Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) motinka


motinka
tag

sziasztok, nekem is van egy ilyen TV okosítóm, vagy egy éve vettem, akkor megpróbáltam, ment rendesen, de azóta nem használtam.
Most ismét elővettem és összedugtam, de az zöld androidos figura után fekete képernyőn android felirat villódzva látható és aztán ennyi, itt elvan napestig :N .
A reset gombot hiába nyomkodom, semmi változás nincs. Talán a tápegység Amperja kevés neki? Vagy mi lelte szegényt?

előre is köszönök minden okosító véleményt

[ Szerkesztve ]

MoTiNka

(#10252) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert kissé elvesztettem a fonalat tévé okosítás ügyben.
Várhatóan lesz egy tévé, ami nem smart, nem rendelkezik semmi extra funkcióval. (Samsung) Ehhez keresek olyan eszközt, amivel el tudom érni az itthoni hálózaton lévő WD MyCloud nast, és annak a mappáiból avit lejátszani. Ennyit kellene tudnia. Se net, se semmi extra nem kell hozzá, gyerekeknek lesz mesenézés céljából.
Mi az, ami erre a célra nekem jó, és nem kerül egy asztali lejátszó árába?
Köszönöm!

(#10253) #79335424 válasza drmotto (#10252) üzenetére


#79335424
törölt tag

A NAS tud NFS megosztást?

(#10254) drmotto válasza #79335424 (#10253) üzenetére


drmotto
őstag

Jót kérdezel...
Fogalmam sincs. Az biztos, hogy a meglévő tévék látják, és lejátsszák a filmeket, valamint a PS3 is látja és kezeli.

(#10255) #79335424 válasza drmotto (#10254) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lutri. Pont az aviknál írják, hogy necces. Helyi médiánál tudsz variálni a lejátszási módokkal, de hálózatinál nem olyan nagy a mozgástér. Régebben csak becsatoltad a NAS -t a droid fájlrendszerébe (CIFS csatolás) és máris helyi médiaként kezelte. De a Google a KitKat -nél behozta a virtuális tárhely megoldását, aminél nem működik a CIFS. Még az Kodi (XBMC) sem látja a NAS megosztásait. Egyedül az NFS -t látja. Dolgozunk a megoldáson, de nincs még átütő eredmény.

(#10256) drmotto válasza #79335424 (#10255) üzenetére


drmotto
őstag

Hát ez nem jó hír.
Esetleg valami alternatíva? Vagy muszáj lesz valami külső média lejátszók keríteni?

(#10257) motinka válasza motinka (#10251) üzenetére


motinka
tag

sziasztok,
valami ötlet a felélsztésre?
(10251)

[ Szerkesztve ]

MoTiNka

(#10258) #79335424 válasza motinka (#10257) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bootloop -nak hívják a jelenséget. Nem jellemző, de egyszer hoztak már nekem így kütyüt. Flasheld újra a romot (vagy egy másik rávalót)! CWM nélkül mást nem nagyon tehetsz.

(#10259) #79335424 válasza drmotto (#10256) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézz körül a 220Voltnál! Rendeld neten, akkor van 15 napod, hogy kipróbáld. Most megnéztem úgy, hogy SolidExplorerben csatoltam SMB -ként a NAS -t. Az MX Player -nek nem tetszik így a beletekerés, de a Kodi nem problémázott rajta. Azt nem tudom, hogy a Kodi miért nem látja közvetlenül a NAS megosztását. Fájlkezelőn keresztül viszont működik.

[ Szerkesztve ]

(#10260) szani80


szani80
újonc

Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni,van nálam egy Android tv box,de nem tudom mi a tipusa,gyártója.Szeretném frissíteni a szoftverét,mert vannak vele gondok.amit tudok róla:

Szétszedtem és egy Allwinner tech A10s chip van benne szerintem.A beállításoknál ezt írja ki:
Modellszám:BOX_A10S_PUB
Android verziója:4.0.4.
Alapsáv:BOX_PUB_1.6
Kernel:3.0.8.ck@ck-desktop#7
Biuld-szám:elite_nocam_8189host-eng 4.0.4.

A drivert sikerült feltelepítenem:
USB\VID_1F3A&PID_EFE8&REV_02;3.

Ha valaki meg tudná nekem mondani a tipusát,vagy hogy milyen rom jó hozzá,vagy esetleg linkelni egy újabb romot nagyon megköszönném.

(#10261) #79335424 válasza szani80 (#10260) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mennyi ramod van?

(#10262) Indiant válasza szani80 (#10260) üzenetére


Indiant
addikt

(#10263) #79335424 válasza Indiant (#10262) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit sok a fals találat. Szűrhetted volna Allwinner A10 -re.

(#10264) szani80 válasza Indiant (#10262) üzenetére


szani80
újonc

Így néz ki mint ez.Csak ez 2012-es kiadás.

http://www.alibaba.com/product-detail/Factory-OEM-OEM-Allwinner-A10-android_971740203.html

(#10265) #79335424 válasza szani80 (#10264) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a gyári lehetőségeken kívül nem fogsz találni olyan frissítést, ami hegesztés nélkül jó lenne rá. A hegesztéshez meg nem nagyon találsz útmutatót, mivel nagyon elavult SOC. Legalábbis médialejátszókban. Dev. boardokban esetleg előfordul, de azokon inkább linux fut.

(#10266) csipkesi2


csipkesi2
csendes tag

SZiasztok,

Egy kb fél éve van egy Rikomagic MK802 II - mini PC-m. Anno én ezt cseréltem de nem nagyon használtam
Mostanába gondoltam előveszem és foglalkozok vele.Nem akart elindulni,gondoltam frissítem az oprendszert rajta 4.0 --> 4.0.3-ra. Megcsináltam tök fasza lett DE sajnos a WIFI NEM MEGY....
MIt tegyek, láttam voltak többen ilyen problémával de senkinél nem láttam konkrét leírést honnan lehetne megoldani.
Kérlek titeket ha tudtok segítsetek már nekem.

Előre is köszi!

csipkesi

CSiPi

(#10267) szani80 válasza #79335424 (#10261) üzenetére


szani80
újonc

Ram 1gb Rom 2gb

(#10268) Hanyi01


Hanyi01
csendes tag

Üdv!
segitségre lenne szükségem, vettem egy mini pc-t ami egyik naprol a másikra nem tölt be (android feliratnál megáll) szétszedtem de nem tudom megállapitani a tipusat illetve hogy milyen modszer) rel tudnám ujra rakni ( találtam két forrasztási pontot de nem tudom ott kell-e rövidre zárni a boothoz) Az elöző gazdája állitolag innen vette http://www.aliexpress.com/snapshot/214256604.html (már napok ota nézem a netet de nem lettem okosabb) aki felismerné és tudna segiteni megköszönném !!

http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=1354575

[ Szerkesztve ]

(#10269) Hanyi01


Hanyi01
csendes tag

bocsánat ez lemaradt

(#10270) justice84


justice84
tag

Sziasztok!

Eredeti MK808-al lenne kis gondom. Kék led nem világít tv-nem mutat semmit (2A táppal). A gépel se tudom felismertettni se a RKBatchTool-al se a ROM Flash Tool-al.Rk3066-os tabot látja a gép a saját kábelével.
De ha az MK kábelét rádugom a gépre már egyből irja hogy ismeretlen eszköz pedig nics rajta semmi, behalt volna a kábel és tönkrevágta az MK808 at? Tápra dugva pár másodperc alatt nagyon felmelegszik a csatlakozó környéke.jól gondolom hogy már nem fog életrekellni?

Köszi előre is.

(#10271) sryman


sryman
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MK808B Plus Amlogic M805 stickem és olyan kérdésem lenne, hogy van Eurosport Player előfizetésem, rátelepítettem az app-ot el is indul szépen de bármelyik csatornát vagy videót kiválasztom csak a kis karika pörög folyamatosan, hogy töltené be a videót de nem sikerül neki. Telefonról,tabletről 1-2mp alatt elindul a videó/adás. Valakinek valami ötlete esetleg?
Köszi előre is! :)

(#10272) #79335424 válasza justice84 (#10270) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld meg másik kábellel, az OTG csatlakozón!

(#10273) justice84 válasza #79335424 (#10272) üzenetére


justice84
tag

Már 3 kábellen is próbáltam de semmi. Két másik gépnél se reagál semmire se xp-n se win7-en.
Finless [Unbrick or fix NAND on the MK808] se hozott változást sajnos.

(#10274) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, Myaudio MiniPC-hez kellene nekem egy gyári rom. 3066-os Dual Core-os. Honnan tudnám ezt letölteni? Vagy valakinek van ilyen esetleg?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#10275) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

A geekbuying-on akciós az MK808B Plus. a dual core-os verzióhoz képest jobban megéri ezt venni? Valaki használ már ilyet? Köszi!

(#10276) Rossing válasza GoZoL (#10275) üzenetére


Rossing
csendes tag

Szia!

Én is rendeltem ilyet még 3/3/2015-n, ami 19/03/2015-n került "ready for shipment" státuszba a NL posta tracker oldalán. Akció nélkül is kb. ennyibe került :). Összegezve: ha rendelsz ilyet nem biztos, hogy a geekbuyingról érdemes venni a rendkívül "gyors" feladás miatt (pl. hardverapro-n láttam egy 4 magosat relatíve olcsóért).

(#10277) azozo válasza Rossing (#10276) üzenetére


azozo
senior tag

Kíváncsi leszek hogy fog beválni neked ;)
Majd számolj be ...

(#10278) interstate76 válasza Rossing (#10276) üzenetére


interstate76
addikt

A GB egy általában nagyon gyors webshop, a gariztatásukban és a korrektségükben pedig jobban meg lehet bízni, mint sok magyar kereskedőében. Esetedben vagy meg voltak csúszva a kínai újév miatt, vagy nem volt nekik raktáron abból, amit rendeltél. Pár nappal rendelés után meg kell őket sürgetni, és ha ennek ellenére nem tudják feladni azt, amiből a weboldaluk szerint van nekik raktáron, akkor kompenzációt kell kérni, és vagy visszakapsz néhány usd-t, vagy kapsz egy 5-10-20 usd-s kupont a következő rendelésedhez. Nekem még egyszer sem volt náluk olyan reklamációm, amit ne kezeltek volna úgy, hogy a végén teljesen elégedett legyek, pedig belekötök mindenbe, amibe csak lehet! :D Persze ne érts félre, alaptalanul nem reklamálok, de ha bármilyen kis galiba van a tőlük rendelt dologgal, akkor már írok is nekik.

Az "akcióik" egyébként valóban sokszor viccesek, mert ugyanazon az áron mennek, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10279) ovika


ovika
tag

Szerintetek melyik lenne jobb választás:

1.
[link]

2.
[link]

A fontos a h265 lenne igazán. Egy jövőbeli usb hdd-vel párosítva. Játék semmi,internet ritkán. Youtube igen.
Igazábol filmezés lenne a fő profil.

(#10280) szabog74 válasza ovika (#10279) üzenetére


szabog74
aktív tag

Mintha csak a wifi-nél lenne különbség.

(#10281) ovika válasza szabog74 (#10280) üzenetére


ovika
tag

Nekem is ez jött le. De tegnap eldöntöttem és az 1. lett. :K

[ Szerkesztve ]

(#10282) punisher1 válasza GoZoL (#10275) üzenetére


punisher1
aktív tag

Én ilyet használok a 220Voltnál 15 ezer ft.

"Ha nem válaszolok PÜ-re akkor lehet, hogy azok az ember között vagy,akik nem képesek kommunikálni ezért letiltottam!"

(#10283) #79335424 válasza szabog74 (#10280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha alaposan szemügyre veszi az ember a képeket, akkor lehet találni érdekességeket.
1. Nem csak a Wifi a különbség, hanem az IR port is.
2. Ennyi idő után sem képesek feljebb csavarni az alapjáratot. Pedig az a 96MHz nagyon karcsú. Miért nem húzzák feljebb? Nehogy túl rövid legyen az akkuidő?
3. A két kütyüre kb. ugyanazok a programok vannak telepítve és nagyon minimális a különbség a két tárhelyinfó között. Hova lett közel 100MB RAM? Ha 800MB az össz, akkor nem mindegy, hogy a 250, vagy 350MB a szabad. Főleg úgy, hogy még egyetlen saját alkalmazás sincs telepítve.

(#10284) Lazsnak


Lazsnak
tag

Üdv!

Nekem olyan kérdésem lenne a topikot olvasóktól, hogy Ti milyen hasznos appokat használtok tv-n az androiddal? xbmc/kodi, plex és társai alap én valami finomságra gondolok. Bocs ha nem ide való a kérdés, de azért csak témába vág :))

(#10285) interstate76 válasza Lazsnak (#10284) üzenetére


interstate76
addikt

Én nem TV-re, hanem monitorra kötve használom, az alábbi alkalmazásokkal:
- External Keyboard Helper
- Servers Ultimate Pro (DLNA NAtive, FTP és VNC szervereket futtatok a segítségével)
- Flud torrent kliens (tud mappafigyelést, így ha valamit ráküldök FTP-n keresztül, akkor már kezdi is a letöltést, amit ha befejezett, akkor a DLNA szerver meg is osztja a belső hálózaton)
- Dolphin és Next böngészők (plusz a gyári)
- Tune In Radio
- Amazon App Store (néha igen jó alkalmazások vannak ingyen, pl. innen van meg a fent említett Servers Ultimate Pro)

Amíg TV-re volt kötve, addig az asszony 1-2 fitnesz progit is használt vele (ez utóbbi nem pálya, mióta van itthon xbox360 és kinect, hihetetlenül jó cuccok vannak a konzolra ebben a témában).

Szóval nálam gyakorlatilag a letöltésért és a megosztásokért felel az eszköz, kiegészítve néha egy kis zenehallgatással, böngészgetéssel - el is gondolkoztam rajta, hogy lecserélem egy NAS-ra.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10286) Lazsnak válasza interstate76 (#10285) üzenetére


Lazsnak
tag

Köszönöm a tippeket, nézem is őket :R van pár ami jól hangzik.

(#10287) interstate76 válasza Lazsnak (#10286) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon szívesen! Filmek megosztására egyébként a BubbleUPnP ingyenes verziója is használható.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10288) Rossing válasza azozo (#10277) üzenetére


Rossing
csendes tag

Nos, tegnap megérkezett a hozzárendelt Mele F10-pro airmouse-l. Pont időben, mert holnaptól
Samsung C650-s TV-t nem támogatja a google, így nem lesz rajta youtube ami a gyerekeknél több mint szükséges.

Első tapasztalatok:

1, Annak ellenére, hogy a routertől kb. 1 méterre van a youtube szaggat ( a Wifi jel jó). Ezt remélem, majd megoldja, hogy a egérhez adott USB-s adó-vevőt átdugom az OTG-re, külföldi fórumon panaszkodtak, hogy bezavarja a Wifi-t az USB stick ha nem az OTG-re van bedugva.

2, "Köszönhetően", hogy x64-s win7-m van amlogic burning tool nem működik, de ezt már korábban a Rockchip-s tablet frissítésnél is tapasztaltam, hogy x64 szívás.

3, Elméletileg, a legújabb gyári firmware van rajta, de nem tudom alvó módba rakni, az egéren található bekapcs-kikapcs gombbal. Finless ROM-mal ez működik a külföldi tapasztalatok alapján a korábbi modelleknél, remélem ennél is megoldják.

4, Nem sikerült hangot csiholnom a TV-re, mert folyamatosan az airmouse-ra küldi a hangot, beállítástól függetlenül. Ez elméletileg, javítható a soundabout android-s progival.

5, A "képméret" nem mindig stimmel, néha túllóg a képernyőn, de mivel nem tudtam a gyári rommal bemenni a beállításokhoz, csak a butított settings-hez, ezzel nem tudtam mit kezdeni.

Nem tudom, hogy én hülyülök, vagy a dolgok lesznek bonyolultabbak, de lehet, hogy többet fogok szívni vele, mint az NSA310-s ffp-vel :/.

[ Szerkesztve ]

(#10289) Rossing válasza interstate76 (#10278) üzenetére


Rossing
csendes tag

Csak a rendeléstől a feladásig tartott sokáig, az NL post szerintem jó gyors volt.

(#10290) azozo válasza Rossing (#10288) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi :)

Nekem is samu c650-em van csak moost egy imito 1 van ami kezd fagyogatni ...:(

Gondolkodom én is .....

Amúgy nekem is a Tv leárnyékolja a wifit, Mindig kicsit a router felé van billentve.
Amúgy a Bluetooth és a wifi zavarodik össze néha.

Kár hogy szaggat azon is a youtube stb..Amúgy 1080p a ROM vagy 720-as !?

Nekem sjnos sima airmousom van azon nics microfon ( pedig direkt olyat rendeltem ,csak a nem azt küldték grr :((( )

Gondolom lesz/van rá már más rom ;)

(#10291) Rossing válasza azozo (#10290) üzenetére


Rossing
csendes tag

A TV 1080p-s felbontást jelzett. Letöltöttem a Wifi analyzert, a progi szerint is jó a wifi jel, a TV nem árnyékolja, valami más lesz a gebasz.
App storeból való letöltés is "szaggatott" volt, nagyon remélem, hogy csak az airmouse zavar be.
A rossz minőségű Sam a tűzoltó is nézhetetlen volt a túbon. Majd írok, hogy a mit sikerült kiküszöbölni, mit nem :/.

[ Szerkesztve ]

(#10292) interstate76 válasza Rossing (#10289) üzenetére


interstate76
addikt

Örülök, hogy hamar kézhez kaptad!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#10293) drumkiller


drumkiller
csendes tag

Amig volt regi topikba illő 808-am azt vettem eszre hogy a wifi es az usb portra betolt Rii i8 vevője összeakad. En csinaltam anno a wifinek egy 10centis antennat a dobozabol allt ki, az airmouse vevőt pedig 1meterre a kütyütöl. Elszorakoztam vele a térben, de bejött :) annak idején a crt monitorom képe is remegni kezdett a bill. vevöje miatt (ezt csak teman kivul) (bocs telorol irtam) üdv.

Off, juhu közben "lelkes ujonc" lettem :D ide a sört!

[ Szerkesztve ]

(#10294) #79335424 válasza Rossing (#10288) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Nem tudom, hogy én hülyülök, vagy a dolgok lesznek bonyolultabbak, de lehet, hogy többet fogok szívni vele, mint az NSA310-s ffp-vel."

Akkor különös tehetséged van saját magad szivatásához. A NAS menüjében, a gyári programcsomagok között kiválasztottam az ffp -t, majd ráböktem a telepítés gombra. Ennyi. Az ffp alá a Midnight Commander már egy kicsit nehezebb volt, de az MK808 -ra Picuntu, repóból telepítéshez képest, csak egy pár soros, könnyed, terminál-kirándulás.

[ Szerkesztve ]

(#10295) Rossing válasza azozo (#10290) üzenetére


Rossing
csendes tag

Tegnap volt 1/2 órám és sikerült beüzemelnem:

1, Airmouse vevő egységét USB hosszabbítóval csatlakoztattam OTG re, Wifi tökéletes, "HD" tartalmakat is lejátszik a youtube. Sebességet nem mértem.

2, Soundabout-tal sikerült a hangot beállítani, hogy ne az airmouse szóljon, hanem a TV.

3, Logitech C170-s webkamerát felismerte, Skype tökéletes működött.

Problémák:

Az airmouse-nál nem érzékel minden gombot pl, a shift nem működik. A rendszert nem tudom kikapcsolni, csak áramtalanítással :/.

(#10296) Rossing válasza #79335424 (#10294) üzenetére


Rossing
csendes tag

Ennyire Rookie nem vagyok, amikor csináltam az ffp-t, akkor még csak az USB-s megoldás létezett :(. Nem tudtunk/nem volt info hogy a merevlemezre is lehet ffp-t rakni :). Az egyik újabb firmware feature, hogy a Zyxel berakta a programcsomagok közé az ffp-t. Sajna NSA310 beépített DLNA programja nem tökéletes (legalábbis a Samsung C650-l nem), ezért fel kellett raknom a Minidlna-t.

(#10297) tvamos válasza #79335424 (#10294) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor esetleg nekem segithetnel, mert szenvedtem UG802 picuntuval, de nem jartam sikerrel

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10298) zolaas


zolaas
senior tag

Üdv!

Van énnekem egy ilyenem:Roku UG007II
Eddig működött minden rendben. De mostanábam semmi nem akar rajta elindulni. Pl YT alkalmazás, elindítom és rögtön visszarak a kezdőképernyőre, közben a taskbaron fut, de nem lehet felhozni. Böngésző sem megy csak a GC. Gyerekeknek volt a konyhai tv-re dugva és Wi-fin csatlakozik a netre. Sima wireless egérrel használtuk. Kodi sem működik egyébként. Illetve lehet ennek az oprendszerét frissíteni?

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#10299) #79335424 válasza tvamos (#10297) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát az a Picuntu ügy nem tegnap volt, de megpróbálhatjuk. Hol akadtál el vele?

[ Szerkesztve ]

(#10300) tvamos válasza #79335424 (#10299) üzenetére


tvamos
nagyúr

Wifinel... az nem ment. Meg nem volt hajlando scripteket futtatni, pedig a Python elvileg ment. Vagy beneztem, es elvileg sem ment...
Sajnos nekem sem most volt mar, kb. 2 eve. De most orulnek, ha menne.
(Illetve nem most, mert most ugye unnep van. A jovo hetvegen kerulok vele megint kozelebbi kapcsolatba.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.