Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cibuu


cibuu
tag

ezt a levelet kaptam pár hete:

[I]Mire képes a mobiltelefonod (amiről te nem is tudsz)

1. A segélyhívó szám az egész világon 112. Ezt akkor is hívható, ha a telefon billentyűi le vannak zárva. Próbáld ki!

2. A kocsiban hagytad a kulcsokat és távol vagy a lakástól, ahol a pótkulcsot tartod? Nos az a megoldás, hogy hívd fel a lakást, és valaki tartsa közel a telefonhoz a távirányítós pótkulcsot. Neked kb. 20 cm-re kell tartanod a mobilodat a kocsiajtótól. Amikor otthon megnyomják a távirányítót… megnyílnak az autó ajtói! A csomagtérajtóval is működik. Tégy egy próbát!

3. Lemerült a mobiltelefonod akkumulátora? Minden mobilnak van tartalék töltés az akkujában, amely a *3370# megnyomására önmagától aktivizálódik, így 50% póttöltést nyújtva. Amikor újra töltöd a telefonodat, automatikusan ez is feltöltődik, így a következő alkalomra is lesz tartalékod.

4. Mit tegyél, ha ellopták a mobilodat? A mobilkereskedők azért titkolják ezt az információt, hogy a tolvaj tovább használja a szolgáltatásukat, fogyasszon ezáltal, a lopás áldozata pedig vegyen másikat és ő is tovább fogyasszon.

Meg kell tudnod a készüléked sorozatszámát. Ehhez üsd be: *#06# HÍVÁS NÉLKÜL és minden más nélkül, és a kijelzőn megjelenik egy kód. Ez az egyedi kód az egész világon a te készüléked sorozatszáma.

Jegyezd fel és tartsd biztonságos helyen. Ha ellopják a telefonodat, értesítsd a társaságod operátorát, és add meg neki ezt a kódot. Ez lehetővé teszi, hogy teljesen blokkolják a telefont, még ha a tolvaj kicseréli is benne a SIM kártyát.

Valószínűleg nem kapod vissza a telefonodat, de legalább biztos lehetsz benne, hogy aki ellopta, sohasem fogja tudni használni.

Ebben az a legfontosabb, hogy ha mindenki ismerné ezt a trükköt, értelmetlen volna mobilt lopni. Ezért hát küldd tovább minden ismerősödnek. És ne felejtsd el felírni és biztos helyre tenni a sorozatszámodat.[/I]

Ezek közül mi igaz és mi kamu? tényleg egy kód hatására nő a készenléti idő?
aki vágja nagyon a témát magyarázza el ezeket nekem kicsit szakszerüen hogy melyik müködik vagy melyik nem müködik és miért igen/nem

(#2) Olcsi válasza cibuu (#1) üzenetére


Olcsi
senior tag

Jajjj...ezt most miért??? :W Remélem zárul a topik, mindenesetre javaslom ezt a lépést megtenni... :K

[ Szerkesztve ]

(#3) cibuu válasza Olcsi (#2) üzenetére


cibuu
tag

elmondanád hogy miért?szeretnék a kérdéseimre választ kapni

(#4) Olcsi válasza cibuu (#3) üzenetére


Olcsi
senior tag

Rendben:
1. Evidens, h működik
2. Miért tudnád kinyitni telefonnal a kocsit? :W
3. Személy szerint nem tudok ilyenről, egyébként próbáld ki, ott a kód, ha érdekel...
4. Ezt is próbáld ki, kidobja az imei-t. Írd fel, aztán kész. Ezen nincs mit tovább megválaszolni.
Szerintem nincs is több kérdés...De mostkomolyan! Minden le van írva abban a *** körüzenetben! Próbáld ki! Ilyenekért nem kell topikot nyitni! Ha kérdésed van, inkább írj a köv. topikba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5) Viktor0610 válasza cibuu (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ilyesminek nem nyitunk témát.
Azért válaszolok, mielőtt zárom.

1. Igaz. Ahogy a 911 is működik.

2. Hülyeség.

3. Hülyeség. Amennyire tudom, ez a Symbian telefonokat formázza, egyéb készülékeknél hatástalan.

4. Ez működik, de sajnos, csak korlátozottan nyújt védelmet. Az IMEI-t csak a saját hálózatodon tilthatod le (persze, ismeretséggel a másik szolgáltatóknál is eljárhatsz), így, ha függetlenítik a készüléket, más hálózaton még használható marad.

Zárom.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6) ngabor2 válasza cibuu (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

itt biztos, hogy kapsz választ.

nomeg: az 112 európai terleten a központi segélyhívó, más helyeken (USA, meg még asszem pár ország (japán?)) a 911. minden telefon leírásában szerepel...
a telefon NEM visz át rádióhullámot, tehát a kocsit nem tudod vele kinyitni.
a beírt kód a hangminőséget/kódolást rontja, kisebb lesz a hw-igény... de messze nem dob 50%-ot. az újabb telefonoknál megszinte semmit az akksiidőn.
az IMEI lekérdezése meg elég régóta ismert, de nem biztos, hogy mindnél így működik.

mod: amíg írtam a választ, Viktor megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Viktor0610 válasza ngabor2 (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tett jót neked ez a pihenő, lassulsz kolléga... :D

Most néztem utána a *3370# kódnak. Ez a régebbi Nokia telefonokon aktiválja az enhanced. full rate (EFR) beszédkódolást, így állítólag jobb lesz a hangminőség, viszont hamarabb merül az akkumulátor.
Én kipróbáltam az első telefonomon, nekem nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.