Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Borisz76 válasza rumos14 (#200) üzenetére


Borisz76
veterán

Hát igen vannak sokkal jobb tudású kamerák....többért.

Idehaza 1 helyen találtam forgalmazót :

[link] és az ára sem borsos.

Ennyi pénzért "viszonylag" jó. Szerintem.

Kerestem Firmware-t hozzá hátha valaki javította, finomította már a szoftvert.
Sajnos sikertelen volt a keresgélés.

Az optikai zoom-ot én is hiányolom.
1Gb-os kártyára kb 32 perc anyag fér 1280*720-as 720p-s fel felbontáson 30fps-el.
Asszem max 4Gb-os kártyát lehet beledobni......akkor 2 órát lehet filmezni.
Azért az már elegendő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#202) rumos14 válasza Borisz76 (#201) üzenetére


rumos14
nagyúr

uhh, ez tényleg nem drága. bár asszem 30k-ért már ilyesmi "HD" videót készítő Kodak fényképező is kapható, ami - minő luxus - már optikai zoommal is rendelkezik.

(#203) earsplitter


earsplitter
csendes tag

Hali Mindenkinek!

Elöször irok erre a fórumra kérve a segíségeteket:

Kb. 1 1/2 éve van egy Sanyo XACTI HD1 A kamerám. Alapjában véve minden OK vele, egy nagy gondom mégis van: A videok visszajátszésa során a kép jobb, ill. bal irányú svenkelés esetén "szaggat" (aza nem simán követi a mozgást, hanemm ugy jelenik meg, mintha egy egy század másodpercre kimerevedne és úgy folytatódna a mozgás tovább. A jelenség zoom-olás közben nem jelenik meg, egy pozicióban (azaz mikor a kamera nem mozog jobbra-balra), szintén nincs gond, csak panorámázás (svenkelés) során.

A jelenség mind SD, mind HD felvételi módban látszik.

Van valakinek köztetek ilyen tapasztalata? Lehetséges, hogy a kép-stabilizátort nem kellene használni? ùgy emlékszem olvastam valahol, hogy a HD1-eknél nem igazán jó a képstabilizáció.

Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, vagy valami tippet adni, akár PÜ-ben is a
t.vadas@liftrans.hu e-mail-re.

Elöre is köszönöm. Üdv. mindenkinek :R

(#204) Pompi válasza earsplitter (#203) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, a képstabi miatt lesz. Főleg ha finoman próbálsz svenkelni. Egy ideig azt hiszi, hogy ez is olyan mozgás amit neki ki kell stabilizálni, aztán megindul.
Sajnos ebben a szériában nem túl fényes az elektronikus stabilizátor, a HD1000-re (gondolom ennek utódjaiban is) elég sokat fejlődött, teljesen használható lett.

A HD1-ben még a képminőség is jobb stabilizátor nélkül. Én anélkül használtam, ha kellett, akkor monopoddal.

Feel Good Inc.

(#205) ThorsHUN válasza Pompi (#204) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Udvozlet!

Az alabbi videokamerak kozott probalnek eligazodni, hatha tud innen vki segiteni, van tapasztalat vagy barmi.
Ezt neztem ki magamnak, de erdekelne, hogy megeri e a penzet a masik ketto kamera, vagy csak folos penzkidobas?

Csaladi filmezesre kellene (augusztusban szuletik kislanyom) es a kesobbiekre gondolva (LCD TV fullHD felbontassal elobb utobb, de inkabb utobb) megfelelo minosegu kepeket lehessen rogziteni vele.

Az elsorol erdekelne, h a digitalis stabilizator megbirkozik e azzal az optikai zoommal? Valamint esetleg, h sotetben keszitett felvetelek mennyire elvezhetoek vele?

Van-e esetleg vmi olyan hatranya az mp4 kameraknak amirol nem tudok?

Elore is Thx!!!

(#207) Pompi válasza ThorsHUN (#205) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szia!

Nem ismerem kézből a TH1-et meg az FH1-et. Viszont nekem úgy tűnik, hogy előbbi a HD1/1A/2 leszármazottja, utóbbi pedig a HD2000-rel van szoros rokonságban, csak más formába öltve (picit más az optika, kicsit nagyobb a látószög és picit kevesebb a fényerő).
Én azt mondanám, hogy semmiképp nem pénzkidobás a nagyobb felbontású változat, még akkor sem, ha csak 720-as videókat rögzítenél egyelőre.
Tapasztalatból mondom, hogy a HD1000 sokkal szebb 720-as képet rögzít, mint a HD1A. Ha ez erre a mostani párosra is igaz (szerintem az), akkor mindenképp a FH1 lehet a nyerő. Vagy a HD1010 / HD2000 ha az a forma jobban tetszik. HD1010-et mondjuk már nem vennék újonnan, mert kifutóban van. Esetleg akkor, ha rendesen le van árazva, akciózva.

Régebben nézegettem low light samplékat és telezoomos samplékat, akkor még a HD1000-ről, aztóta ezeken is fejlesztettek, majd körbenézek, hátha ezekről az újakról is találok. Szerintem már a HD1000 is rendben van e tekintetben.

molngab: szerintem ahogy te is mondod, adott képfelbontásból nem lehet plusz információval is szolgáló nagyobb felbontást csinálni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#208) FasterX


FasterX
csendes tag

Hello

Van egy ilyen [link] samsung kameránk ami MP4be veszi fel az anyagot, ezt próbáltam már többször is DVDbe konvertálni, de a tvn állandóan csíkozik a kép oldalirányú mozgáskor. A számítógépen is csíkoznak az MP4es kamera által felvett videók.

Tudna valaki javasolni egy szoftvert és hozzávaló pontos beállításokat DVD konvertálásra?

Athlon XP 2400+

Az erő legyen veled

(#209) Oly válasza FasterX (#208) üzenetére


Oly
senior tag

Nekem is hasonló problémám lenne, de én el sem jutok a konvertálásig... :P

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#210) pityu20


pityu20
csendes tag

Kedves barátaim!
Egy kis segítséget kérnék. Kezembe jutott egy hamisított kamera biztos hogy már hallottatok rola ez a nevezetea sony dcr-pc1000 camera a kérdésem az lenne hogy lehet vele kamerázni mivel ha átkapcsolom a fotorol a kamerára és elindítanám a felvételt egyszerűen visszaugrik a kiindulásra mintha csak fotózna de ez idö alatt ami 3-4 mp az alatt megjelenik a a kis piros ikon

(#211) camalot


camalot
tag

Hi! Vettem egy kamerát ami h264-ben rögzít. A kérdésem az lenne hogy milyen progival tudom összefűzni a videokat (több clippből egy movie).

(#212) camalot válasza FasterX (#208) üzenetére


camalot
tag

total video converter, csíkozás meg sok mindentől lehet (gyenge proc-kari stb)

[ Szerkesztve ]

(#213) Boheman


Boheman
csendes tag

Helló!

Szeretnék segítséget kérni! Van egy Sony dsc t900 gépem, jó minőségű videót tud csinálni, de ha más videót teszek rá, vagy a vágott videót játszanám le a géppel, az nem megy, azt nem ismeri föl, nem látja a kártyán. Próbálkoztam több video converterrel is, ugyanazon a fájlnéven másoltam be de így sem megy! Kérlek titeket, akinek van tapasztalata ossza meg! A cél egy vágott kisfilm lejátszása a kamerán!

Köszi!!!

(#214) Zsoleszmille


Zsoleszmille
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Alap probléma, mire senki sem gondolt!
Canon videokamera (Legria HF R506) - de akár más is - tud mp4-ben rögzíteni, ami tv-n is lejátszható. Viszont a gépről nem lehet mp4-es videót a kamerára tenni! (kódec miatt)
Tud erre valaki megoldást??

Zsolt :C

(#215) Zsoleszmille válasza Boheman (#213) üzenetére


Zsoleszmille
csendes tag

Üdv!
Ugyanebben a helyzetben vagyok, az a rossz hírem, hogy állítólag saját algoritmusú mp4-et készít, minden más mp4 formátumot elutasít.
Most itt tartok, megoldás még nincs......
Zsolt :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.