Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sziasztok!

MP4-be rögzítő videókamerákról (illetve ilyen képességgel bíró digitális fényképezőgépekről) szeretnék itt indítani egy topicot.

Tavaly év végi tipródásom eredményét írnám le, hogy kb. milyen lehetőségek vannak, illetve, hogy én milyen eszközökkel találtam magam szemben kutakodásom során.

Tudni kell, hogy én inkább fotózok, mint filmezek, évek óta van egy DSLR rendszerem. Viszont hamar rá kellett jönnöm, hogy vannak olyan helyek / helyzetek, ahol a nagy gépet a különféle kiegészitőivel együtt nem tudom elvinni / használni. Ezért pár éve van mellette egy kis pici gépem. Ennek a kiválasztásánál nekem az volt a szempontom, hogy minél kisebb legyen a gép, viszonylag nagy fényereje legyen és elég a fix fókusztávolság is, viszont az a lehetőségekhez képest leginkább minél nagylátóbb legyen. Ezek alapján először egy Sony DSC-U30-at vettem ([link]), majd ez lecseréltem az utódra vagyis az U40-re ([link], [link]), ezek egyszerü, viszont kicsi, 2 megapixeles képek, 2.8-as fényerővel és fix 33mm-es gyújtótávolsággal.
Aztán 2004 végén megjelent a Sony DSC-L1 ([link], [link]), ami már 4 megapixeles, 3x optikai zoomos (32-96mm) szintén jó kezdő fényerővel (2.8) rendelkező kis gép, és mérete se sokat nőtt az U40-hez képest.

És itt jött képbe a videó felvétél. Ideáig én is azt vallottam mint sokan mások, hogy fényképezni fényképezővel, videózni meg videókamerával. Viszont ez a kis L1 640x480-as MPEG-et rögzít 30 FPS-sel, elég jó minőségben (persze ahhoz képest, hogy fényképezőgép és nem kamera). Úgyhogy egyre többet használtam ezt a featurét. Az így készült kis klippeket leginkább a weben osztottam meg másokkal, tehát még a 640x480-at is lebutítottam 320x240-re és az így készült WMV fileokat osztottam meg. Az így készült végtermék hozta azt a minőséget amit azok a hasonló végtermékek (320x240 wmv) amiket még DV kamerával készítettem, és mivel a fotókat is webre szántam, már nem kellett a nagy tükörreflexes gépet az egyik vállamon a DV kamerát a másikon mászkálnom.
Csak, hogy lássátok kb. miről is van szó: [link], [link]

Viszon ezzel az L1-es videó rögzítéssel két bajom is volt. Az egyik, hogy 1 perc movie kb. 80 megabyte, így egy 1GB-os kártyára is csak 12-13 perc fér fel. A másik és nagyobb baj, hogy vidózás közben nem használható a zoom. Ezért kezdtem el hasonló (azaz kistestü) eszköz után nézni, ami már mgefelel ezeknek a követelményeknek, azaz a helykihasználás miatt rögzítsen MP4-et és legyen legalább 3x optikai zoomja ami használni is lehet a felvétel közben.

A nemrövid :DDD bevezető után lássuk végre mire is jutottam.
Először mivel jó tapasztalataim voltak a Sony háza táján néztem körül.

Így jött képbe a 2004 végén bejelentett Sony DSC-M1 [link], [link]
Ennek főbb paraméterei: 38-114mm (3x) obejktív, f3.5 kezdő fényerő, 640x480 30 fps MP4 felvétel. Méretei: 51 x 114 x 27,8 mm és 215 gramm. Tehát nagyobb, nehezebb, rosszabb a fényereje és az induló fókusztávja mint az L1-nek, de legalább MP4-be rögzít. Itt egy pár felvétel ami ezzel készült: [link]
Mivel a felvételek minősége sem győzött meg, továbbá a beszerzése is nehézkes lett volna hiszen európában nem forgalmazza a Sony ezért tovább léptem.

Sony DSC-M2 [link]
Ez gyakorlatilag az M1 csak még nagyobb (51 x 123 x 32 mm) viszont már kapható itthon is. Számomra ez is kilőve hiszen ugyanazt nyújtja mint az M1 csak még nagyobb.

Képbe került pár Samsung digicam is, mert ezek is tudnak MP4-be rögzíteni és az újabbakban már van képstabilizátor is videó felvétel közben. Ezek közül a legszimpatikusabb a Samsung Digimax L55W ([link], [link])
Dióéjban: Zoomtartomány: 28mm - 135mm ami elég jól hangzik, 99 x 55 x 27 mm, és 16:9-es bazi nagy kijelző és 16:9-es felvételi módok. Sajnos viszont az érzékelő nem szélesvásznu, így a 16:9-es felvétel 640x360-as amit bármelyik másik 640x480-as felvevővel lehet produkálni. Rádadásul az optikai zoom sem használható felvétel közben csak a digitális és a felvétel hangminősége is elég zajos.
Pár felvétel ezzel a géppel is: [link]

Szemlélődésem következő tárgyai a Samsung Miniket szériájába tartozó kütyük voltak. Samsung Miniket VP-M110 [link]
Előnyük, hogy 720x576-os képet vesz fel, 10x optikai zoom, és hogy 1GB beépített memóriája van (ezt Sony Memoriával lehet bővíteni), 2 és 6MBps között lehet állítani a bitrate-et.
Nem olvastam túl sok jót az autófókuszról, fényképezőgépnek gyakorlatilag használhatatlan mert csak 800x600-as képet lehet vele fotózni valamint nem találtam egyetlen értékelhető sample movie-t se a neten. E nélkül pedig nem akartam beleugrani, annál ez nagyobb kiadás.
Viszont érdemes megjegyezni, hogy a Samsung Miniket VP-X110L típus kimondottan extrém sportosoknak találták ki; ennek megfelelően strapabíró(bb) a borítása és ami a lényeg, hogy egy külön kis optika csatlakoztatható hozzá, így magát a készüléket a ruhánk alá rejtve és a kis kamerát a fejünkre vagy akárhova rögzítve tudunk érdekes felvételeket készíteni bringázás, síelés vagy hasonló extrém körülmények között. Erről sajnos csak egy orosz nyelvü review-t találtam, de a képek attól még értelmezhetőek [link]

Még a Sony M1-el kapcsolatos kutakodásom során, külföldi fórumokon találkoztam egy gyártóval akit rendszeresen emlegettek ilyen MP4 rögzítés terén. Ez nem más mint a Sanyo. Gondoltam hát megnézem, hogy ezeknek milyük is van.
Nos annak ellenére, hogy hazánkban a Sanyo névvel viszonylag ritkábban találkozni, nem annyira közkedveltek ill. népszerüek, mint a többi már általam is említett gyártó, azt kell mondani, hogy ők ebben az MP4 kamera bizniszben már a sokadik generációs terméküket dobják ki, tehát viszonylag nagy tapasztalat van a hátuk mögött e téren.
Én az akkor futó Sanyo VPC-C5 modellt vettem górcső alá.
[link], [link], [link], [link]
Dióhéjban: kis méret (68 x 108 x 23 mm, 164 gramm), fém ház normális kialakítással, 5x optikai zoom (38mm - 190mm ). Igaz az kezdő fényerő nem világcsúcs (f3.5), a kezdő gyújtótáv se éppen nagylátószög, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a digitális képstabilizátor miatt ez a 38mm videófelvételnél még pár mm arrébb tolódik. Emellett 5 megapixeles fényképezőgép, szuper makró móddal.
A 640x480-as MP4-et max. 3MBps-es bitrattel rögzíti ez azt jelenti, hogy egy 1GB kártyára kb. 42 perc videó fér.
Jópár ezzel és még az elődd C4-gyel készült samplét találtam:
Sanyo VPC-C4 Sample 1 (20 MB) [link]
Sanyo VPC-C4 Sample 2 (23,5 MB) [link]
Sanyo VPC-C4 Sample 3 (4,7 MB) [link]
Sanyo VPC-C4 Sample 4 (7,8 MB) [link]

Sanyo VPC-C5 Sample 1 (3,5 MB) [link]
Sanyo VPC-C5 Sample 2 (4 MB) [link]
Sanyo VPC-C5 Sample 3 (3,2 MB) [link]
Sanyo VPC-C5 Sample 4 (3,9 MB) [link]
Sanyo VPC-C5 Sample 5 (4,5 MB) [link]

Aztán mire eldöntöttem, hogy OK akkor egy ilyen Sanyo C5 kell nekem, addigra forgalomba került az utód vagyis a Sanyo VPC-C6 [link], [link], [link]
Eleinte úgy tűnt, hogy csak a trendnek megfelelően annyi történt, hogy az 5 megapixelről 6 megapixelre emelték a fotók felbontását, ezért nem is érdekelt túlzottan. Aztán fórumokat és user review-kat olvasgatva kiderült, hogy történt ezen kívül más irányú fejlesztés is. Mégpedig az ISO, a zajszűrés és a viszonylag kevés fényben való rögzítés tekintetében. Az eddigi 800-as ISO a C6 esetében 3600-ra nőtt, a további paraméterekről inkább 1-1 felvétel beszéljen:
C5 low light clip (10 MB) [link]
C6 low light clip (10 MB) [link]

További pár C6 sample:
Sanyo VPC-C6 Sample 1 (22 MB) [link]
Sanyo VPC-C6 Sample 2 (6 MB) [link]

Amikor ezeket megláttam rögtön módosítottam az elképzelésemet és december végén egy fekete C6 birtokosa lettem. Azóta jópár felvétel készült a gép többé kevésbé hozza az általam elvárt kívánalmakat. Igazából csak akkor vannak gondjai ha kevés a fény, ilyenkor eléggé zajosodik a felvétel (még jó, hogy nem a C5-nél maradtam, ha ezzel sem vagyok megelégedve). Majd keresek pár publikus felvételt és megosztom veletek ha lesz rá érdeklődés.

Viszont a Sanyonál továbbra sem álltak meg a fejlesztők. Nemrég mutatták be és áprilisra ígérik forgalomba hozni a Sanyo VPC-HD1 [link], [link] nevü kamerát.
Erről azt kell tudni, hogy ez az első pocket size HD kamera. Méretileg egy picit felszedett magára a C6-hoz képest (80 x 119 x 36 mm, 210 g), viszont tudásban is.
1280x720-as MP4-et rögzít 9MBps bit rattel (azaz 2GB-re kb. 28 perc videó fér), 10x optikai zoomja van, a megjelenítésről pedig egy OLED kijelző gondoskodik.
Pár sample:

Sanyo VPC-HD1 Sample 1 (46 MB) [link]
Sanyo VPC-HD1 Sample 2 (60 MB) [link]

Remélem nem volt hiába való írásba foglalni a tapasztalataimat és az összeszedett linkeket, hátha más is profitálhat belőlük ha ilyesmire vetemedik mint én. Úgy néz ki, hogy egyre több gyártó fordul efelé a szallagmentes videó rögzítés irányába ezért talán életképes lehet a topic hosszútávon is :D


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#2) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Látom nem sokan haraptak rá a témára :D
Ezek szerint nem sokakat érdekel, hogy a mozgókép rögzítő eszköze minél kisebb és lehetőleg szalag nélküli legyen :DDD
Sebaj, majd legfeljebb átrakatom a topicot a blog szekcióba ;)

Ugyanis nekem az eddig látottak és olvasottak alapján bejön ez a Sanyo HD1, úgyhogy benyomom ide amiket találok róla:

Sanyo VPC-HD1 First Impressions Camcorder Review [link]
(itt van egy pár sample is)

Ez pedig két sample, igaz ezek már voltak, egybefűzve wmv fomrátumban, de ezek itt az eredeti MP4-ek, ahogy a gépből ''kijöttek''

Baby [link] (~31megz)
Child [link] (~23 megz)

Feel Good Inc.

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Most nézem, hogy az éjszaka lemaradt az egyik review, amikben újabb samplékat kapunk.

The Gadgeteer - Sanyo VPC-HD1 Digital Movie Camera [link]

---

És amiről még nem esett szó, de gondot jelenthet (legalábbis már kaptam ilyen visszajelzést) az pedig az MP4-ek lejátszása.
Erre az egyik legegyszerűbb megoldás az Apple féle Quicktime lejátszó. Sajnos ez viszont nem minden esetben játsza folyamatosan a videókat (amúgy ugyanez a tapasztalatom a HD minőségü .mov fileokkal is, holott ez kimondottam a Quicktime fomátuma), ezért én HD anyagok lejátszására a VLC Playert használom, ugyanazon a gépen lényegesen jobban játsza le a HD fileokat, mint a Quicktime. VLC Playerből javaslom az éppen aktuális nightlie buildeket, ezek innen szedhetőek le: [link]

Feel Good Inc.

(#4) Luser2000


Luser2000
addikt

Nagyon jó kis összefoglaló. Élvezetel olvastam! :C
Én ''belefutottam'' a Samsung sportkamerába (X110L).
:((( A nagy csalódás akkor jött, amikor a felvett anyagokat nem tudtam megvágni a gépemen. Ez még fennáll, így bemásolom a szerviznek köüldött levelemet, talán valaki tud megoldást rá. :U

---

Tisztelt Samsung Márkaszerviz!



A napokban vásároltam egy VP-X110L (sport) digitális videokamerát, amely a felvétel rögzítésére memóriakártyát használ.

A felvett anyagokat számítógépre USB kapcsolaton keresztül, hagyományos fájlmásolással lehet átvinni. (Nincs a szalagos digitális videokamerák esetében megszokott „importálás” / konvertálás).

Az eszköz AVI kiterjesztésű állományokat hoz létre.

Ezeket az állományokat szeretném szerkeszteni, vágni, egyszerű kis filmecskévé alakítani.

Sem a kamerához mellékelt Samsung szoftver (Image Mixer), sem a Windovs Movie Maker 2.1, sem pedig a megvásárolt Ulead VideoStudio9 programok nem képesek a művelet végrehajtására.

Az egyes jelenetek (önálló AVI állományok) szerkesztésekor (pl. a felvétel rövidítésekor, vágás az elejéről) a szerkesztett / rövidített állomány lejátszásakor (előnézeti lejátszás) a programok nem jelenítenek meg képet, csak hangot ad vissza.

Ez azt jelenti, hogy nem lehetséges a felvett anyagok szerkesztése, mivel ha azokon bármilyen változtatás történik, úgy elvész a képi anyag.



A problémát különböző codec-ek feltelepítésével próbáltam megoldani.

A Samsung honlapjáról (a kameraspecifikus résznél) letölthető csomag sem nem oldotta meg a problémát.



A jelenség „zöld képernyő”-ként ismert más felhasználók körében is, erről a később felsorolt linkenek található fórumok is tanúskodnak.

A Samsung hivatalos fórumán is megjelent a probléma.

Gyenge angoltudásom miatt azonban a megoldás számomra ismeretlen.



Kérem Önöket, mint a Samsung hivatalos hazai kameraszervizét, hogy tájékoztassanak a probléma elhárításának menetéről.

Kérem szíves válaszukat arra, hogy hogyan kell a felvett AVI állományokat szerkeszteni. Mind a kamera kezelési utasításában, mind pedig a mellékelt Image Mixer szoftver Helpjében olvasható információk erre nem térnek ki.

A jelzett hibával a kamera nem tudja betölteni funkcióját, mivel ugyan rögzíti a felvételt, azonban azt szerkeszteni nem lehet (holott ez az egyik lényeges előnye a digitális képrögzítésnek).



A jelenséget három számítógépen produkáltam.

1) Asztali PC, HP Compaq, Celeron 2GHz, 512MB RAM

2) Asztali PC, Pentium4 3GHz, 1GB RAM

3) Hordozható számítógép, HP nx500, Centrino 1.7GHz, 1GB RAM

Mindegyik gépen XP SP2 fut.



Az alábbi oldalakon olvasható jelzés az általam is leírt problémáról:

A Samsung hivatalos fórumán: http://www.websitetoolbox.com/tool/post/sportscam/vpost?id=625373

http://www.websitetoolbox.com/tool/post/sportscam/vpost?id=918115&highlight=firmware

http://www.websitetoolbox.com/tool/post/sportscam/vpost?id=943655

http://www.websitetoolbox.com/tool/post/sportscam/vpost?id=979324



Magyarországi felhasználó jelzése, SEDG codec probléma: http://www.chiponline.hu/f.php?mod=40&id=268192

Hasonló angolul: http://www.mpeg-playcenter.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5006&highlight=&sid=870486737a831c82775c6ae54fd66487

egyéb: http://www.digitalvideoclub.com/forum/viewtopp.36-0-asc-30.html



Várom szíves visszajelzésüket.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5) Sawa_1


Sawa_1
csendes tag

Úgy látszik, van egy újabb alternatívánk a Pana TZ1 személyében. :)

MP4-be tömörít, 848*480 felbontásban, képstabival, és megy közben a 10x optikai zoom!
Sajnos video sample-t még nem találtam, aki igen, az tegye közkinccsé.

Most picivel 100e felett van, azaz olcsóbb, mint a Sanyo C6, csak sajnos nagyobb is (112 × 58,1 × 40,2 mm).

Vélemény?

Az erkélyhűtésé a jövő!

(#6) Pompi válasza Sawa_1 (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szia!

Hol olvastad, hogy MP4-be tömörít? Találtam jópár samplét, de arról, hogy milyen tömörítést használ nem találtam infót. Annyi tuti, hogy MOV fileok jönnek ki a gépből, igaz ez egy konténer formátum, de nem hiszem, hogy MP4 lenne.

A C6 1 percnyi videója kb. 25 mb, addíg a TZ-1 20 másoderces videója kb. 27 mb !!!
Ez azt jelenti, hogy egy 1gb kártyára jó, ha 12 percet tudunk vele rögzíteni, szemben a C6 közel 45 percével. Minőségre nem látok pozitív különbésget a C6 videóihoz képest, és ezek alapján nem nagyon hiszem, hogy MP4 tömörítést használna.

A gép mérete és súly meg össze nem hasonlítható a C6 paramétereivel, a TZ-1 majdnem kétszer akkora és kétszer olyan nehéz.

Nekem a C6 használata után nagyon fontos szempont lett a méret (bár eddig is az volt), pont a méret miatt vacilálok egyelőre a HD-1-re váltáson.

Amúgy itt van jópár movie és kép is a TZ-1-ből: [link]

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#7) Sawa_1 válasza Pompi (#6) üzenetére


Sawa_1
csendes tag

Szia!

Úgy látszik, ezt benéztem, tényleg nem töm mp4-be, sorry! Valamelyik hírben vagy rosszul írták, vagy én emlékeztem rosszul.

Viszont mondok helyette másikat: Casio EX-Z750. Ez már tényleg mp4-be tömörít :), Kb 34 perc fér el 1 gigára legjobb minőségben. Zoom és képstabi nincs sajnos, viszont mint fényképezőgép fasza, teljesen manuális, és a képminőség is egész jó, sok külföldi tesztben jól szerepelt (pár kompromisszum azért van, 38mm, csak 3x optikai zoom, gyenge vaku). Ja, és a méretei: 89 x 59 x 22 mm. Azt hiszem nálam ő lesz most a nyertes.

A nagytestvér, a Z850 nemrég jött ki, de egyelőre problémák vannak vele, 10 perces limit van a videokra az európai gépekre, HQ módban problémás a video, a képstabi is csak digitális, nem optikai, szóval egyelőre nem érdemes megvenni (meg hát +25e).

Az erkélyhűtésé a jövő!

(#8) quantal válasza Pompi (#1) üzenetére


quantal
tag

Pompi!

Nagyszerű az összefoglalód, mivel a C5-tel szemezgetek, ezért minden elérhető információ érdekel. Letöltöttem a sample-ket, de nem tudom lejátszani, csak hang van, kép nincs. A médiaplayerhez 2 MS codec pack van telepítve + egy xvid codec de nem megy. Pontosan milyen codec-re van szükség a lejátszáshoz?
Saját tapasztalatod van a Sanyo C sorozattal?

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#9) Pompi válasza quantal (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A topic 3-as hozzászólásában ([link]) írtam már az MP4-ek lejátszásáról. Alapvetően MP4 codec kell hozzá amúgy. Ahogy írtam lehetséges megoldás a Quicktime - egyébként a Sanyo is ezt adja a kamera mellé - de nekem jobban bejött a már említett VLC player.
Megoldás lehet még egy független MP4 codec telepítése és akkor akár a Media Playerben is le lehet játszani, ilyen pl. a www.3ivx.com -ról letölthető codec [link], de ez csak bizonyos ideig működik (trial), mert egyébként fizetős codec.

Igen van saját tapasztalatom a C sorozattal, ahogy írtam is december óta használok C6-ot.

Feel Good Inc.

(#10) quantal válasza Pompi (#9) üzenetére


quantal
tag

Bocs, hogy olyat kérdeztem amiről már volt szó, nagyon kevés időm volt, hogy átfussak a topikon, figyelmetlen voltam.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#11) quantal


quantal
tag

Úgy látom, hogy a C5-C6-nak van egy ''kisöcsikéjük'' a C40. Jóval olcsóbb mint a C6, de attól tartok, hogy ez is a kevés fénynél vérezne el....Sehol nem látom, hogy videó módban nagy volna az érzékenység mint a C6 esetén. Van tapasztalata valakinek?

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#12) Balinov


Balinov
félisten

Pompi,Grat az fasza összefoglalóért. Elkezdett a téma érdekelni,bár money most nincs rá,és nem is lesz egyhamar.

1kérdés viszont megfogalmazódott velem.Mégpedig a hd képes kamerákkal kapcsolatban.Szal milyen formátumra kell a félkész hd felbontásu anyagot alakítani? Most még a hd ready mp4-es camokat feleslegesnek érzem,hiszen az elterjedt dvd felbontás 720x576-ot tud PAL esetén,akkor meg minek az ettől nagyobb felbontás??

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) Sawa_1 válasza Balinov (#12) üzenetére


Sawa_1
csendes tag

Pl ha nem tv-n akarod nézni a movie-t, hanem monitoron...?

Az erkélyhűtésé a jövő!

(#14) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nem csak a monitor lehet a megfelelő megjelenítő, sőt elsődlegesen nem az, hanem elvileg a HD képes TV-k. Persze ezek itthon még nem elterjedtek.
És persze értem a kérdést is, hogy milyen formában vigyük a megfelelő TV-re a jelet, ha a DVD szabvány 720x576-os felbontású. Ez egyelőre még megválaszolatlan számomra is.

Amit viszont én gondolok erről a HD1-ről az az, hogy az sose baj, ha nagyobb a felbontás - kvázi a mintavételezés - mint a végleges kimeneti felbontás. Úgyis több helyen olvastam, hogy HD TV-n nézve azért nem tökéletes a kamera által felvett anyag. Én tuti úgy hasznánám, hogy a kamera által felvett 1280x720-as képből készítenék 720x576 16:9-es MPEG2-t és azt írnám DVD-re. Ennek a minőségében (nem HD TV-n) már nem lehet panasz. A sample videókat kipróbáltam így és gyönyörűen néznek ki a TV-n.

Feel Good Inc.

(#15) Balinov válasza Pompi (#14) üzenetére


Balinov
félisten

ahám,így már értem. Neharagudj,hogy olyan balfaszul fogalmaztam meg a kérdést,de azért Te értetted a lényeged. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) gyuri10 válasza Pompi (#1) üzenetére


gyuri10
tag

Sziasztok,

Nos az MP4 hianya nekem is gondot okoz, de en nem ettol tettem fuggove a fenykepezo vasarlast. En pana FZ30-at hasznalok (kepzajt leszamitva legnagyobb megelegedesemre), ami hasonloan a Pana TZ1-hez MOV formaban tarolt Motion JPEG tomoritest hasznal. A megoldas igen ecceru (bar koltseges). Egy jpeges fenykepezeshez feleslegesen nagy 2GB-os memoria kartyat hasznalok, amire fel fer 22 perc film. Ha 4GB-ost veszel akkor 44 perc a limit. A filmeket letoltes utan konvertalom MP4-be, igy a vinyomon kb 25-30% helyet foglalnak az eredeti merethez kepest.
Ahhoz, hogy ez ne igenyeljen szamomra napi 20 perces melot, magam irtam egy kis progit ami kotegelve konvertalja a letoltott mov-okat. Nem tul nagy szam, telepitese nem a legeccerubb, de ha mar fent van akkor 1 kattintasos megoldas. Jobb klikk a kijelolt MOV-fileokra oszt daralja.
Ha valakit erdekel itt megtalalja leirassal egyutt: [link]

Osszessegeben en elegge gyanakodva nezek az MP4 tomoritest hasznalo fenykepezokre ugyanis az otthoni 2GHz-es (es nem ceruza elemrol hanem 220V-rol uzemelo!!!) gepem kb 25-40 frame/sec sebesseggel tomorit MP4-be a szokasos beallitasaimmal. Nos ugyanezt elvarni egy szerencsetlen fenykepezogep procijatol nem teljesen fair. Szoval szerintem valassz fenykepezot a fenykepezesi meg mozi-zoomolasi parameterek miatt es MP4-be konvertalj a PC-vel ne a fenykepezovel.

Ha mozit akarsz zoommal, a FZ30-at csak ajanlani tudom miutan a zoomot kezi erovel nem pedig motorral hajtod. Nagyon finom, kozvetlen, magad szabod a zoomolas sebesseget stb.
Tovabba miutan bridge kamera, igy az sok esetben a valladat huzo DSLR-t is ki tudja valtani.


Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#17) Pompi válasza gyuri10 (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mindenkinek másak a szempontjai. Azt gondolom elég részletesen leírtam, hogy én miért választottam ezt az irányvonalat. Ebből egyébként kiderül az is, hogy viszonylag komoly DSLR rendszerrel fotózok, tehát nincs szükségem egy FZ30 méretü bridge kamerára, az pedig, hogy ezzel váltsam le a rendszerem mosolyt csal az arcomra.
Másrészt a 22 perc egy 2GB-os tárolóra nem hangzik valami fényesen, ekkora tárolóra a jelenlegi megoldásom 4x ennyi mozgókép felvételét teszi lehetővé, mindezt akkora méretben, hogy észrevételnül megbújik a nadrágzsebemben.

A gyanakvós részt a hozzászólásodban nem tudom hova tenni.
Nem hiszed el, hogy ezek az eszközök képesek arra amire kitalálták őket?! :F
A saját szemednek sem hiszel?! Lásd a tucatnyi linkelt videót?!
Vagy szerinted az általam belinkelt videókat nem ezekkel az eszközökkel vették fel és egy nagy hazugság az egész MP4 recording? Csak azért mert a te otthoni számítógéped másképp működik?! Léteznek célhardverek. Ezekben az eszközökben az van, a te otthoni gépedben pedig nem. Röviden ennyivel zárnám rövidre ezt a téves gondolatmenetet.

Továbbá egy aprócska adat a HD1 teljesítményéről. A kételyeid ellenére 640 x 480 -as felbontásban 60 fps-sel rögzít 6mbps bitrattel. 1280x720-as felbontásban pedig 30 fps-sel 9mbps bitrattel. De még az általam használt C6 is képes 640x480-as 30fps-es rögzítésre 3mbps bitrate mellett. Hidd el nyugodtan!

Feel Good Inc.

(#18) gyuri10 válasza Pompi (#17) üzenetére


gyuri10
tag

Szia Pompi,

Eloljaroban annyit, hogy eszemben sincs sertegetni se teged, se a szempontjaidat. Ha banto volt amit irtam, elnezesedet kerem.

Azt gondolom elég részletesen leírtam, hogy én miért választottam ezt az irányvonalat.
Bizonyara. En pedig eleg feluletesen olvastam at. Egy DSLR + egy ultrakompakt parositas valoban eleg jol lefedi az felmerulo igenyek tobbseget. Az FZ30 is hasonlot celoz meg csak 1 gepben. Nem akarom az FZ30-at egy DSLR-rel osszehasonlitani, nem szeretnem, ha most a fel vilag ezen hoborogne, de nem profi felhasznaloknak megfelelo es lenyegesen elonyosebb mind penztarca mind zseb meret szempontjabol. Nem vonom ketsegbe, hogy te jobban tudod mi a jo neked mint en. Amennyiben szamodra a jelenlegi szerelesed kielegito, akkor az nekem pont jo :C

Nem hiszed el, hogy ezek az eszközök képesek arra amire kitalálták őket?!
A saját szemednek sem hiszel?!


A fenykepezok viszonylag kicsi (de novekvo) szazaleka hasznal MP4-es tomoritest, pedig egyertelmuen felulmulja a tipikusan alkalmazott MJPEG kodolast. Legalabbis minoseg/helyigeny aranyaban mindenkepp. Ennek ellenere legtobb gyarto ockodik tole es ennek bizonyara oka van. Ilyen ok lehet a celhardver ara, melegedese, energia igenye. Tovabba, az MP4-nek is millio implementacioja van, nincs igazi szabvany. A nagyok implementacioi (Microsoft, DivX...) utan pedig gondolom licensz dijat kell fizetni. A gepekbe bekerult kodolasi eljarasok lehet, hogy egyedi megoldasok amit 5 ev mulva mar senki nem tamogat. En beleastam magam a codec-ek vilagaba (ha nem is tul melyre), es a legfontosabb konkluziom az az, hogy zavaros a viz. Hat ennyit a gyanakvasomrol.
Ha valaki fenykepezo vasarlasra adja a fejet, es az MP4-et kizarolagos kriteriumnak tekinti, rengeteg szuper fenykepezot zar ki a lehetosegek kozul. Erre a problemara javasoltam azt, hogy hasznaljuk a PC-t az MP4 konvertalashoz. Ez esetben, te dontod el, hogy milyen codec-et akarsz hasznalni es milyen kepminoseggel es sokkal tobb fenykepezo kozul valaszthatsz.

Egyebkent erdemes esetleg megnezni az Olympus 770UZ-t is. Egy ismerosomnek van es MP4-be tomorit. 10x-es optikai zoomot hasznalhatsz amennyiben kapcsolsz hozza kulso mikrofont. Tovabba aszonta, hogy a digitalis zoom is nagyon jol hasznalhato, mert nem extrapolal, hanem a felesleges megapixelekbol meretezi le a 640x480-as (ha jol emlexem) kepet. Pont ugy mint amit a Panasonic extended optical zoomnak hiv. A 10x zoom ellenere meglepoen kicsike, de nem az a hitelkartya meret.

Megeccer elnezest az erzelmek felkavarasaert, nem allt szandekomban :R

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19) Pompi válasza gyuri10 (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Semmi gond, csak ha valamire válaszolsz, akkor legalább olvasd el rendesen azt a valamit, így megkímélhetjük magunkat a felesleges szócséplésről.

A codec kérdést nem érzem problémának. Egyrészt mert fogom a kamerát rádugom a TV-re és megnézem a felvételt, vagy rákötöm a videóra / asztali dvd felvevőre és megörökítem az utókornak.
Másrészt ha kicsit expertebb felhasználó vagyok a gyártó mellékel megfelelő szoftvert hozzá amivel meg tudom vágni, majd DVD-re tudom írni a rögzített felvételeimet. Ez a szoftver 5 év múlva is képes lesz arra amire most.

Az MP4 pedig azért fontos kritérium, mert jelenleg ez a formátum gazdálkodik legjobban a hellyel és ez azért elég fontos szempont. Tehát engem nem zavar, hogy rengeteg fényképezőgépet zárok ki ezzel, mert alapvetően nem fényképezőgépet keresek illetve kerestem. És mindezek mellett volt még egy nagyon fontos szempont az pedig az ultrakompakt méret.

Megnéztem ezt az Oly 770UZ-t. Hát a gyors mozgásoknál eléggé kockásodik a képe, de hát nem is mai darab, ha jól már több mint 2 éves technika, ez ebben a bizniszben már soknak számít.

Feel Good Inc.

(#20) quantal válasza gyuri10 (#18) üzenetére


quantal
tag

Sziasztok!

Azt hiszem Én vagyok az, aki kettőtők között képviselem az átmenetet. Van egy FZ30-am (amivel tökéletesen meg vagyok elégedve), de szeretnék mellé egy mp4 kamerát :). Majd egyszer (sok év múlva) pedig egy DSLR-t :) :)

Az FZ30-nak valóban jól használható a videó funkciója, de bődült méretű fájlokat gyárt, igazából csak néhány perces snittek készítésére alkalmas emiatt. A másik problémám vele, hogy a Continous AF opció szerintem lasabban fókuszál, mint a kimondottan videóra optimalizált AF, legalábbis beltérben biztosan. Az is igaz, hogy gyorsabb zoomolást kell lekövetnie a manuális zoom gyűrű miatt, mint a motoros zoomoknál. Pozitívum, hogy működik a manuális fókusz.

Ezekkel együtt is fontos szempont a videókameráknál a méret, hiszen lehet, hogy egy órahosszat is meg kell tartani a gépet (szerepel a gyerek, ballagás stb), és nem biztos, hogy csak a család férfitagja használja azt. Mellette egy jó minőségű kis kompakt fényképezőként is funkcionáljon. A mi családunkban ez a helyzet. Sajna tönkrement a régi VHS-C kamera, a feleségem a kis Sanyo S3 kompaktot szereti használni (ez is tökéletes kis gép abban a kategóriában), kell(ene) egy gép ami mindkettő funkciót képes ellátni.

Ne hasonlísd össze PC-d windows-sal és millió hattérben futó taskkal lassított teljesítményét egy célprocesszorral. Biztos, hogy hozni fogja a specifikációban megadottakat, akár jó képminőség mellett is.

Én amin fel vagyok háborodva, az a kis mp4 kamerák ára. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mi indokolja, hogy pl. a Sanyo C5 60-70 ezerrel drágább mint egy kis kompakt fényképező, hogy a Sanyo-nál maradjunk pl az S5 xacti. Az mp4 célprocesszor? Vicc.
Nem értem miért kerül többe egy mp4 kamera, mint egy mechanikával zsúfolt DV kamera? DV-s JVC-t már 54 ezerért kapni!!


Ps: majd áttanulmányozom a kis konvertáló programodat, jó dolog, hogy közzéteszed a tapasztalataidat!




''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#21) gyuri10 válasza quantal (#20) üzenetére


gyuri10
tag

Szia Quantal!

Continous AF opció szerintem lasabban fókuszál, mint a kimondottan videóra optimalizált AF, legalábbis beltérben biztosan. Az is igaz, hogy gyorsabb zoomolást kell lekövetnie a manuális zoom gyűrű miatt, mint a motoros zoomoknál. Pozitívum, hogy működik a manuális fókusz.

A fokusz problemat viszonylag konnyen el lehet kerulni ha van eleg hely. Tavolabb allok a tematol amit a zoommal lehet kompenzalni a fokuszt pedig a vegtelenbe allitom. Igy jo nagy fokuszalt teruletet kapok es azon belul batran zoomolhatok akar gyorsan is a folyamatos AF nelkul. Jo dolog a bohom zoom meg a kepstabi :C Na persze ez szobaban nem mukodik (legfeljebb tornateremben). Tovabba a gyarkan filmezett ''temaimnak'' van egy olyan kedves tulajdonsaga, hogy alkalomadtan odarohannak hozzam aprocsepro ugyesbajos dolgaikkal kilepve igy a fokuszalt zonabol ;).

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#22) veaki válasza Pompi (#6) üzenetére


veaki
csendes tag

Sziasztok !

Én laikusként kapcsolódnék a fórumhoz, mivel elég nagy dilemmám van és a véleményeteket kérném.

Most cserélném le a régi 2Mp-es NIKON családi gépünket egy újra.
A SANYO VPC C6 (tmfoto:115000Ft) és a PANA TZ1(avplanet:98400Ft) a két gép,ami
közül választanék.
Nálam a fő szempontok a nagy zoom, a,jól tömörített video és a jó minőségű képek készítése zárt helyeken és természetesen a kis méret.
Ezt mind, egyik gép sem teljesíti(túl sokat akarok ?).
A SANYO a szimpatikusabb, csak azt olvastam róla, hogy kevés fénynél bár a videók jók, a képek minősége rossz, torzak a színek és a vakuja nagyon gyenge. Továbbá állítólag nem bírja a 0 fok alatti használatot, utána soknál gond volt az autozoommal, ami a kevés fénynél különben is elég lassan működik.
A képstabilizálás csak videófelvétel közben működik, fényképezés alatt nem.
A videófelvétel pedig ugrik egyet, ha közben fényképezek is egyet.
A TZ1-nél szimpatikus a 10Xzoom és az optikai képstabilizálás és a nagy érzékenység.
Viszont elég nagy a mérete, a videók mérete bődületes(mégsem támogatja a 4GB-os SD-t) és a hang is rossz minőségű(8 bites).

Szóval a szívem a SANYO-hoz húz, az eszem a TZ1-hez.
Szerintetek melyiknél várható hamarabb fejlődés ?
POMPI ! Te mint gyakorlott VPC C6 használó igazak a fent említett negatív vélemények, amiket külföldi fórumokból halásztam.
3 kis gyerekem van és sokszor készítenék róluk képet, videót zárt helyiségben.
SANYO-val ez menne elfogadható minőségben, úgy hogy nem mosódik el a kép ?
A képstabilizálás tényleg csak videó módban működik ?
A véleményeket előre is köszönöm !

Veaki

(#23) quantal válasza veaki (#22) üzenetére


quantal
tag

Sajnos el kell döntened, hogy melyik funkció a fontosabb számodra. Fényképezésre mindeféleképpen a Panasonic a jobb vétel, videóra pedig a Sanyo. Ahogy lentebb is írtam, igaz FZ30-ra, a nagy méretű videók csak néhány perces felvételre alkalmasak.

Nekem van egy Sanyo S3 Xacti kompakt fényképezőm is, szép képeket lehet vele csinálni beltérben is, bár a vaku hatótávolsága nem nagy (gyakorlatilag ez minden kompakt beépített vakujára igaz). A C6 esetén ront a helyzeten, hogy a vaku az optika alatt van elhelyezve. Az S3 autófókuszával sincs bajom, nem túl gyors, de kevés fénynél is elég pontos, bár nincs rajta segédfény. Szépek a színei, éles, nem mostott képe van. Megbízható jó kis gép, nekem nagyon bejött, de a pana jobb..

A Panasonicról sok helyen olvashatsz, bár a TZ1 még elég új típus, de általánosan elmondható, hogy kompaktjait a legjobbak között kell emlgetni.

Javaslom, hogy keress tesztképeket és videókat. C6 linkek lejjebb, pana tesztképek itt (is):

[link]



''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#24) heydude válasza veaki (#22) üzenetére


heydude
csendes tag

Pontosan ehhez lyukadtam ki én is többnapos keresgélés után.
Először a Pana TZ-1-el szemeztem és ha nem hitelre akarnám megvenni, akkor már meg is rendeltem volna. Közben találtam rá a Sanyo MP4-es kameráira. Ezek közül rögtön a HD1-esre adtam volna a voksom, de kicsit utánaolvastam és az a vélemény üllepedett le bennem, hogy még nem teljesen kiforrott. A tesztek azt írják, hogy bár olcsó, viszont a képminősége nem éri el egy HD camcorder képminőségét, ráadásul a HD videók lejátszása sem egyszerű (izmos computer kell hozzá) . Sokkal jobb választásnak tűnik a VPC C6-os ami jóval olcsóbb és minta-videók alapján a képminősége és a hangminősége(!) teljesen jónak tűnik.

A PANA TZ-1-esnél a hangminőség tántorított el... pocsék....

Azt hiszem, hogy beruházok egy Sanyo VPC C6-osra... csak jó lenne tudni, hogy itthon hol lehet venni ???

[Szerkesztve]

(#25) Pompi válasza veaki (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Örülök, hogy egyre többeket kezd érdekelni a téma :D Igaz, hogy Veaki üzenetére nyomtam a választ, de az utánna íródott hozzászólásokra is reagálnék.

Mint egyebek mellett C6 tulaj azt kell mondanom, hogy a gép erőssége inkább a videó mintsem a fényképezés.
Sajnos kevés fénynél fényképezéskor hajlamos a kép zajosodni, de az még talán elfogadható lenne, a vaku hatótávolsága viszont nagyon minimális (1-1.5 méter) és kevés fénynél az autófókusz (tehát nem autozoom, mert olyan nincs) is nagyon gyenge, amellett, hogy lassú még pontatlan is. Ezt pl a kis Sony gépemnél egy AF segédfénnyel elég jól megoldották, kár, hogy a Sanyo nem alkalmaz ilyet.
Jó fényviszonyok mellett viszont szép képek készíthetők vele.

Egyébként a vaku hatótávolságának ahhoz nincs köze, hogy mennyire van közel az objektívhez. Ez a távolság a vörös szem előidézésében játszik nagy szerepet, minél közelebb van a vaku az objektívhez annál nagyobb a valószínüsége, hogy vörös szemek lesznek. Ez egyébként minden kompakt (nem csak ultrakompakt) gépnél előfordul. A C6 esetében nagyon jó feature, hogy mindenféle külső program vagy számítógép segítsége nélkül magában a fényképezőgépben tuduk ezt orvosolni, találunk ugyanis a menüben egy remove red-eye funkciót ami nagyon hatékonyan megkeresi a képen a vörös szemeket majd korrigálja azokat és akaratunktól függően vagy új képként menti el vagy felülírja az eredetit. Szvsz nagyon hasznos funkció és más gépen ilyet még nem láttam.

A képstabilitás tényleg csak videó módban működik. Ennek fő oka, hogy nem optikai stabilizáló van benne hanem szoftveres. Bekapcsolva tovább vesztünk az egyébként sem kimondottan nagylátó optika szögéből. Ilyenkor eldönthetjük, hogy a keresőn a már eleve szűkitett képet kívánjuk látni (ilyenkor azonban fotózáskor több kerül a képre), vagy külön keret mutassa a videó képet, persze amint elinditjuk a video felvételt már annak teljes képe lesz a kijelzőn. Remélem érthető :) Hogy ez mennyit is jelent pontosan a következő képből kiderül:

[kép]

A videófelvétel közbeni fotózáskor a felvétel megáll egy pillanatra.

HD1 témában. Igen én is olvastam, hogy a videó képminőségére vannak panaszok a külföldi fórumokon. Viszont azt is meg kell jegyezni, hogy ők már HD TV-n nézegetik a minőséget, ez pedig engem egyelőre nem fenyeget. Normál TV-n pedig ahogy már említettem gyönyörű képet produkál, lényegesen jobbat, mint a C6.
Az objektívje is nagyobb és a zoom tartománya is kétszerese a C6-ban levőnek, persze ezzel együtt a gép méretre is hízott egy keveset, elveszette azt a kecsességet ami a C6-ot egyébként jellemzi. Persze valamit valamiért.

C6 beszerzését illetően pedig a már említett TMfoto ([link]), az én gépem is tőle van, elég korrekt volt az ügymenet, garanciás ügyintézésre azonban még nem került sor, de megbízhatónak tűnik az ember.

Huhh hirtelen ennyi jutott eszembe :DDD

Feel Good Inc.

(#26) quantal válasza heydude (#24) üzenetére


quantal
tag

A HD1 olcsó? Ez mondjuk relatív fogalom, de nekem a 220-230e körüli ár kicsit horror egy kameráért. Akkor már sokkal inkább vennék JVC merevlemezes mpeg2 kamerát 150e körül 30 gigás vinyóval, igaz az fényképezésere még annyira se alkalmas, viszont van benne vagy 15x zoom.
A C6 a pixmanianal 143e, szerintem ez is aránytalanul drága, de ezen már lentebb keseregtem...

[link]





''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#27) quantal válasza Pompi (#25) üzenetére


quantal
tag

Vaku elhelyezését nem a hatótávolság vagy a vörös szem miatt tartom problémásnak (ez minden kompakton gond, legfeljebb szoftveresen egyből szűrik pl. HP), hanem azért mert kicsit alulról világítja meg a témát. Nem tudom, hogy ez átlag családi képeknél mennyire látszódik, mert az optikától számítva nem nagy távolságról van szó.....

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#28) heydude válasza quantal (#26) üzenetére


heydude
csendes tag

Az olcsót úgy értettem, hogy HD kamerát nem nagyon találsz 350eFt alatt.
A HD1-es ára 179eFt, a C6-osé 115eFt a tmfoto-nál.


De akkor csináljunk egy kis ''kutatást''...
Adott 120eFt, amiből kellene venni egy digitális fényképezőgépet és egy ''normálisabb'' videókamerát.

Ti mit vennétek ?

(#29) Pompi válasza heydude (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát ha nem szempont, hogy egy gép tudja mindkét funkciót akkor azért ennyiből kijön egy low end DV kamera és egy kis kompakt fényképező. Az ebbe a keretbe beleférő párosításokkal most ezért ne offoljuk tele a topikot ;)

Feel Good Inc.

(#30) quantal válasza heydude (#28) üzenetére


quantal
tag

Hát a C6-nál jobbat nemigen lehetne választani olyan feltételek mellett, hogy: kicsi legyen, mechanika mentes legyen (kiv. obi) elég jó fényképező legyen, elég jó kamera legyen. Szerintem jó kompromisszum.

A tmfotonál az ár tényleg csábító, viszont engem igen csak aggasztana, hogy nincs telephely, csak telefonos v. email elérés. Mi van ha akad valami garanciális probléma?

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#31) Wajk


Wajk
addikt

Hali srácok ;)

van egy nagy problémám. Szeretnék venni egy digitális fényképezőgépet, min 3MP-eset, szép képet készítőt, de szeretném, hogyha úgy adódik videót is felvenni vele 640x480-ban min 20FPS-el. A Fuji S5600-ot szemeltem ki, de aköv a gond.

A fényképezőgép nem tömöríti a videót így 15 perc ha ráfér jó minőségbe egy 1GB-os kártyára ami sajna elég gáz. Láttam már pár olyan gépet ami xvidbe tud nyomni de nem találtam meg még az igazit.

valakinek nincs 5tlete? következő elvárások:
- min 3 MP, szép kép készítés fontos!
- min 3x optikai zoom
- 640x480-as min 20FPs videó (jó minőségben hangal, pl S5600 mintavideó)
- min. 60perc videó férjen fel egy 2GB-os kártyára

vagy valaki nem tud egy olyan oldalt ahol esetleg a digitális fényképezőgépek video modjait tesztelik?

vagy 5let valakinek:

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#32) heydude válasza quantal (#30) üzenetére


heydude
csendes tag

Ay ebay-en 300-350 dollárért lehet venni C6-ost.Az 65-75eFt körüli ár. :Y

(#33) Wajk válasza heydude (#24) üzenetére


Wajk
addikt

ezt én is néztem japan tesztet, láttam mind videó mind képtesztet és kritikán aluli, messze kerüljétek.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#34) Wajk válasza heydude (#32) üzenetére


Wajk
addikt

itt egy teszt, sztem sajnos ez is bukta:
http://www.dcinside.com/webdc/goods/review.php?pid=5017

a képminősége nagyon határeset és videón is megbukik pesrze nálam, ha valakinek ökörködni kell, lehet belefér...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#35) sbazsi válasza quantal (#30) üzenetére


sbazsi
veterán

No igen. most nézem a lapjukat.
aszongya:
5.Rendelést kizárólag telefonon tudunk elfogadni.
6.Az emaileken leadott rendelések csak telefonon megerősitve érvényesek.

csak telefonon?! ez érdekes...
szinte mindenhol ha telefonon rendel az ember, aszongyák küldje el írásban...
(legyen nyoma)

(#36) Wajk válasza heydude (#24) üzenetére


Wajk
addikt

huh, a VPC C6 nagyon tuti a másikkal kevertem.
aki nem hiszi itt vannak tesztképek és videók:
http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/c6_samples.html

nah úgy látom ez lesz a befutó. a videó lehetne szebb de ráadásul mp4-be nyomja szóval helytakarékosságnak király és az SD kártya ugye elég jó áron van.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#37) Pompi válasza Wajk (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Lehet eddig kicsit felületesen olvastál mert eddig javarészt a C6-ról volt szó végig ;) Én is rengeteg samplét linkeltem már, és ha érdekel végtelen mennyiségüvel tudok még szolgálni :DDD

Feel Good Inc.

(#38) veaki


veaki
csendes tag

Sziasztok !

Most láttam a neten a KODAK V610-es gépét :

[link]

6Mp
10X optikai/4 digitális zoom
ISO 800 érzékenység
MP4 videó zoommal 640X480/30fps
kompakt méret

Jól hangzik mi . . .

(#39) Pompi válasza veaki (#38) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen erről már olvastam régebben, igaz akkor nem az MP4 felvétele volt kiemelve, hanem a a dupla objektív miatt írtak róla.
Érdekes, hogy tudtommal pont azért kezdte el a Kodak ezt a két lencsés rendszert, hogy legyen normális nagylátószög is és tele is kompakt méretben. Ehhez képest a 38mm indulót én nem nevezném nagylátószögnek... itt az egyik lencse 38-144mm-ig megy, a másik pedig 130-380mm-ig. Mindkét lencséhez külön CCD társul, ezek fényében az árára majd kiváncsi leszek.. azt írják USA-ban 450 dollár körül lesz...

Ja és persze ezek alapján logikus, de azért leírom, hogy film rögzítéskor sem áll rendelkezésre egyszerre a teljes zoomtartomány.

Kis bemutatató iromány az Origoról: [link]

Feel Good Inc.

(#40) heydude


heydude
csendes tag

A Samsung VP-MS11B kamerájáról van tapasztalati infója valakinek ?

(tesztképek, tesztvideók) ??????


ez van róla az edigital.hu-n
CCD: 5,25 megapixel
Zoom: 3x-os optikai zoom
LCD: 2.5'', 154e
Beépített memória: 128MB~512MB
Kártya tárhely: miniSD
PC kapcsolat USB 2.0
Multifunkcionalitás
digitális kamera, digitális fényképezés, MP3, diktafon, webkamera, adattár
Film felbontás: 640X480, 25fps
Kép rögzítő: DIS (álló kép)
Töltés: Adapter / USB
Méret: 90*56.3*19mm
Súly: 120g
A3-as képméret
6 az 1-ben (Fényképezőgép, kamera, mp3 lejátszó, webkamera, diktafon, tárhely)
USB-töltés, 128 Mb beépített memória, könnyen kezelhető menü
Kiemelkedő minőségű MPEG4 felvétel
Direkt nyomtatás - PictBridge

(#41) Pompi válasza heydude (#40) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Itt van róla pár infó:

Rövid bemutató angolul: [link]

Itt egyébként azt írják, hogy használható a 3x optikai zoom videózás közben.

Amiket eddig próbáltam hasonló Samsung fényképezők, azok zoomoláskor nem vettek hangot, persze lehet, hogy ennél a modellnél már nem így van, amíg nem látunk samplét vagy konkrét leírást addig ez nem tisztázott.

Pár tesztfotó: [link]

Amúgy a VP-MS10 - 11 - 15 modellek csak a beépített memória méretében térnek el egymástól (64mb,128mb,512mb)

Feel Good Inc.

(#42) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Üdvözletem!

Van valakinek tapasztalata vagy információja arról, hogy 4gb-os kártyát FAT16-on kétszeres cluster size-ra formázva meg lehet-e etetni a panasonic tz-1-gyel??
32kB helyett 64kB clustermérettel...

G

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#43) Wajk válasza heydude (#40) üzenetére


Wajk
addikt

Háát, kíváncsi leszek rá, bár a Samu befürdött már egy ilyen all in one-al, az i50-el. botrányos videó és fényképminőség.

ennél azt írják csúcs a videófelvétel, de sehol nem láttam még sample-t. Samu sajna ebben a szegmensebb nem túl profi, de majd meglátjuk.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#44) Wini


Wini
aktív tag

Hali Pompi!!

Elsőnek is nagyon állat ez C6-os. Nem akarod eladni??

Hol lehetne ezt a legolcsóbban beszerezni?

Meddig lesz még kapható - mennyi szerinted a legalsó ár amire lemehet a masina?

Válaszokat előre is THX!

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#45) Luser2000


Luser2000
addikt

Samsung SB-P90A 900mAh-s Li-Ion aksi eladó. Miniket VP-X110L, sportkamerához használható, gyári akkumulátor, fekete színben, 3 hónapja vásárolt, kb. 10 használattal. Érdeklődni napközben. telefonon lehet.

Ár: 5.000,- Ft

Miller Béla
20/205-5500

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#46) eztEgyed


eztEgyed
csendes tag

No nekem is lenne egy kérdésem:

Miután a Sony PCRDC 350-esemet lenyulták, vásárlnék valami újjat helyette.

Elvárások:
- működjön hideben (A Sony-m nem nagyon ment)
- müködjön sötétben (Ha kell veszek hozzá plusz fényforrást, már ha van)
- és uram bocsá kis helységben is használhassam.
- és utolsó utáni szempontként, hogy esetleg legyen hozzá víz alatti tok.

Nos a Sanyo VPC-HD1 és VPC-C6 is szimpatikus, de lehet ezekhez ilyesmiket egyáltalán csatlakoztatni (plusz világítást és optikát)?

(#47) Pompi válasza eztEgyed (#46) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én a C6-ról tudok nyilatkzozni.

- hideget pontosan nem tudom, szilveszterkor fent a Mátrában működött,
- sötétben zajosodik a képe, külső fényforrás nem csatlakoztatható hozzá (azért ez nem az a kategória),
- kis helységben való használatnál nem tudom mit értesz. Ilyenkor az a jó, ha minél nagylátószögű a kamera objektíve. A C6-ról - ahogy általában a az alsó és közép kategóriás kamerákról - ez nem mondható el, 38mm-ről indul az obija. De ennek leginkább fényképezésnél van hátránya szvsz, hiszen mozgókép felvételnél az ember tudja mozgatni magát a kamerát.
- víz alatti tokot még nem kerestem hozzá úgyhogy ebben a kérdésben passzolok,
- C6-hoz nem lehet objektív adaptert csatlakoztatni, HD1-hez már igen.

Feel Good Inc.

(#48) eztEgyed válasza Pompi (#47) üzenetére


eztEgyed
csendes tag

És bár tudom, hogy pláne nem egy kategória, de az új Nokia 3x optikai zoomos N93 tud mp4 be 30fps 640x480 felvételt csinálni. Valaki tud erről valamit?

(#49) Pompi válasza eztEgyed (#48) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát én kb. ennyit. Még nem láttam videót amit ilyennel készítettek, de állítólag hamarsan megjelenik és akkor meglátjuk mit tud.

Feel Good Inc.

(#50) quantal


quantal
tag

Hátha valakit érdekel: megjelent a Sanyo C6 cseppmentes változata CA6 néven:

[link]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.