolkodom, hogy eladjam-e a cruisert és vegyek egy sima gördeszkát.

(#157) z123456789 válasza mrnuqname (#156) üzenetére


z123456789
addikt

16 évesen kezdtem én is. :)
Simán add el, és kezdj bele! Kell egy kis kitartás, de amikor ráérzel, nem enged. :D

(#158) mrnuqname


mrnuqname
újonc

Ezekről a deszkákról mi a véleményetek, illetve a márkákról?
Márkák: Jart, Element, Globe
Deszkák: http://pepperskate.hu/termek/jart-kaleidoscope-8-00%E2%80%B3/ , http://pepperskate.hu/termek/element-team-third-eye-8-00%E2%80%B3/

(#159) z123456789 válasza mrnuqname (#158) üzenetére


z123456789
addikt

Rossz a link. :B

Az, hogy geci drága. :D
13990-ért kapsz friss Nomad-et máshol mondjuk, nagyobb választékban. Amik szerintem jó lapok.
Egy pár Nomad-et elkoptattam már. ;)

Na meg azt is vedd figyelembe, hogy mennyibe kerül a griptape? Ahol én vettem, ott extraként kapsz mellé gripet is. Máshol külön számolják.

Amúgy a Jart és Nomad azt hiszem spanyol, a Globe meg egy ausztrál cipőgyártó cég. Bár az utóbbi időkben láttam tőlük komplett deszkákat, nem tűntek rossznak. :) Külön lapot hol láttál?

Áh értem már. A komplett dekkek miatt kéredezted igaz? :) Nomad-ból kapsz 25-ért. ;)

(#160) z123456789


z123456789
addikt

:( Légy jó Sztyopa! :(

[ Szerkesztve ]

(#161) z123456789


z123456789
addikt

(#162) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Fiamnak közeleg a 8. szülinapja és egy gördeszkát szeretne.ltt az utcában van 1-2 gyerkőc akinek van és nagyon tetszik neki,párszor elkérte tőlük kipróbálni.

Én tök homály vagyok a témában ,segítséget kérnék hogy milyen méretű fajtájú deszkát nézzek neki hogy meg
tudjon tanulni deszkázni.

Kb 140cm magas, 34kg , lábmérete 34-es. Tájékoztató jellegű adatok. :)

Üdv:Viktor

(#163) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

A gördeszka kerekek mind ugyanakkorák? Venni akarok egy Bones Reds-et, és érdekelne, hogy be tudnám szerelni a jelenlegibe, amíg nem veszek profibb kerekeket is.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#164) 0xmilan válasza K1nG HuNp (#163) üzenetére


0xmilan
addikt

Átmérőre elég sok különböző van, de ahova a csapágyat rakod, az mindenhol szabvány méret. Be tudod rakni bármilyen kerékbe.

(#165) kampobasszo


kampobasszo
csendes tag

Üdv.
A tanácsotokat szeretném kérni! Első longboardnak mit ajánlanátok? 30 körül költenék rá. Nem tudom azonban itthon hol és mit érdemes venni. Külföldről rendelni költséges lenne. Minen tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm a segítséget.

http://500px.com/Illes-

(#166) bata1999


bata1999
újonc

Hali mindenkinek! :D

Idén nyáron szeretnék újra elkezdeni deszkázni (még nagyon régen, kb 10-11 éves lehettem mikor belekezdtem az egészbe és sajnos el is hanyagoltam :/) és szeretnék pár tippet kérni. :DD
Először is már eldöntöttem, hogy egy komplettet veszek, mivel sokkal olcsóbban kijön és utána remélhetőleg csak a lapot kell majd cserélnem, persze idővel biztos a kerekeket is, akár a csapágyakat is cserélnem kell.
Pontosabban ezen az oldalon gondoltam rendelni, csak annyit szeretnék megtudni, hogy milyen széles lapot kellene választanom, jelenleg 45-ös lábam van és nem tudom, hogy melyik lenne igazán kényelmes és a flip trükköket is meg lehessen rajta könnyedén tanulni. Leginkább a 8 inches vagy 8.25 incheseken gondolkodtam, azon belül is inkább a Globe-okon és max 30-40ezer forintig. :K

Előre is köszönöm a segítséget,
További szép napot! :D

(#167) z123456789 válasza Viktoár (#162) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, gondolom már késő. :(
Úgy vélem egy Decathlonos Axelo kezdésnek megfelelő lehetne, hogy ráérezzen. Ha elkezdi érdekelni, bele lehet bonyolódni, de az már a 30e Ft-os szint kb.

Neked is ajánlom még a gordeszkák.hu oldalt, ott is vannak olcsóbb deszkák, lehet jobbak is, mint egy dekatlonos. :) Nem tudom sajnos, nincs ilyennel tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#168) z123456789 válasza K1nG HuNp (#163) üzenetére


z123456789
addikt

Jól mondja a kollega. Általában mindegyikbe 608-as csapágy való.
Ha reds-et veszel, az passzolni fog mindenhova. ;)
Longboardos kerekeknél kell vigyázni, hogy ha túl nagy, hozzáér a lap aljához.

(#169) z123456789 válasza kampobasszo (#165) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Neked is egy ilyen dekatlonos témát ajánlanék. Annál olcsóbban nem fogsz találni. Természetesen az messze nem olyan minőség, mint egy Arbor, vagy Sector 9 pl, de hogy belekóstolj, és ne szórj rá ki feleslegesen pénzt, szerintem megfelelő lesz. ;)

Ja, esetleg még van egy olyan oldal asszem, hogy gordeszkak.hu? :F Ott is nézegethetsz.

(#170) z123456789 válasza bata1999 (#166) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Remek ötlet!
Helyileg merre? Ha nem titok. :)

Ezt ajánlanám neked.
Element komplett gördeszka (Range 8.25)
Az Element lapja klasszisokkal jobb, mint a Globe, és még a függője is jobb szerintem, kerekekről nem is beszélve. ;)
Főleg, hogy ha kitolható az összeg 40-ig.
8,25 méretben jó lesz. Jelenleg trendi méretnek számít.
Flipet meg lehet mindennel. ;) Nem a szélességen múlik.

(#171) z123456789


z123456789
addikt

MINDENKINEK!

Amennyiben hosszú ideje nem volt aktivitás a topicban, vagy nem kaptok választ, nyugodtan írjatok rám privátban, mert előfordulhat, hogy nem vagyok PH-n vagy nem nézem a gördeszka topicot. De a szívem szakad meg, ha nem tudok segíteni. :)
Köszönöm. :R

Jó gurulást mindenkinek!

És ne feledjétek, a hétvégén kezdődik Prágában a Mystic Cup! imádnivaló kis esemény. :)

[ Szerkesztve ]

(#172) bata1999 válasza z123456789 (#170) üzenetére


bata1999
újonc

Köszönöm a válaszodat! :D

Nem titok, Egerben, nem a legalkalmasabb hely a deszkázásra, de van egy-két jó kis spot. :D

Sokat gondolkodtam az Elementeken is, meg még mostanában nézegettem a Jart kompletteket.
Ha jól tudom egy spanyol márka és elég masszívan néznek ki, minőségűek lehetnek, bár nem tudom, az árukkal viszont meg vagyok elégedve, nagyjából. :D
Mindenképpen egy Elementet ajánlanál? Mert elég jó márka egyébként, de viszont a Jart kevéssel olcsóbb, nem olyan nagy összeggel, de ha azt mondod, hogy az Element minőségibb, akkor ha kell megfizetem a minőséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#173) z123456789 válasza bata1999 (#172) üzenetére


z123456789
addikt

Nagyon szívesen.
Eger nagyon jó hely. Ha jól tudom, ott volt gördeszkás élet még az én előttem levő generáció révén. :)

Nem fogsz csalódni egyikben sem. ;) Ezek már profi szintek, amik között majd jó pár év múlva veszed csak észre a különbséget. Szóval amelyik tetszik, azt vedd meg!
Hol vannak ezek a Jartok? Dobsz egy linket? :)

(#174) bata1999 válasza z123456789 (#173) üzenetére


bata1999
újonc

Ezen a linken találod meg őket, criminal skateshop, gondolom ismered, Egerben éppen van egy bolt a belvárosban, nincs sok választék egyébként és max. csak 8 inches van. :/ Egyébként már eldöntöttem és szerintem megfogadom a tanácsodat és beszerzek egy olyan Elementet. :D Amúgy régebben tényleg jobb élet volt a deszkázás terén, de már megszűnt a helyi park, ahova járkáltak a sk8terek, de hát sajnos ez van, a közeljövőben szeretnék sokat Pestre járni, hiszen ott több a lehetőség ezen a téren. :D Mégegyszer köszönöm a tanácsodat, remélem elboldogulok azzal a szettel egy darabig, majd ha akad valami kérdésem, akkor lehet, hogy írok privátban, ha lehet, vagy a topicon belül. :DD

(#175) z123456789 válasza bata1999 (#174) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, igen, vágom. :)
Hát, nézd! Szerintem amúgy nem lábfüggő ez a méret dolog, mert én 42-es lábbal és 8,5-es lappal tolom. :D
Lehet neked bejönne a keskeny lap is. Tény, hogy manapság a szélesebb lapok mennek. Legalább is én ezt vettem észre. Hiába szélesebb, szerintem nagyobb felületen jobb érezni egy kirúgott flipet is akár. Mivel nagyobb felületen húzod a lábadat, tovább érzed a kontrollt. De mondjuk egy kis felületű keskenyebb lap meg kevesebb helyet kér egy megfordulásnál, szóval érted, lehet ezen filózni...
Na jó hagyjuk! :DDD Nem kell ezt elvinni ilyen tudományos buziság felé. :DDD Nekem ez jött be. Ízlések és pofonok. Úgy is ráérzel majd, pláne, ha már korábban is decsóztál. ;)
Ámbár az tény, hogy az alap trükkök könnyebbek szélesebb lappal. Stabilabban állsz rajta. Ollie-k, shove-itok.

Nálunk (Győr) is öregszik a társaság. Bezzeg rolleres, annyi van mint a nyű. :D

Szívesen, nyugodtan zargass.

Én azt javaslom, hogy inkább a topicba írd a kérdést, hogy más is lássa, de persze, ha fél napon belül nem válaszolok, akkor egyből dobj egy PM-et, mert arról kapok mailt is, és jobban felfigyelek rá. Hátha lecsúszik a deszkás topic a többi topic alá, és nem figyelem annyira. ;)

Ha megvan a szett, dobj majd be képet róla! ;)

Egyébként hogy legyen más is.
Tegnap megérkezett Aliexpress-ről az "ördögien gyors, olajozott kerámia csapágyam" ~4500 Ft-ért. :DDD
Nagyon kíváncsi vagyok rá, mert a ~30e Ft-os Bones kerámia csapágyat szétvágtam közel fél év alatt, persze úgy, hogy a gördülékenysége már az első hónap után észrevehetően szarabb lett.
Igazából a kérdés itt az, hogy mennyire rossz ez a kínai kerámia csapágy, nem az, hogy mennyire jó. :D
Ma remélem össze tudom rakni, és ki tudom próbálni. :)

(#176) bata1999 válasza z123456789 (#175) üzenetére


bata1999
újonc

Majd úgyis kitapasztalom egy idő után, hogy melyik lap lesz a megfelelő, a trükköket meg csak vissza kell hozni. :D

Persze, majd lövök róla pár képet, de viszont majd csak augusztus eleje fel, mivel egész júliusban dolgozok, utána meg majd csak augusztus elején kapom meg a fizut. :D

Háát nem tudom, hogy mit tudna ez a kis szett, főként, hogy aliról rendelted, meg hogy 4500 Forintért, nem tudom te hogy vagy vele, én inkább megveszem a minőséget, rendes skateshopból, minthogy inkább aliról rendeljek, de hát gondolom, hogy csak kipróbálod, mit tud a kínai minőség. :D Egyébként hanyas besorolású? :D

(#177) z123456789 válasza bata1999 (#176) üzenetére


z123456789
addikt

Így van, majd visszajön midnen szépen lassan. ;)

Háhá! Sokáig nem tartott. :D Fél óra decsótól az egyik meg is adta magát. Én már megvettem mindent, amit lehetett. De ahogy írtam még a Bones Ceramicban is találtam kifogást. :D Szóval úgy gondoltam ezen már nem múlik. De már írom is a pls full refundot! :D

(#178) z123456789


z123456789
addikt

Nagy buli lehetett a Mystic Cup. Ismét neves deszkásokkal, ráadásul Horváth Dóri fizetős helyezést is elért csajok között, gratulálok neki! :)

Helyezések

[ Szerkesztve ]

(#179) Kaediir


Kaediir
újonc

Sziasztok! :)
A kérdésem az lenne, hogy deszkán már gurulni tudok, több kevesebb stabilitással, meg is tettem hosszabb utakat vele. Most tervezem megvenni az első sajátomat kifejezetten utazásokra (az Alföldön, tehát nem downhill lesz a cél :D ), a városon kívül. Ellenben sajnos nem igazán tudom, hogy amiket találtam jók-e. Itt lennének a jelöltek, szerintetek megfelelőek lesznek e, az áruk reális, azért amit veszel? És itt is lennének:
Ibiza Resident Olivero Longboard
Area Starflyer Longboard

Nagyon szépen köszönök már így előre is minden választ, tanácsot, segítséget, ötletet! :R
További szép napot mindenkinek! :D

(#180) z123456789 válasza Kaediir (#179) üzenetére


z123456789
addikt

Hát közlekedni ezek jók lesznek, de a linkelés nem sikerült, szóval nem tudom mennyiért láttad. :)

(#181) 0xmilan válasza z123456789 (#180) üzenetére


0xmilan
addikt

deszkak.hu-n nézte gondolom, mert google azt hozza be mindkét deszkánál.
Ibiza Resident Olivero Longboard
Area Starflyer Longboard

Én egy ilyet használok cruiseolásra / munkábajárósnak pár hónapja és meg vagyok vele elégedve. Teszt.
A fordulékonysága miatt városba egy ilyen jobb szerintem, de az alföldre én is egy nagyobb longboardot vennék.

(#182) Kaediir


Kaediir
újonc

Elnézést kérek, hogy nem linkeltem be, teljesen kiment a fejemből. :D
Nagyon szépen köszönöm az előttem lévőnek, hogy ő belinkelte, igen deszkak.hu-n néztem! :)
És még egyszer bocsi érte!

(#183) z123456789 válasza Kaediir (#182) üzenetére


z123456789
addikt

Nagyon nem vágom a longboardot, de ahogy írtam ezek tökéletesek lesznek közlekedni. Esetleg még a kollega által linkelt oldalon is keresgélhetsz, hátha van ott is nagyobb. ;)

Ja, és semmi baj nem történt, csak jeleztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#184) z123456789


z123456789
addikt

K1nG HuNp kollega megkért, hogy állítsak össze egy szettet neki, ajánlott linkekkel, nulláról építve, 8,25-ös lapmérethez.
Alábbiakban közlöm. Természetesen ha valaki talál jobb ajánlatot számára, akkor ne titkolja! Köszi. :)

Azt vedd figyelembe, hogy ha két helyről rendelsz, két postaköltséged lesz.

Lap:
Nomad Northbound gördeszka lap (Nanna 8.25) 13.990Ft

Riser pad:
Mob Skateboards gördeszka riser/shockpad (2 mm) 1.490Ft

Felfüggesztés:
Polster gördeszka felfüggesztés (apple red/polished raw 139) 15.990Ft

Csapágy:
Speed Demons gördeszka csapágy (ABEC3 - blue) 2.990Ft
Bearings Reds - Red 5 990 Ft

Kerék:
Darkstar Mermaid gördeszka kerék 53 mm (aqua/white) 7.990Ft
Formula V4 - Orange 100a 9 490 Ft

Megjegyzem, a Setupshopnál ajándékba kapsz egy alap, minőségi griptapet a lap mellé, ha jól tudom. A többi boltnál ez nem tudom hogyan működik, de jellemzően egy + ca. 1500 Ft-os összeget jelenthet. (Erre érdemes rákérdezni mailben, facebookon, esetleg telefonon.)
Továbbá személyes kedvenceim csapágyakban a Bones termékei. Ugyanúgy belassulnak egy idő után, és rosszabodik a gurulási tényező, mint a többinél, de legalább nem esnek szét egyhamar. Kis speedcreamezés, és sokáig el lehet lenni velük. Régebben csináltunk olyat, hogy csapágyboltban vettünk csapágyakat pár 100 Ft-ért. 608 ZZ megjelölést kell keresni. Fogalmam sincs, mennyibe kerülhet darabja, de ha mondjuk 300 Ft/db és kell 8, akkor 2400 Ft. Akkor inkább már megvenném a linkelt szettet, mert a 300 Ft-os csapágy, az tuti széthullik hamar.
Kerékből is szívem szerint Bones-t vennék, de a linkelt Dwindle Distribution-höz tartozó Darkstar is kiváló volt számomra korábban, és jelenleg is egy Enjoi-jal gurulok, ami ugyan ehhez a forgalmazóhoz tartozik. Lapot szerintem ezekbe sem lehet rakni.

Remélem tudtam segíteni.

Egyébként van komplett deszka is, olcsóbban. Ha kezdő vagy, az tökéletes lehet számodra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#185) rushty


rushty
senior tag

Ibiza Resident Olivero Longboard
Area Starflyer Longboard
Milyen áron vannak? Közlekedésre a longboardnál nincs stabilabb/hatékonyabb, ugye?

Revolut meghívó pü-ben

(#186) 0xmilan válasza rushty (#185) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez a két deszka, amit #180-ban linkeltem most / már nem kapható deszkak.hu-n.

Közlekedésre a longboardnál nincs stabilabb/hatékonyabb, ugye?

22" penny boardtól kezdve, 30" cruiseren át 40" longboardig mindent próbáltam. Nem pár órára, hanem több hétig, hónapig rendszeresen. Közlekedni egy nagy kerekű longboardnál nincs jobb. (elektromos longboard nyilván, de az sok $$$) Stabilitásban a nagyobb tengelytáv-, végsebességben a nagyobb kerekek miatt veri a kisebb deszkákat.

deszkak.hu-n keresgélj. Min. 70 mm-es kerék ajánlott.

(#187) rushty válasza 0xmilan (#186) üzenetére


rushty
senior tag

Az. Nem tudom mi az oka, hogy már nem kapható. Ennyire nem egy tömeggyártás ez az eszköz?
Hány forinttól van nem hulladék darabokból (olyannal nem akarok kínlódni) összeállított longboard? /Az összetevőket magam nemigen fogom összeállítani./
Nem hulladék= fejleszteni se nagyon akarom később az árához képest nagy tételekkel, csak a kötelezők, amik szükségesek.

Az elején vigyáznék vele, mert sikeres deszkázást még nem sikerült abszolválni, meg lehet tanulni kezelni :F (mondjuk védőfelszereléssel nem bohóckodnék később semmiképpen, de talán az elején sem szükséges :F ha már long és stabilitás).

A trükközés tanulása nem cél, de ne akadjon fönn a járdán, mint egy roller. :((
a-5-10 centis aszfalt felgyűrődés, megszakadás hézag vagy résen való átsuhanás az aszfalton :Y
b-vakvezető szegélyen

c-Nyomvájúban is tudom tartani, füves földben (járda mellett például kikerülés)
d-kavicsos szóródáson mit bír?
Kíváncsi lennék, hogy minek az élettartamát rövidíti a nullától extrémebb (a,b,c,d?) használat.
Ezek csak olyanok lennének, amik a közlekedési útvonalak során felmerülnek, mint lassító tényezők, de nem akadály, mert akkor az már úgy túl sok séta, hogy sokszor megállni állítgatni, átemelni. Mennyi az átlagsebességetek városban? Valahogy így lehet a megtehető távolság sorrend: penny - roller - longboard? :)
-Milyen cipő ajánlott hozzá? /bőrcipő?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#188) z123456789 válasza rushty (#187) üzenetére


z123456789
addikt

Én gördeszkával járok mindenhova a városban. :D
Leginkább 54-es STF kerékkel. (Street Tech Formula=kemény mint a barom) De ha épp nem, akkor is sima 54-es gurulóval.

(#189) rushty válasza z123456789 (#188) üzenetére


rushty
senior tag

Nem lenne türelmem csetleni-botlani, megtanulni balanszírozni, inkább görkorival.
A cruiser még alternatíva, ha van értelme számomra. A különbségekről nincs fogalmam. A longit még mindig nem tudom mennyiből kapom meg. Sportsdirect angol még jó is lenne, ha lehet onnan rendelni.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#190) z123456789 válasza rushty (#189) üzenetére


z123456789
addikt

Sajna a longboardokhoz nem értek annyira, de véleményem szerint egy dekatlon sports direkt szintű cuccot ha megveszel, neked tökéletes lesz.
Keresztlányomnak vettem dekatlonban gördeszkát, nem a legolcsóbbat, és szerintem tökéletes neki arra, hogy gurulásszon.

(#191) z123456789


z123456789
addikt

Ez mi a szar? :D
Ki a rákom szerkeszti ezt az oldalt? :DDD
Biztos gördeszkás... :U

(#192) 0xmilan válasza z123456789 (#191) üzenetére


0xmilan
addikt

Az szomorubb, hogy 2017-ben plain text, hasheles nelkul taroljak a jelszavakat. Regisztracio utan elkuldik emailben a usernev, jelszo parost.

(#193) z123456789 válasza 0xmilan (#192) üzenetére


z123456789
addikt

Ehhez nem értek, de akkor ahogy látom, nem csak a gördeszkához nem értenek. :N

(#194) f.csaba21


f.csaba21
csendes tag

Hello, sziasztok!

Szeretném segítségetek kérni deszkavásárlás ügyében. :DD

Full kezdő lennék, most állnék először gördeszkára. Egyelőre csak a gurulás/fordulás/ollie és egy-két könnyű trükk elsajátításához kellene a deszka. 194 centire nőttem, nem tudom ez mennyire befolyásolja a választást de gondolom valamennyire biztosan.

Ilyen feltételek mellett milyen gördeszkát ajánlotok és honnan érdemes megvenni?
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#195) rushty válasza f.csaba21 (#194) üzenetére


rushty
senior tag

Milyen meretu nadrágot, cipőt hordasz? Különösebben nem befolyasol sztem, de nem tudom.

Revolut meghívó pü-ben

(#196) f.csaba21 válasza rushty (#195) üzenetére


f.csaba21
csendes tag

A nadrág hogy jön ide? :Y
Nadrághossz 36, 44-es cipő.

[ Szerkesztve ]

(#197) rushty válasza f.csaba21 (#196) üzenetére


rushty
senior tag

Labhossz, Lepestavolsag? Trukkozesben passz. :B

Revolut meghívó pü-ben

(#198) f.csaba21 válasza rushty (#197) üzenetére


f.csaba21
csendes tag

Nem tudom, sry :F
Esetleg [ezt] érdemes lenne megvenni első deszkának? Mást nagyon nem találtam eddig. :(((

(#199) z123456789 válasza f.csaba21 (#198) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Gondolom már késő, de én adnék tippet neked.
Az ilyen szupermarket boltokban nem igazán kapsz jó minőségű gördeszkát. Decathlon, intersport, stb...
Mindenképp érdemes lenne egy core skateshoppal felvenned a kapcsolatot személyesen, ahol szívesen segítenek. Persze ha értenek hozzá. :D
Garage store-ban, pl nem értenek hozzá, Pepper sk8shopban meg tukmálnak. :D
A Mediumot ajánlanám, vagy a Psychostore-t.. Budapesten. Nem tudom hova valósi vagy. Ők konyítanak hozzá, és deszkások csinálják, nem kufárok. :D
Ehhez a mérethez mindenképpen valami napjainkban amúgy is divatosabb széles lapot keresnék. 8,25 legalább, de simán kezdheted 8,5-es lappal. Amúgy sem baj egy szélesebb lap kezdőknek, stabilabban állsz rajta, és az alap trükköket jobban bemagolod. Olliek, shove-itok. A többi alkatrészt meg ehhez a mérethez válogatni. Hosszúpuska vagy, faszán fognak menni a fs flipek. ;) :D
Ha bármi kérdés van, nyugodtan! :)

(#200) Golden9


Golden9
addikt

Sziasztok!

Én korcsolyás vagyok, csak szólok hogy este kilencig akciókamerákhoz letölthető a ProDRENALIN.
"
Felhasználási feltételek
• Ez egy 1-számítógépes élettartamú licenc, nem kereskedelmi célú felhasználásra.
• Nincs ingyenes frissítés; ha frissíti a kiadványt, akkor regisztrálhat.
• Nincs ingyenes technikai támogatás.
Meg kell vásárolnia a licenckulcsot, mielőtt az ajánlat lejár.
• Nem lehet viszont eladni.
"

[ Szeretkezve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.