Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) gyuri10 válasza Pompi (#1) üzenetére


gyuri10
tag

Sziasztok,

Nos az MP4 hianya nekem is gondot okoz, de en nem ettol tettem fuggove a fenykepezo vasarlast. En pana FZ30-at hasznalok (kepzajt leszamitva legnagyobb megelegedesemre), ami hasonloan a Pana TZ1-hez MOV formaban tarolt Motion JPEG tomoritest hasznal. A megoldas igen ecceru (bar koltseges). Egy jpeges fenykepezeshez feleslegesen nagy 2GB-os memoria kartyat hasznalok, amire fel fer 22 perc film. Ha 4GB-ost veszel akkor 44 perc a limit. A filmeket letoltes utan konvertalom MP4-be, igy a vinyomon kb 25-30% helyet foglalnak az eredeti merethez kepest.
Ahhoz, hogy ez ne igenyeljen szamomra napi 20 perces melot, magam irtam egy kis progit ami kotegelve konvertalja a letoltott mov-okat. Nem tul nagy szam, telepitese nem a legeccerubb, de ha mar fent van akkor 1 kattintasos megoldas. Jobb klikk a kijelolt MOV-fileokra oszt daralja.
Ha valakit erdekel itt megtalalja leirassal egyutt: [link]

Osszessegeben en elegge gyanakodva nezek az MP4 tomoritest hasznalo fenykepezokre ugyanis az otthoni 2GHz-es (es nem ceruza elemrol hanem 220V-rol uzemelo!!!) gepem kb 25-40 frame/sec sebesseggel tomorit MP4-be a szokasos beallitasaimmal. Nos ugyanezt elvarni egy szerencsetlen fenykepezogep procijatol nem teljesen fair. Szoval szerintem valassz fenykepezot a fenykepezesi meg mozi-zoomolasi parameterek miatt es MP4-be konvertalj a PC-vel ne a fenykepezovel.

Ha mozit akarsz zoommal, a FZ30-at csak ajanlani tudom miutan a zoomot kezi erovel nem pedig motorral hajtod. Nagyon finom, kozvetlen, magad szabod a zoomolas sebesseget stb.
Tovabba miutan bridge kamera, igy az sok esetben a valladat huzo DSLR-t is ki tudja valtani.


Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.