Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Pompi válasza 1010 (#150) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ja. Viccnek nem rossz. Ezek az Aiptek és egyéb noname cuccok bohóckodáson kívül nem sokra jók szerintem.

Feel Good Inc.

(#152) rumos14 válasza Pompi (#151) üzenetére


rumos14
nagyúr

pedig az már majdnem dvd kvailiti! :DDD remélem legalább 12 mpixel interpolált felbontásra képes :)
kicsit komolyabban pedig lehet hogy az elkészített mozgókép minősége azért eléri mondjuk a Nokia N95-ét.

(#153) 1010 válasza rumos14 (#152) üzenetére


1010
őstag

bele taáltál 12 megapixelt ugy interpolál hogy csak füstöl :))

(#154) rankesz válasza Pompi (#151) üzenetére


rankesz
veterán

Hello Pompi!

Már írtam korábban neked 1-2 privit HD1a vásárlás témában. Most érett meg a helyzet, megrendeltem a pixmaniától a hd2-est (jajj csak minden rendben legyen!) br 139200ért. Keresgéltem más boltban is de ez tűnt a legolcsóbb választásnak. Nem tudom mennyire zavarhatlak a jövőben a kérdéseimmel, kezdetben biztos lesz pár. Ilyenek érdekelnének alapból mint pl:
- milyen felbontásban/formátumban arhiváljam le az elkészült 720p videókat?
- te milyen programot/kat használsz konvertáláshoz?
- milyen a hozzá kapott editor ha van?

Az lenne a cél hogy 5 10 esetleg 15 év múlva is lejátszható legyen a videó. ( Nekem nincsenek gyermekkori videóim se képeim ezt szeretném az én 14 napos kislányomnál pótolni. Mert milyen jó kis 18. szülinapi ajándék lenne átnyújtani 18 dvdt, hd-dvd-t, bd-t, x-et hogy: tessék minden hónapodról itt van 10 perc videó :) )

(#155) Pompi válasza rankesz (#154) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocs, láttam, hogy írtál (értesítőt kapok a hozzászólásokról) ;)
Csak még nem nagyon tudtam írni, meg a lényeg majd akkor következik ha megjött a kütyü, nem? :)
Nade akkor a mostani kérdésekre a válaszok:
Archiválni az eredeti .mp4-eket szoktam. DVD-re íráshoz, 720x480@30fps azaz NTSC szabványú MPEG-et készítek az anyagból, ehhez a Sony Vegas programot használom.
Az NTSC-re sajnos a 30fps miatt van szükség mert nem lehet szépen a 30fps-ből 25-öt (PAL) készíteni.
A hozzá adott progi már nem is tudom, hogy mi, talán valami Ulead valami, majd megnézem, de nem hagyott mély nyomokat bennem, de én már előtte is a Vegast használtam.

Örülök, hogy valaki még csatlakozik a klubbhoz, kiváncsi vagyok, hogy minden rendben lesz-e a Pixmániával, viszonylag jó áron adják. Ha rendben lesz a dolog, akkor a következő kamerát én is tőlük rendelem majd.

Hirtelen annyi, aztán kérdezz nyugodtan.

Feel Good Inc.

(#156) rankesz válasza Pompi (#155) üzenetére


rankesz
veterán

Milyen kamerát szemeltél ki, amire váltani szeretnél HD1-ről? Olvastam hogy terveztetek hd1 és hd2 összehasonlítást, az végülis összejött? Arra gondoltam hogy hamár tudja a 720p felbontást a cam akkor lehet hogy abba fogom archiválni a családi videókat, szerinted az lenne olyan időtálló mint a sima dvd formátum? Ez alatt arra gondolok hogy lehet para lesz 3-4-sok év múlva hogy olyan kodekkel tömörítettem amit nem tudnék esetleg lejátszani. DVD formátumnál nem nagyon hiszem hogy aggódni kellene ez miatt...

Ja amúgy a kiszállításra 3-4 munkanapot írtak, a 4, munkanap az hétfőn lesz. Csomag száma alapján most már 2 vagy 3 napja St. Ingbertben rostokol a pakkom, remélem nem várják össze még pár másikkal hogy gazdaságosabb legyen szállítani... :((

Már alig várom hogy átvehessem, annyi a gond hogy hétfőn kedden meló 8-8-ig szóval kipróbálni sajna csak később tudom. Milyen akksit adnak hozzá? Tényleg kb 70 percet bír? Hogy érdemes az akksit formázni(ez az a kérdés amire már annyiféle módot hallóttam)? Későbbiekben az akksira bármikor rátölthetek, ugye?

Vettem hozzá 4gigás Kingston SDHC-t, az normális hogy a sima memkari olvasó nem látja ugye?(remélem) Class4 elég neki? (Min 4 mega/sec)

Nah most ennyi, többet asszem nem kérdezek csak majd ha megjön a kütyü és esetleg valamit nem értek.

Előre is kösz,
Ranki HD-cam CLUB member :DD

(#157) rankesz válasza Pompi (#155) üzenetére


rankesz
veterán

Találtam hozzá utángyártott akksit!
[link]

(#158) Pompi válasza rankesz (#156) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Sajna a hd1 - hd2 osszehasonlitas meg nem jott ossze. Ezert nem is tudom mi a kov. kiszemelt aldozat. Ha megeri hd2-re valtani akkor az, ha nem akkor majd a kovetkezo (hd3?).

Li-ion akksikat nem kell formazni, es igen barmikor ra lehet tolteni.

Az sdhc kartyat nem olvassa barmilyen mezei olvaso. A sebesseggel nem lesz gond.

Nekem van 2 utangyartott akksim is, nem olyan jok, mint az eredeti, de igy elvagyok a harommal.

Egyelore a dvd formatum a leguniverzalisabb szvsz, aztan majd meglatjuk...

Hirtelen most ennyi...

Feel Good Inc.

(#159) rankesz válasza Pompi (#158) üzenetére


rankesz
veterán

Hello!
Szerdán megjött a kamera...
Nagyon durva!!! (Igyexem kerülni a sok smilét de éleg nehezen megy... :P )
Mivel magyar manual az luxus így lenne pár kérdésem, kamera funkciókkal is meg Vegassal kapcsolatban is.
Légyszi vegyél fel msn-re vagy priviben adj valami IM elérhetőséget.
Köszi

Mod:hej hej helyesírás

[Szerkesztve]

(#160) Ewing1976


Ewing1976
tag

Hali
Kaptam egy Sony DV368 kamerát/fényképezöt, és drivert keresek hozzá. Rákerestem,de nem igazán találtam :F

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#161) rankesz válasza Ewing1976 (#160) üzenetére


rankesz
veterán

Windows nem találja meg alapból?
MInek a driver, melyik funkciót nm tudod kihasználni?

(#162) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Itt a Sanyo új Full-HD (1080 soros) kamerája, HD1000 [link]

Feel Good Inc.

(#163) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Pár további kép és infó a Sanyo HD1000-ről [link] és [link]

Hivatalos képek:
[link] [link] [link]

Feel Good Inc.

(#164) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Itt egy elég részletes specifikáció: [link]

Feel Good Inc.

(#165) rumos14 válasza Pompi (#164) üzenetére


rumos14
nagyúr

brutál... ezekhez elkél pár 8 gigáés SD kártya... mert gondolom azzal mennek.

(#166) rankesz


rankesz
veterán

Nemsokára a boltokban a legújabb HD700-as is... :U

(#167) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre irok!

Szükségem lenne egy olyanra hogy "Samsung miniket codec"
Van pár videóm amit egy samsung kamerával készítettek és nincs kép csak hang...
Valakitől tudom hogy ez kell hozzá de azt nme mondta hol találok
Tudnátok segíteni???

Előre is köszi!

(#168) Pompi válasza -KoKeSz- (#167) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Próbáld meg a Quicktime playerrel vagy a VLC Playerrel lejátszani.

Feel Good Inc.

(#169) Speccy


Speccy
senior tag

Karácsony alkalmából úgy döntöttem, hogy meglepem magamat egy ilyennel :

[link]

Ha visszaolvastok, láthatjátok hogy már korábban is érdekelt a téma, de nem voltam meggyőzve arról hogy megér-e ennyit egy ilyen kamera, de aztán úgy döntöttem lesz ami lesz, megveszem, felesleges tovább várnom, mert ilyen erővel várhatok életem végééig is, és lehet hogy akkor sem lesz tökéletes kamera. Sajnos hiába vannak már 16 gigás kártyák is, ez a gép megrekedt a 8 gigás határnál, úgyhogy lehet veszek majd még külön. Remélem semmi gáz nem lesz, bár nem hinném hogy a vámot megúszom, de még így is olcsóbban jövök ki, mert ehhez van egy 8 gigás SD kártya+pótakku is. HDMI-s tv egyelőre még hiányzik, gépen fogom nézegetni az anyagot. Amint megérkezik (habár most karácsony van, de remélem idén még befut) beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

There is hope!

(#170) Speccy válasza Pompi (#168) üzenetére


Speccy
senior tag

Sajnos nálam is jelentkezett a hiba, VLC player nem tud lejátszani bizonyos (1080i-s) anyagokat. 720P megy csak.

There is hope!

(#171) Pompi válasza Speccy (#169) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Végre egy hazai HD1000 tulaj! Gratula! Kiváncsi leszek a tapasztalataidra, mert én is kacérkodok a HD1a - HD1000 váltáson.

A lejátszás talán a codec miatt gáz, nemtudom, hogy a kamerohoz fognak-e adni valamit, de én eddig azt hiszem csak a CoreAVC codec-kel tudtam lejátszani HD1000 anyagot, ennél a kameránál ugyanis más codec-kel megy a tömörítés, mint eddig.

Feel Good Inc.

(#172) Speccy válasza Pompi (#171) üzenetére


Speccy
senior tag

Kösz, de tulajról majd csak akkor beszéljünk, ha már itt van, sérülésmentesen. Remélem be fogja váltani a reményeket, bár az idő haladtával jóval lejjebb adtam az igényekből, mert belátom hogy ilyen pocket camerával nem lehet csúcsminőségű HD-s videókat csinálni, és batár nagy kamerát meg semmiképp sem akartam venni. Ahogy írod, sajnos nem találtam sehol se a magyar oldalakon véleményt, így talán egy kicsit látatlanban ment a dolog, de remélem nem fogom megbánni.

Pár kérdés.

1 : Nem fárasztó ez a joystick markolat 25-30 percnyi folyamatos videózás után sem?
2 : Milyen kiterjesztésbe menti a gép a videókat? Editálni mennyire lehet ezeket?
3 : Van pótakkud? Ha igen, ugyanakkora a kapacitása mint a gyárinak?
4 : Van valami idegesítő hibája a gépnek?

There is hope!

(#173) rankesz válasza Speccy (#172) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor én is gratulálok!

Én is kacérkodtam egy pár napja a HD2 lecserélésén...
Nekem van hozzá 2 pótakkum+ szivargyújtós töltőm, az a baj hogy nem kompatibilis az akksim a HD1000-ével (már ennek is utánajártam :B )
Látom kapsz hozzá pótakksit, ha mégis kell + akksi, ajánlom őket, nagyon korrektek. Nekem a pótakksik kb annyi ideig bírják mint a gyári és mégolcsó is volt. Pontos felvételi időt nem tudok, nem szoktam napi pár percnél többet videózni... amúgy a markolat teljesen rendben van.
Videókat mp4-be veszi fel, De ahogy néztem sample videókat, nem játsza le normálisan a kmplayer amit használok. Vágni én a Sony Vegassal szoktam (Pompi tanácsa és bevált) nem tudom hogy kezeli e normálisan a HD1000kódolását.

Idegesítő hibába én sajnos belefutottam, de ne parázz, csak a saját példányommal van alapzaj gebasz, meglátjuk a szervíz mit mond rá, mostmár lesz időm felvinni. :)

Jaaa másik idegesítő hiba: a családod az első hetekben bizony be fog sokallni, mikor látják hogy a kezeddel összenőtt kamerával készülsz megint ellenük valami merényletre! :))

[ Szerkesztve ]

(#174) doktor úr


doktor úr
tag

Sanyo HD1 "kicsit" zúzósabb üzemmódban :) Csak az érdekesség kedvéért. Sajnos nem az enyém :B
[link]
Ilyen képet készít: KÉP

MÁS: Milyen szoftvert ajánlanátok a Sanyo HD1 által készített videó editálására? Vágás, hang kicserélése stb... Jó lenne direkt editing, köztes konverzió nélkül.
MOD: közben látom az előző hozzászólást... a Vegasnál egyszerűbb program is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#175) rankesz válasza doktor úr (#174) üzenetére


rankesz
veterán

"A Vision 5 és a Recode 2 véleményünk szerint továbbra is a Nero csomag legjobb kiegészítői közé tartoznak. A videoszerkesztésre, illetve a másolásvédelemmel el nem látott DVD-k újratömörítésére alkalmas programok közül mindenképp az előbbi fejlődött többet, ezt jelzi egyébként az is, hogy verziószáma egyet ugrott. A legfontosabb újdonság, hogy a programba került az AVCHD támogatás (importáláshoz). Az újabb HD-s videokamerák adattárolási formátumának ismerete a közeljövőben nagy előny lehet, hiszen most már néhány lépésben az AVCHD kamera tulajdonosok is elkészíthetik a nyaralási felvételekből a DVD lemezt."

Forrás: techline.hu

Bár a HD1 nem avhcd-s szerintem editálni lehet a videóidat. A Vision5 a Nero 8 része.

(#176) doktor úr válasza rankesz (#175) üzenetére


doktor úr
tag

Köszönöm! Nem nekem kell a dolog, hanem egy ismerősömnek, aki alapszinten ért csak a videózáshoz (én is szívesen eljátszadoznék azért egy ilyen kicsi kamerával, bár nekem HDR-FX1 van :) ). Én a Pinnacle Studio 11 Plus-t ajánlottam neki, mert viszonylag olcsó, magyar nyelvű, és van hozzá jó magyar kézikönyv is. Majd megemlítem ezt a megoldást is, és ő eldönti, melyik tetszik neki jobban.

(#177) cigam


cigam
félisten

Tud vki németül?
Selbstauslöser: 10 Sek. / 20 Sek.
Ez mit jelent? (Sztaki szótár szerint nincs ilyen szó :( )
a Plus-ban kapható kamera leirásában van bent.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#178) rankesz válasza cigam (#177) üzenetére


rankesz
veterán

Hello

Szerintem önkioldó lesz az bár nem tudok németül...

(#179) g.antal válasza cigam (#177) üzenetére


g.antal
csendes tag

Sziasztok!
Most, hogy végigolvastam az egész témát, már én is Sanyo-t szeretnék venni, de pénzem még mindig nincs (ennyi)... Szóval átmeneti, hétköznapi videózásra ill. kicsit többre, de nem komoly foglalkozásra szeretnék venni egy kamerázni tudó valamit.
Lehetőségeimnek csak a csillagos ég szab határt, esetemben 25 (legdurvább esetben 30) ezer Ft (utóbbit illetően nem eszek egy hétig).
Kinéztem két dolgot, de már napok óta nem tudok dönteni:
Toshiba Camileo [link]
Nikon Coolpix L11
[L:http://www.pixmania.com/hu/hu/534236/art/nikon/coolpix-l11.html?itag=4577#fichetechnique][/L]

Természetesen azért nézegetem a Toshibát, mert nem nagyon szeretem a fényképezőt-kézben tartós videózást és amúgy sem akarok a MOV formátummal tökölni, ha nem kötelező...
Mindkettő 640x480 és 30fps (L11-nél remélem, hogy van hang, mert sok még mindig nem tud hangos videót) A lényeg, hogy a Toshiba CMOS és aaaszem AVI-ba rögzít, az L11 természetesen CCD és MOV-ba.

Fényképezőm van kompakt is, SLR is, így nem indok az, hogy "legalább lenne egy fényképeződ" is. Viszont ha a Toshiba adatai szerintetek szörnyűek, akkor inkább L11.
"Gyűjts s vegyél később" - már vannak terveim, 4-5hónap múlva, USA-ból. Addig kellene valami...

egyikük sample videóját sem találtam sehol sem. camileoval készített videó van a youtube-on, de ugye az tömörített: [link]
és kicsomagolós bemutatóvideó a készülékről a dailymotion-on [link]

Azt mondja a német-ajkú ismerősöm, hogy "a Selbstauslöser az olyan kamerákban mielőtt lőni kezd magától" - erre mondom: Önkioldó? - "ez nem oldja, hanem lövi, de végül is az onkioldo" ;)

Előre is kösz a hozzászólást, segítséget....

(#180) rumos14 válasza rankesz (#178) üzenetére


rumos14
nagyúr

az, bizony.

(#181) cigam válasza g.antal (#179) üzenetére


cigam
félisten

Köszi az infót!
Huh jó hosszú lett, és azthiszem én is azleszek :)

Én is hasonló cipőben járok.
Nemértem "a MOV formátummal tökölni" részt, mivel akárcsak az .avi egy konténer formátum. Persze lehet csak azért nem idegenkedem, mert maci-t használok :)

Az L11 adatai között
http://www.europe-nikon.com/product/hu_HU/products/broad/1152/specifications.html
láthatod, hogy hangot is rögzít.
A minta videónak is van hangja:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/CPL11/images/YDSCN0764.MOV
Ezekszerint a kép 640x480 30fps, a hang mono, 8kHz

A toshiba videóját is megnéztem, és nemértem teljesen tisztán, hogyan adhatja hozzá a nevét. Vagy már nem "nagy" márka a toshiba? Mindenesetre az jól látszik, hogy nem csak a tömörítés miatt gagyi. (Pl. ami messze van az full homályos, és nem a remek mélységélesség miatt :) )
Ez is érdekes video: http://www.youtube.com/watch?v=7Y1R9-ijNqQ

Engem az SD kamerák felé ez http://pixinfo.com/cikkek/sanyo_xacti_vpc-ca6_r indított el. Már 50e-ért kapható a CA6, de még mindí drága (nekem) Szóval lehet érdemes lenne várni. Vagy amíg olcsóbb lesz, vagy amíg több pénz lesz rá.
Elég meggyőző a képstabilizátor képessége, s mivel alapvetően kamera, remek a képminősége is. Nekem egy Kodak C875 van, remek képeket csinál, de nincs benne stabilizátor, ami egy videó esetén ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#182) g.antal


g.antal
csendes tag

Köszi az infókat!
Tegnap átnyálaztam egy rakás oldalt, az egyik francia oldalon írták a Toshibáról, hogy elképesztően gyenge. Amikor megnéztem a képösszehasonlítót majd leesett az állam. Középen az "etapi 3"-ban váltogasd a képeket: [link]
Nagyon gagyi a Camileo...
A steve-digicams.com-on megtaláltam a coolpix L11 videóját, hanggal:) Aztán úgy döntöttem, hogy marad az. Ár-érték-minőség arányban jobb, a kis kompakt gépem meg továbbadom...
Aztán májusra meg kinézek valami aranyos kamerát magamnak, SD-vel vagy HDD-vel, addig meg ülök a hátsómon..
A mov formátummal csak a méret a baj.
640x480 30fps - 9 másodperc az 8,11MB
Ha az 1GB SD kártyámon 1024MB szabad hely lenne, akkor is max 15 percnyi anyagot lehet felvenni.
Ellenben az AVI-s gépekben van különbség (Toshibával azt hiszem egy órát lehet felvenni, jobb hangminőséggel, csak szarabb a kép:(
De a haverom Pentax gépe is avi-ba rögzít, nem tudom milyen kódolást használ, nála egy 25 másodperces videó 8,56MB, ami 1GB-ra kivetítve 49 perc és még egy kicsi...
Viszont olyan Pentaxra nincs pénzem, és amúgy is kompakt-gépben Nikon párti lettem (SLR-ben pedig Canon).
Ez a gondom a MOV-val... Az nem zavar, hogy konvertálgatnom kell, a méret (a lényeg);)
Na mindegy, inkább gyártson nagy fájlokat a fényképező, mint kicsiket és gyengéket....
Nos... asszem ennyi... Köszi mégegyszer az infókat!

(#183) Speccy


Speccy
senior tag

Na megjött a HD1000, a vám kemény 7000 ft-ba került (az eladó 78 fontot írt a csomagra, akkor már én is annyit írtam a Fedexnek), így össszességében 350+50fon ptkt+7000ft vám (145000 HUF), mindezért a gép+8GB kártya+extra akksi+USB reader+miniállvány+minitáska (és természetesen HDMI kábel is, de sajnos azt még nincs mivel tesztelni), és ugye a Fedex hozta házhoz. A gép amilyen kicsi, olyan profi, abszolút könnyű eligazodni a menüben, semmi felesleges cécózás, bár még vannak kipróbálásra váró dolgok. Én a 720P@60FPS üzemmódot preferálom, az 1080i nem tetszik a fűrészfogaival. Majd ha lesz 1080P@60FPS kamera, addigra tuti lesz full HD-s tévém, akkor majd lecserélem egy olyanra, az aztán elég lesz egy ideig! :)) Egyébként majdnem pórul jártam, először csináltam egy videót, aztán a card readerrel átmásoltam a gépre, majd leformáztam a kártyát a géppel, aztán mentem ki videókat csinálni, és hazajövet bosszúsan látom hogy nem tudja olvasni a kártyát a gép! Már majdnem leformáztam, amikor észrevettem hogy a dokkolón van USB port is, és ennek segítségével gyorsan át is mentettem a fileokat (4MB/sec a sebesség)

Feltöltöttem egy videót, sajnos délután már elég borult volt az idő, így a felvétel olyan lett amilyen : www.teddykgb.ru/SANY0011.MP4 A fényképező módot szerintem hanyagolni fogom, elvégre van rendes fényképezőm is, ezt eleve kamerának terveztem, annak aztán tökéletes. Összességében az első benyomások alapján nagyon tetszik a kamera, egy kézzel is abszolút használható, nagyon örülök neki! :B

Ja, kamerától függetlenül, ha valaki 4 GB-nál nagyobb kártyák akar XP-n használni, fel kell telepíteni ezt a patchot, mert különben problémák keletkezhetnek : www.teddykgb.ru/WindowsXP-KB934428-v2-x86-ENU.zip

There is hope!

(#184) Pompi válasza Speccy (#183) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gratu a kütyühöz!
Azt írd már meg, hogy mivel játszod le a videókat, mert én már jópár dolgot kipróbáltam, de nem tudom normálisan lejátszani a netől letöltött 1080-as videókat és a te 720-asod is szaggat. Jelenleg a CoreAVC codec-el próbálkozom.

Ez az Üllői út?

Feel Good Inc.

(#185) Speccy válasza Pompi (#184) üzenetére


Speccy
senior tag

A 720P60FPS-t simán viszi a VLC player, az 1080i lejátszásához letöltöttem a legújabb fffdshow-t (http://www.free-codecs.com/download/FFDShow.htm), így a Bsplayer is viszi. Amúgy lehet hogy átállok az 1080i-re, végülis a 60FPS-re csak gyors mozgású videóknál lenne szükség, de olyan nem hiszem hogy sűrű lesz, és később csak jobb lesz hogy eleve a max. felbontásban vettem fel. (Sőt, szerintem néha kifejezetten idegesítő hogy olyan gyorsan mozog a kép)..... Ahogy látom az ffdshowban elég sok beállítási lehetőség van, köztük vagy 10féle mód a deinterlacinghoz, majd kipróbálom mindegyiket.

Az.

There is hope!

(#186) Pompi válasza Speccy (#185) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Valami gond lehet itt a benti gépemen (X2 4200+) mert a VLC még annyira se viszi a 720-as videódat, mint a CoreAVC-s BSPlayer. Majd ha lesz egy kis energiám foglalkozni vele utánajárok.

Feel Good Inc.

(#187) rankesz válasza Pompi (#186) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem porbáld ki a KMPlayert szintén benne vannak a kodekek, és elég gyakran frissül...

Nekem a lejjebb linkelt hd1000es tesztvideót tökéletesen viszi

(#188) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Tudtam, hogy mint HD1000-re váltok jön az új modell (ugyanez volt a HD1A-nál is). Így is lett:

Sanyo HD1010

Gizmodo hír

300 fps slow motion :R

Feel Good Inc.

(#189) Garco


Garco
csendes tag

Sziasztok,

eladó sorba került Sanyo Xacti HD2 kamerám. Külföldről rendeltem, nincs rá garancia - ezt már az elején leszögezném. Amugy semmi baja nincs, csak én meguntam és venni akarok valami "fényképezősebbet" :) Fixár: 100.000 HUF - szerintem reális a kamerához mérten.
Amit adok vele: tok, 2 akksi, 4gb SDHC, távirányito, töltö/dokkoló, mindenféle kábel (HDMI, stb)., eredeti dobozaban.

Érdeklödés: klz(kukac)klz(pont)hu - 30-399-6446

Hétköznap Szeged és környéke, hétvégén Bp/Óbuda és környéke.

Ui: nem akarok töle mindenáron megszabadulni, szóval a 70ezerért vinném tipusu e-mailektöl kíméljük meg egymást. :)

Köszönöm és bocsánat, ha OFF voltam és zavartam.

Garco

(#190) rumos14 válasza Pompi (#188) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pompi, sztem elég nagy tudást gyűjtöttél össze a témában, érdekel a véleményed, hogy egy ilyen "mp4 kamera", maradjunk vmelyik újab Xacti HD-nél, mennyire jó választás egy alap HD videokamerához képest?
nekem elég konkrét véleményem van, miszerint nem az. én pl. egy Panasonic HDC-SD1 kamerát vettem, igaz, nem újonnan, de 100k-ért sztem jó vásár volt.
de ha újat is akar venni az ember, egy Pana HDC-SD5, 140k-s alap modell sztem sokkal minőségibb, komolyabb kamera, értem ezt a felvétel minőségére is.
kiváncsi vagyok, hogy te mit gondolsz erről.

(#191) Pompi válasza rumos14 (#190) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem jó választás lehet.

Kezdem rögtön a negatívummal. Egy dologban érzem, hogy gyengébb a Sanyo a konkurenciánál, és az az optikai képstabilizátor. Ugyan sokat fejlődött a stabilizátoruk, és már jóval használhatóbb a HD1000-ben is, mint a HD1-ben, de azért nem az igazi, nem olyen, mint egy optikai.

Egy biztos. Az egyik pozitívum amiért anno én ezt a termékvonalat választottam mára már nincs meg. Ez volt a méret. A C6 még tényleg akkora volt, mint egy cigisdoboz, úgy tudtam zsebrevágni, hogy észre se vettem, hogy nálam van. A HD1 már jóval vaskosabb lett, a HD1000-nél pedig eszembe se jutna, hogy megpróbáljam zsebbe gyömöszölni.

Viszont ezzel együtt, ennek folyományaként kaptunk normális méretü objektívet. A C6 inggombnyi méretű optikája még az VGA videókhoz is kevés volt sokszor. A HD1000 optikája simán felveszi a versenyt a konkurenciával méretben is és fényerőben is. 40mm-es szűrőméret, f/1.8-2.5 fényerő, 10x optikai zoom (38-380mm). Ez nem mondható rossznak. Ehhez társul egy 1/2,5"-es, 4 megapixeles szenzor ami szintén nem a kisebbek közül való ebben a kategóriában.

A Sanyo HD széria MPEG-4 AVC/H.264 kodekkel kodekkel tömörít, 12, sőt a HD1010 már 14mbps-sel. A HD1000 esetében ez azt jelenti, hogy 4GB kártyára 42 percet tud rögzíteni 1080i-ben. Nem tudom, hogy ez hogyan viszonyul a Pana vagy Canon AVCHD kodekkel tömörített képéhez. (*) A HD1000 külsőre is sokat fejlődött, sokkal minőségibb, komolyabb érzetet kelt, mint elődei.

A HD1a után én is elgondolkoztam, hogy mi legyen a következő, mert már nem ragaszkodtam feltétlenül a Sanyohoz. Egy jóbarátom Canon HV20-asának kipróbálása után szimpatikusnak tűnt a Canon HS sorozata - én már nem akarok szallagozni. Árban nem is lett volna kibírhatatlanul drágább. Egy valami miatt döntöttem mégis megint a Sanyo mellett, és ez pedig a víz alatti használat. A HD1000/1010-hez 330 dollárért lehet kapni normális búvárkodásra alkalmas vízalatti tokot. A Canon kameráihoz ennek duplájáért, de inkább triplájáért és ahogy néztem a Panaosnicnál is kb. ugyanez a helyzet. Nálam ez szempont volt. Inkább áldoztam fel a képstabilizátort és az esetleges képminpséget az olcsóbb víz alatti megoldásért.
Egyelőre nem bántam meg.

Egyébként érdekes, hogy a Pana SD5 pár dologban visszalépésnek tűnik az SD1-hez képest: 37mm optika a 43mm helyett, 10x optikai zoom a 12x helyett és 1/6"-os szenzor az 1/4" helyett és 2,7" kijelző a 3" helyett.

Szívesen benne lennék egy összehasoníltásban egyébként, még az említett Canon HV20-ast is össze tudnánk mérni. Kíváncsi lennék az eredményre.

Ezt az elmélkedést is folytathatjuk, de már így is egy kisregényt írtam és lépnem is kell.

Szerk: egyébként elgondolkoztam már, és most a hozzászólásodban levő megszólítás láttán újra az "mp4 kamera" megnevezésen, lehet jobb lenne a topicnak valami nem szallagos hd kamerák vagy ilyesmi elnevezést adni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#192) rumos14 válasza Pompi (#191) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi a választ.
az elején a korábbi Xacti-khoz képest történt változásokról írsz, ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni, sztem dedikált videokamerához képest gyenge felvételt készítenek, nem jobbak mint egy fényképező videofelvétele, persze itt most az etalon Canon S3/S5 gépeket hoznám fel viszonyítási alapként (felvétel közben használható optikai zoom, sztereó hangfelvétel). rögtön azt is hozzáteszem, hogy a legtöbb gényképező nagyon nem hatékony codec-eket használ, ez tény.
nagyon jól leírtad, hogy a Pana SD5 miben visszalépés az SD1-hez képest, pont ezért választottam az utóbbit. sunyi módon lenyisszantottak ezt-azt a speckókból, de ezek jelentős dolgok.
az SD5 emlékeim szerint max 17 mbps tömörítéssel vesz fel, ez azért nem kevés... az SD1 max 13 mbps, de ott ugye a felbontás is kevesebb.
ez a vízalatti tok indok érthető, de ez ugye nem egy általános felhasználói igény, ha neked ez kell, érthető a választásod.
összehasonlítás jó ötlet, időm sajnos 0, de szívesen kölcsönadom az SD1-et, bár sztem nem sokakat érdekel már egy 2 éves kamera, amit újonnan már nem is lehet kapni.
az mp4 nálam a, kínai gagyi szinonimája, szóval... mint házigazda, léphetsz. nehéz különválasztani ezt a kategóriát egy "hagyományosabb" videokamerától, főleg ha már az új Xacti-k is avchd-ben vesznek fel.
amúgy az előző hsz-em rövidített, kissé provokatív változata ez lenne: miért vegyen az ember egy Xacti akármit, ha annyi pénzért képstabis videokamerát is kap? a Xacti-kban ez tényleg nincs?

(#193) Pompi válasza rumos14 (#192) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Teljesen jogos a kérdésed egyébként, még a provokatív változat is.
Régebben könnyen meg lehetett válaszolni, lásd még az első hozzászólásomat, akkor azért nem volt mindennapos, hogy egy fényképezőgép VGA felbontásban vegyen fel mozgóképet hanggal és zoommal, az S3 még sehol nem volt akkor, és az eszközök méretéről még nem is beszéltünk.

Az, hogy dedikált videókamerához képest gyenge felvételt készítenek is inkább még a VGA-s (SD) korszakra volt jellemző, a HD1/2 és HD1000/1010 már inkább dedikált videókamerák, mint elődjeik.

Most, hogy minden nagyobb gyártó kijött a maga HD-s és nem szallagra rögzítő megfizethető árú modelljével a Sanyonak elveszett az előnye. Még a HD1 idejében megvolt, mert akkortájt még nem volt ekkora méretű HD kamera (még ha csak 720 is) 600 dollár magasságában.

Javítom magam mert rosszul tudtam, nem AVCHD kodekkel dolgozik a Sanyo, hanem MPEG-4 AVC/H.264 kodekkel. Tehát az előző hozzászólásom ide vonatkozó része sem helytálló, azt is mindjárt szerkesztem kicsit. (*)
És igen, nincs benne optikai képstabilizátor. Digitális stabilizátor van benne, a szenzor széleit használja stabilizálásra. Ez a HD1-ben még elég cefetül működött, ildomosabb volt inkább nem is használni, a HD1000-ben már egész használható.

Igen, a vízalatti tok speciális igény, totál az én szemszögemből írtam csak, hogy én miért döntöttem megint a Sanyo mellett, ha ez nem igényem, akkor valószínüleg a Canont választom.

Megpróbálok kitalálni valami találóbb és nem gagyi hatású topikcímet ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#194) rumos14 válasza Pompi (#193) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, ez volt a fílingem ezzel az egész termékvonallal kapcsolatban, hogy egy hibrid megoldást kíván nyújtnai, videokamera és fényképező, kettő az egyben, csak ahogy az lenni szokott, egyik téren sem kínál olyan színvonalat, mint a dedikált eszközök.
az előnyük korábban az lehetett, hogy a videofelvételek azonnal lejátszhatók pc-n, nincs szalag meg merevlemez, bár kérdéses, hogy egy koca júzer gépén fent vannak-e a szükséges codec-ek, és ha nem, mennyire könnyen települnek a gépére, nem tudom. amúgy ez az előny is eltűnni látszik, mivel az avchd-ben felvevő kamerák m(2)ts file-jai is lejátszhatók pl. PowerDVD-vel.
szóval egyre nehezebb lesz megkülönböztetni az "mp4 kamerákat" a "hagyományos" kameráktól.

(#195) Pompi válasza rumos14 (#194) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kicsit belebonyolódtam ebbe a AVCHD dologba, egyik oldal azt írja, hogy a HD1000 AVCHD a másik nem.

A GSpot mit ír ki egy AVCHD-val tömörített videó fájnál a codec információba?

Találtam egy ilyen sample-t az SD5-től. Ez már a felbontásából adódóan is újra van tömörítve, de erre "H.264/MPEG-4 AVC" -t ír. Ugyanezt írja a HD1000 videóira, akkor mégiscsak AVCHD lenne a HD1000 is?

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#196) rumos14 válasza Pompi (#195) üzenetére


rumos14
nagyúr

ömm, a topikcím, hát nem tudom :F most akkor többé ne a milyen videokamerát topikba írjak, hanem ide? az újonnan megjelenő videokamerák nagy része SD-s/HDD-s és HD anyagot vesz fel.
azzal a sample-lel én is találkoztam, az már át van tömörítve. intenzív guglizással találtam elég sok m(2)ts kiterjesztésű, egyenesen a kamerából származó file-t. most lusta vagyok ezt megint megtenni :)
amúgy ez a fórumtopik talán érdekes lehet: [link]
vagy mégsem :B

avicodec-et használok, otthon majd megnézem, mit ír a HDC-SD1-gyel felvett anyagra. gspot-ot is felrakhatom persze.

(#197) Zebu


Zebu
addikt

Samsung HMX20C is MP4-be rögzít...

(#198) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Nem tudom hol kérdezzem, emgpróbálom itt.

Hogyan tudom a HD felvételemen megjeleníteni a dátumot?

Csak azért érdekes, mert a kamera mutatja, de nem teszi rá a filmre. Ha lemásolom a gépre, szerkesztem, nem találok olyan opciót, ahol rá tudnám tenni a felvétel időpontját, közben ha nézek egy info-t az állományról akkor mutatja a létrehozás és módosítás dátumát. is. Sőt az utolsó hozzáférést is.

Több szerkesztő programot próbáltam, de nem találok rá opciót, hogy ezt a tulajdonságot bármilyen módon automatikusan a filmbe behelyezzem.

(#199) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Szert tettem ( na jó...kaptam :D ) egy ilyen kamerát :
[link]

Van valakinek ilyen gépe ?

Esetleg vélemény róla ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#200) rumos14 válasza Borisz76 (#199) üzenetére


rumos14
nagyúr

finoman szólva nem tartom teljes értékű kamerának... csak digitális zoom és F3.2 induló fényerő... 1-2 év múlva a mobilok fogják ezt a szintet hozni (1280*720-as felbontás).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.