Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) gyuluskám


gyuluskám
tag

Sziasztok!

Egy 130.000 forintért szeretnék laptopot venni!

Nézegetem a Toshiba C855-öt!
Lehet-e ellenfele ebben az árkategóriában?

(#20702) ercsu4


ercsu4
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Nagyon friss, új vagyok a terepen és elnézést előre is az esetleges uncsi kérdésért, de nagyon megakadtam. Dilemmázom, hogy mit is érdemes vásárolni: laptopot, ipad-ot, tablet-et, notebook-ot, macbook-ot? Jelenleg egyetemre járok. A legtöbb anyagot interneten keresztül pdf file-ban kapjuk. Nem szívesen nyomtatom ki környezetbarát megfontolásból. Szeretnék egy könnyű, viszonylag kicsi (47 kiló vagyok vasággyal együtt))), könnyen kezelhető, olcsó, megbízható készüléket, amivel utazás közben dolgozhatnék (olvasás, dolgozatírás, dolgozat formázása (word, excell)). Sajnos gépügyben is nagyon tapasztalatlan vagyok és olyan készüléket vennék, ami legalább 3-5 évig készülék és nem kell hozzá elektromos hálózat, hanem töltés nélkül eldolgozgat 4-5 órát is, elfér rajta legalább 100 dokumentumnyi anyag és persze megfizethető.

A segítségeket, ötleteket előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv: Erka

(#20703) AxBattler válasza ercsu4 (#20702) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos, ez egy összetett kérdés, és néhány fontos infót kihagytál a hozzászólásból:
Mennyi pénzt tudsz rászánni?
Mire használnád még a gépet (a felsoroltakon kívül)?
Van-e vmilyen extra, amit feltétlenül tudnia kellene?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20704) ercsu4 válasza AxBattler (#20703) üzenetére


ercsu4
csendes tag

Szeretném megúszni a költséget 80.000,- alatt. A legfontosabb, hogy dokumentumot tudjak írni, olvasni, szerkeszteni főként, hiszen az egyetemi tanulmányaimhoz kell. A későbbiekben nem rossz, ha tudok filmet nézni rajta. Mivel sok anyagot neten keresztül kell letöltenem, így jó ha wifi is van. Legalább 100 dokumentumot tudok tárolni rajta. Ismerje a word, excell, pdf formátumokat.

(#20705) Bogyó bá' válasza ercsu4 (#20702) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

- A billentyűzet hiánya miatt a tablet helyből kiesik, az csak tartalomfogyasztásra való igazán.
- Általános elterjedtsége (illetve el nem terjedtsége) és programkompatibilitási okok miatt én egyetemistaként Macbookot nem vennék. Azt majd diploma után, ha olyan munkád lesz, amire az a legcélszerűbb, vagy olyan munkakörnyezetben fogsz dolgozni. Ma még azért 98%-ban Windowst, vagy Linuxot használnak az emberek.
- Ha sokat cipeled, akkor nagy akkus, kis méretű (11-12"-os képátlójú) notira vagy netbookra van szükséged.
- A kisméretű, kellően erős, szinte agyonverhetetlen, úgynevezett "üzleti" szubnotebookok sajnos elég drágák, úgy 250.000,- től a csillagos égig terjedő ártartományban kaphatók, leginkább túlfizetett managerek kezében látni ilyesmit.
- A normál méretű noti (15,6", kb. 3kg) az otthonra kitűnő, viszont folyamatos hurcibálásra nem túl praktikus: jellemzően akkus üzemidőben sem tudnak sokat.
- Marad a netbook, ez egy viszonylag gyenge processzorú, ám energiatakarékos (hosszú akkuidős) holmi, amiből egészen használhatatlan gépecskék és jó teljesítményű, majdnem teljes értékű számítógépek is vannak, egészen elfogadható áron.(100-140k HUF közötti tartományban)

Office-ra, Pdf-re, alkalmi filmnézésre megfelelő választás az AMD Brazos processzorai közül a legnagyobbakra (E-450, vagy az utódai) épülő gépek. Nem túl gyors, de keveset fogyaszt, ráadásul a videokártya része is egészen komoly.
Ha főleg a "munka" a lényeg, akkor inkább az Intel két magos Celeronja, Pentiumja, vagy picit bővebb pénztárca esetén az i3 processzoros gépek a nyerők: ugyanannyiért, vagy alig 10-20 ezer forinttal többért másfélszer-kétszer olyan erős gépet kapsz, ami így később fog elavulni.

Konkrét típusokat nem szívesen ajánlanék, mert amelyeket én legjobbnak tartok (Lenovo e125, e130, e135) az külső megjelenésében nem szokott a hölgyek ízlésének megfelelni, pedig messze ezek a gépek adják a legtöbbet azonos árért. (Túl "sarkosak", túl "ipariak"...) Hasonló processzorral "nőiesebb" gépeket árul például az Asus. (Több színből lehet választani, bár hasonló árért viszont többnyire szerényebb a kiviteli minőség és a műszaki tartalom)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20706) AxBattler válasza ercsu4 (#20704) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha 4-5 évig használható darabot akarsz, akkor 120k alatt nem úszod meg.

Amit én ajánlanék:

Lenovo E130 / E135 - 115k
+ 1év garikiterjesztés - 10k (?)
+ kölső DVD-író (opcionális)

szerk.: és hatványozottan egyetértek bogyo112-vel. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20707) Bogyó bá' válasza ercsu4 (#20704) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

80 ezer forintért túl sok kompromisszumot kell kötni: silány gyártó gyönge masinájára telik ebből az összegből. Próbálj még egy kicsit hozzá tenni, akkor egy sokkal-sokkal használhatóbb gépet tudsz venni... (mármint ha kizárólag új gépben gondolkozol)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20708) AxBattler válasza ercsu4 (#20704) üzenetére


AxBattler
félisten

Hardveraprón lehet találni jó állapotú használt üzleti subnotikat, pl.:
(szerintem mindketten maximálisan megbízható eladók)

HP Elitebook 2530p
Magyar billentyűzettel, 3 év garival, SSD-vel szerintem ez egy szuper ajánlat. Ha kevés az üzemidő, akkor később lehet hozzá venni 9 cellás akkumulátort.

HP Elitebook 2530p
Nagy SSD-vel, 9 cellás akksival ez szintén egy ajánlott darab. A garanciája ugyan lejár jövő nyáron, de ezt - gondolom - a fentihez hasonlóan meg lehet újítani.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20709) AxBattler


AxBattler
félisten

No, nesztek hosszú üzemidő - elkészült a Pandora!
(+ ipon-cikk)

Minden open-source buherátor nedvesálma válhat immár valóra ezzel a kis kütyüvel!
Pontosabban csak a jólszituált buherátoroké, ugyanis a jobbik darab kemény 660 ojrót kóstál... Bár, ha belegondolok, ez egy német kockának potom összeg - ha ott élnék, már csak brahiból is beruháznék egybe.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20710) Bogyó bá' válasza AxBattler (#20709) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úr Isten! Mit vétettünk, hogy ily keményen büntetsz minket? :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20711) ercsu4 válasza Bogyó bá' (#20710) üzenetére


ercsu4
csendes tag

Köszönöm a sok-sok tanácsot. Természetesen szívesen fogadom a további ötleteket is. Nem ragaszkodom a vadi új géphez, számomra megteszi a használt is, a lényeg, hogy az adottságai megfelelőek legyenek.

(#20712) proci985 válasza AxBattler (#20709) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, ez így egyben van, de raspberry pi megáll kb 15k alatt. ha már buherátorokról beszélünk.

SSD egyébként tényleg, nagyon jó dolog, sikeresen el tud fedni eléggé sokat a többi HW gyengesébéből. lazán kapcsolódva persze azért most az atommal kicsit vicces, hogy proci 3.1, HDD 7.4:D (utóbbi a sokat szidott bugos marvel sata3 miatt az asztalimat is bőven veri).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20713) Motaba78 válasza AxBattler (#20709) üzenetére


Motaba78
őstag

ennek már tényleg semmi értelme nincs, ezt már egy tablet körberöhögi és még a bukszában is marad lóvé.

(#20714) AxBattler


AxBattler
félisten

Eh, nem érzitek Ti a fílinget! ;]

Ennek az érintőképernyőn kívül van billentyűzete és gamepad-je is!
Feketében pedig egyenesen gyönyörű!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20715) Bogyó bá' válasza AxBattler (#20714) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Engem kínosan emlékeztet valami ilyesmire: a Tescoban karácsony előtt 2-3 ezerért szokták mérni:
:))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20716) AxBattler válasza Bogyó bá' (#20715) üzenetére


AxBattler
félisten

Egérmozi? :DDD
DivX-et lejátsza usb-ről?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20717) trabirider19 válasza tope (#20674) üzenetére


trabirider19
tag

Köszi!

Akkor ti is csak ezt tudjátok ajánlani. Köszönöm :D

(#20718) Benőke


Benőke
őstag

Mától hosszabb jótállási idővel kapható minden Acer notebook, netbook, ultrabook :C

Azért itt nem az Acer volt a jó fej hanem ez az Uniós minimum. Szóval aki 1 év garral árulja az a nem jó fej...

(#20719) bigdady válasza Benőke (#20718) üzenetére


bigdady
nagyúr

:C

(#20720) Szőröstalpú válasza amerigo (#20693) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Én vettem egy E130 i3-ast (ahogy nézem, akkor még 500-as vinyóval volt).
A legfeltünőbbb, hogy a billentyűzetet teljesen elcseszték: előszöris nincs INS gomb! :Y a maradék sorrendje a job sarokban pedig HOME-END-DEL (amiből a DEL másfél szélességű - az ESC is a másik oldalon). Cserébe viszont van PrintScreen gomb, benyomorítva a jobb ALT és CTRL közé, amik így csak 3/4 szélesek :W Az ékezetes gombok is elég kicsik, de ezzel sokat nem lehet tenni, bár az egyvonalas enterrel lehet, hogy szerencsésebben jött volna ki (az Ő, Ú, Á, Ű betűk is 3/4-esek). A PGUP, PGDOWN a kurzormozgatók mellett vannak, de teljes magasságúak lettek (szerintem sűlyesztetten jobbak vltak). A funkciógombok nincsenek tagolva, így nem mindig sikerül elsőre eltalálni mondjuk az F5-öt.
A trackpoint néha nem működik indítás után, de egy reboot megoldja, szóval ez még némi nyomozást igényel. A touchpadon nincsenek alsó gombok (ez jó, az előző Edge11-en mindig megnyomtam őket ölben tartva), viszont ha laposan tartom a kezem, és úgy használom a felső gombokat, akkor a touchpaden is érzékel időnként kattintást, így mondjuk kétszer nyit meg egy ablakot.
A teljesítményel sincs gondom, bár pl nem játszok vele. Vettem bele 32GB msata ssd-t, a feléről fut az oprendszer meg a programok, a másik fele a home-ot cacheli, így minden viszonylag gyors, és még helyem is van :)
Akku most azt írja, hogy 4 óra (teljes fényerő, wifi on), ez nekem megfelel.

(#20721) ArrayOfLilly válasza Szőröstalpú (#20720) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Trackpoint nagy eséllyel driver probléma. Sokunknak volt x121/e125 tulajok közül, bár inkább a trackpaddel. Lehet, hogy akkor még sem ez a baj, de sokat nem veszíthetsz..

Ezt a drivert próbáld ki.

A tenyereddel való véletlen trackpadhoz érést pedig be tudod állítani, hogy hogyan érzékelje.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#20722) Szőröstalpú válasza ArrayOfLilly (#20721) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Köszi a linket, de Ubuntura nem hiszem, hogy felmenne :)
Kikapcsolni meg azért nem akarom, mert néha használom (az oldalt scroll néha ott kényelmes), de lehet, hogy az lesz a megoldás.

(#20723) Bogyó bá' válasza Szőröstalpú (#20720) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Irigyellek a masináért, én márciusban még e125-öt vettem, akkor még az e130 sajnos nem létezett. Ha most vennék, akkor azt vennék, bár lehet, hogy az olcsóbb Celeronos/Pentiumos verziót. A billentyűzetet meg lehet szokni, nekem nagyon bevált. Mondjuk én 64 bites Win7-et vettem rá. Az mSATA SSD-t úgy érted, hogy megmaradt a SATA vinyó is? Az enyémben sajnos nincs felforrasztva a szabad mSATA foglalat, csak a helye látszik a NYÁK-on, így kénytelen voltam a HDD-t lecserélni egy 64 GB-os SSD-re. Mondjuk épp elég a hely, mert főleg melóra használom a kis gépet. Érdemes beletenni a második 4GB-os memóriát is, sokat lendít bizonyos - windowsos - alkalmazásokon.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20724) ArrayOfLilly válasza Szőröstalpú (#20722) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

hát ubuntura tényleg nem jó. :-)

http://www.arrayoflilly.com

(#20725) apatyas válasza Szőröstalpú (#20720) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia,
a msata történet érdekelne. Nekem E135 van és ahogy a másik kolléga írta, nekem sincs beforrasztva csatlakozó, de a házban megvan a hely és az alaplapon ahova forrasztani lehetne. Készítenél róla egy-két képet, hogy pontosan milyen van ott? Esetleg megnézhetem személyesen? Akkor kiderülnének a pontos méretek.
Gondolkozom rajta, hogy odaforrasszam a csatlakozót, meg tudnám csinálni szépen. Alkatrészboltból (Farnell pl) lehet rendelni mpcie csatlakozót, de pl van belőle valami magas és félmagas is úgy láttam.
A többieknek mi a véleménye, ha a csatlakozó megvan akkor működni is fog-e amit bele rakunk? Természetesen a kiegészítő alkatrészeket is ellenőrizni fogom, de pl nem sok fogalmam van róla, hogy biosban is kell-e valami. Mivel nincsenek különböző verziók az alaptípushoz, úgy gondolnám nem. igaz?
Természetesen a módosítás garanciavesztést okoz!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20726) Bogyó bá' válasza ArrayOfLilly (#20724) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, nem a gépben van a hiba , hanem az oprendszerben? :))

(#20725) apatyas: fölösleges erőlködés (azonnali garivesztéssel), mert sem a vezérlő chip nincs felforrasztva, sem a gépünk BIOS-a nem fogja kezelni, még ha az is kerülne rá...
Úgy tűnik, hogy az olcsóbb modellekből mindent kispóroltak.
Mindegy, az árát így is bőven megérte: gondolj egy fillérre ugyanennyiért vehető fényes kijelzős Asusra, ahol még a 2 GB memória sem bővíthető. Ugye, mennyivel jobb kedved lett? :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20727) Benőke válasza Szőröstalpú (#20720) üzenetére


Benőke
őstag

Ez így olvasva nem olyan szívmelengető... Sikerült elég hülyén megoldani a bill kérdést. Lehet hogy a gép maga jó, de ez elég szomorú így...

"A trackpoint néha nem működik indítás után, de egy reboot megoldja"
HP -nál a touchpad -el találkoztam hasonlóval (igaz régebben, és nem Linux hanem XP). Csak ott egyre sűrűbb lett aztán szerviz lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#20728) Benőke


Benőke
őstag

Acer Aspire S7 Windows 8 érintőképernyős Ultrabookok – ez bizony fájni fog!

Csak az árától félek. Na meg a W8 hülye felületétől. :D

(#20729) Bogyó bá' válasza Benőke (#20728) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 11,6" fullHD IPS panel, na meg az alumínium vázszerkezet nagyon király lehet. Az érintőképernyő nem hat meg különösebben... ....még telefonon sem szeretem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20730) ArrayOfLilly válasza Bogyó bá' (#20729) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Meg pofás is, bár én félnék, hogy sérülékeny, olyan kis törékenynek látszik. (Nem nekem találták ki, én maradok a TP-knél. Abban az árban nekem az X230 szimpatikusabb. )

http://www.arrayoflilly.com

(#20731) Benőke válasza Bogyó bá' (#20729) üzenetére


Benőke
őstag

Lehet szidni az almáékat de megint felhozom, mert sok mindenben ők alkottak maradandót elsőre. Az iPad3 -ban is a kijelző nagyon frankó. Nem láttam az összes tabletet de hogy ez hanyat vágott mikor láttam az biztos. Szóval a Full HD sem lesz rossz...

Az érintő képernyőt megértem Tableten, és Telefonon, talán lesz olyan hely ahol ez is használható. Jelenleg nem sok asztali felhasználást tudnék felsorolni. Tabletnek és PC -nek jó lehet. Így talán értelme is van a W8 -nak, mert sajna asztali pc -n nem annyira... Nem tudom mennyivel drágább hogy érintőkijelzős. Előbb utóbb biztos csökkenni fog a rés a két kijelző között...

A simogatós telót én sem szeretem. Főleg mikor már "koszos" a kijelző és a hívást nem lehet felvenni... A sajátom ezért nyomógombos. :D

(#20732) Motaba78 válasza Benőke (#20731) üzenetére


Motaba78
őstag

"A simogatós telót én sem szeretem. Főleg mikor már "koszos" a kijelző és a hívást nem lehet felvenni... A sajátom ezért nyomógombos."

Nekem még sosem volt ilyen gondom az érintős telefonnal. :P

(#20733) ArrayOfLilly válasza Motaba78 (#20732) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Akkor te még nem izzadtál meg zsíroskenyér evése közben púderezett arccal. :-)

http://www.arrayoflilly.com

(#20734) mtibi00


mtibi00
tag

Valakit nem érdekel egy ilyen adathordozó:

Asus 1,8" 30GB

Egyszer használt amíg kipróbáltam, 1 év garancia van rá...
Ár alatt, érdkelődni üzenetben ;)

Chelsea Football Club

(#20735) romero83


romero83
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem Asus 1015BX C-60-as procival, Radeon HD6290 és 2Gb rammal.
Tettem rá WIN7-et 32bit meg mindenféle drivert, de a youtube-on a HD vidók szaggatnak. Mi lehet a gond? Vagy mit kell még feltelepítenem, hogy jó legyen? Elvileg szaggatás nélkül vinnie kellene neki...

MSI GX620X

(#20736) fo_di válasza romero83 (#20735) üzenetére


fo_di
őstag

első tippem az, hogy valami olyan böngető kellene neki, ami tud hardveres gyorsítást is (pl. chrome)
persze aki többet tud, javítson ki :)

(#20737) mtibi00 válasza fo_di (#20736) üzenetére


mtibi00
tag

Nekem is google chrome van, de mégis beszaggat néha a youtube...

Chelsea Football Club

(#20738) Benőke válasza mtibi00 (#20737) üzenetére


Benőke
őstag

Drájvörök fent vannak? Mert a Win által alapban telepített cuccok közel sem elégségesek.

(#20739) mtibi00 válasza Benőke (#20738) üzenetére


mtibi00
tag

Az összes driver rajta van, amit a gyártó adott, és ami szükséges a tökéletes működéshez...!

Chelsea Football Club

(#20740) Motaba78 válasza mtibi00 (#20739) üzenetére


Motaba78
őstag

A MPC-HM beállítások a következők

és minden megy szépen, csak media player home cinema kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20741) mtibi00 válasza Motaba78 (#20740) üzenetére


mtibi00
tag

Ezeket pontosan hol is kell beállítani? :B

Chelsea Football Club

(#20742) Motaba78 válasza mtibi00 (#20741) üzenetére


Motaba78
őstag

innen letöltöd (x86 vagy x64 te tudod milyen rendszer van fent)
Majd az lejátszás menü (playback) options menüben a kimenetnél (output).

Nekem c-50-es apuval ezekkel a beállításokkal tökéletesen ment, a tied meg még erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#20743) Mercutio_ válasza mtibi00 (#20741) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy dxwebsetup.exe-t is szerezz be, és futtass, mert annak a cuccait is használja az MPC-HC

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20744) mtibi00 válasza Motaba78 (#20742) üzenetére


mtibi00
tag

Azt esetleg nem tudod hogy hogyan lehet kihozni az 1,4 Ghz-et a procimból??

Chelsea Football Club

(#20745) Gianni27 válasza Benőke (#20728) üzenetére


Gianni27
őstag

Az az Acer se rossz, de ez a jövő, Asus Transformer Book 11.6", rendes PC alapú, nem androidos, mint eddig:

[link]
[link]

Full HD-s IPS panel! lecsatolható kijelzővel, ami érintőképernyős és tartalmaz egy komplett Core i7-es gépet GT630-as VGA-val...

Az egyetlen kérdés az aksi idő. A Full HD problémája a Win8-al megoldódik valószínüleg.

A kínai Asus-os csóka szerint ez a notebookok jövője, hamarosan minden gép ilyen lesz, lecsatolható kijelzővel, ami tabletként is használható. A bill-ben pedig +aksi, ill. +háttértár lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20746) Gianni27 válasza romero83 (#20735) üzenetére


Gianni27
őstag

Ilyen kis gépen csak chrome-ot érdemes használni, sokkal gyorsabb az összes többi böngészőnél, beleértve az operát és a firefox-ot is.

(#20747) romero83


romero83
csendes tag

Böngésző: Firefox 15.0.1 + legújabb flash + legújabb java 7 és simple adblock
Op. rendszer: Win7 32bit SP-1 (aktiválva) + minden frissítés ami elérhető win updateből
Egyedül a chipset és videókártya drivert szedtem le amd supportról (nem asus oldalról), ami ezek:
- Chipset: 12-8_vista_win7_win8_32-64_sb.exe
- Video: 12-8_vista_win7_win8_32_dd_ccc.exe
A többit asusról: touchpad, lan, wifi, audio, hotkey, meg a hybrid engine-t.
Ettől még mennie kellene youtube-nak szaggatás nélkül... legalábbis a címkén meg a tesztekben azt írják, hogy még a 1080p-s videók is jól mennek. De nálam még a 720p-s se megy rendesen... lejátszás közben kb. 4-5 másodpercenként beszaggat. Fura mert mintha a HDD akkor töltene egyet-egyet... lehet hogy emiatt lenne?
Helyi lejátszást még nem próbáltam, de gondolom elég ha youtube-ról egy downloaderrel leszedek egy videót.
Ha hazaérek a munkából este kipróbálom + felteszem a Chrome-ot...

MSI GX620X

(#20748) Tacsilaci válasza romero83 (#20747) üzenetére


Tacsilaci
tag

Szia nekem is hasonló problémám van!(Asus 1215B)Gyári Win 7 legújabb driverek,Firefox,Flash Player,Nekem is szaggatnak a videók a Youtube-on!Én a Firefox és a Flash Playerre gyanakszom!Nekem érdekes módon Internet Explorerel kifogástalanul működik minden videó a Youtube-on!!Próbáld meg te is!Utálom én is az Exploret,de ez viszi az 1080-as videókat is! :K De ha bárkinek van valami ötlete,én is szívesen hallgatom!Talán ha majd frissűl a flash player,vagy a firefox akkor jó lesz!A Chrome sem volt jó!

[ Szerkesztve ]

(#20749) Motaba78 válasza mtibi00 (#20744) üzenetére


Motaba78
őstag

szia

"Az AMD várhatóan a harmadik negyedévben frissíti a Brazos platformot, mely az új, mobil piacra szánt C-60-as APU-val egészül ki. Ez a fejlesztés sokban hasonlít a januárban bemutatott C-50-es verzióhoz, azaz a 9 wattot fogyasztó lapka két processzormagot tartalmaz, melyek 1 GHz-es órajelen ketyeghetnek, míg a grafikus mag szerepét a Radeon HD 6290 tölti majd be. Utóbbi megoldás gyakorlatilag a HD 6250-et másolja, sőt a magórajele is marad 276 MHz.
Az egyetlen és alapvetően a legfontosabb változás a C-50-es elődhöz képest a Turbo Core technológia bevetése, melynek hála az APU képes 1,33 GHz-re emelni az egyik processzormag órajelét, amennyiben a másik egység nincs aktív terhelés alatt. Ez persze még nem minden, ugyanis az IGP magórajele is emelhető egészen 400 MHz-ig, ám ez az érték csak akkor érhető el, ha a CPU-magok terhelése alacsony. Az információk szerint a C-50-es APU sem tűnik el, ennek ugyanis van egy 5 wattos változata, amit a gyártók csak a tabletekbe rendelhetnek."

Forrás

Tehát vagy 3rd programmal, vagy hagyod hogy maga szabályozza, csak akkor emeli meg a cpu órajelet, ha a vga nincs aktív terhelés alatt, ha a vga is dolgozik akkor marad az 1Ghz, és a vga teker.

[ Szerkesztve ]

(#20750) Benőke válasza Gianni27 (#20745) üzenetére


Benőke
őstag

A W8-tól mindenki odáig van, tableten még nem próbáltam érthető okokból. Asztali gépen csak egy átok az új felület ha dolgozni akar az ember... Core i5 gépen 4gb ram mellett még fürgének sem volt mondható, inkább csak egy haldokló tetűnek. Lehet driverek miatt. Core i7 mellett az üzemidő is erősen kérdéses ahogy mondod. Vagy Li-polymer akkukat kapunk amik könnyebbek nagyobb kapacitásúak, és fele töltési ciklust tudnak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.