Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#15101) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy m673x laptopom, és az a gondom, hogy nem látja a rendszer a webcam-et, így hiába telepítem a drivert, azt írja akár msn-en is, hogy nincs hardver telepítve. A poén az, hogy régen működött ezzel a driverrel, és rég nem használtam, és a legutóbbi újratelepítés után történt ez! Valami ötlete van valakinek? Esetleg frissítenem kellene valamelyik drivert, hogy egyáltalán felismerje, hogy van benne cam?Mert régen felismerte a hálózati kapcsolatokban, hogy van...

[ Szerkesztve ]

(#15102) kali válasza nagypasztor (#15101) üzenetére


kali
legenda

a chipset és a webkamera illesztése rendben? a gyártó által adott xp vagy vista - win 7 alá is utóbbi - illesztő felhúzva? funkciógomb által bekapcsolva a webkamera?

(#15103) nagypasztor válasza kali (#15102) üzenetére


nagypasztor
tag

A kamerának ennél az eszköznél nincs funkció gombja.De a gyártó által a honlapon feltüntetett összes drivert telepítettem, és az régen működött. A többit, amit leírtál, sajnos nem értem...

(#15104) kali válasza nagypasztor (#15103) üzenetére


kali
legenda

nem írtam mást, csak a két illesztést, meg a funkciógombot!
a leírásra támaszkodtam, mert ezen típus nagyon régen járt nálam; link

[ Szerkesztve ]

(#15105) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

MSI X600-ra sikerült már valakinek windows 7-et telepíteni?
[link]

(#15106) kali válasza hajtömeg (#15105) üzenetére


kali
legenda

miért nem sikerült volna? hivatalos gyártói win 7 (32 bit) támogatással bír; link

(#15107) hajtömeg válasza kali (#15106) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

10. próbálkozásra sem megy.
Nincs dvd meghajtója és így nem egyszerű.
Telepítettem már külső dvd olvasóról és végül pendrive-ról is,fel is megy,de 4percig bootol.
CLASSPNP.SYS-nél áll le mindig a boot.
Utána mondjuk minden oké,de ez a 4perc boot sok!
Már másik win 7 ultimate-el is próbálkoztam,ugyanez a helyzet.
Nyamindegy,próbálkozom,csak gondoltam hátha van olyan,aki már konkrétan feltette rá...

(#15108) kali válasza hajtömeg (#15107) üzenetére


kali
legenda

win 7 home premium (32 bit) verziót húztam fel rá, és probléma nélkül ment/megy! 32 bit oprendszerrel próbálkozol?

[ Szerkesztve ]

(#15109) hajtömeg válasza kali (#15108) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

hm,akkor még keresem a megfejtést,de elvileg,akkor az ultimate 32-nek is mennie kéne.
Most egy utolsó próbálkozással próbálom feltenni...
Nemtom mit rontok el :(
Beállítottál bármi speckót a BIOS-ban, azon kívül,hogy USB.ről bootoljon?

(#15110) kali válasza hajtömeg (#15109) üzenetére


kali
legenda

nem, mást nem állítottam!

(#15111) hajtömeg válasza kali (#15110) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Frissítettél bármit elötte? BIOS? Chip sett?

(#15112) kali válasza hajtömeg (#15111) üzenetére


kali
legenda

csak a bios frissíthető telepítés előtt - illetve attól függetlenül -, a chipset illesztése már oprendszer alatt történik! a bios verzió az utolsó volt, de amúgy frissítettem volna, ha régebbi lett volna!

(#15113) RobiGMKIV


RobiGMKIV
csendes tag

Helósztok! Iszonyatos S.O.S-be kellene nekem MSI CR630-hoz webkamera driver... nem találtam sehol... lehet én vagyok a láma... valaki segítene? Nagyon kellene... köszi!!!

(#15114) hajtömeg válasza RobiGMKIV (#15113) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Elvileg nem kell külön driver hozzá.
Legalábbis nekem ez jött le erről az oldalról: [link]

(#15115) RobiGMKIV válasza hajtömeg (#15114) üzenetére


RobiGMKIV
csendes tag

itt jártam én is és nem értettem miért nincs szinte egyik MSI-nél se webcam driver.... akkor mi a megoldás??? :O

(#15116) hajtömeg válasza RobiGMKIV (#15115) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Van amelyikhez nem kell külön driver!
Sajnos ennyit értek hozzá,majd valaki okosabb segít hogy varázsold elő! :)

(#15117) RobiGMKIV válasza hajtömeg (#15116) üzenetére


RobiGMKIV
csendes tag

Azért köszi szépen! Remélem valaki tud segíteni... nagyon kellene... :(

(#15118) hajtömeg válasza RobiGMKIV (#15117) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

VAn egy "Azonnali kérdések" topic itt!
Sztem másold be oda is!

(#15119) RobiGMKIV válasza hajtömeg (#15118) üzenetére


RobiGMKIV
csendes tag

Jó ötlet! meg is tettem! Köszönöm! ;)

(#15120) kali válasza RobiGMKIV (#15115) üzenetére


kali
legenda

a webkamerát alapban illeszti az oprendszer, ellenben a system control manager legyen telepítve, az kell a funkcionális (fn + f6) bekapcsoláshoz; link

[ Szerkesztve ]

(#15121) vranyek


vranyek
aktív tag

Igen Kali, rendben fenn van minden, SCM is, és egyéb driverek, mindent úgy csináltam, ahogy eddig is a bő két év alatt, amióta meg van, de még sem működik a webkam...

más: szereztem 2-3 kis hűtőbordát, pontosabban leeszkábáltam egy régi asztali vga-ról, és pont beférnének a laptopba több kritikus melegedésű helyre is, a kérdésem az lenne, mivel lehet őket rögzíteni, ragasztani, ha úgy tetszik? pillanat ragasztó? esetleg szerezzek számítástechnikai hővezető pasztát, ami a proci és a vga és a hűtésük között is van? ötletek?

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#15122) kali válasza vranyek (#15121) üzenetére


kali
legenda

sima ragasztókkal semmi esetre sem! létezik hűtőbordához speciális lapka, ami vezeti a hőt, és mind a két oldala ragad, azzal kell rögzíteni!

[ Szerkesztve ]

(#15123) Pet72 válasza hajtömeg (#15105) üzenetére


Pet72
csendes tag

nekem igen gond nélkül működik,csendesebb mint xp alatt

(#15124) RobiGMKIV válasza kali (#15120) üzenetére


RobiGMKIV
csendes tag

fel lett rakva eza progi, de semmi nem történik.... :O Eszközkezelőbe sincs semmi képkezelő... :(

[ Szerkesztve ]

(#15125) kali válasza RobiGMKIV (#15124) üzenetére


kali
legenda

pedig ha van webkamera a notiban, akkor azt aditt széria esetében alapban illeszti az összes - hivatalosan támogatott - oprendszer! milyen oprendszer van felhúzva? chipset illesztve? az eszközkezelőben nincs sárga kérdőjeles ismeretlen eszköz?

(#15126) szemes88


szemes88
csendes tag

Sziasztok. 1 éves az msi u90 gépem, a kétéves garancia az akkumulátorra nem érvényes. Egyik napról a másikra csak tönkrement. Szervizbe volt, ott állapították meg. Hálózatról megy. Esetleg valaki tud jó ötlettel szolgálni. Hol tudok olcsó beszerezni akksit? Aki tud segítsen. köszi: Szandra :)) :)) :)) :)) :)) :) :U :U :W :W

(#15127) kali válasza szemes88 (#15126) üzenetére


kali
legenda

(#15128) nagypasztor


nagypasztor
tag

Valaki tapasztalt már olyat, hogy M szériás MSI-nél kiégett az alaplapon a webkamera csatlakozója? Mert én látok ott egy kis barnás foltot azon a környéken, de nem tudom eldönteni, hogy tényleg égés-e. Bár mondjuk azt sem tudom, hogy az a csatlakzó pont az-e, bár gyanítom, mert azon az oldalon megy fel a kijelző tetejéhez, mint a wifi-antennák...
És a másik oldalon csak a vastagabb kábel megy, ami meg a kijelzőé kell hogy legyen gondolom!

(#15129) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!

Van egy MSI CX720 notink, és olyan gond merült fel hogy a rendszer memójából az nvidia 310M vidkari 1 Gb memóriát zabál a saját 1Gb-ja mellé. A BIOS-ban mégcsak hírül sincs állítható opció rá. Van valami alternatív mód ennek a megváltoztatására?
THX

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#15130) kali válasza nagypasztor (#15128) üzenetére


kali
legenda

az elszíneződésen kívül más jele is van, adódik hiba, vagy csak a folt zavar?

Tamás24; hol látod, hogy lecsípődött a rendszer memóriájából is 1 gb a vga irányába? a bios beállításaiban csak a saját dedikált memóriával nem rendelkező vga esetében szokás olyan opciót tenni, hogy állítható legyen az, hogy mennyit csíphet le magának a vga a rendszer memóriájából - sőt, újabban már akkor sem mindig -, dedikált vga esetén nem! dedikált vga esetén automatikus szokott lenni a dolog, de nem jellemző, hogy már alapban lecsíp a saját 1 gb dedikált memóriája mellé...

(#15131) nagypasztor válasza kali (#15130) üzenetére


nagypasztor
tag

Csak annyi a gond, hogy egyáltalán nem érzékeli a kamerát a gép. De leírtam az oldal elején... :)

(#15132) kali válasza nagypasztor (#15131) üzenetére


kali
legenda

ja, ha arról a notiról van szó, akkor bármi lehetésges...

(#15133) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy x600-t. Feltettem rá WIN7 Ultimate x64 -et. Simán működik minden. Mindössze egy költői kérdésem lenne: Miért nincsenek 64 bites driverek? Ennyire bíznak a WIN7 támogatásban? Csak kérdezem...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15134) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Lehet valamit arról tudni, hogy az U270 mikorra várható?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15135) kali válasza Samanbacsii (#15133) üzenetére


kali
legenda

letöltöd a win 7 32 bit illesztőket, és többségében ott figyelnek a 64-es állományok!
csak mondom... :)

(#15136) Samanbacsii válasza kali (#15135) üzenetére


Samanbacsii
őstag

csak :R ! :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15137) asyyxx


asyyxx
csendes tag

sziasztok!

Van egy msi ex700-as laptopom, ami elvileg alaplap hibás. Ledek világítanak, kép nincs, ventillátor pörög. Még az elején ha egy bizonyos ponton kicsit megnyomtam, beindult. Szervízben nem vállalták javítását, új alaplapot ajánlottak, amit én eddig nem találtam bele használtam sem. Arra lennék kíváncsi, hogy biztos alaplap vagy más hiba is szóba jöhet?

(#15138) nagypasztor válasza asyyxx (#15137) üzenetére


nagypasztor
tag

Szerintem nekem is ugyanez az entertainment széria van. M673x, és sajnos majdnem másfél év után nekem is ugyanezeket a tüneteket produkálta! Először csak gondolt egyet, és mondjuk lefagyott, ha megmozdítottam, aztán már be sem indult,csak fekete képernyő, és ventillátor pörgés volt...
aztán elküldtem a szervízbe, hogy biztosan alaplap hibás, és ki is cserélték egy újra. Azóta nincs semmi baja, de azt hallottam, hogy ennek a szériának, ami nekem van, szériahibás alaplapja van, és az előző gazdája gondolom tudta ezt, és nekem is azt ajánlották, hogy adjak inkább túl rajta, de mondom az nem egészen korrekt dolog...
Kíváncsi vagyok, hogy most meddig fogja bírni.Ez már majdnem egy éve volt, de ha ugyanazt a pocsék alaplapot tették bele, ami nagyon valószínű, mert a szervízben nem csinálnak mást, akkor lehet, hogy megint eljön majd az ideje!

Most úgy néz ki, hogy a webcam ment ki benne amúgy...
De az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ezzel az alaplap hibával még lehet mit kezdeni, mert csak át kell forrasztani, és mivel már úgyis rossz volt, mindegy lett volna, csak még garis volt, azért nem próbáltuk meg! De lehet, hogy nem kell eldobnod, csak egy jó barkácsoló számtech-zsenit kell kifogni, aki érti a dolgát!Sok szerencsét hozzá!

Egyébként akkor mennie kell a gépnek, ha középen egy könyvvel alátámasztod, mert az meghajlítja az alaplapot! És úgy talán érintkezik! Nekem minden esetre úgy működött, csak ha megmozdítottam, vagy túl erősen nyomtam a billentyűt, lefagyott!

[ Szerkesztve ]

(#15139) Bedczooo válasza nagypasztor (#15138) üzenetére


Bedczooo
tag

Sajnos én is ezt hallottam,hogy ez a M673x széria tönkre megy.
Hasonlóan mint a régi Acer 3XXX vagy 5XXX széria.
Ott is sorozatban tönkre megy mindegyik.
Ezek tervezési hibák, amiket nem lehet orvosolni, mert csak idő kérdése.
Az Acer-nél egy I/O csipp adja meg magát (szétég), egyszer csak nem müködik a Bill, egér, USB. (annyira felmelekszik hogy, kiolvad a cspp a nyákról)
Vagyis a gép post-ol de nem lehet rajta semmit sem csinálni.

Az MSI VR630 szériának is van gondja.
Az NV csipp néha kiakad (elsötétül, vagy szürke/fehér kép és csak a kikapcsolás után indul újra.
Nekem megoldotta a problémát hogy, az NV csipp és a hűtő közötti hővezetőt kiszedtem és nem hevül túl.
Ha 35W-os CPU van a VR-ben akkor szinte biztos jelenkezik a gond, mert elég nehezen boldogul szegényke a hőelvezetéssel.
Én a QL-62 és az SI 25W-os esetleg a 31W-os Turion még nem okozza a problémát.

Én asztali gép ként használom a VR-t és van alatta két 12cm venti, ami alúról préseli be a friss levegőt.

Ha ölben használjuk, nem ritka a 70-90 fok terhelés alatt!!!
Mivel egy rendszeren van a CPU és az NV hűtése, a CPU nem engedi lehűteni az NV-t.
Ezt tapasztalatból tudom mivel kipróbáltam egy, VF700 vga hűtést tettem a CPU-ra, az NV-t hagytam a gyárin.
Hát nem semmi:
a CPU egyértelműen hüvösebb volt és csak teszt erejéig egy SI40 2500MHz-ig simán és max.80 fok volt!!!
Az NV 450MHz helyett 500 MHz-en max terhelve is csak 70-75 fokot ért el!

Az AMD hőtermelése miatt az NV néha kifagy.

(#15140) LExa21


LExa21
csendes tag

Sziasztok van 1 MSI vr630-am és van rajta win7 64bit de a társprocesszort és alapvető rendszereszközöket hibának jelzi már próbáltam a netes keresővel is de nem talál hoz zá semmit az alap cd-t amit kaptam azon meg nincs wn7hez cuccok csak vistáig!!!

Előre is köszi a helpet!!! :W

(#15141) nagypasztor válasza Bedczooo (#15139) üzenetére


nagypasztor
tag

És szerinted akkor előfordulhat, amit mondtam, hogy kiégett az alaplapomon a webkamera csatlakozója?

Hol tudom egyébként megnézni, hogy hány wattos a procim? Szét kell szednem hozzá?

Nekem TL-52es van benne, és az a baj, hogy pl ha játszom vele, akkor nekem is képes 76-78 fokra felmenni! Tudok esetleg valamit javítani a hűtésemen? Lehet, hogy be kell ruháznom nekem is egy hűtőpadra, hogy ne menjen tönkre? Mert csak meg lehet ezt a tönkre menetelt előzni!Ha szétég valami, akkor hűtéssel! Meg gondolom nem szabad babrálnom a videókártyámat sem (program-tuning)! Lehet, hogy az tette be a kulcsot? Mert volt egy idő, hogy feljebb húztam!

Amúgy mit jelent az NV? :))

(#15142) Bedczooo válasza nagypasztor (#15141) üzenetére


Bedczooo
tag

Ez durva hogy ki ég az alaplapon a csati, általában az jelent problémát hogy a nagy hőingadozás és 100 fok körüli tartós hőntartás anyagy deformációt, kiolvadást (forrasztás) kontakt hibát okozhat.
A TL 52 31W-os de lehet hogy létezik 35W-os is, csak akkor lehetsz biztos benne hogy mi van a gépedben, ha megnézed a CPU-t.
A rajta lévő adat tábla alapján a neten utánna lehet nézni.
Pld: létezik QL-62 25W-os és 35W-os tipusban is.
A külömbség a CPU táblán az utolsó betűben rejlik! (GG=35W, GL=25W)
Elképzelhető hogy a CPU-t meg tudja nézni egy teszt progi is, de ennek utánna kéne nézni. (persze az sem tuti)

Itt azt mutatja a táblázat hogy a TL52 31W-os:Katt

Sajnos ha nem jó minőségű hővezető pasztát használunk, akkor idővel romlik a hűtés hatásfoka.
A por és a környező hömérséklet ugyancsak befolyásolja az értékeket.
A hűtőpad, nekem kb: 5-10 fokot javít.

NV, vagyis Nvidia.
Jelen esetben a NV77, ami egy igen takarékos és rendkívül eltalált csipp.
Sajnos mivel nem az AMD konyhályából való, ezért csak 1800MHz-ig támogatja a HT-t.
Vagyis itt el lehet felejteni pld. a ZM-87 plusz 2200MHz HT-t, mert csak ZM-86 1800MHz HT-n működik!!!
Sajnos ezt is tapasztalatból tudom :(
Ahogy be is harangozták ez az üzleti kategória, nem gamer.
Említettem hogy a hűtése herva és a venti egy idő után rendkívül hangos lesz.
Főleg ha folyamatosan maxon járatjuk.
Tuning minden laptop halálának az eljövetelét hozza előbbre.
Vagyis minél inkább túlhajtud, annál inkább túlhevül.
Ehhez hozzáadódik a tervezési hiba (ha van) és csatt!
A laptopok elég szűk határok közé vannak bekalibrálva, men úgy mint egy asztali gép.
Minden precizen ki van találva.
Azt viszont meg lehet említeni hogy, ha egy kevesebbet fogyasztó CPU, VGA, stb.. van a gépben, mint amit a gyár enged, akkor estleg lehetséges hogy nem okoz gondot.
Pld. a VR-ben max 35W-os CPU-t lehet beletenni.
Jelen esetben egy GL szériás 25W-os QL-62 van a gépben.
Megint csak tapasztalat alapján, 200MHz-t emelve éri el a 35W-os CPU hőértékeit.
Közben még lehet játszani az alulfeszeléssel, ami hálás az akku és a hűtés élettartamnak.
Vagyis ésszel!!!

(#15143) Bedczooo válasza LExa21 (#15140) üzenetére


Bedczooo
tag

Szerintem kár erőltetni egy VR630-on a 64 bit-et.
Nekem is csak rosz tapasztalatom van a dologgal.
32 bit támogatás letőlthető a gyári oldalról.
Már csak azért is gondolom így, mert 4 GB RAM-nál többet nem lehet bele rakni a VR-be.
A 32 bit-es Win 3GB-ot lát, a fennmaradó 1 Giga meg marad a VGA-nak.
Inkább azt sajnálom hogy, nem lehet a biosban állígatni a VGA RAM méretet.
Mert a külföldi oldalakon olvastam hogy 256MB helyett 512MB RAM-ot rendelt a VGA alá valami hokusz pokuszal.
Ami valljukbe nem sokkal de, dobott a VGA futásán.
Ha már csak ott van parlagon az az 1 GIGA RAM.
Ez jobban érdekelne.

Az NV system tool nem tudja állígatni, csak a CPU frekit, RAM, GPU Core és az árnyékoló órajelét.

Visszatérve a 64 Bit-re, rá kellett jönnöm, megint csak tapasztalatbó, hogy nem is használtam 64 Bit-es programokat.
Egetverő külömbség meg szerintem, sem futásban, sem post-ban nem látok a VR-en futva.

Más lenne ha egy mostani csúcs gamer, vagy Moving, Média Center lenne.
Telepakolva 8GB RAM, Stb...

Akkor igen, én sem hagynám.

(#15144) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Mi a tapasztalat x600- ra érdemes feltenni W7Ultimate x64-et vagy a 32-essel gyorsabb? Most x64 van minden ok, de ha gyorsabb lenne a 32-es lehet megpróbálnám... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15145) kali válasza Samanbacsii (#15144) üzenetére


kali
legenda

gyorsabb biztos nem lenne 32 bit alatt, max "működőbb"...

(#15146) ((UFO))


((UFO))
tag

Nekem volt MSI notebookom hát örültem amikor nagy ár veszteséggel el tudtam adni!

"Ne légy gonosz" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=((UFO))

(#15147) Samanbacsii válasza kali (#15145) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R
Akkor marad... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#15148) kali válasza ((UFO)) (#15146) üzenetére


kali
legenda

mi is örülünk a ténynek, hogy eladtad...

(#15149) Bedczooo válasza ((UFO)) (#15146) üzenetére


Bedczooo
tag

Nagyon nagy üzlet embernek kell lenni, hogy ne áresés nélkül adj el egy laptopot.
Főleg ha nem nagyker, külföld, vagy más olcsóbb beszerzésből való.
Arról nem is beszélve hogy 2 év után már fele annyit sem ér egy laptop.

Nagyon nagy léptekben fejlődik a technika.
Szinte nem lehet követni, anyagilag meg pláne.

Régebben, az asztali gépemre, rengeteget költöttem.
Ezt meguntam és azóta laptopom van és MSI.
Az asztali gépeimben is MSI lapok és néha AsRock lapok voltak.

Ezért is választottam az MSI szériából.

A mai alap kategóriás laptopok teljesítménye, a 2 évvel ezelötti gamer kategoriát is túlszárnyalják!

(#15150) Bpeter91


Bpeter91
csendes tag

Sziasztok!!!
Visszakaptam az MSI VR630X-emet a szervízből. Hát a lefagyás megmaradt, mármint az hogy elszineződik a képernyő és megáll a rendszer... A szervízben ventillátort és kijelző fedőlapot cseréltek (megvolt repedve). Mást nem csináltak (papíron). Annyi változás történt az egész rendszerben hogy amik eddig nem indultak el, most már mennek. Lást Need for Speed Shift stb...
A lefagyás okára van egy sejtésünk. Fizika órán újrahúztuk haveromnak a laptopján a win7-et, úgy hogy a régi fájlokat .old mappába tegye. Nos, nem kell mondani hogy egy órán belül nála is jelentkezett.
Remélem valamit ezzel tudtam segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.