Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor polírozás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Megkarcoltam a monitorom. Nem tudtok valamilyen anyagot, vagy helyet, ahol segítenek kipolírozni, vagy valamit csinálni vele?

(plz. mellőzzük a ''hát ez szívás'' és egyéb hozzászólásokat...tudom én azt magamtól)

while (!sleep) sheep++;

(#2) localhost válasza emvy (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én ''valamit csinálni'' tudok vele, de az nagyon sok pénz!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) emvy válasza localhost (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyire?

while (!sleep) sheep++;

(#4) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

A szélvédő javító nagyon drasztikus megoldás?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) emvy válasza Satan-Claus (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Az mire jó?

while (!sleep) sheep++;

(#6) cadaver


cadaver
tag

vajon?

(#7) Ploszi


Ploszi
senior tag

én is érdekelt voltam a témában, próbálkoztam a szélvédősöknél is, de nekem nem karc volt, hanem 1 kis darad lepattant, oszt nem tudtunk semmit csinálni vele, eladtam :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#8) Egon válasza emvy (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Milyen monitor? Mekkora darabon karcoltad meg? A képernyő melyik részén?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Satan-Claus válasza emvy (#5) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Kőfelverődések/repedések javítására. De vannak profi, erre szakosodott emberek. Általában nagyáruházak parkolóiban lehet őket fellelni.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#10) zozi


zozi
tag

Az a baj, hogy olyan anyaggal van bevonva(anti-static), amit nem fogsz tudni helyette rákenni. - így marad

(#11) Prozac válasza Ploszi (#7) üzenetére


Prozac
aktív tag

Mit művelsz te a monitoroddal, hogy lepattan belőlel egy darab? :))

''Fussatok bolondok...''

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Samsung 700NF, kb. 2.5 centi hosszú, viszonylag vékony karc, ami a monitor felülről nézve 1/5-énél, balról pedig a 2/3-ánál van.

while (!sleep) sheep++;

(#13) zozi válasza Satan-Claus (#9) üzenetére


zozi
tag

Attól nem tűnik el a sérülés, csak nem reped tovább!!!

(#14) Egon válasza emvy (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Szét tudod szedni a monitort? Már úgy értem, hogy a garancia nem ugrik?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) emvy válasza Egon (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem ugrik a gari, mivel nincs rá.

while (!sleep) sheep++;

(#16) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Kicsit próbálkoztam a google-lel, de nem dobott ki semmi bíztatót. :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) Egon válasza emvy (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, ha nem túl mély a karc, esetleg próbálkozhatsz polírozással. Lehet kapni üvegpolírozáshoz ''polírpapírt'' (nyilván nem papír, különféle anyagok vannak), hátha sikerül valamit javítanod a helyzeten. A helyedben lehet hogy először ejtenék egy szándékos karcot a képcső nem látható részén (előtte leszedni a műanyag kávát, természetesen), és ott próbálkoznék (nehogy több kárt csináljak, mint hasznot...:().

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Ploszi válasza Prozac (#11) üzenetére


Ploszi
senior tag

a legidegesítőbb épp az volt, hogy nem én, habnem a szervíz, én csak örültem, amikor végre visszahozták és persze csak otthon vettem észre, hogy vki nekiüthette vmi saroknak, de emberesen :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#19) Ploszi válasza emvy (#15) üzenetére


Ploszi
senior tag

nagyon nem szabad súrolgatni, mert ugye ez közvetlenül a képcső lenne :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) emvy


emvy
nagyúr

Téma fel...

while (!sleep) sheep++;

(#21) renegade válasza emvy (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

Pont a minap láttam a Károly krt.-on egy boltban vmi cuccot, kis tubusban adják, és elméletileg a mobiltelefonok kijelzőjéről lehet vele karcot eltüntetni. Gondolkoztam, kipróbáljam-e, egyelőre a bizalmatlanság győzött, de talán mégis érdemes kipróbálni.
Az más kérdés, hogy a monitorokat valóban bevonják ezzel-azzal, szal mindenképp nem látható felületen kell kipróbálni.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#22) emvy válasza renegade (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

Én is erre gondoltam, lehet, hogy megpróbálom.

while (!sleep) sheep++;

(#23) emvy


emvy
nagyúr

Kívánjatok sok sikert, nekiállok fogkrémmel. :O

(ugye a dörzshatás miatt)

while (!sleep) sheep++;

(#24) krila


krila
tag

NEEE NEEEE!
Az égre kérlek csak fogkrémmel ne!

elmondom mit tudsz vele csinálni!

Lehet venni egy olyan cuccot amit az ötvösök használnak ARANY polírozáshoz.
ez egy lágy kenőcs!

venni kell még egy rongykorongot. rákenni a monitorra a pasztát és fúrógépbe fogatva polírozni amíg eltűnik a karc.

egyébként optikusok, vagy nagyobb óraszervízek is vállalnak a szakterületükön belül hasonló melót.

Még egy! Ha használod ezt a megoldást, akkor ne árt az egész monitorról lepolírozni az antireflex+antistatic réteget, mert meg fogsz őrülni!

(#25) emvy válasza krila (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

OK, megállok.

while (!sleep) sheep++;

(#26) emvy válasza krila (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Szóval akkor hol lehet kapni ilyet?

while (!sleep) sheep++;

(#27) karib válasza emvy (#23) üzenetére


karib
addikt

Csak óvatosan, keopsz is próbálkozott már ilyesmivel, most van neki egy kicsit hámló antisztat rétegű Eizo helyett egy iszonyatosan karcos és iszonyat hámló Eizója :0

Mindenképp a képcső szélénél próbálkozz először, mert ha mellémegy, nincs visszaút.

Amúgy, ha valami nagyon bejön, akkor én is kíváncsi vagyok, nekem egy régi tévét sikerült meggurigatni a csomagtartóban egy kicsit :) Ezzel az anyaggal készítik elő a mikroszkópos mintákat, tehát elvileg jól políroz, de nemtom mennyi idő.

Ja, amúgy az antisztat rétegre vigyázz. Sokkal rondább lesz, ha félig lejön, mint egy mezei karc. Teljesen leszedni meg nem lehet - miért is lehetne? :o

Department of Redundancy Department

(#28) emvy válasza karib (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy kérnék abból a vízből...
Nagyon úgy tűnik, hogy csak az antisztatikus réteget karcoltam meg. Ez javít valamit a helyzeten?
Kicsi dörzsölés után semmi változás, abbahagytam. Mondjuk lehet, hogy rosszabb...:(

A polírvíz az milyen?

while (!sleep) sheep++;

(#29) krila


krila
tag

A bajcsi és a nagymező utca sarkánál van egy proxxon szaküzlet. ott lehet venni.
Mind polírpasztát, mind rongykorongot,

adnék én is rongykorongot, de azzal már lett fém polírozva és a benne ragadt fémszemcsék csak ártanának az ügyednek!

ja mielőtt nekikezdessz. TÉNYLEG próbáld ki valamilyen üvegfelületen. de ha gondolod akkor én is utánanézek, létezik-é ettől is jobb megoldás!

Pasztát, meg tudok szerezni egy haveromtól! Kis időre lesz szükségem mert ezen a héten végig 22:00-ig dolgozom!

(#30) emvy válasza krila (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Az nagyon jól jönne. Inkább nem sietem el a dolgot, a rongykorong nem helyettesíthető kézi eszközzel?

while (!sleep) sheep++;

(#31) krila


krila
tag

Ja esetleg még vízüveggel is megpróbálhatod elfedni a karcot.

Én régebben cd-ket javítottam vele.

Vagy esetleg !!! létezik +van is nekem egy lötyi , amit az usa-ban használnak a szélvédő impregnálására!
Ebben keményviasz van oldószerben emulzióként. Ezzel kissebb karcokat simán el lehet tüntetni. Eladtam régebben egy monitort és annál bevált!

(#32) emvy válasza krila (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Te, kezdesz nagyon jó dolgokat mondani...

milyen az a vízüveg?

A második az milyen?

Tudsz segíteni esetleg?

Kicsit idegesít, mert 1 napos...

while (!sleep) sheep++;

(#33) krila válasza emvy (#30) üzenetére


krila
tag

Sajna. akkor letelik a gergely naptár!

Ennek a pasztának az a lényege, hogy abszolult minimális a csiszolóképessége+ maximálisan nem karcol. (ugye az ötvöstől vett gyűrűkön sem látsz karcokat)

Nos ők az aranyat is géppel polírozzák és elég sokáig. Hát akkor egy relatíve keményebb felületnek mennyi idő kell????

(#34) emvy válasza krila (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Jó, legyen gép.
Tudnál segíteni a műveletben?

while (!sleep) sheep++;

(#35) krila válasza emvy (#32) üzenetére


krila
tag

Vízüveg : egy olyan anyag ami folyadékként mérgező ugyan, de teljes száradás után úgy viselkedik mint az üveg+teljesen átlátszó.(ez csak egy ötlet volt én nem próbáltam)

Az impregnáló anyag neve XRAIN

persze mindennek utánanézek, plíz türelem a flaskám vidéken van! Egy hét múlva megyek le a szüleimhez akkor felhozom, ha addíg nincs más akkor dobok egy mailt , és adok belőle!

(#36) emvy válasza krila (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Köszi, várom.

while (!sleep) sheep++;

(#37) emvy válasza emvy (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor valszeg január lesz belőle, mert hétvégén én is megyek haza.
De akkor is nagyon jó.

while (!sleep) sheep++;

(#38) krila


krila
tag

Esetleg tudnál csinálni valamilyen képet a karcról?

a lényeg az , hogy látszon!

Fúróm van, paszta van, és szívesen segítek!

(#39) karib


karib
addikt

Ha csak az antisztat réteg, akkor ne polírozd, mert csak több jön le belőle. Ha a végőréteget karcoltad meg, akkor így jártál, szerintem nem lehet helyreállítani, viszont leszedni sem érdemes az egészet. Főleg egy ilyen jó monitorról.

Department of Redundancy Department

(#40) emvy válasza krila (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem egy kamerával nem látszana, bár nincs az se:). Elég kicsi. Bár lehet hogy mélyítettem rajta a fogkrémmel, de nem hiszem. 2 centi hosszú, kb. 0.3 mm széles. 2 db van belőle.

while (!sleep) sheep++;

(#41) emvy válasza karib (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Esetleg kitöltve a helyet, visszaáll az eredeti fénytörés...vagy nem...

while (!sleep) sheep++;

(#42) emvy


emvy
nagyúr

Krila, a vízüvegben vagy abban az impregnálóanyagban nem lehet gondolkozni?

while (!sleep) sheep++;

(#43) krila


krila
tag

Karib, neked több szempontból is igazad van!
De !!! Miért is írtad azt, hogy nem lehet teljesen leszedni aantireflex réteget?

Másrészt valóban barbárság lenne elcseszni egy 0 day-os monitort így.

Az impregnáló folyadékot mindenképpen érdemes lenne megpróbálni, mert bajt NEM csinál. Ez tutifix.

(#44) emvy válasza krila (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

OK, akkor azzal kellene próbálkozni. Írj mailt vagy ide a topicba, ha megvan. Köszi. (Tartod bennem a reményt, hogy nem hiába cseréltem le a Belineám...az is sz@r volt mondjuk ...mármint egy idő után elszállt az elektronika)

while (!sleep) sheep++;

(#45) krila


krila
tag

PERSZE! Azonnal szólok amint nálam lessza a cucc. Addig is,,, nem lehetne a samsung supportnak írni, ecsetelni a problémát, és alternatív segítséget kérni?
Vagy szerintetek ez hölye ötlet? PL (elég banális példa de...)

Van egy maglite lámpácskám amit pc szereléskor szoktam használni, ebben elkezdett hámlani a foncsorozás+már eléggé karcos vol az üveg is.
Megkerestem a magyarországi szrvízt (mert csodák igenis vannak) és ők kicserélték a tükröt és az üveget is INGYÉRT!!!

Mondjuk a MAGLITE cuccok lifetime garral vannak áruba bocsátva.
De ha mégis tudnak a samsungnál segíteni????!!!! Ja és ne a magyar supportnak írj mert ugye a magyarok........

AREMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA!!!!!!!!

(#46) emvy válasza krila (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Írok nekik, már írtam pár helyre, de eddig a te ötleteid a legjobbak. :)

Csak a magyaroknak írtam, fogok külföldre is.

Egyébként a lepényhal meg először.

while (!sleep) sheep++;

(#47) krila


krila
tag

Egészségedre! ))

Tudod a jó cserkész.......

Ja és örülnék, ha megoldódna a problémád!

Majd írok csááááá

(#48) localhost válasza localhost (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Súlyos problémát elpoénkodni ?!?! Hát milyen ember az ilyen ?!?!
Bocsánat Emvy! :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#49) emvy válasza localhost (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak azt reméltem tudsz valami bíztatót.
De Krilában reménykedem.

while (!sleep) sheep++;

(#50) emvy


emvy
nagyúr

Köszi Krilának hogy idejött a cuccomért, és próbált segíteni.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor polírozás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.