Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) tvamos válasza interstate76 (#10450) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most adtam a pofajanak mobilnetet, de így is xar, nem hajlando telepiteni plugineket. Mégis jó lenne kipróbálni valami másik ROM-ot...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10452) interstate76 válasza tvamos (#10451) üzenetére


interstate76
addikt

Hány Mb/s-os az a mobilnet?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10453) tvamos válasza interstate76 (#10452) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az 5Mbps-t viszi.
Pintosabban, le: 8.07; fel: 2.26. Ezt most mertem 1 perce.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10454) interstate76 válasza tvamos (#10453) üzenetére


interstate76
addikt

Ez is kevés lehet egy csomó filmhez. Főleg, ha nem stabil, hanem pl. a hálózat terheltségének függvényében ugrándozik egy kicsit.

Amíg nem adsz neki stabilan nagy sávszélességet, addig nem elvárható a Koditól, hogy jól működjön. Nekem 30-as netem van itthon, az már bőven elég (legalábbis eddig nem futottam bele olyan anyagba, amihez kevés lett volna).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10455) tvamos válasza interstate76 (#10454) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ettol meg a plugineket telepithetne ez a szar! Amugy meg, ilyen net van, a pc is ezt hasznalja, meg a raspi is, szoval ez a kis fos a rossz!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10456) tvamos válasza interstate76 (#10450) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kölcsön kaptam egy USB-Ethernetet adaptert. Azzal jó. (Csak azt vissza kell adnom.)
Tudnál ajánlani egy tutit? Esetleg olyat, amiben van USB hub?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10457) interstate76 válasza tvamos (#10456) üzenetére


interstate76
addikt

ASIX chipseteset keress, Alin szokott a legolcsobb lenni. Most nem tudok linkelni, mobilrol vagyok.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10458) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Létezik ezek az android tv-khez usb-s infravevő és hozzá persze egy alkamazás, hogy lehesen használni hozzá pl. a tv távirányítóját?

(#10459) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Ez a cucc alkalmas arra, hogy nsról játsszon le filmeket? A cél az lenne, hogy lássam a tévén a nason lévő tartalmat, kiválasszam a lejátszandót, és le is játssza.
Ha igen, honnan érdemes venni most?
Ha nem, akkor tudnátok ajánlani ilyet?

Köszönöm!

(#10460) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Nekem egy MK808b-m van. Szeretném feltenni rá a jelenleg legoptimálisabban működő rendszert. Tudnátok segíteni nekem, hogy mit és hogyan töltsek le és tegyek rá?
Előre is köszönöm a segítségeket!

(#10461) #79335424 válasza drmotto (#10459) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezek a 3066 -osok már nagyon elavultak. Általánosságban Lan -ban gondolkodj, ne Wifiben! A típusajánláshoz kéne tudni a médiatartalmak típusát, felbontását, hangját. Hogy értsd, ezek nem médialejátszók. Ha SD, 720p, vagy lightos 1080 -as filmeket néznél, akkor az síma ügy. De egy 50GB -os, 3D, 7.1 -es DTS hangsávval már nem ennyire egyértelmű.

(#10462) drmotto válasza #79335424 (#10461) üzenetére


drmotto
őstag

Lan kizárva, a nas és a tévék között emelet különbség van.
Filmek: 9%-ban avi, a nagy része rövidebb mesék (Mickey egér játszótere, Tűzóltó Sam, stb) a maradék pedig hosszabb film. Miután egyik tévé sem full hd, így nincs is hd tartalom nekik.
Eddig úgy ment, hogy a tévére volt kötve a PS3, az wifin látta a nast és ment a lejátszás. Most viszont nincs ps, így kellene helyette megoldás.

(#10463) #79335424 válasza drmotto (#10462) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Wifi necces pont lesz. Gyengék a modulok. Mindenképpen valami Amlogic S802, 805, 812 -es boxot javaslok. Hazai beszerzésben a 220V -nál találsz ilyet. A külföldi az lutri, mert sok a klón. Ez az S8xx topik, ott tudsz kérdezni a konkrét eszközökről. Sztem neked is egy M8 -as box lenne jó. Én is ilyet használok, NAS -sal. Igaz, nem wifin.

(#10464) drmotto válasza #79335424 (#10463) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, megnézem.

(#10465) XARAI


XARAI
tag

Ez jól működik mk808b-n? Vagy van optimálisabb?http://freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3066-devices/mk-models-mk808-802-etc/5233-mk808-b-original-jb-4-2-2-official-finless-rom-2-1

(#10466) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ebben a topikban van a legtöbb hsz, gondoltam itt kérdezek. Létezik olyan átfogó topik ami általánosságban az Androidos TV stickekkel foglalkozik? Keresnem kellen valami jó és jó ár-érték arányú usb vagy hdmi sticket, és jó lenne tapasztalatokat gyűjteni a fórumról. Vagy csak típusokra lebontva találni sok apró topikot?
Nem foglalkoztam ezzel a szegmenssel nagyon, csak most kicsit megnéznék néhányat.

(#10467) #79335424 válasza mexel (#10466) üzenetére


#79335424
törölt tag

A sok hsz. megtévesztő. Ezek a kütyük már rég elavult SOC -ra épülnek. Tulképp csak azért figyeljük a topikot, hogy tudjunk segíteni a hozzád hasonló "eltévedőknek". Nem lenne szerencsés egy általános topik, ugyanakkor e topik címe elhibázott. Valójában a SOC -ok vannak külön, nem az egyes kütyük. Ez a Rockchip RK3066 -os topik. Javaslom, hogy inkább az Amlogic S8xx topikban nézelődj! Az most az aktuális, bár már jön az S9xx széria.

(#10468) mexel válasza #79335424 (#10467) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, most éppen egy olcsó MK809IV kütyübe botlottam az ebay-en, azt nézegetem. Megnézem a linkelt topikot is. Ha jól látom az nem stick hanem inkább box amiről ott szó van? mi a különbség egyébként? Nekem nem médialejátszónak kellene, arra ott a wd, henem úgy szeretném használni a tv-t mint egy androidos tabletet. ( illetve nem én hanem akinek kell) Ezek a box alakú androidos kütyük is tudják ezt, vagy ezek főként médialejátszónak használhatóak? Bocs a kérdésekért, kb 1 órája kutakodok csak, mindennek utánanézek csak talán egy 2 mondatos válasszal előrébb leszek :)

Szerk:

Ahogy látom ez az S802H nem aza kategória amit keresek, ez már komolyabb darab. Nekem a sima stickre lenne szükségem, valami olcsóbb darabra.

[ Szerkesztve ]

(#10469) #79335424 válasza mexel (#10468) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egy RK3188 -as. Nem ajánlom. Az MK808B Plus a belépő szint. A névhasonlóság és a ház ne tévesszen meg, ennek semmi köze sincs az RK3066 -os MK808b -hez. Androidos használatra azért nem ideális, mert karcsú az 1GB RAM.
A boxok azért jobbak, mert általában több csatlakozójuk van (pl. LAN), valamint a nagyobb hely miatt jobb a hőelvezetésük és nem interferálnak bennük a modulok. A megbízható beszerzési forrás fontos, mert sajnos, sok a gyenge minőségű klón. Az általad említett H modell drágább, mert képes hardveresen dekódolni a h265 kódolást. Erre viszont neked nincs szükséged. Számodra én egy M8 -as boxot ajánlok. Én is ilyet használok, szintén általános, Androidos üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#10470) mexel válasza #79335424 (#10469) üzenetére


mexel
veterán

Amit inkább kinéztem, most egy CX919, ami szintén RK3188T 2GB/8GB, de van MK809IV-ből is 2GB-os. A lényeg éppen az hogy ne box legyen, és olcsó is kellene. Most kb fele harmad áron van a stick. 10e-ből kijön egy ilyen, Youtubre, alap böngészésre és játékra talán jó lenne.
Mi a baj az RK3188-al? Első tableteim között volt 3188, nem volt vele baj igazán.
Amire kell: tv-n alap android használatra. Ha boxot vennék akkor valami Zidoo X6 Pro körülit néznék.
Most a lényeg, hogy stick kellene, olcsón de használhatóan.

(#10471) #79335424 válasza mexel (#10470) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Rockchip önkényesen megváltoztatta a SOC -ot. A TV okosítókat csak "T" -s procival lehet kapni. Ez egy merénylet. Gyárilag egyik kütyü sem jó, de custom ROM -okkal használhatóvá tehetők. A T -s procikban viszont van egy védekező mód, ami, ha változtatnak a proci viselkedésmintáján, akkor egy belső reboot -tal visszatér az alap állapotra. Ez instabillá teszi a kütyüt, előfordulnak random teljes rebootok.
Egyébként az MK908 -as topik az RK3188 -asoké.

[ Szerkesztve ]

(#10472) mexel válasza #79335424 (#10471) üzenetére


mexel
veterán

Ezt nem tudtam hogy a T-s ilyen. Az Amlogicból milyen 2Gb-os létezik stick-ben? Pedig irtó sok 3188T-s kütyü van és nem olvastam iylen hibákat. Tesztre veszek azt hiszem mindből egyet, kipróbálgatom őket.
Mi akkor az ajánlott SOC 2GB-al, olcsón? Végül is lehet box is ha minden kötél szakad, ahhoz legalább van táv általában, és a stickeknek is kell már külön táp ahogy látom.

(#10473) #79335424 válasza mexel (#10472) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem egy ilyen OTT M8 -as.
RK3188 -as tesztelésre én egy Rikomagic MK802IV -et javaslok. Arra van Linux is, akár dualboot -tal is.
De, az MK908 is népszerű volt.
A gyári távirányítók pedig felejtősek. Infrás távval droidot irányítani olyan, mint sajtreszelővel rejsz...ni.

(#10474) mexel válasza #79335424 (#10473) üzenetére


mexel
veterán

A Rikomagic az 3188 vagy 3188T? Ilyet néztem pl.
A baj, hogy amiket mondasz árban többszörösei. Biztos hogy jók, de akinek kell az olcsót keres. Én meg ha leváltanám a WD TV-t csak akor vennék valmi komolyabb boxot.
A riko miben különbözik pl az általam linkelttől? Minőség, vagy van hozzá firm és frissítés?
Másrészt miben jobb még egy Amlogic SOC mint az RK?

(#10475) #79335424 válasza mexel (#10474) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Rikora van megírva a legtöbb variációs lehetőség, mivel a Riko kezdetektől támogatta a Linux kompatibilitást. Van gyárilag is LE (Linux Edition) verzió. Sajnos, a Riko is T -s. Nem tudom, hogy milyen irányú az érdeklődésed. Esetleg rákereshetsz a Radxa Rock, Geekbuying Geekbox, vagy az Odroid-C2 kifejezésekre! Kütyükről és lehetőségekről részletesen a freaktab.com -on olvasgathatsz.
Bocs, de olcsó sticket nem fogok neked ajánlani! Van egy minőségi szint, amit ha átlépsz, akkor sanszos, hogy egy életre megútálod, vagy megútáltatod ezeket a kütyüket.

(#10476) mexel válasza #79335424 (#10475) üzenetére


mexel
veterán

Ahogyírtam, nem nekem kell. Sógorom szólt hogy néznék-e valamit ( ő nem ért semmi iylenhez, és ebay-en sem rendelt még soha), mert itthon kínáltak neki valami sticket tizenix ft-ért, de olcsóbbat keres, max 10-ig. Mivel régebben már nézegettem a hasonló kütyüket, gondoltam jobban utánanézek most, mik vannak. ( őszintén szólva nagyobb választékra gondoltam)
Neki arra kellene hogy a kb 50 cm-es kis lcd tvjén az ágyból tudjon netezni, esetleg egy-két android alap dolgot végezni. Még film lejátszás sem kell mert van usb-s lejátszó a tv-ben. Ez volt a kiinduló állapot.
A másik, hogy régebb óta gondolkodom hogy apukámnak valami ilyesmit megmutatni, mert pár éve rászokott a pc-re és a pc-s alap játékokra. ( mindenféle golyós bizbasz - zuma szerű ügyességire) Na ott már elfogytak at ilyen játékok, nem tudok neki újat hozni. Androidra viszont tudna letölteni több száz hasonló játékot, ezekből sok van.
Neki viszont jó lehetne egy box, főleg vezetékes egérrel, mert játékhoz az lenne jó szvsz.
Nézegettem az M8-at, Amlogic S802-vel ahogy ajánlottad is, ez még ár-érték aányban jó lehet 2gb-al ha ezek valóban azok.
Van még S812 is, de azok 1gb-osak, meg M8Q stb.
Valószínű rendelek 2 sticket ( csak 2GB-osat) és egy ilyet és letesztelgetem ezeket, nagy bukta nem lehet árában tutira elmegy mind.
Én plazmát nézek, azon nem lesz androidozás, bár párom youtubot szívesen használna, de azért nem tudom cseréljem-e a wd tv lejátszót.
Sima monitorra nem tudom valahogyrákötni ezeket a kütyüket? ( pl M8-at) hogyjátszani lehessen rajta?

[ Szerkesztve ]

(#10477) mexel válasza #79335424 (#10475) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm az infókat, jó irányvonalat adtál :) Utánaolvastam a motyóknak, és valóban elvetettem astickl-et. Mindenképpen box lesz és Amlogic. Abból is az S812-es ( talán kipróbálok egy S805-öt is, de 802-t már nem), és valószínűleg valami M8 doboz lesz a befutó. ( M8S)

(#10478) #79335424 válasza mexel (#10477) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az M8S egy drágább kategória. Az S805 képes ugyan hardveresen dekódolni a h265 -öt, de a GPU -ja gyengébb, mint az S802 -es GPU -ja (ha jól emlékszem, akkor Mali 450 MP2 vs. MP6).

(#10479) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok ? :B

Segítségeteket szeretném kérni!

Szeretnék venni valami jobb Androidos tv box-ot! Nekem használt is jó! A lényeg ,hogy jobb fajta kütyü legyen,ne amolyan kínai utánozott vacak.
Filmezésre,zenére,játékra használnám. Távirányítós verzió tetszene a legjobban.Vagy billentyűzetes ha van olyan!? :B
Háát olyan 25-környékén lenne a határ!Többet nem szeretnék adni érte.

Használtan nézegettem ezeket : Ezt
Ezt.De ez 2gb ram.

Ezt

Ezt ?

Véleményeteket várom! Előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#10480) azozo válasza Rico45 (#10479) üzenetére


azozo
senior tag

Nem hiszem hogy jó helyre irtál ,de tanácsolom az utolsó van nekem mini mx -et s905 bár uj proci, de 812-es az kiforrottabb..Bár 2 GB mindenhol jó hatása lesz ;)

Ilyen ,de ez újabb drágább 2GB rammal :)

(#10481) Rico45 válasza azozo (#10480) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ !

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#10482) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!
Lett most egy ilyen Tronsmart MK808II billentyűzetet szépen felismeri de pendrive-t nem.Csak kiírja,hogy usbMass prepared.OTG meg totál nem müxik. Mi lehet a gondja?Több stick-el is ezt csinálja,bárhogy formázom.
Viszont a microSd működik szépen.

Amúgy szépen müxik,célnak megfelel.
Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#10483) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Ezt a KIZS féle 1080p kernelt merre találom ?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#10484) robi12ster


robi12ster
tag

sziasztok. lehet tudtok nekem segíteni. van egy Aoc a2072pwh androidra pc-m. ezt akarom rkremote-val irányítani. de nem ismeri fel. az xbmc, megy távirányítással, a wifivel nincs gond. így sem jön össze.

(#10485) interstate76 válasza robi12ster (#10484) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen mini PC-d van?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10486) azozo válasza robi12ster (#10484) üzenetére


azozo
senior tag

Melyik verziójú rkremote mert a 2.1-essel nekem se ment csak a régebbivel 2.0- ...valamelyik...

(#10487) robi12ster válasza azozo (#10486) üzenetére


robi12ster
tag

Aoc a2072pwh a gép neve, és almlogic a processorja.

(#10488) robi12ster válasza robi12ster (#10487) üzenetére


robi12ster
tag

2.0.4 rkremote-val van.

(#10489) azozo válasza robi12ster (#10488) üzenetére


azozo
senior tag

Próbáld meg egy 2.0.1-esel. :DD
Pontosan most neked nem tudom melyik volt...:/ Este megnézem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10490) interstate76 válasza robi12ster (#10487) üzenetére


interstate76
addikt

Az RK Remote progi tudtommal RK procis eszközökhöz van, az amlogic cpu-s mini pécék ezzel szoktak menni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10491) robi12ster válasza interstate76 (#10490) üzenetére


robi12ster
tag

Ok. Köszi. kipróbálom.

(#10492) interstate76 válasza robi12ster (#10491) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10493) robi12ster válasza interstate76 (#10492) üzenetére


robi12ster
tag

Sajna nem megy.

(#10494) azozo válasza robi12ster (#10493) üzenetére


azozo
senior tag

Régi 1.1-es van fent nekem az imito sticken ami működött 4.0droid

(#10495) robi12ster válasza azozo (#10494) üzenetére


robi12ster
tag

nem tudsz véletlenül egy linket?

(#10496) interstate76 válasza robi12ster (#10493) üzenetére


interstate76
addikt

Sajnálom, más tippem nincs.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10497) tvamos


tvamos
nagyúr

MK808B Plus-omon mar a Youtube app sem indul el.
Tudtok ajanlani valami romot, amit feltoltok ra, es megy a Youtube, meg FHD film lejatszas? Ha esetleg a play store is elindulna, az lenne a nonplus ultra.
Jo nekem a gyari ROM is, csak nem tudom honnan toltsem le.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10498) interstate76 válasza tvamos (#10497) üzenetére


interstate76
addikt

MK808B Plus Finless 1.1

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10499) tvamos válasza interstate76 (#10498) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom szepen! Mar toltom is. Remelem, nem lesz fennakadas. :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10500) interstate76 válasza tvamos (#10499) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen, hajrá! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.