Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MS-Windows Xp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HNorby


HNorby
csendes tag

Hi all!Hallottam valamit amiben nem vagyok biztos, remélem itt megkapom rá a válszt.

Mesélték hogy az Xp-ben be van építve egy olyan program, hogy ha CD-t írsz akkor azt megjegyzi és küldi a POLICE-nak és akkor kilátogattnak a szoftverrendőrségtől.Én az egyik osztálytársamtól hallottam és neki a korepetítora mondta, hogy már 12 diákjának elvitték a gépét.NA most akkor ez igan vagy sem?Kérek mindenkit akinek infója van ez ügyben az pls vésse IDE!!!

(#2) Dalai Láma válasza HNorby (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én ilyenről nem tudok. Egyébként elég valószínűtlen. Miért érné ez meg az MS-nak??? Csak akkor, ha a saját CD-iket másolnád.

Mondjuk nekem nincs XP-m, de nem hiszem, hogy igaz lenne. Nekem még egy ismerősömnek sem vitték el gépét, pedig ők is írnak CD-t.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#3) Sidaries válasza HNorby (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Haverjaim nagyrésze ír cd-t és senkinek sem vittek még el semmit. A Bsa csak cégekhez megy. A magánemberek nem érik meg.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) Superman


Superman
nagyúr

Ez nem csak hogy nevetséges, de valószínűtlen is, magyarul rémhír. S itt nem csak arról van szó, hogy nem éri meg a Microsoftnak, meg hogy a BSA csak cégeket vizsgál, de arról is, hogy a rendőrségnek nem küld az XP feljelentést. Hogyan is tenné? Felhívja a zsarukat, vagy a körzeti kapitányságot?
:)
Ha valaki meg angol WinXP -t használ, s valami el is hagyja a gépét, akkor is külföldi (amerikai) oldalra fut be. És majd onnan fogják értesíteni a magyar BSA -t, hogy nézd már ott egy kisfelhasználó és kalózkodott egy jót. A CD másolás magyar jövedelmi viszonyok köztt megtűrt dolog, bár nem legális. De ha írsz egy szoftvert egy Delphi - vel és az illegális másolat volt, akkor a szoftvert sem hozhatod forgalomba kereskedelmi termékként, mert az már tényleg retorziókat vonhat maga után.

(#5) Ficsy válasza Superman (#4) üzenetére


Ficsy
csendes tag

Szerintem is eléggé valószínűtlen! Ha ilyen dolgokat el tud küldeni, akkor a gépemen tárolt bizalmas anyagokat is el tudja küldeni. Tehát visszaperelhető az M$ illegális adatlopásért. Ha valóban létezne ilyen, akkor az teljesen publikus lenne és dokumentált minden részletig, mert nem hagyhatnak ilyen jogi hézagot.

''Take a look to the sky just before you die!''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MS-Windows Xp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.