Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chiller


Chiller
őstag

Tele van likkal oldalt, alul, hátul, de megbontani azt nem lehet - a takarításhoz se. :C :W

(#2) flexxx2


flexxx2
őstag

gondolom olyan hangos mint ez a HP: link , valakinek biztos jó így is és megveszi ezeket a bitang gamer notikat

(#3) CapriBoy válasza flexxx2 (#2) üzenetére

Reméljük, hogy nem :)

(#4) RaMa96 válasza Chiller (#1) üzenetére


RaMa96
csendes tag

Megbontható, a kötelező jótállási időt nem módosíthatja egy ilyen matrica, csak a gyártó által vállalt önkéntes garanciát. Szóval egy ilyen értékű laptopnál 3 év gari mindenképpen marad magánszemélyként vásárolva.
A takarítás, bővítés ebbe belefér (ha nem az utólag hozzáadott cucc okozza a hibát).
Most hirtelen ezt az iFixit cikket találtam a témában, de elég sok helyen körüljárták már a kérdést.

(#5) Chiller válasza RaMa96 (#4) üzenetére


Chiller
őstag

Á, értem. Köszönöm.

Ha valóban érvényesíthető, akkor ez így elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#6) Narasim


Narasim
aktív tag

már azt a 0.3"-et miért kellett lenyúlni a monitoráról? :F

egyre kisebb, egyre vékonyabb gépeket gyártanak. az asus g751-ről még volt hová váltani, de a mostani laptopomról már csak ezekre a nyomorék papír fosokra lehetne, így meg nem akarok.
ennyire nem volt igény az asztali procis, mxm-es notikra?

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#7) Janika--1982 válasza Chiller (#1) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Azonkívül,hogy egy fos tejfölösdoboz. :W
Nekem ez van,nem olcsó,ugyanezt tudja:
[link]
[kép]
[kép]
De legalább,valahogy ki is néz.
Szerelhető is,ment is bele kettő 4 Tb-os SSD.

[ Szerkesztve ]

Nagy János

(#8) fiATHaLON válasza Janika--1982 (#7) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Milyen hangos játékok közben?
Tudom, ez relatív, kinek mi hangos... :DDD
Csak azért kérdem, mert az egyik leghalkabbként emlegetik
ezt a Razert...

(#9) Evil Snowman válasza fiATHaLON (#8) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Itt maximális venti fordulat mellett 49dB-t mértek.
Razer Blade 18 review (18-inch laptop, i9, RTX 4070) (ultrabookreview.com)

Ahogy nézem több teszt oldal is ugyanilyen eredményre jutott.

Itt van egy dB skála, csak hogy lehessen mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#10) Janika--1982 válasza fiATHaLON (#8) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Nem játszom,CNC-zek(TOPSOLID),programmal rendelerek,videókat is,akkor hangosabb,egyébként halk-akár néma is.
Van fullos Macbook-om is(16 coll),az is ugyanígy viselkedik,ha meg van hajtva-akkor hangos az is.

Nagy János

(#11) noPublicFG válasza Narasim (#6) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Én inkább azon lepődök meg (korábbi g750 tulajként), hogy micsoda fejlődésen ment keresztül ez az ipar is! A korábbi "asztali" laptopok 4-4,2 kg-osak voltak, ez meg 3kg körüli, ami a hordozható tartományba esik nekem. (Mondjuk a g750-et is repültettem, oda se neki!)

A laposról: Minden ízében szimpatikus! Amennyiben ismét szükséges lesz laptop vásárlás, ez felkerül a listára!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#12) echterion válasza Janika--1982 (#7) üzenetére


echterion
nagyúr

Azért összehasonlítani egy másfél milliós gépet egy majd' 2,5 milliós géppel nem túl elegáns, mondhatni nem ugyanaz a két gép célközönsége.
Az MSI is bővíthatő, egy email kell az Albacomp-nak, hogy ezt szeretnéd, ők engedélyezni fogják és kérik, hogy tartsd meg azt a levelet, amit küldenek, ha szervizelni kell, bemutatod és ennyi.

**********

(#13) RM007 válasza Narasim (#6) üzenetére


RM007
addikt

"ennyire nem volt igény az asztali procis, mxm-es notikra?"

Jó kérdés. Szerintem csak rájöttek a gyártók hogy maguk alatt vágják a fát, minőségben, élettartamban, teljesítményben a legjobbak voltak. (Sosem cserélnél...mikor még szabvány mxm volt, volt igazán király.) Én még mindig olyat használok jól feltuningolva. Elég sokáig ki fogom tudni húzni vele. :))

A csatlakozó portok száma nagyon kevés ennél az MSI laptopnál. Hiába vastag váz egy régi Clevo kívül belül és hozzá vásárolt extra hűtő mellett mai hardverrel agyonverné. Kihasználva gamer képességeit mxm port által meg így is ráadásul olcsóbban. A driver felőli szoftveres része is egyedülálló, mert mindenhez szabad kezet ad főleg nyitott bios adta lehetőségek.
Megy a visszabutítás....jaja már lehetőleg fel se nyisd, szabályozott élettartam kezdve anno az ólommentes forrasztással.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#14) fiATHaLON válasza Janika--1982 (#10) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm neked is, Evil Snowmannek is! :R
Néha eltöprengek, hogy vajon miért nem jön ki senki egy akár
6-7 centival vastagabb verzióval (ék alakban vastagodva pl.,
hogy gépelni is lehessen rajta :D), amiben komolyabb, halkabb
hűtés lenne, feláldozva némi mobilitást.
Vagy a gép háta mögött lenne még egy vastagabb rész, ahova
elfér egy komolyabb csövezés, nagyobb ventik...

[ Szerkesztve ]

(#15) Chiller válasza fiATHaLON (#14) üzenetére


Chiller
őstag

Ugyanannál lesz a válasz, aki kitalálta ezt a sok szar RGB baromságot. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.