Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spyduck


spyduck
nagyúr

Azért nyitottam egy ilyen topikot mert egyrészt nincs másrészt nem nagyon kaptam választ sehol. Rendelkezek én is egy ilyen "Mobil internet / Mobilnet / Web'n'walk / USB-s internet"-es kütyüvel. Sőt nem is egyel mivel ez már a harmadik és egy roppant idegesítő problémám van.
A jel egyszerűen leáll és nem jön tovább, az internet szolgáltatás megszűnik. Ez a hiba hol 10perc után, hol 40perc után jön elő. Hogy mi okozza fogalmam sincs! Ha újracsatlakozok megint van net de ez egy elég idegesítő dolog.

Próbáltam már 3 fajta modemet, 10 notebookot és 3 fajta operációs rendszert. Mindegyiknél előjön ez a hiba. Ha netán nem írtam le érthetően szemléltetem képekben is.

(1)

(2)

(3)

Találkozott-e már valaki ilyen hibával? Ha igen mivel orvosolta ha egyáltalán tudta?
Azt még azért jó tudni, h amióta Win7-et használok sokkal gyakoribb a hiba. XP esetén elég ritka volt.

[ Szerkesztve ]

(#2) spyduck


spyduck
nagyúr

A jelenlegi modemem típusa: mf626

(#3) sonar válasza spyduck (#2) üzenetére


sonar
addikt

Egyik ismerősömnél láttam ilyent, és az volt a megoldás, hogy arrébb kellett menni mert vmi leárnyékolta a jelet. Az arrébb menetel konkrétan azt jelentette, hogy a szomszédnál már működött, de az ő házukban nem

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) spyduck válasza sonar (#3) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt én is tapasztaltam. Érdekes módon fullos UMTS térerő van mert Kecskemét kp-ban lakok egy panel lakásban.
Most Kaposváron vagyok és itt is csinálja, ezért nem értem :F
Kecskeméten ha elmegyek máshova ott jó de érdekes módon.

(#5) sonar válasza spyduck (#4) üzenetére


sonar
addikt

Nálunk is vmi hasonló volt a szitu. A megoldás az volt, hogy lemondták a szolgáltatást :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6) spyduck válasza sonar (#5) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha nem volna még 1év hűségnyilatkozat én is megtenném!

(#7) spyduck


spyduck
nagyúr

Olyan jó volna ha vki tudna erre megoldást mert mindjárt szétvágom ezt a ki....ott modemet :W

(#8) qantum válasza spyduck (#7) üzenetére


qantum
senior tag

Nekem is szokott ilyet csinálni , aztán várok egy keveset és jó lesz . :F

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9) spyduck


spyduck
nagyúr

Azt hittem, h egyedi probléma. Amikor bementem a T-Mobile-hoz hülyének néztek.

(#10) TheLion001 válasza spyduck (#2) üzenetére


TheLion001
tag

Egy ismerősömnél, XP újrahúzása után, ugyanígy kiírja, hogy az eszköz csatlakoztava van, mégsem lehet netezni, sem explorerrel, sem mozillával. Az újrahúzás előtt jó volt.
Bár nála nem ledobál a hálózat, hanem nem megy a net.

Nálad van már megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Lessetek be ide.
Nekem anno a switchmodem.exe nevu cucc megoldotta felig meddig...jobb lett de nem tokeletes.

...

(#12) TheLion001 válasza Devid_81 (#11) üzenetére


TheLion001
tag

Milyen beállítási gond lehet, hogy XP újrahúzás után a stick szerint csatlakoztatva, mégsem lehet netezni?

Devid van ötleted?

jah, és ez nem huawei, hanemMobile Broadband Stick IV (MF626).

[ Szerkesztve ]

(#13) Devid_81 válasza TheLion001 (#12) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Osszes USB (csakis 2.0!) portot meg kell probalni, gyarilag adott usb hosszabitot egyelore felre kell tenni, ha igy sem megy akkor erdemes meg a Stardnardnetes (manualis beallitas) kapcsolat letrehozasa.
Ez szolgaltatonkent mas es mas, meg kell nezni a aktualis topikjat.
Amennyiben meg ez sem segit akkor Dashboardcsere, gyarto weblapja, vagy aktualis topik..
Persze itt minden valtozio, ahany modem annyifele nyug.

...

(#14) TheLion001 válasza Devid_81 (#13) üzenetére


TheLion001
tag

amennyire el tudta mondani, Minden automata-ra van állítva, de nincs az IP-hez, és a DNS-hez írva semmi. Talán ez tipp. Keresem, de a t-mobil-nál is csak ez van:

Mit kell tenni, ha sikeres a kapcsolódás, de nincs adatforgalom?

Ellenőrizni kell a kapcsolódás sikerességét a „Mi látható a Windows operációs rendszerben a sikeres kapcsolódás után” válaszában leírtak szerint. Amennyiben a kapcsolat rendben felépült, akkor a jobb oldalon alul az óra mellett meg kell jelenjen a két számítógépet jelző ikon, amelyre kétszer kattintva megtekinthetők a hálózati forgalommal kapcsolatos adatok, a küldött és a fogadott adatmennyiség. Amennyiben az látszik, hogy a fogadott és a küldött adatok mennyisége akkor is növekszik, ha nem fut böngésző program, vagy e-mail kliens, akkor gyanítható, hogy a gépen lévő más alkalmazás használja a hálózatot. Ez lehet szabályos működés – például valamely telepített program ellenőrzi, hogy rendelkezésre áll-e új frissítés – illetve lehetséges vírustevékenység is. Extrém esetben előállhat az a helyzet, hogy ezek az alkalmazások a teljes sávszélességet lefoglalják, és például a böngészés nem működik.

A jóindulatú alkalmazások hálózati forgalma az alkalmazáson belül a beállítások között általában lekapcsolható. A vírusok és egyéb rosszindulatú programok ellen vírusirtó és spyware ellenes alkalmazások használatát javasoljuk (ezen alkalmazások használatát feltétlen tanácsosnak tartjuk).

Hát ennyi.

(#15) qantum


qantum
senior tag

Nektek milyen a speed, mert nálam mindig változó ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#16) rozsasrolo


rozsasrolo
csendes tag

Hali!

Vettem egy T-mobilos mobilsticket,bedugtam feltelepítette magát ,működött rendesen 1 hétig,most bedugom és nem csinál semmit a programot se indítja el , az usb csatlakozáskor jelzi,h csatlakozott de egyből le is dobja.
Mi blokkolja vagy miért nem tudom elindítani?

Köszi a segítséget: RR

(#17) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok!

Most találkoztam ezzel a Wn'W problémával...
Jel erősség : kiváló
Csatlakozás : ok
IP cím : van (önmaga ping)
Alapért. átjáró: van (és ping)
Net: nincs ! (bix nem ping vissza és más se)

Ügyfélszolgálat szerint minden ok ... :F :Y

Van valami megoldás erre a problémára?

ui: már volt újratelepítés de nem használt... ill. másik gépen is kipróbáltam de ott sem megy

(#18) maqcsek válasza spirit007 (#17) üzenetére


maqcsek
csendes tag

Szia,

Ugyan ezzel a jelenseggel talalkoztam ugyan abban az idoben (azota se jo) ha megoldod oszd meg hogyan legyszi.

Udv/Maq

(#19) maqcsek válasza spirit007 (#17) üzenetére


maqcsek
csendes tag

Illetve meg egy tipp, nalam a t-mobile honlap az megy de semmi mas nem !!! Erdekes....

(#20) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én a pannon-nál vagyok és néha, de szerencsére ritkán előfordul hasonló probléma mint a fent említettek.
Egyszer csak nincs net, holott aktív kapcsolatot jelez térerőt is mutat. ilyenkor usb szoftveres lecsatlakoztatása (ez fontos!, mert érdekes módon ha simán kihúzom általában akkor is beragad szoftveresen) és usb modem ki, mert valahogy beragad, még miután ki is húztam. Ezután visszadugva simám újra tudok csatlakozni és minden oké.

- http://pazsitz.hu -

(#21) maqcsek válasza spirit007 (#17) üzenetére


maqcsek
csendes tag

Sikerult "megoldani" a w'n'w managerben letrehoztam egy uj profilt ahova APN nek "wnw"-t iram be , utanna elindult....

(#22) spirit007 válasza maqcsek (#21) üzenetére


spirit007
senior tag

Köszi a tippet!
Meló után kipróbálom.

(#23) rroolleerr


rroolleerr
csendes tag

Hali,

van egy ZTE MF110 modemem. A mobilnet szolgáltató a Telenor. Gép: Asus Z92F. A gép megfelel a rendszerkövetelményeknek. A gond az, hogy a modemet a gép nem ismeri fel. Tegyük fel, hogy alapból nincs feltelepítve a modem. Ekkor a géphez csatlakoztatva bejön a telepítő és ekkor még a modem tartalmát megtudom nézni. Feltelepítés után, a modemet már nem ismeri fel a kezelő szoftver és a tartalmát sem tudom megnézni. Azt írja ki a kezelő program, hogy az eszköz nem található. A gépen négy USB csatlakozó van, egyikkel sem működik (Mind a négy csatlakozóba volt a modem és mindegyiknél külön fel lett telepítve, de semmi). A géphez használok egy USB egeret. Ezt szintén kipróbáltam mind a négy csatlakozóban, működik rendesen. Tehát ez a szar modemmel nem tud rendesen kommunikálni. Vírust a nod32 nem talált.
Másik Asus gépen próbáltam a modemet, ott ment rendesen. Megtalálta az eszközt is és a hálózatot is.

Valakinek valami tippje, ötlete?

(#24) T-Boy-Go válasza rroolleerr (#23) üzenetére


T-Boy-Go
csendes tag

Szerintem az USB-k eszközkezelő drivereinél kellene keresgélni a hibát.
Próbáld meg ezzel
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
Utilities (13)
Version KB921411
Version V7.2.2.1007

Description INTEL Inf Update
INTEL Inf Update for WinXP.

Mert ezek a modemek ha jól tudom 2.0 USB-kkel működnek rendesen.
Elképzelhető, hogy egy esetleges újratelepítésnél csak a Windowsos USB eszközkezelő lette telepítve az pedig nem mindig megfelelő a 2.0 eszközöknek.
Ilyenkor érdemes a gyári driverekkel próbálkozni,
általában megoldja a hasonló jellegű problémákat.
Remélem tudtam segíteni.

Már a jövő sem a régi. Ezért légy hű magadhoz! Egész életedet veled kell leélned. De ha döntened kell, az is döntés, ha úgy döntesz, hogy nem döntesz. Mert mindig van két lehetőség, vagy nincs. És ugye tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb. Végül egy jó tanács. Élj úgy, hogy ne kerülj...

(#25) VIBO


VIBO
őstag

tsao

van vkinek 5lete, hogy miér történt az hogy egyik nap ment a tés mobilnetem majd másnak már nem szerette azaz usb
ha átteszem másikra akkor yo

bármi 5let?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#26) nanusi


nanusi
csendes tag

hello, t-mobilos mobilnetet vettem tegnap, és az a nagy gondom támadt, hogy bár telepítve lett és elméletileg minden stimmel rajta, mégsem csatlakozik az internetre és csak annyit ír ki, hogy "a szolgáltatás nem elérhető". (asus-om van xp-vel) valami ötlet, hogy miért csinálja ezt, és mit lehet ellene tenni?
előre is köszi! :) :))

(#27) nanusi válasza nanusi (#26) üzenetére


nanusi
csendes tag

nos, megoldódott, elfelejtették aktiválni a regisztrációt :D

(#28) mokas_gizi

Sziasztok!
Én is a segítségeteket kérem, ismerősnek van egy T-com-os Net&Roll S előfizetése.
Az a probléma, hogy 20-30 percenként folyamatosan megszakad a net…
Olvastam a régi hozzászólásokat és láttam hogy másoknak is volt hasonló baja vele, a héten bevisszük a USB ticket a ügyfélszolgálatra talán a laptoopot is, de elég szánalmas a dolog, hogy 2013-ban 4000Ft-ért ezt a szolgáltatást adják jó drágán a jó szart, mert itt mindent meglehet tenni a hülye ügyfélel!
Jelerősség az megfelelő nem gyenge és leárnyékolva sincs lakótelepi lakás egy fal amin ablak is van…

(#29) bim


bim
veterán

Adott egy modem: MF669T
Ehhez keresek olyan letölthető drivert amit manuálisan tudok telepíteni. Hiba a következő: A kulcs bedugása után a bejelentkező szoftver települ de a pin beírása után sikertelen a kapcsolat. Nem tud minden illesztő programot telepíteni internet hiányában. Olyan illesztő eszközt keresek ami windows xp-sp3 operációs rendszer alatt használható.

(#30) culas25


culas25
tag

Sziasztok,
Szükségem lenn egy kis segítségre. Leírom részletesen a hibát, mert bár nem vagyok nagy szakértő, totál felfoghatatlan számomra miért lehet ez.

Huawei E362-es (telenoros) modemet használok, általában Budapest környékén ahol van 3G, teljesen jól működik. Gyors és stabil a netem. A laptop amin használom már elég régi, valami gond lehet az USB portokkal (gondolom hardveres, mert már háromszori újratelepítés óta fennáll), hosszabb használat után sokszor megszakad a kapcsolat az eszközökkel. Például ha a hordozható merevlemezre másolok nagyobb mennyiségű adatot, akkor van hogy 1,5-2 óra után megszakad a kapcsolat. De ezt leszámítva semmi gond, az USB stick-el való kapcsolat ráadásul hosszú távon is fenn szokott maradni.

A probléma most a szüleimnél van, ahol a Vodafone-nak még épphogy van 3G-s lefedettsége, a telenornak többnyire csak EDGE. Ha itt próbálom használni a modemet, egyszerűen fél perc után megszakad a kapcsolat a gép és a modem között. Azt írja ki a program, hogy "az eszköz nem található". Anyámék gépén működik a modem, legalább is a 2G van és nem szakad meg. Az én gépemen is megy anyámék vodafone-os modeme. De a saját gépem és a saját modemem együtt nem képes EDGE hálózat mellett egy percnél tovább kapcsolatban maradni. Nem a hálózat tűnik el, hanem a két hardver közt szakad meg a kommunikáció. Ha felviszem az egészet a padlásra, ahol van 3G, ott nem szakad meg a kapcsolat.

Nagyon érdekelne, hogy találkozott -e már valaki hasonló esettel, vagy van -e bármi ötletetek, hogy mi a gond.
Köszi minden segítséget.

(#31) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Lehet, hogy nem ide kellene írnom, de cím alapján ez a topic jött szóba.
A gondom az, hogy a Win10 Creative update óta egyik 3G modemet sem sikerül beüzemelni. Mindegyik ZTE, elég és viszonylag régi típusok, de korábbi rendszerek alatt hibátlanul működnek: MF100; MF637; MF667
Ez nem tudom, hogy valami új "fícsőr" a microsoft részéről, mindenesetre elég szemét dolog, ha a hivatalos támogatásokat kivették. :(((

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#32) atti1848 válasza ChRiS_RS (#31) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Sikerült megoldanod a problémát? Én is ezzel a problémával szembesültem, de még nekem nem sikerült megoldanom.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#33) ChRiS_RS válasza atti1848 (#32) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Szia,

nem sajnos, eddig semmilyen megoldásra nem bukkantam. :( :(((

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#34) Zsolt224 válasza spyduck (#1) üzenetére


Zsolt224
újonc

Segitséget szeretnék kérni.Telenoros a sim kártyám,usb hspa wifi dongle modemem van,programot elinditom umts kiirja, térerö nincs,pedig teloval ok.Valami ötlet?Kártyafuggetlen,Qualcomm a chip Msm7227.Apnt beirtam semmi.Router modban kéri a CIMI számot tudja valaki az mi ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.