Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunhool1979


hunhool1979
tag

A kameraelrendezést nézve nekem egy részeg/drogos panda feje ugrott be :D .

(#2) joey04


joey04
titán

Hát ez nem olyan jó vetel mint az előd. Üzemidőben kb azt hozza mint kisebb teleppel az op12, ez a zoom meg így kevés. Már 5x-nél is érezhetően lelépik a dedikált 5x-es megoldások. Ami valahol természetes, csak látható, önmagában egy 100-200mp 2-3x kevés.

(#3) Aryon87 válasza joey04 (#2) üzenetére


Aryon87
félisten

Valamint ez a zoom egy tájfotózáshoz édeskevés. Elmegyek a dél Bajor területre a hegyekhez és nem tudom rendesen lefotózni amit szeretnék, mert a digitális zoom már nem alkalmas rá. Ez a kis zoom városban és portréra jó. Elődnél is a 3.5x már kevésnek tartom.
Xiaomi megoldása itt jobban kijön, mert ott a 3.5x és az 5x. Máris 2 légy egy csapásra.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4) Greentea


Greentea
senior tag

Előrendelési akció + táblagéppel bestbuy lenne :D Tesztet várom róla :)

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Meglepően jól árazott mindkettő.

(#6) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Ezt most kicsit kevesének érzem a 14 ultra ellen, az x7 ultráról nem is beszélve.
Mondjuk annyival olcsóbb is. :)

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#7) joelke HU


joelke HU
senior tag

Erre a tabletre kíváncsi lettem volna, de jó, hogy nem vártam rá és vettem inkább egy Lenovo Tab P12-t 125 ezerért, nagyobb kijelző plusz még toll is volt hozzá.

Motorola G51

(#8) Brett001 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Brett001
aktív tag

Neked 550e Ft jól árazott? Fura megállapítás. :U

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#9) janeszgol válasza Brett001 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Csúcs telefon. Miért mennyi legyen? Annyi, mint a többi.

(#10) Brett001 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Brett001
aktív tag

kb. 250e-et érne meg nekem. Azé' nehogy már IPhone árba árulják. :U

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#11) janeszgol válasza Brett001 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem. Nekem sem ér egy RTX 2070 Super 300 ezret. Kb 150-et adnék érte. Nehogy már egy közepes laptop árában adjanak egy VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#12) Brett001 válasza janeszgol (#11) üzenetére


Brett001
aktív tag

A francokat érted. "Jól árazottnak" akkor nevezünk valamit, ha ugyanannyi árért nagyobb teljesítményű, több szolgáltatást nyújt vagy ha kb. ugyanannyi a tudása mint a konkurrenciának, de kb negyedével vagy akár felével olcsóbb. Mint ahogy akár még 3-4 éve is volt a kinai csúcstelókkal, jöhettek az Alma meg Samsung gyűlölők, hogy milyen jó árban van a Xiaomi meg a Huawei, az Iphone meg a Samsung egy túlárazott szar. Na ezek az idők elmúltak sajnos...a kínaiknak ugyanolyan vastagon fog a ceruzájuk. :( Ez a cucc sem jól árazott kb. annyi mint a többi ahogy írtad. És igen nem ér többet max. 300e-et.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#13) janeszgol válasza Brett001 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Van igazság abban, amit írsz. 550 ezerert inkabb elegseges az arazas. Az elorendeloi nem rossz.
Ha kameraban a konkurencia fole none, akkor lenne jol arazott.
A fentebbi megjegyzesem annak szolt, hogy sd8 gen3 (nem sajat SoC), plusz ekkora tarhellyel a Samsung dragabb.

[ Szerkesztve ]

(#14) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Miért van egy olyan érzésem hogy a 8 gen 3 full skip minden gyártótól mert egyik se tudta a stabilítást igazán megoldani, meg akkora upgrade se volt egyiknél se a SoC-on kivül, és majd a 8 gen 4 lesz amit érdemes megvenni ?

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#15) Aryon87 válasza Elit3Zotya (#6) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem is ez az érzésem van. Pedig vártam nagyon, de nem érzem hogy a Mate50Pro-ról erre kéne majd váltani. Egy P30Pro-ról még igen...
Xia14Ultra jobb választás, még ha drágább is 200 euroval.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16) Hallosz válasza ADAM1337 (#14) üzenetére


Hallosz
senior tag

Mert így van. :K

Mert lakni, muszáj.

(#17) Hallosz válasza Brett001 (#10) üzenetére


Hallosz
senior tag

Kinek mi a referencia pont, neked ez, másoknak más.

Mert lakni, muszáj.

(#18) Hadert


Hadert
újonc

Szerintem, ha ez valakinek nem bestbuy, akkor én nem tudom, hogy mit nevezünk annak. Ez egy 12/512 GB-os mobil, amihez hozzávágnak egy 140000Ft tabletet. Mutasson nekem valaki, kb.400ezer Ft egy olyan mobilt, ami S24 ultrát és 15 max prot eszik reggelire (fotó, akkumulátor):
https://youtu.be/xARaaItZy18?si=QJDTKZsATT0EVPOF
https://youtu.be/puOJjAGHt00?si=Y7IMVF-bsMDYqZvA

A Xiaomi 14 ultra 600ezet Ft pedig szerintem egy másik kategória. De ott is lesz promo. Máskülönben nem lenne konkurenciája egy S24 ultranak és egy iphone 15 pro maxnak. Kevés ember választaná ezek helyek. Még, ha jó is

(#19) ADAM1337 válasza Hadert (#18) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én az elődjét megvettem de 14 napon belül elálltam tőle, annyira nem volt az se konzisztens teljesítmény terén, nah meg a support is olyan amilyen, nem várnék sokat tőle.
De aprón brutálisan esnek a honorok árai nálunk 0 márka megbecsülés van, ráadásul, úgy hogy copy-znak nem javít ezen.
Egyik telo se ér 600ezret szerintem, a nyítási akciók meg nem msrp árak ezt ne felejtsük el.
Tavaly is honor5 pro-hoz volt tablet, xiaomi 13t-hez meg roller és társaik, ne ez legyen az alap hogy a durván túlárazottba még 1 profit-al rendelkező terméket építünk az árába. mert a 140ezres tablet se 140ezres ha a gyártó oldaláról lessük ugye.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#20) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

A telefon nagyon jó, de nagyon drága, a tablet meg elég gyenge és ahhoz képest elég drága. Ennyiért ott a Xiaomi Pad 6 is és az simán megeszi reggelire.

B.Cs.

(#21) spect80 válasza ADAM1337 (#19) üzenetére


spect80
senior tag

ízlés kérdése. Nekem pont a Honor M5P hozta azt amire szükségem van 2/3ad áron az S23U, I14PM-hoz képest, úgyhogy azok mentek is.
A felesleges árucsatolás tényleg gáz, de attól tartok vissza fogjuk ezt sírni 1-2 év múlva, amikor max egy 10e forintos fülhallgatót vagy azt sem adnak majd a 600e forintos telefon mellé.

(#22) kbyte1024 válasza bollokcs80 (#20) üzenetére


kbyte1024
veterán

+1 :K a tablet egy vicc a 140rugos árazással.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#23) ADAM1337 válasza spect80 (#21) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tavaly a 5pro-t 350 körül lehetett venni év végén meg bf alatt, az jó ár érte azt aláírom.
Van aki olcsóbbra is kihozta a forumon, de támogatás stb terén sehol sincsenek azt megkell hagyni.
Nekem egyik negatívumja a lehajlított kijelző, hogy védeni sincs opció, aminek örülök hogy a gyártók kezdik elhagyni ezt a fajta megoldást.
De majd a honor 7 pro-nál gondolom a honor is meglépi ezt.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#24) zazenke válasza Hadert (#18) üzenetére


zazenke
őstag

tech2 tesztből az jön le hogy nagyon nem eszi meg az s24 ultrát fényképező területén sőt akku területen is elmarad tőle. na akkor most hol az igazság? És amit linkeltél első tesztet ott is elmarad a nagyobb zoom értékeknél az s24 ultrától hiába 180mpx

[ Szerkesztve ]

(#25) joey04 válasza zazenke (#24) üzenetére


joey04
titán

Ahány teszt, annyi eredmény, én a gsmarena féle tesztet szeretem, mert az adja vissza legjobban azokat az eredményeket, amiket én is tapasztalok. Nem rossz üzemidő, de közel sem eszi meg a többit reggelire:

Kamerában meg a zoom már 5x-nél is elég szarul néz ki.

The huge 180MP isn't just for 2.5x zoom though - it captures high-quality 5x stills too. The main weak point in these images is the artificially processed look of very fine random detail - look at the trees in the sixth and seventh samples.

[link]

Szerintem az előd sokkal jobban sikerült.

(#26) zazenke válasza joey04 (#25) üzenetére


zazenke
őstag

szerintem sem jött ez most össze best buy-nak. Nem tudott nagyot lépni. És jelenleg az előd jobb ár érték aránnyal rendelkezik. Az viszont nem igazán értem hogy a szuper új fejlesztésű aku ami még nagyobb is 600mah-val az miért nem hoz nagyobb különbségeket

[ Szerkesztve ]

(#27) spect80 válasza ADAM1337 (#23) üzenetére


spect80
senior tag

a hajlított nekem is a halálom. de mire lapos lesz addigra lesz vagy 700e az új teló :)

[ Szerkesztve ]

(#28) zazenke válasza spect80 (#27) üzenetére


zazenke
őstag

nem az egyedüli kínai modell ami maradt a hajlításnál. Nekem úgy tűnik nem is akar ettől megszabadulni a kínai. Ez már viszont megint csak meghatározza hogy nem lesz rá normális üveg ami ne pattanna fel róla kivéve ha ragasztott .Na de annak a leszedése meg 5 évet öregít a felhasználón.

(#29) Elit3Zotya válasza joey04 (#25) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen ahány teszt annyi eredmény, mondjuk itt tényleg elég durván megeszi őket. [link]
Az előd is nagyon jól bírta, ez meg nyilván még jobb.

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#30) spect80 válasza Elit3Zotya (#29) üzenetére


spect80
senior tag

a fent linkelt gsmarenasban az a jó, hogy 4 használati módot tesztel (telefonálás 4G hálózaton, böngészős netezés, youtube videónézés, játék) és magad tudod egy csúszkán állítani hogy használod. A fenti példánál maradva pl aki nem játszik a telefonon annak a OP12 nem 5 perccel, hanem órákkal fog többet bírni mint a H6P. Nálam ez így néz ki:

(#31) Elit3Zotya válasza spect80 (#30) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem is valahogy így néznek ki beállítva, mint neked, de sok minden hiányzik azért a mérésekből (pl kamera használat, készenléti fogyasztás..stb.)
Persze amit linkeltem videót, az sem valós használatot tükrözi.
ColorOS/OxygenOS brutál jól van optimalizálva, jelenleg szerintem nincs ilyen simán működő felület androidon, még a oneui sem.

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#32) joey04 válasza Elit3Zotya (#31) üzenetére


joey04
titán

hát nálam az op12 jobban döcögött, mint az s24u. de tovább bírta szuflával. mondjuk nagyobb is benne a telep.

(#33) Elit3Zotya válasza joey04 (#32) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

hát nálam az op12 jobban döcögött, mint az s24u.

Nem tapasztaltam még szinte semmi döcögést x7ultrán, lehet az oxygen kicsit kulább mint a Coloros, de elvileg szinte ugyan az.
Pedig észre veszek mindent ami tud akadni, még ha csak picit akkor is, pl a Iphone15pro is tudott döcögni, főleg a widget oldal. :(((

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#34) janeszgol válasza spect80 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Ha az ember megismeri a gsmarena honlapjat (sok minden lehet allitani, megnezni, meghallgatni), akkor rajon, hogy gyakorlatilag egyedulallok a piacon ezekkel a finomsagokkal. Es nelkulozhetetlenek.

(#35) Dare2Live válasza joey04 (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kamera vonalon nekem a 180mmes tele visszafejlődés. Egy 75 de még 120mm is összességében sokkal hasznosabb mint a 180.

Ezen felűl a kissebb szenzor 1.1 helyett 1.3 is erősen kérdéses. Értem nagyobb fényerő de amikor van fény akkor a nagyobb szenzor nyer. Amikor meg nincs kb egélban lesz a kettő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) szaszimi


szaszimi
tag

ennek nagyon max egy arban kene lennie az oneplus 12-vel. en is nagyon vartam a telot, de ez az arazas egy vicc. es nem kapsz melle semmit, csak kedvezmenyt valami masra, ha egyutt veszed oket. nincs 16/512 variacio se. ez igy nagyon mellement :/

(#37) AkosPappa


AkosPappa
csendes tag

Ez megint érdekes magyországi árazás lett, ha Németországban veszem meg, 999 euró az ára, mivel 300 euros voucher jar az előrendelés mellé. Akárhogy is számolom, 400.000 Ft alatt ki tudják hozni a németek, plusz év végén leírom az adóból, akkor még beljebb vagyok.

[ Szerkesztve ]

Non Omnis Moriar

(#38) nessh


nessh
tag

Osztrák "zöld manónál" is kuponosan árulják, 1099 eur. Sajna németeknél épp nincs haver :O

(#39) AkosPappa válasza nessh (#38) üzenetére


AkosPappa
csendes tag

A hivatalos oldalon délelőtt még lehetett előrendelni, 1299 mínusz 300 Gutschein

[ Szerkesztve ]

Non Omnis Moriar

(#40) spect80 válasza nessh (#38) üzenetére


spect80
senior tag

Mailboxde nem játszik?

(#41) nessh válasza AkosPappa (#39) üzenetére


nessh
tag

De ez német és elvileg nem szállítanak németországon kívülre :(

(#42) nessh válasza spect80 (#40) üzenetére


nessh
tag

Nem igazán bízok az ilyenekben.

(#43) AkosPappa válasza nessh (#41) üzenetére


AkosPappa
csendes tag

Sajnos nem, én Ausztriában csak az Alza.at oldalon találtam, de ott 1.099 euró elorendelesben.

Non Omnis Moriar

(#44) nessh válasza AkosPappa (#43) üzenetére


nessh
tag

Én ismerőssel be is rendeltettem osztrákoktól 1 zöldet meg 1 feketét. Tavaly rábeszéltem feleségem Zenfone-ra... Most kap egy ilyet ő is, borzalmas képeket csinál a zen.

(#45) AkosPappa válasza nessh (#44) üzenetére


AkosPappa
csendes tag

A ZenFone-ok nagyon jó kis készülékek, de a fényképezőjüket hagyjuk :)

Non Omnis Moriar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.