Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mit bír ki egy proci? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) borsi


borsi
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hol lehet tuning infokat szerezni régebbi procikról? Konkrétan AMD K6-2 érdekelne. Nem tudom mennyire bírja a túlzott feszültséget. Elvileg 533MHz-t bír 2.2V feszültségen. 575MHz-en a fesz már min. 2.6V. Mehetek tovább? Vagy vegyek egy új gépet...

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#2) karib válasza borsi (#1) üzenetére


karib
addikt

Nagyjából itt lesz a vége...

Department of Redundancy Department

(#3) guest válasza borsi (#1) üzenetére


guest
veterán

Szerintem 2.8 fölé semmiképpen se menjél, odáig is csak nagyon jó hűtéssel. A k6-2-nek különben 580 max 600 a plafon, akárhova is emeled a feszt. (Egyszer vmi fórumon vki azt állította, hogy az ő 550-ese 7xx-en megy, szerintem kamu...)

prohardver vendég

(#4) borsi


borsi
tag

Köszi!

Beletörődtem :-(

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#5) guest válasza borsi (#4) üzenetére


guest
veterán

Szia,

lényeg a jó hűtés, úgy a proci mint a core tápfeszt előállító tranzisztoroké.
Én levettem a 400 K6-3-asom lemezfedelét(ha bővebben érdekel írj, mert elég veszélyes!!!), hűtőborda alját felpolíroztam, hűtőpaszta vékonyan, és már nem fagy 458-on, előtte pedig akár 3.2 Volton is fagyogatott (csak tesztek erejéig volt ilyen magas). Szerintem jelentős stabilitást, +frekit ne várj a magas corefesztől, ha meg a hűtés is megfelelő, akkor ennyit tud a processzorod.
Sok sikert!
Themistokles

prohardver vendég

(#6) borsi válasza guest (#5) üzenetére


borsi
tag

Köszi de azt hiszem ezt nem vállalom be.

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mit bír ki egy proci? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.